Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: vmlinuz Dátum november 17, 2015, 13:10:27
Ha eszükbe is jut, egyik cég sem mondhatja meg, hogy ilyesmire lehet őket használni. Már a buzditás is bűncselekmény a legtöbb országban.

Ez bizonyára így is van, de az eszembe sem jutott, hogy reklámozzák - én nem jelentek rólad-
van annyi eszük, hogy jól felfogott érdekükben találjanak megoldást. Mint ahogy folyamatosan találnak az SPFog oldalak is, hogy ellehessen érni őket.

Idézetet írta: Gake Dátum november 17, 2015, 13:05:40
Legyünk őszinték, a világon mindenki arra használta őket, hogy csökkentse az adóját, ha viszont nem lehet akkor nincs is rájuk szükség.

A netes pénztárcák mellett a ki- és befizetés gyorsasága és a pénzmozgatás költségei is szólhatnak, elvileg azonnal ki tudja utalni a pénzt az iroda netellerre vagy skrillre (marathonbet és comeon ezt meg is tette), de mindenképpen gyorsabb a kifizetés, mint ha bankszámlára érkezne a pénz.
De mondhatom azt is, hogy hétvégén is kaphatsz pénzt a pénztárcákra, amit egyből költhetsz, ez a bankszámládra nem igaz.

Másrészt ha euró számláid vannak az irodáknál, akkor vagy kénytelen vagy euró alapú számlát vezetni Magyarországon, vagy azt kockáztatod a magyar forint számlával, hogy "nem leszel ura az átváltásnak", azaz mindig éppen a pénz megérkezésekor vagy befizetésekor aktuális árfolyamon váltanak neked.
Ha van egy köztes netes pénztárca az iroda és a bankszámlád között, akkor ott várhat a pénzed a megfelelő árfolyamra.  (én pl. mindig 310 felett adom el az eurómat, hiába ingadozik közben az árfolyam)

Bár valóban főleg a láthatatlanság miatt használjuk ezeket a pénztárcákat, de azért akad egyéb előnyük is.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 17, 2015, 23:09:54
A netes pénztárcák mellett a ki- és befizetés gyorsasága és a pénzmozgatás költségei is szólhatnak,

Másrészt ha euró számláid vannak az irodáknál, akkor vagy kénytelen vagy euró alapú számlát vezetni Magyarországon, vagy azt kockáztatod a magyar forint számlával, hogy "nem leszel ura az átváltásnak", azaz mindig éppen a pénz megérkezésekor vagy befizetésekor aktuális árfolyamon váltanak neked.
Ha van egy köztes netes pénztárca az iroda és a bankszámlád között, akkor ott várhat a pénzed a megfelelő árfolyamra.  (én pl. mindig 310 felett adom el az eurómat, hiába ingadozik közben az árfolyam)


A felsorolt érveid, valóban megállják a helyüket.
Szerintem a legüdvözítőbb, olcsóbb, gyorsabb megoldás az lenne ha a sportfogadási cégek is bevezetnék a saját bankkártyát. Nem tudom van e ilyen? Az utóbbi időben forexezem az időm nagy részében, ott tudom, hogy sok cégnél van. Csak egyszer kell feltöltened - ha ügyes vagy ;D - aztán amit le akarsz venni azt a cégen belül egy kártyaszámlára teszed, és mehetsz az autmatához azonnal.

Idézetet írta: Gake Dátum november 18, 2015, 08:39:32
A felsorolt érveid, valóban megállják a helyüket.
Szerintem a legüdvözítőbb, olcsóbb, gyorsabb megoldás az lenne ha a sportfogadási cégek is bevezetnék a saját bankkártyát. Nem tudom van e ilyen? Az utóbbi időben forexezem az időm nagy részében, ott tudom, hogy sok cégnél van. Csak egyszer kell feltöltened - ha ügyes vagy ;D - aztán amit le akarsz venni azt a cégen belül egy kártyaszámlára teszed, és mehetsz az autmatához azonnal.

Egyáltalán nem rossz ötlet/javaslat.  :beerchug:

Ha jól rémlik a williamhillen van ilyen saját bankkártya.

Idézetet írta: Gake Dátum november 18, 2015, 08:39:32
A felsorolt érveid, valóban megállják a helyüket.
Szerintem a legüdvözítőbb, olcsóbb, gyorsabb megoldás az lenne ha a sportfogadási cégek is bevezetnék a saját bankkártyát. Nem tudom van e ilyen? Az utóbbi időben forexezem az időm nagy részében, ott tudom, hogy sok cégnél van. Csak egyszer kell feltöltened - ha ügyes vagy ;D - aztán amit le akarsz venni azt a cégen belül egy kártyaszámlára teszed, és mehetsz az autmatához azonnal.

Nem rossz ötlet, bár ha 40 különböző számlához kell bankkártyát csináltatnom, akkor nagyon dudorodni fog a brifkóm!   ;D

Idézetet írta: Knapp Dátum november 18, 2015, 20:16:36
Nem rossz ötlet, bár ha 40 különböző számlához kell bankkártyát csináltatnom, akkor nagyon dudorodni fog a brifkóm!   ;D

Egy töltényövszerű megoldást javasolnék   8)

Idézetet írta: Knapp Dátum november 18, 2015, 20:16:36
Nem rossz ötlet, bár ha 40 különböző számlához kell bankkártyát csináltatnom, akkor nagyon dudorodni fog a brifkóm!   ;D

Hát igen, meg ugyan annyi pinkód ... ez így már komoly feladat valóban :bash: :D

Idézetet írta: Gake Dátum november 19, 2015, 13:14:14
Hát igen, meg ugyan annyi pinkód ... ez így már komoly feladat valóban :bash: :D
Szerintem egyszerű megjegyezni bármelyik a PIN kódot. Négy csillag, oszt kész.  :)

#2664 november 19, 2015, 13:31:46, Wonder68
Idézetet írta: Gake Dátum november 19, 2015, 13:14:14
Hát igen, meg ugyan annyi pinkód ... ez így már komoly feladat valóban :bash: :D

1perc alatt változtathatsz kártyapinkódot at ATM-en :ok:
Akkor legyen mondjuk:
365X
888X
188X
777X
Stb...
:great:

Idézetet írta: csabax Dátum november 19, 2015, 13:22:56
Szerintem egyszerű megjegyezni bármelyik a PIN kódot. Négy csillag, oszt kész.  :)

Na ja, és ha összekeverem őket...? ::)

Coral Connect kártya is van. Be is akartam szerezni egyet, csak UK-ben lehet, erre kitiltották a magyarokat. :'( Nem baj, játszok én még ott!!  >:(

#2667 november 23, 2015, 13:29:57, Laca87
Idézetet írta: Milan Dátum november 14, 2015, 23:36:12
Tudtom szerint az egész "adatcserés" móka 2016-tól indul, s arra vonatkozik, hogy amennyiben bejön egy összeg az elektronikus pénztárcádra, akkor az illető szolgáltató küld egy jelentést annak az adóhivatalnak, ahova tartozol.

1. sehol nem olvastam eddig határokat, de lehet, hogy van egy minimum ami alatt nem jelentenek
2. az egyezmény "még" nem vonatkozik minden országra (talán 26 ország csatlakozott)
3. attól mert kap egy jelentést az adóhivatal az még semmit nem jelent (nagyon kétlem, hogy pár száz euróért fognak majd ők parázni, amikor még ott van egy csomó cápa)

Most az a kérdés, hogy ti konkrétan mitől paráztok?

1. Adóköteles jövedelem - be kell jelenteni?
2. "Külföldi irodáknál játszom" - büntetendő?

Csak azért kérdem, mert az első esetében jogos a felvetés, ugyanis adót kell fizetni az extra jövedelem után, ha nem a Tippmixpron játszol, a második eset miatt teljesen fölösleges aggódni, mivel arra szabályzat nincs. A külföldi szolgáltatóknak tiltják, hogy szolgáltatásaikat Magyarországon bonyolítsák, viszont arra külön törvény nincs, hogy tilos náluk fogadni, s hogy ez büntetendő.

Helló!

Elolvasva a legtöbb cikket, hatályos törvényt azt írják, hogy adókötelezettség minden egyes nyertes fogadás után keletkezik, amiből nem lehet levonni a vesztes fogadásokat.

Teszem azt, megforgatok 100eft-ot, van 40eft nyereségem, ezt mondjuk 5 nyertes fogadással értem el (persze volt vesztes is) amiből 80eft profit jött. Ez után fizetek 30% adót, az 24eft, tehát maradt 16 eFt tiszta nyereség, ami elég kevés a valós 40rFt-ból.

Ha jól értelmezem adófizetési kötelezettség már a nyertes fogadásnál jelentkezik, tehát azzal sem lehet kikerülni ha átbukja az ember Tpróra.

Így viszont kérdéses mennyire éri meg online irodáknál fogadni.

Ha egyszer úgy döntenek és megegyezés születik gondolom visszamenőleg is átvizsgálhatják az emberek fogadástörténetét, tehát elviekben visszakövethető az összes nyertes fogadás.

Vélemények? Ezek után hogyan lehet hozzájutni okosan és emellett szabályosan a nyereséghez, mert enélkül ember nincs aki profittal fogadna? :angel:

Idézetet írta: Laca87 Dátum november 23, 2015, 12:46:17
Helló!

Elolvasva a legtöbb cikket, hatályos törvényt azt írják, hogy adókötelezettség minden egyes nyertes fogadás után keletkezik, amiből nem lehet levonni a vesztes fogadásokat.

Teszem azt, megforgatok 100eft-ot, van 40eft nyereségem, ezt mondjuk 5 nyertes fogadással értem el (persze volt vesztes is) amiből 80eft profit jött. Ez után fizetek 30% adót, az 24eft, tehát maradt 16 eFt tiszta nyereség, ami elég kevés a valós 40rFt-ból.

Ha jól értelmezem adófizetési kötelezettség már a nyertes fogadásnál jelentkezik, tehát azzal sem lehet kikerülni ha átbukja az ember Tpróra.

Így viszont kérdéses mennyire éri meg online irodáknál fogadni.

Ha egyszer úgy döntenek és megegyezés születik gondolom visszamenőleg is átvizsgálhatják az emberek fogadástörténetét, tehát elviekben visszakövethető az összes nyertes fogadás.

Vélemények? Ezek után hogyan lehet hozzájutni okosan és emellett szabályosan a nyereséghez, mert enélkül ember nincs aki profittal fogadna? :angel:


Sokkal többet nem lehet hozzátenni, mint amit a fórumon már olvashattál a témával kapcsolatban.
1. valószínűleg a jogalkotók is tudják, hogy a jelenlegi szabályozás egy faszság, ráadásul nem is cseszegetik a játékosokat
2. ha szó szerint vesszük, akkor veszteséges játékosoktól is követelhetnének akár milliós nagyságrendű adót  (befizetsz 100eft-ot, amit felviszel 500e-re, majd elbukod az összes pénzt, akkor is voltak nyertes fogadásaid és a teljes veszteséged ellenére fizetned kéne... És ezt megcsinálhatod minden hónapban.)
3. ezek alapján mondjuk vitatható lenne a kivetett adó jogszerűsége is, mert ugye elég röhejes lenne, ha tényleges jövedelem keletkezése nélkül kéne jövedelemadót fizetni... (egyébként első körben lehet észrevételt tenni, majd fellebbezni a NAV-nál, mondjuk megalapozottság hiánya miatt, de akár bíróságon is megtámadható lenne a döntésük. Meglepődnék, ha minden jogorvoslati lehetőségnél elbukna a dolog...)
4. a mostani állapotok szerint soha nem lesz a tippmixen és pron kívül más iroda legális Magyarországon, így a fogadástörténetünkhöz sem férnek majd hozzá. Visszamenőleg pláne nem, mivel nincs olyan jogszabály, amely alapján ezt visszamenőleg ki kéne adni, ráadásul az irodák sem tárolják korlátlan ideig a fogadástörténetet, csak azért, hátha egyszer kéri majd tőlük a NAV (kb. 6 évig kéne megőrizniük, van olyan buki, ahol eleve csak az elmúlt 6-12 hónapot látom. Persze ettől még meg lehet nekik a régebbi history is)
5. ha lesz is egyszer adatszolgáltatás - ez volt a terv az irodák legalizálásáért cserébe - akkor sem fog ebben minden iroda részt venni, mivel a licencvásárlás és az ezzel járó macera elég nagy anyagi-, informatikai- és adminisztrációs terhet jelent.
6. jelenleg biztosan nem tudják, mikor és mennyit nyertél egy irodán belül és ha nem utalod hazai számlára a pénzt, akkor a bevételeid sem látszanak
7. érdemes sorrendben haladni: előbb nyereségesnek lenni és csak után aggódni az adózás miatt   :)
8. aki nem nyereséges, az ezt be is tudja bizonyítani, ha "nagyon muszáj", aki termelt egy kis pluszt a fogadásaival, az sem fog horribilis összegű adót fizetni, ha előszedik, inkább annak kell óvatosnak lennie, akinek az életvitele és a vagyonosodása nagyon nincsen arányban a kimutatható bevételeivel. Egyébként meg ilyen esetben sem több száz online fogadóirodánál és kaszinónál lévő történetünket nézi majd meg a NAV (nem is tudja ezt megtenni), hanem becsléssel, a kiadásaink alapján megállapít egy jövedelmet és ez alapján fog adóztatni. (ha ez neked kedvez, akkor elfogadod, ha nem, akkor majd vitatod)

Azt mindenkinek el kell döntenie, hogy ezek alapján megéri-e neki külföldi online irodáknál játszani (törvénytisztelő magyar állampolgárként még véletlenül sem csinálnék reklámot nekik, hehe), abban viszont biztos vagyok, hogy a "legális" kínálat szorzói annyira gyengék, hogy sokkal nehezebb nyereségesnek lenni "itthon". (ehhez jön még a gyengébb kínálat és időnként a kötéskényszer)
De úgy is feltehetjük a kérdést, megéri-e egyáltalán játszani, ha egy 50%-os valószínűségű eseményre a piacon elérhető legmagasabb, akár 1.97-es szorzó helyett csak mondjuk 1.78-ast kapunk, ami egy 100eft-os tétnél már 19eft különbséget jelent a várható nyereményben?

Annak szerintem jóval nagyobb a kockázata, hogy a lehetőségeinkhez mérten túl sok pénzt cseszünk el sportfogadásra, mint hogy ez miatt a NAV ránk száll, de ahogy a fogadásaink megtételekor, így ebben az esetben is a saját "kockázattűrő képességünkhöz" mérten kell cselekedni: akinek gyomorgörcsöt okoz, hogy bármikor kopogtathat nála a NAV és úgy érzi, hogy ezt nem kompenzálja az online elérhető nagyobb profit, annak a biztonságos és Magyarországon legálisnak tartott megoldás(oka)t kell választania!  :)
...Vagy egyáltalán nem is szabad olyan stresszes dologgal foglalkoznia, mint a sportfogadás.    :P

Knapp, most is nagyon tisztán és részletesen elmagyarázta a helyzetet.

Amiről nekem tudomásom van, hogy pl. Romániában szabályozott a piac, így engedélyhez folyamodhatnak a külföldi irodák is. Az engedély kiváltásánál arra kérték az illető irodát, hogy visszamenőleg 5 évre fizesse ki a román játékosoktól származó jövedelem után az adót. Itt maximum értékekről beszéltek, s úgy határozták meg a befizetendő adót, de nem kezdték el átvizsgálni a rengeteg játékos számláját, hogy pl. ki mikor mire fogadott.

Tehát visszamenőleg nem lesz adatközlés, ha a román modellt valaha is bevezetik Magyarországon, bár ahogy jelenleg áll a helyzet erre nem fog egyhamar sor kerülni.

pl. Unibetnél ha román játékosnak ha korábban volt számlája, akkor közölték vele, hogy szeptember 1-től van engedélyük, s vagy elfogadja a feltételeket, vagy ha nem akkor nyugodtan igényelheti számlája törlését. Szeptember 1. után pedig minden legálisan megy tovább.

Hogy miért éri meg online fogadni ezentúl?

Kevés az a játékos, mely a sportfogadásból meggazdagodik, oly szinten, hogy adózás miatt kellene aggódnia

A sportfogadás egy szórakozási lehetőség, mint sok egyéb dolog e világon. Moziba is azért megyünk, hogy filmet nézzünk, legalábbis én. Sportfogadni azért szoktunk általában mert izgalmasabbá tehetünk így akár egy kínai második ligás mérkőzést is. :))) Az online fogadóirodák kínálatával pedig bármikor verik a helyi irodákat, vagy akár a magyar online irodát.

Ameddig külföldi irodákhoz feltöltjük pénzünk, ott meg szórakozásból fogadunk (tehát nem igényelünk nyereményt), addig az ég világon senki nem tudja, hogy mi mivel foglalkozunk (csak mi és a fogadóiroda).
Aki meg annyira ügyes, hogy ebből bevételt is tud produkálni annak kijár az esze arra, hogy a bevételét milyen módon igényelje, vagy hogy mikor.

Amikor odakerülünk, hogy a NAV tudomást szerez a fogadásainkról, az azt jelenti, hogy legalizálták a magyar sportfogadás piacot, külföldi szereplőknek megengedvén a részvételt. Ekkor meg az adózás is azonos kellene legyen, akár magyar irodánál játszunk, akár külföldinél.