Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Alkimista87 Dátum május 03, 2013, 17:04:57
Egyelőre még semmi, de az állampolgárság fog számítani, viszont várhatóan maximum az oldalakat tudják majd blokkolni, vagyis, ha te meg tudod oldani az elérésüket, elvileg tudsz fogadni magyar személyazonossággal is. Nem hinném, hogy az irodák kitiltanának minket, erre szerintem nem is kötelezhetők. Persze ez mind csak feltételezés, de most már én is nagyon várom a fejleményeket.
Szerintem is így lesz, blokkolni fogják az oldalakat, de az irodák nem fognak tenni semmit. Még a bankokat kötelezhetik tranzakciók megtagadására, de a Moneybookers szerintem jogilag nem fogható meg.
A legfontosabb, hogy az irodák ne zárják ki a magyarokat, minden más könnyen (kis anyagi ráfordítással) kivédhető.
Elvileg az se gond, ha kizárják a magyarokat, eddig is kellett neveket szerezni, most majd külföldről kell:-))
Mondjuk ezzel a sok gecizéssel nem fog foglalkozni, aki 80 Ft-os szelvényekkel nyomul, annak marad a Tippmix, de ez benne van.

partybets csinált egy ilyet: Final Inactive Account Fee

Mondjuk én még mindig nem értem,milyen módon próbálja megadóztatni a fogadáscserélő oldalakat?

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum május 03, 2013, 17:04:57
Egyelőre még semmi, de az állampolgárság fog számítani, viszont várhatóan maximum az oldalakat tudják majd blokkolni, vagyis, ha te meg tudod oldani az elérésüket, elvileg tudsz fogadni magyar személyazonossággal is. Nem hinném, hogy az irodák kitiltanának minket, erre szerintem nem is kötelezhetők. Persze ez mind csak feltételezés, de most már én is nagyon várom a fejleményeket.

Hát szerintem meg a lakhely fog számítani, mert területi szabályozás lesz.
Lacapi is játszhatna akkor Belgiumban, mert magyar állampolgár, de nem tud, mert ott él, és a helyi szabályok vonatkoznak rá.

#949 május 03, 2013, 20:04:30, Alkimista87
Idézetet írta: csacsi1899 Dátum május 03, 2013, 19:23:34
Hát szerintem meg a lakhely fog számítani, mert területi szabályozás lesz.
Lacapi is játszhatna akkor Belgiumban, mert magyar állampolgár, de nem tud, mert ott él, és a helyi szabályok vonatkoznak rá.

Én úgy gondolom, hogy állampolgárságra fog vonatkozni, az más kérdés, hogy szabályozni nagy valószínűséggel csak területileg lesznek képesek, mégpedig az irodák blokkolásával. Ha ez így lesz, akkor a korlátozások alá azok a külföldiek is bele fognak tartozni, akik Mo-n élnek, hiába is legális (tegyük fel) a hazájukban.

De akárhogy is lesz, a lényeg, hogy az irodák ne tiltsanak ki minket, többit csak megoldjuk valahogy. :ok:

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum május 03, 2013, 17:04:57
Egyelőre még semmi, de az állampolgárság fog számítani, viszont várhatóan maximum az oldalakat tudják majd blokkolni, vagyis, ha te meg tudod oldani az elérésüket, elvileg tudsz fogadni magyar személyazonossággal is. Nem hinném, hogy az irodák kitiltanának minket, erre szerintem nem is kötelezhetők. Persze ez mind csak feltételezés, de most már én is nagyon várom a fejleményeket.

Nem az állampolgárságod számít, hanem ahol élsz. Ez fix.

Valaki irta a blokkolást:
túl sok internetszolgáltató nincs, megkapják a blokkolandó listát, aki nem blokkolja elveszik az engedélyét, bukik a cég. Ezzel Belgiumban se játszik senki. Amelyik cég nem teszi meg, azt is leveszik a hálóról. Belgiumban nem csak a fogadóirodák, de a phiratebay meg a hasonló nagy torrentek is blokkolva vannak. Még jó hogy az ncore-t nem ismerik!  ;D

Van egyáltalán olyan oldal Magyarországon, amit blokkolnak? Ezek szerintem még erre sem képesek.

A spanyol szabályozásról tud valaki adatokat? Ott mennyit kell fizetni vagy hogy működik ez?

Mondjuk jó lenne tudni még azt is h pl. bet365, betfair profitja mennyi a magyar ügyfelekből, lehet megéri nekik így is. Ha jól értelmezem 100m ugye a licensz+20% a profitból+2,5 a profitból. Tehát ha valaki ~130milliót kaszál a magyar ügyfelekből, akkor van nullán. Felette elvileg már megéri nekik.

Az irodák állampolgárság alapján tiltanak, ha a kivonulás mellett döntenek, a blokkolás meg területi alapon megy, hisz a magyarországi szolgáltatók blokkolnának, nem?

Azt már írtam többször is, hogy a legtöbb iroda nem is fog foglalkozni a változásokkal (azt sem tudják, hol van Magyarország, hehe), viszont pont azok, akik népszerűek itthon, valószínűleg állást foglalnak majd. Ők vannak leginkább szem előtt az állam számára is, ők nem tudnak "észrevétlenül" működni.

Mondjuk azt nem tudom, mi alapján lesz naprakész a blokkolandó oldalakkal kapcsolatosan a magyar hatóság, mikor van egy csomó iroda, ahol még a madár, izé... a magyar sem járt!
Vagy most erre tényleg lesz emberük/rendszerük, hogy figyelgessék az alakuló/átalakuló bukikat minden egyes internetszolgáltatón keresztül?!
Majd nézik, hogy a MezeiVill Kft. Pocsajon és térségében blokkolja-e a Dobet-et?


Idézetet írta: TiB Dátum május 03, 2013, 12:42:17
Közösen bérlünk Szlovákiában egy lakást, és oda jelentkezünk be. Lakbér eloszlik, szlovák szerverre csatlakozunk itthon, és mehet a buli :)

Rezsi alacsony lesz, hiszen üresen fog állni a lakás ;D

Annyit reklámozták ezt a kettős állampolgárságot, hogy kezdek kedvet kapni hozzá...


Szabotalnom kell a terveteket  ;D ;D egy haztartason belul csak egy account lehet ugyanahoz az irodahoz :P

Idézetet írta: borgosh Dátum május 03, 2013, 23:17:57
Szabotalnom kell a terveteket  ;D ;D egy haztartason belul csak egy account lehet ugyanahoz az irodahoz :P

Hát én majd pinnacle-szűz szlovák mennyecskét keresek magamnak! hehe

Egyébként ha már egyszer egy iroda azonosított a lakcímed alapján, akkor utána bárhol lakhatsz, nem nagyon derülhet ki, hogy költöztél.
Olyasmin is gondolkodom, hogy határhoz közel (mondjuk Esztergom környékén) lehet-e szlovák mobilnettel boldogulni!
A magyar munkaerő állítólag nem elég mobil, de azért fél millió ember csak rászánta már magát az indulásra és tőlem sem áll túl messze az ötlet, hogy felpakoljam a családot egy jobb élet reményében!  :D


Ezt az állampolgárságot el lehet felejteni,a kutyát nem érdekli milyen állampolgár vagy,sehol nem is kérik.A lakcím alapján tiltanak ki irodák már amelyik kitilt.Ha te el tudod intézni hogy szlovák címed legyen ezt tudod igazolni a szokásos módon az irodáknál akkor nem fognak kitiltani,persze nem árt szlovák ip-ről játszani melette.
Komáromba voltam ott a szlovák telefontársaságot simán lehetett használni a magyar helyett.Mondjuk én is ha elindulnék nyugatabbra nem Esztegomig vagy Komáromig mennék.

#956 május 04, 2013, 11:22:00, Alkimista87
Éjszaka volt egy heuréka pillanatom, de majd aki jobban vágja a témát, esetleg megmondhatja, hogy van-e létjogosultsága az ötletnek: Veszünk egy külföldi mobilcégtől előfizetésre egy megfelelő telót, hazajövünk, fizetjük szépen a díjat, aztán arról elvileg simán el lehet érni mindent, amit szeretnénk. Ha működőképes, szóljatok, és törlöm az üzenetet, hogy az is maradhasson.   :-X :P

ui. Lehet óriási hülyeség, de nem tudom, hogy is működik ez valójában.

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum május 04, 2013, 11:17:38
Éjszaka volt egy heuréka pillanatom, de majd aki jobban vágja a témát, esetleg megmondhatja, hogy van-e létjogosultsága az ötletnek: Veszünk egy külföldi mobilcégtől előfizetésre egy megfelelő telót, hazajövünk, fizetjük szépen a díjat, aztán arról elvileg simán el lehet érni mindent, amit szeretnénk. Ha működőképes, szóljatok, és törlöm az üzenetet, hogy az is maradhasson.   :-X :P

ui. Lehet óriási hülyeség, de nem tudom, hogy is működik ez valójában.
Ez drága lenne így, és értelme se sok van. Keress rá erre: VPN

Idézetet írta: georgeboyd Dátum május 04, 2013, 11:35:58
Ez drága lenne így, és értelme se sok van. Keress rá erre: VPN

Eddig ezt nem ismertem, most áttanulmányozva meg is nyugodtam. Azért mégiscsak jó valamire ez a XXI. század! 8) Köszi szépen!

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum május 04, 2013, 11:17:38
Éjszaka volt egy heuréka pillanatom, de majd aki jobban vágja a témát, esetleg megmondhatja, hogy van-e létjogosultsága az ötletnek: Veszünk egy külföldi mobilcégtől előfizetésre egy megfelelő telót, hazajövünk, fizetjük szépen a díjat, aztán arról elvileg simán el lehet érni mindent, amit szeretnénk. Ha működőképes, szóljatok, és törlöm az üzenetet, hogy az is maradhasson.   :-X :P

ui. Lehet óriási hülyeség, de nem tudom, hogy is működik ez valójában.

-VPN-t a népnek!