Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: BBrandi Dátum október 05, 2011, 10:22:52
Amig a bukmékeri tipusú fogadásoknál (például Tippmix, Tipmax) a szerencsejáték törvény (1991. évi XXXIV. törvény 30/A §) szerint a feltett téteknek mindössze 75 százalékát kell nyeremények céljára fordítani, addig ezek lehetnek  akár off akár online, akár lehet élő fogadást kötni, akár nem, egy kalap sz*t sem érnek. (Természetesen a szerencsejáték törvénynek ezt a paragrafusát nem módosították.)
Egyébként mi az a layelés?

A törvény egy minimumot határoz meg, ennek semmiféle kihatása nincs arra, hogy milyen mértékre emelik a nyereményekre fordított összeget, csupán azt határozza meg, hogy mi az a határ mai alá nem mehetnek.
Ha esetleg rendeződne a helyzet és legalizálódnak az online irodák Magyarországon akkor már hivatalosan is egy szabad piaci versenyhelyzet fog fennállni. Akkor pedig pláne nem az a lényeg, hogy a törvény szerint mi az a minimális összeg amit a nyereményekre kell fordítani, hanem piaci versenyhez méltóan megpróbálni a versenytársakénál jobb ajánlatot tenni.

Igaz, hogy a 75% csak a minimális kifizetendő arányt jelöli, de szerintem nem véletlenül van a törvényben ez az arány. A Szerencsejáték Rt. működési költsége (a SZRt. éves jelentése szerint) ugyanis a feltett összeg nagyjából 20%-a. A 20% költség és a 75% kifizetési arány melltt  a Tippmix még éppen nyereséges. (Összeghasonlításképpen ez az arány a Sportingbetnél (egy kb. három hónapja megjelent cikk szerint) 7-8%.)
Láthatóan az SZRt. nem érdekelt a költségek csökkentésében, hiszen mostanában emelték/emelik a lottó árát azzal az indokkal, hogy az eddigi árak mellet az üzletág nem nyereséges. (a törvény szerint a számsorsjátékoknál a feltett összeg 45 százalékát kell nyereményként kifizetni, a többit elviszik az adók és a költségek). Ahelyett, hogy a költségeket csökkentették, az árakat emelték.
Amig az SZRt. a költségeit radikálisan nem csökkenti, addig egy liberalizált versenyben esélytelen.

Budapest, 2011. október 5., szerda (MTI) – A Sportingbet szerint az online szerencsejátékokból származó adóbevételek több tízmilliárd forinttal elmaradhatnak a remélt összegtől, mert a szeptemberben elfogadott szerencsejáték-törvény módosítása megnyitja ugyan a magyar piacot az internetes szerencsejátékok előtt, de egy fontos területére, az online sportfogadásra nem tér ki.



A Sportingbet PLC – a világ vezető online sportfogadási irodája, amely internetes kaszinót és pókerjátékot is működtet – az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében úgy vélekedik, hogy a parlament által elfogadott törvény nem kellően kezeli az aktuális trendeket és kihívásokat, hiszen a nemzetközi internetes játékszervezők tevékenységének és játékbevételének egyaránt jelentős részét a sportfogadások adják.

Az iroda leszögezi, hogy a teljesen liberalizált piac az államnak és a játékosoknak is előnyös, mert az állam új adóbevételekhez juthat, a játékosok pedig transzparens, biztonságos környezetben élvezhetik a sportfogadások izgalmát.

A Sportingbet csoport jelenleg is vizsgálja a törvénymódosítás nyomán kialakuló piaci lehetőségeket, azért, hogy aktív szereplője lehessen a liberalizált magyar piacnak – közölte.

Az elfogadott törvény nem említi az online sportfogadást (csak lóversenyről és kaszinójátékról tesz említést), illetve különböző adót szab meg a kaszinójátékoknak – emeli ki azzal, hogy ezek tisztázása rendkívül fontos, mivel a sportfogadás az online szerencsejáték (a rendelet szövege alapján távszerencsejáték) a jelenlegi piac legalább egyharmadát képviseli.

A közlemény idézi Andrew McIver-t, a Sportingbet csoport vezérigazgatóját, aki szerint a törvénymódosításban megjelölt, a játékbevételek 20 százalékának adóként történő befizetése a legmagasabb, még elfogadható adószint az online fogadóirodák számára Európa-szerte.

A magyar szabályozás döntően az európai trendek szerint alakították ki, de több kérdést még tisztázni kell, mielőtt a cégcsoport a magyar piacra lépésről döntene – hangsúlyozza közleményében az iroda. Mint megjegyzi, a Sportingbet -, amely a világ vezető online sportfogadási irodája tekintve, hogy a londoni tőzsdén jegyzett transzparens társaság, és több EU-országban is rendelkezik játékszervezési engedéllyel – felkészült a magyar piacra lépésre. A cég sportesemények fogadási kínálata mellett internetes kaszinót, és pókerjátékot is működtet.

Az Országgyűlés szeptember 26-án fogadta el az államháztartás stabilitását elősegítő egyes adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, amely – egy Rogán Antal (Fidesz) által jegyezett – zárószavazás előtti módosító indítvány elfogadása után rögzíti azt is, hogy 2012. január 1-től adózik az online szerencsejáték. A törvény bevezeti a távszerencsejáték fogalmát, a liberalizált tevékenység fogalmát egészítették ki ezzel, és játékokra a tiszta játékbevétel után fizetendő havi 20 százalékos adót vet ki. A távszerencsejáték fogalmába tartozik a lóversenyfogadás és a kártyajáték, ha azt hírközlő eszköz és rendszer útján szervezik.


Idézetet írta: benson Dátum október 05, 2011, 10:26:57
A topicinditó ryebnek javasolnám egy szavazás kiírását erről (Ismered-e a lay fogadást?)
Meg fogsz lepődni diord! Fogadni meg végképp ne fogadj az általad említett arányra!
Nem lesz reális eredmény, akinek fingja nincs róla, nem fog rohanni szavazni. Belegondolva a 95% tényleg nem reális, 90% a kb. jó a szám.  8)
De ez itt offtopik, a törvény a fő téma, elnézést.

Nem valami olyasmi hogy adni-venni?
Mivel nem vagyok Betfair-es engem ez nem érint és nem is nagyon érdekel.Talán majd pár hónap múlva.(Ha még lesz rá lehetőség...  :-\ )

Idézetet írta: eretneker Dátum október 06, 2011, 04:49:53
Nem valami olyasmi hogy adni-venni?
Mivel nem vagyok Betfair-es engem ez nem érint és nem is nagyon érdekel.Talán majd pár hónap múlva.(Ha még lesz rá lehetőség...  :-\ )
Nem épp, de lesz majd a betfairről pár új cikk a honlapon hamarosan, ahol elmagyarázzuk jobban az egészet. Na de ez itt off :)

Egy banálisnak tűnő kérdés, aztán lehet nem is annyira az:

Törvénybe ütközik-e az, hogy ha egymás ellen fogadunk?
Például: Gazsi azt mondja az UTE-Fradi meccsre, hogy nyer az UTE. Én azt mondom, vállalom a fogadást, ha nyer, 1.85-ös oddsal (például) állom a fogadást, mondjuk 10.000 Ft-ig.

Azaz ha nyer az UTE, én utalok Gazsinak 8500-at, ha nem, akkor ő utal nekem 10.000 Ft-ot.
(Mondjuk Moneybookersen)

Nyílván ha ez egyszeri eset, és pár ezer forintról van szó, az nem faktor. De ha mindez 'szervezett' formában történne??? Kicsit hasonlóan a Betfairhez, csak itt tudnánk, hogy ki-ki ellen fogad.
Tehát lenne egy x db főből álló csoport, ahol mindenki tudja azt, hogy ki ki ellen fogad.

Remélem érthető, hogy mire is akarok rákérdezni. Nem vagyok otthon jogi ügyekben, de tényleg érdekelne. (Ugyanis a monkeyBet még nem halt meg  ;) )

A törvény szerint engedélyt kell kérned a NAV-tól. Ők viszont ezt nem fogják megadni, mivel nem liberalizált tevékenységről van szó.

1. § (1), (2)
2. § (1), (2)
3. § (1) a)

Idézetet írta: oakland23 Dátum október 06, 2011, 09:27:25
Egy banálisnak tűnő kérdés, aztán lehet nem is annyira az:

Törvénybe ütközik-e az, hogy ha egymás ellen fogadunk?
Például: Gazsi azt mondja az UTE-Fradi meccsre, hogy nyer az UTE. Én azt mondom, vállalom a fogadást, ha nyer, 1.85-ös oddsal (például) állom a fogadást, mondjuk 10.000 Ft-ig.

Azaz ha nyer az UTE, én utalok Gazsinak 8500-at, ha nem, akkor ő utal nekem 10.000 Ft-ot.
(Mondjuk Moneybookersen)

Nyílván ha ez egyszeri eset, és pár ezer forintról van szó, az nem faktor. De ha mindez 'szervezett' formában történne??? Kicsit hasonlóan a Betfairhez, csak itt tudnánk, hogy ki-ki ellen fogad.
Tehát lenne egy x db főből álló csoport, ahol mindenki tudja azt, hogy ki ki ellen fogad.

Remélem érthető, hogy mire is akarok rákérdezni. Nem vagyok otthon jogi ügyekben, de tényleg érdekelne. (Ugyanis a monkeyBet még nem halt meg  ;) )

Szerintem amíg magán keretek között zajlana ez addig nem lenne törvénybe ütköző. Az üzlet szerű tevékenység az illegális. Tehát amíg nincs olyan szervezet aki profitorientáltan közvetíti a fogadásokat addig ez nem lehet probléma. Az illegális az lenne ha én azt mondanám h kezelem a tippeket, és a nyertestől levonok x% jutalékot, mert ez már üzletszerű tevékenység lenne. Legalábbis én így gondolom.

A futó szavazás csak azt reprezentálja, hogy az ide látogató, a témában többnyire tényleg elmélyülő játékosok között milyen az arány, a valóságban sokkal rosszabb a helyzet.
Gondoljatok azokra, akik valamelyik lottózóban most is elmélyülten állítják össze a hétvégi 14-es kötésüket a tétlapról!
De hogy mi a lay, azt nem is kell tudni, mivel ez a sportfogadás egyik "csúcsa". A fogadók minimális százaléka foglalkozik ezzel vagy arbitrázzsal, nem itt kell kezdeni. (vehetsz részvényeket vagy devizát is az nélkül, hogy ismernéd a határidős vagy fedezeti ügyletek sajátosságait)

És pont a "konzervatív" fogadók miatt egy liberalizált hazai piacon a SzRt. még sokáig (örökké?) őrizné a vezető szerepét.
Az internetes fogadás az idősebb generációk számára kevésbé vonzó, no meg nem is mindenki számára elérhető. Internet kell hozzá ugyebár...
Offline irodák nyitása esetén pedig a betelepülő irodák maximum a nagyvárosokig jutnának, 3200 településen sosem lesz termináljuk.
A posta, az újságárusok, a kocsmák viszont ott lesznek a SzRt. termináljaival...
Kb. az történne, mint a bankfiókok nyitásánál: a piacvezető megmaradna az ország nagyobb részén kvázi monopolhelyzetben, az új szereplők meg Bp-en  és a nagyvárosokban gyűjtenék az ügyfeleket.

Idézetet írta: oakland23 Dátum október 06, 2011, 09:27:25
Egy banálisnak tűnő kérdés, aztán lehet nem is annyira az:

Törvénybe ütközik-e az, hogy ha egymás ellen fogadunk?
Például: Gazsi azt mondja az UTE-Fradi meccsre, hogy nyer az UTE. Én azt mondom, vállalom a fogadást, ha nyer, 1.85-ös oddsal (például) állom a fogadást, mondjuk 10.000 Ft-ig.

Azaz ha nyer az UTE, én utalok Gazsinak 8500-at, ha nem, akkor ő utal nekem 10.000 Ft-ot.
(Mondjuk Moneybookersen)

(Ugyanis a monkeyBet még nem halt meg  ;) )
Alapvetően Ryebbel értek egyet, az hogy fogadok valakivel hogy lesz e francia nyelvvizsgám avagy sem, legyen az egy tálca sör, egy audi, vagy 10 millió forint, magánügyem. Csak találjak valakit aki nagy összegben fogad arra hogy lesz....  ;D

Sajnos nem így van!Legalábbis nem teljesen.Ezt kivételesem 100%-ig tudom.Mindent be kell jelentened amiből hasznod van pl ha karácsonyra kapsz a rokonodtól egy tévét még az után is adóznod kell (kéne).Így van ez az egymással fogadással kapcsolatban is.Csinálhatod ha bejelented hogy neked ebből és ebből hasznod volt...
Kb 4 napja pont erről beszéltünk a haverokkal hogy micsoda okosságok vannak.  :redchug:

Idézetet írta: eretneker Dátum október 06, 2011, 16:24:36
Sajnos nem így van!Legalábbis nem teljesen.Ezt kivételesem 100%-ig tudom.Mindent be kell jelentened amiből hasznod van pl ha karácsonyra kapsz a rokonodtól egy tévét még az után is adóznod kell (kéne).Így van ez az egymással fogadással kapcsolatban is.Csinálhatod ha bejelented hogy neked ebből és ebből hasznod volt...
Kb 4 napja pont erről beszéltünk a haverokkal hogy micsoda okosságok vannak.  :redchug:

Ezt honnan veszed? Ilyen még orbán viktor országában sem fordulhat elő :D
A Haszon magazinban volt egy cikk a vateráról és ott azt írták hogy amig a saját értékeidet adod el addig a vaterázás adómentes, de ha üzletszerűen tevékenykedsz akkor rádmászhat a NAV. Márpedig ha a saját értékek idegeneknek való eladása adómentes akkor  akarácsonyi ajándék is :)
Amúgymeg nehogy már adóköteles legyen fogadni a haverommal egy ezresbe hogy két héten belül meghúzom Klárikát :)))
Az viszont tény, hogy ha a haverodnál alszol akkor elvileg fizetni kéne az önkormányzatnak IFA-t (idegen forgalmi adó), ezt adózás alapjai tárgyból vettük :) De ez persze csak egy hiányos törvény megfogalmazás, a valóságban senki nem bünteti vagy ilyesmi :)

Idézetet írta: ryeb Dátum október 06, 2011, 20:45:11
Ezt honnan veszed? Ilyen még orbán viktor országában sem fordulhat elő :D
A Haszon magazinban volt egy cikk a vateráról és ott azt írták hogy amig a saját értékeidet adod el addig a vaterázás adómentes, de ha üzletszerűen tevékenykedsz akkor rádmászhat a NAV. Márpedig ha a saját értékek idegeneknek való eladása adómentes akkor  akarácsonyi ajándék is :)
Amúgymeg nehogy már adóköteles legyen fogadni a haverommal egy ezresbe hogy két héten belül meghúzom Klárikát :)))
Az viszont tény, hogy ha a haverodnál alszol akkor elvileg fizetni kéne az önkormányzatnak IFA-t (idegen forgalmi adó), ezt adózás alapjai tárgyból vettük :) De ez persze csak egy hiányos törvény megfogalmazás, a valóságban senki nem bünteti vagy ilyesmi :)

Pedig de még a karácsonyi ajándék is adóköteles egy bizonyos értékhatár felett.