Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Remélem amíg tologatják az ügyet eltelik egy év. kell a pénz repülőjegyre:)

Tudja valaki mekkora bevétele lehet egy BF-nek 365-nek a magyar piacon?

Idézetet írta: Wezli Dátum január 18, 2013, 12:24:03
http://www.fortunaweb.hu/Elkeszult_az_online_szerencsejatek_szabalyozas_tervezete661

Mit gondoltok ki maradhat ilyen feltételekkel a magyar piacon?

;D ;D ;D Ez tudod mi? Ez egy nagy semmi a négyzeten. Ezt a cikket csak a látszat kedvéért írták meg.

Ebbe a topicba az első írás ide s' tova másfél éve született ezzel a témával kapcsolatban. Most kérdezem én tőletek: ez alatt a másfél év alatt valami érdemi döntés született az ügyben? Mert szerintem semmi. Na mi ezzel a semmivel bőven teleírtunk itt 42 oldalt. Kb. így vannak ezzel az ügyben tétlenkedők is csak ők már lehet hogy 42.000 ezer odalt írtak tele semmivel.

A vége tetszik a legjobban   :D  elvileg a sportfogadók 5 - 10 % ának jó hír ha nyer!  ;D

"A játékosok számára jó hír, hogy az online szerencsejáték oldalakon szerzett nyeremények mentesek lesznek a személyi jövedelem adó alól.,,

A többi 90% nak meg nincs jó hír  :P

Hát szerintem most már van valami, mert egy csomó pénztől elestek a pénznyerős téma miatt, azt meg valahonnan gyorsan pótolni kell nekik. Persze ha mondjuk ezt a verziót erőltetik de nem lesz senki aki jelentkezne vásárlásra akkor lejjebb kell adniuk, a SZRT egymaga nem fogja kitermelni a kiesett bevételt, persze ha összehoznak valami atomjó fogadóirodát akkor elképzelhető de ezeket ismerve max ilyen bet-at-home szint lesz vagy még az sem.

Idézetet írta: Wezli Dátum január 18, 2013, 12:40:04
Tudja valaki mekkora bevétele lehet egy BF-nek 365-nek a magyar piacon?

Becslések szerint 100 000 online sportfogadó van a magyar piacon ha az átlag ember egy évben befizett 120 000 Ft
(csak saját becslés )  akkor 12 000 000 000 forintocska megy be összesen az irodákba és gyanítom igen sokan vannak akik nem áldoznak 10 000 ft havonta a hobbijukra  és persze vannak olyanokk is akik több milliót  tolnak be .Az igazság az ,hogy még megtippelni sem lehet  mekkora bevételek vannak ezen irodáknak magyarországról .

Nincs itt baj majd elinditják az Orbán betett  akkor lesz itt jó világ! :bash: 

Hát nem tudok elképzelni olyan irodát, aki vállalja azt a 400k eurós költséget játékként. Ez nem Németország méretű és fizetőerejű piac.

A jó édes ........ :bash: Remélem nem úgy fognak eljárni mint a nyerőgépekkel egyik este még megteszed a fogadást  másnap reggel meg csak anyázól mert az oldal nem elérhető !

Idézetet írta: Wezli Dátum január 18, 2013, 12:40:04
Tudja valaki mekkora bevétele lehet egy BF-nek 365-nek a magyar piacon?

A betfair-ről tudok beszélni, bet365-ről nem, de szerintem kb ugyanezek a számok lehettek ott is:
szóval, a betfair pénzügyi forgalmának az 1%-át teszik ki a magyar ügyfelek, ezzel a 247 ország közül a 20.-ak vagyunk. 2012-ben 26 millió GBP lett a cég profitja. Miután a londoni tőzsdéről is fut be Nekik pénz, így talán megtehetjük azt, h a reklámokra, alkalmazottak fizetésére, stb fordított összegeket ezzel kiegyenlítsük, így ezt a 26 milliót úgy kezeljük, mint a betfair felhasználók által generált összeget. Ebben az esetben a magyar Ügyfelek 260k GBP-t érnek...
A németek a betfair forgalmának 7%-át tették ki. Hallottam/olvastam különböző összegeket arról, h mennyit kért a német kormány a betfair-től, s bár egyik sem biztos forrás, de a legkeményebb összeg is 500k EUR volt egy évre. Ebben az esetben ugye nagyjából 1 millió EUR maradt volna adózás előtt a betfair zsebében, Ők mégis a kivonulás mellett döntöttek.

Idézetet írta: Várda64 Dátum január 18, 2013, 12:42:00
;D ;D ;D Ez tudod mi? Ez egy nagy semmi a négyzeten. Ezt a cikket csak a látszat kedvéért írták meg.

Ebbe a topicba az első írás ide s' tova másfél éve született ezzel a témával kapcsolatban. Most kérdezem én tőletek: ez alatt a másfél év alatt valami érdemi döntés született az ügyben? Mert szerintem semmi. Na mi ezzel a semmivel bőven teleírtunk itt 42 oldalt. Kb. így vannak ezzel az ügyben tétlenkedők is csak ők már lehet hogy 42.000 ezer odalt írtak tele semmivel.

Remélem Várda, h igazad lesz, de én nagyon nem így érzem. Franc se hitte volna azt, h a játékgép üzemeltetőket is így megfingatják, főleg azután, h eleinte csak különböző engedélyekről volt szó, aztán hirtelen jött a roló. Nagyon kitakarítják itt a területet Andy bácsinak, és Viktorékat sürgeti az idő.
Ráadásul szerintem már Ők is kezdik unni, h "42,000 oldalt írtak tele semmivel". Csak Magukat röhögtetik ki.

Idézetet írta: Jaaas Dátum január 18, 2013, 14:03:41
A betfair-ről tudok beszélni, bet365-ről nem, de szerintem kb ugyanezek a számok lehettek ott is:
szóval, a betfair pénzügyi forgalmának az 1%-át teszik ki a magyar ügyfelek, ezzel a 247 ország közül a 20.-ak vagyunk. 2012-ben 26 millió GBP lett a cég profitja. Miután a londoni tőzsdéről is fut be Nekik pénz, így talán megtehetjük azt, h a reklámokra, alkalmazottak fizetésére, stb fordított összegeket ezzel kiegyenlítsük, így ezt a 26 milliót úgy kezeljük, mint a betfair felhasználók által generált összeget. Ebben az esetben a magyar Ügyfelek 260k GBP-t érnek...
A németek a betfair forgalmának 7%-át tették ki. Hallottam/olvastam különböző összegeket arról, h mennyit kért a német kormány a betfair-től, s bár egyik sem biztos forrás, de a legkeményebb összeg is 500k EUR volt egy évre. Ebben az esetben ugye nagyjából 1 millió EUR maradt volna adózás előtt a betfair zsebében, Ők mégis a kivonulás mellett döntöttek.

Hát akkor asszem várhatjuk a tippmixes oldal indulását, mert más nem fog maradni. :( Viszont ezek a marhák meg így a közelében sem lesznek a nyerőgépen bebukott pénznek.

Idézetet írta: Wezli Dátum január 18, 2013, 14:26:25
Hát akkor asszem várhatjuk a tippmixes oldal indulását, mert más nem fog maradni. :( Viszont ezek a marhák meg így a közelében sem lesznek a nyerőgépen bebukott pénznek.

Eddig a bookie-któl nem láttak egy fillért sem, és a nyertes játékosok sem igazán adózgattak. Ezzel a manőverrel pont azt érik el, h a nyerőautomatás kiesésüket pótolják, mert sok olyan ember lesz, aki majd marad az online szart-nál.
Viszont igazából ezzel a profikat sújtják, akik megélhetésszerűen vannak ebben a világban. Gondolok itt leginkább a trader-ekre, és az arbosokra. Nekik nem marad más, mint pénzt nem sajnálva megkerülni a törvényt, minél kevesebb nyomot hagyva maguk után.

Az irodák a licenc díját részben átháríthatják az ügyfeleikre, ha mondjuk befejezik a magyaroknak szóló bónuszok osztogatását vagy éppen egyből, a feltett tétből levonnak pár százalékot.
Ha egy német a bwinen fogad, akkor egyből a tétjéből vonnak néhány százalékot, azaz mint ha alacsonyabb szorzóval játszana.

Persze így sem hiszem, hogy nagy harc lesz a magyar sportfogadókért.

Úgy látom ezt megint egy alapos hatástanulmány előzte meg. Innen legfeljebb a büntetésekből lesz bevétel (amit a net szolgáltatókra rónak ki), de szerintem itt soha sem a bevétel volt a cél, hanem (mint oly sok alkalommal már) mások ellehetetlenítése és monopolhelyzet kialakítása. Remélem igaza lesz Várdának, de én tartok tőle, hogy mivel elméletileg nemsokára indul az állami (?) SZrt. oldala meg ezek is elkezdtek mozgolódni, most valami történni fog. Szóval rossz előérzetem van így az egésszel kapcsolatban!

hogy mi várható, támpont lehet más EU-s ország ahol hasonló szívatásban részesültek a fogadók. Spanyol testvéreinknél a bet365.es elérhetetlenné vált de a bet365.com on fogadnak szépen tovább. A bet365 nem vált meg kedves spanyol fogadóitól. Tojt magasról az egészre és nem váltott spanyol licenszet Aki tud játszhat tovább náluk és ez a lényeg. A Pinnacle viszont mindenkitől újra bekérte az igazolvány másolatot és ha az spanyol és nem tud egyebet pl egy kettős állampolgárit bemutatni akkor sajnos viszlát.