Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Remélem 2 hét múlva nem fogok itt elkezdeni északkoreázni...

Idézetet írta: Tomee886 Dátum április 30, 2013, 13:29:27
Amugy akármelyik fogadóiroda nyilatkozott már a jövőt illetően? 2 hét van a zárószavazásig, csak kialakult már hogy melyik akar maradni (ha van olyan egyáltalán)

Amíg nincs végleges szabályozás, a maradás mellett nem születhet döntés...
A kivonulóknak is érdemes kivárnia, hisz amíg nincs plusz költsége, addig megtarthatja a magyar ügyfélkörét. Ha meg megszellőztetné a távozást, akkor már sokan most kiszednék onnan a pénzüket.

Az EU széthullása meg nem tudom, kinek lenne jó...
A "nagyoknak" egy nyitott, egységesen szabályozott piacot jelent, a "kicsiknek" meg elvileg a felzárkózás lehetőségét. (ha nem így érzik, az sem jelent semmit. hehe)
Egyelőre az EU-ba még belépni akarnak országok és nem ki onnan...
Az euró zónából kihullhat egy-egy ország, de az nagyon nem az EU szétesését jelenti még.

Az EU gazdasági, politikai és kulturális közösség is, amely leegyszerűsítve arról szól, hogy együtt erősebbek vagyunk, ráadásul nem is írtjuk ki egymást (szó szerint!) az anyagi érdekeink vagy a régi sérelmeink miatt. Szerintem csak akkor hullhat szét az Unió, ha a nagyobb országok többségében EU-ellenes, szélsőséges kormányzat kerül hatalomra.
Ha ez mégis megtörténne, akkor már nem leszünk messze a III. világháborútól.  :)

Természetesen nincs ilyen hír,ez az én pikírtnek szánt agyszüleményem volt,nem gondoltam,hogy bárki "bedől" neki!!!Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet,hogy szerintem legalább annyi forint vándorol ki a szomszédos országokba sportfogadásra,mint amennyi a világhálón.....Csakhogy az ellen csak úgy tudna a Szrt. harcolni,ha valódi fogadási piacokat nyitna a lottózóiban,több eseménnyel,többfajta fogadási lehetőséggel.....
Hát ez eszük ágában sincs,viszont az online piacon,azt tesz amit akar,ha akarja blokkolja,az összes oldalt,akinek nincs engedélye,ők pedig pontosan tudják ,hogy kevés iroda váltja meg a magyar piacra az engedélyt,az ő oldaluk meg úgyis egy kalap fos lesz,szorzóstul,eseményestől,nem lesz alternatíva....Ami engem felháborít,hogy hány évig lehet még ezt az offline fosmixet megetetni az emberekkel?

Miért gondolják azt a fosjáték rt-nél,hogy én elégedett vagyok azzal,hogy minden hétvégén fogadhatok a Bayern M. 1,15-ös szorzójú győzelmére?Én imádok irodában fogadni,és kevésbé szeretek neten,de már fel tudnék robbani attól,hogy lassan "nyugdíjas leszek",és eljutott a fosmix a heti 200-as tétlaptól meg az ötös kötéstől,a heti 300-as tétlapig,meg a 3-as kötésig....ehhez kellett 20 év

Nemrég Londonban jártam, igaz ott a fogadás hagyományai is mások mint nálunk, de pl. egy William Hill irodában van nyerőgép, lottó, totó és sportfogadás. Szerencsejáték kultúra. Mert ott van. Nálunk meg ez is csak egy fejőstehén. De hogy a nyerőgépek betitása mennyire volt jó üzlet - bár bizonyos szempontok alapján én is elfogadom a betiltásukat - de mint kiderült ott is csak valakinek a helyzetbe hozása volt a lényeg. És ezzel is így lesz, remélem már vannak szakemberek, akik törik a fejüket a tiltás kikerülésén. Nem akarok az sz*rt-nél játszani, ha egyszer hazamegyek. Bár állítólag k*rva jó lenne nekem otthon, én itt egyenlőre nem ezt érzem. Itt se minden jó, de más szinvonalon élünk. És most megint hazamenni a közszolgálatba havi 110 nettóért? Ugyanmár!  :'(

Ha valóban a pénz kiáramlása a gond, akkor nem lenne szabad senkit külföldre engedni nyaralni, mert a végén még ott költenek pénzt!

Az offline tippmix meg kb. addig fog életben maradni, míg a posta a sárga csekkjeivel...
Mindkettőt simán kiválthatná az internet hozzáférés és a pénzügyi kultúra kombója, de szeretünk szemetet gyártani és tapogatni a pénzünket. (De hogy a sorban állásban mi lehet a jó?! Azon kívül persze, hogy Gönczi mellé sodródhatok...)

Idézetet írta: Knapp Dátum április 30, 2013, 22:10:26
Ha valóban a pénz kiáramlása a gond, akkor nem lenne szabad senkit külföldre engedni nyaralni, mert a végén még ott költenek pénzt!

Az offline tippmix meg kb. addig fog életben maradni, míg a posta a sárga csekkjeivel...
Mindkettőt simán kiválthatná az internet hozzáférés és a pénzügyi kultúra kombója, de szeretünk szemetet gyártani és tapogatni a pénzünket. (De hogy a sorban állásban mi lehet a jó?! Azon kívül persze, hogy Gönczi mellé sodródhatok...)
Ezzel nem értek egyet. Nem vettem már szelvényt évek óta - nem magam miatt mondom- , de Angliában nagyon jól működik az offline eladás, minden sarkon fogadóiroda van. Még mindig szeretik nézegetni az emberek a szelvényt, pláne az idősebb korosztály. Én itthon is így csinálnám, sőt, még fokoznám szelvénykiadó automaták felállításával is, ahol érintőképernyős cuccoson lehetne benyomogatni, mit akarsz, aztán kiadná a szelvényt, ha fizettél a bankkártyáddal vagy cash-sel (mint a jegykiadó automaták).
Egyébként az offline iroda mellett szól itthoni szinten, hogy sok munkahelyet teremtene, ha úgy engednék be az irodákat, hogy csinálhatnak offline irodát.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum április 30, 2013, 23:36:25
Ezzel nem értek egyet. Nem vettem már szelvényt évek óta - nem magam miatt mondom- , de Angliában nagyon jól működik az offline eladás, minden sarkon fogadóiroda van. Még mindig szeretik nézegetni az emberek a szelvényt, pláne az idősebb korosztály. Én itthon is így csinálnám, sőt, még fokoznám szelvénykiadó automaták felállításával is, ahol érintőképernyős cuccoson lehetne benyomogatni, mit akarsz, aztán kiadná a szelvényt, ha fizettél a bankkártyáddal vagy cash-sel (mint a jegykiadó automaták).
Egyébként az offline iroda mellett szól itthoni szinten, hogy sok munkahelyet teremtene, ha úgy engednék be az irodákat, hogy csinálhatnak offline irodát.

Igen, itthon is főként az idősebb korosztály kedveli, meg aki azt hiszi, hogy egy szelvényt megtenni két órás program kell, hogy legyen.  :)
(csak az irigység beszél belőlem, mert nekem erre nincs időm. hehe)

Szép gondolat, hogy munkahelyeket teremtsünk, de ez együtt jár azzal, hogy te fizeted majd az alkalmazottak bérét, mint ahogyan a tippmixnél és az összes SzZrt. terméknél.
Hja és álljunk csak meg egy szóra! Ha te automatákat állítanál be, az pont, hogy csökkentené a humánerőforrás igényt!   :D

Az az igazság, hogy az okostelefonok korában már nem a helyhez kötött automaták telepítése kell, hogy legyen a fő irány, hisz érdekes módon az "idősebb korosztály" valahogy a mobiltelefonok használatával is megbarátkozott az emberiség történethez viszonyítva egészen rövid időn belül (hehe), így ha látná a példákat és az előnyöket, akkor lenne fogékonysága a kényelemre a sportfogadásban is...
Persze ez bizalom kérdése is, ez meg valahogy iskolázottsággal és sok esetben a lakóhely nagyságával is összefügg, ami természetesen nem fog gyorsan változni.
Mondjuk a tippmixpro esetében nem csak a már online irodáknál játszók lehetnek majd a célközönség, hanem azok a tippmixezők is, akik egy "megbízható magyar cégnél, amelyet már ismernek" szeretnének játszani.


A szelvénykiadó automatákról meg eszembe jutott az Őrs vezér terén lévő távolsági busz megállója, ahol csak automatából lehet jegyet vásárolni (sem pénztárostól, sem a buszvezetőtől nem lehet). Na ott aztán van (volt) tapogatózás az érintőképernyő előtt, amelynek eleve halvány a képe, alig látni a rásütő naptól és sikerült egy kicsit sem logikus menürendszerrel megbolondítani.
Szóval még ezt is lehet rosszul csinálni.  :)
(a MÁV jegykiadó automatái viszont érintőképernyő nélkül is korrektek)

Sportfogadó Társak,arról mi a véleményetek,hogy az iroda a fogadókra is átruház bizonyos százalék levonást a nyereményből? Ha jól tudom más országokban is történtek hasonló dolgok az EU-most az szeretné ha szabályozott lenne ez a terület is,teljesen legálisan lehessen játszani ezekben az irodákban.A Fortunaweb.hu-n olvashatunk erről.
Akár a bank adónál is az ügyfél is viseli terhét a folyószámla díj növelésével,a hitel kamat növelésével ezt példaként hoztam fel.
A Bet365 például simán el tudom képzelni hogy az odds csökkentésével vagy bizonyos százalék levonással vásárol licensz-t

Az interwetten már von 5%-ot a magyar ügyfelektől pár hónapja.
Mondjuk ők azzal dicsekednek, hogy mennyire innovatívak,  presztízs kérdés lehetett, hogy ebben ők legyenek az elsők!   ;D

A bwin is vonja minden tétből az 5%-ot a németeknél.
(az mindegy, hogy a tétre, a nyereményre vagy a szorzóra terhelik, ugyanaz a végeredmény, ha nyersz)
Tehát technikailag ők fel vannak rá készülve, de most ez nem motiválja őket annyira...  :)

Amelyik irodánál ez még nem működik, az a magyarok miatt nem biztos, hogy átalakíttatja a rendszerét, miközben még adatszolgáltatási- és adózási kötelezettségeket is kap a nyakába a licence vásárlás mellé.

Helló!

Nézelődtem a neten erről a sportfogadás dologról és így találtam meg ezt az oldalt. Látom elég sok hsz van, nem nagyon volt időm átfutni, csak egy-két oldalt.
Nekem igen egyszerű kérdésem lenne. Lehet nem teljesen fogtam fel, de most Magyarországon majd akkor nem lehet online fogadni meccsekre? Engem a Pinnacle érdekelne leginkább, lehet magyarként regisztrálni oda, vagy mi lesz ezzel?
A másik dolog ami érdekelne, és amiről elég vegyes dolgokat találtam, az az, hogy ha ilyen fogadóoldalon nyer valaki pl. vegyük most akkor a Pinnaclet, akkor kell adóznia, vagy hogy áll ez a dolog jelenleg?

Köszi

mikorra várható döntés ezügyben?

Ha jól emlékszem, Görögországban is történt valami szabályozás a közelmúltban. Valakinek esetleg van infója arról,hogy ott a játékosok miként oldották meg(ha egyáltalán megoldották),hogy tovább játszhassanak?


Körülbelül mennyi lehet a nagyobb fogadó irodák éves bevétele Magyarországon?