Szerencsejáték Szabályozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Komolyan nem értem, hogy az ilyenfajta csipkelődésekre miért van szükség? Ha nem tudsz vagy nem akarsz vagy esetleg ostobának tartod a témát inkább ne szólj bele.

Idézetet írta: mezrajaed Dátum január 09, 2014, 11:37:35
Komolyan nem értem, hogy az ilyenfajta csipkelődésekre miért van szükség? Ha nem tudsz vagy nem akarsz vagy esetleg ostobának tartod a témát inkább ne szólj bele.

Magyar ember ezt nagyon szereti...tisztelet a kivétel.


Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 09, 2014, 10:47:53
Az tisztán látszik, hogy a Magyar Tudományos Akadémiára nem ebből a topikból fognak tagokat toborozni ;D ;D ;D 8)

Lehet, hogy igazad van, mert idézni akartalak, erre véletlenül megköszöntem...  hehe

Az a gond, hogy te nem csak az ide író játékosokat nézed le az ilyen hozzászólásokkal, hanem az adót behajtani igyekvő hatóságokat is.
Sosem tudhatjuk, mi lesz a következő lépésük és mi alapján fognak szűrni mondjuk egy év múlva.
Ráadásul mi ezzel a témával elég látványosan most is felhívjuk rá a figyelmet, hogyan lehet itthon "láthatatlanul" költeni. Ha lesz válaszlépés, azt mi csak utólag tudjuk majd meg, így aki ennyire fél, az inkább menjen át a határon és ott vegye ki automatából a pénzét, majd itthon csak annyit költsön, amennyit még meg tud magyarázni a családja egyéb jövedelmeivel.

Az mondjuk igaz, hogy kicsit túl van lihegve a bújócska, mivel eddig semmi jele nem volt, hogy ezen a területen vizsgálódnának.

Idézetet írta: mezrajaed Dátum január 09, 2014, 11:37:35
Komolyan nem értem, hogy az ilyenfajta csipkelődésekre miért van szükség? Ha nem tudsz vagy nem akarsz vagy esetleg ostobának tartod a témát inkább ne szólj bele.
Majd te fogod megmondani, hogy hova írok, nem? Finoman jeleztem, hogy nagyon túllihegitek a témát, köszönő viszonyban sem vagytok a jelenlegi állapotokkal, de ez nem az én bajom, lehet félni az UFÓktól is. Ennyi butaságot leírni viszont tényleg bravúr, kurvajó ez a topik.

Hasonló volt a Szerencsejáték törvénnyel kapcsolatos hozzászólások tömkelege a múlt év utolsó negyedében, az se volt semmi. ;D ;D ;D

Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 09, 2014, 13:51:35
Majd te fogod megmondani, hogy hova írok, nem? Finoman jeleztem, hogy nagyon túllihegitek a témát, köszönő viszonyban sem vagytok a jelenlegi állapotokkal, de ez nem az én bajom, lehet félni az UFÓktól is. Ennyi butaságot leírni viszont tényleg bravúr, kurvajó ez a topik.

Hasonló volt a Szerencsejáték törvénnyel kapcsolatos hozzászólások tömkelege a múlt év utolsó negyedében, az se volt semmi. ;D ;D ;D


:ok: ;D

Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 09, 2014, 13:51:35
Majd te fogod megmondani, hogy hova írok, nem? Finoman jeleztem, hogy nagyon túllihegitek a témát, köszönő viszonyban sem vagytok a jelenlegi állapotokkal, de ez nem az én bajom, lehet félni az UFÓktól is. Ennyi butaságot leírni viszont tényleg bravúr, kurvajó ez a topik.

Hasonló volt a Szerencsejáték törvénnyel kapcsolatos hozzászólások tömkelege a múlt év utolsó negyedében, az se volt semmi. ;D ;D ;D

Én azt gondolom, hogy próbáld meg konkrétumokkal alátámasztani a mondanivalód, mert tudod a világon a legegyszerűbb dolog "lehülyézni" a többieket. Szerintem más is szívesen meghallgatja a te álláspontodat(én legalább is örömmel venném), főleg ha lesz benne valami építő jellegű is, mert ez véleményem szerint így igencsak romboló....

A bank csak úgy nem fog listát küldeni az ATM-ből felvett relativ kis (250 EUR max) összegekről, hacsak nem merül fel visszaélés gyanúja (lopott kártyák stb), és akkor is előbb ők kezdenek nyomozni. Franc se fogja lekérni a NAV-tól egyenként a tranzakciók listáját mert ez rengeteg adat. És akkor még mindig nem tudják csak a neved, ami nem tökéletes azonositás és szerintem nem is használható fel bizonyitékként csak akkor, ha a Skrilltől elkezdik lekérni, de ott is előbb közbelép a MasterCard, mert ők tudják pontosan ki is a kártya kibocsájtója (Newcastle Ltd, ami nem is direkt a Skrill). Szóval elég necces, és költséges ezt mind visszanyomozni. Főleg ezért is kicsi a kártya napi limitje.

Ha viszont VIP ügyfél vagy a skrillnél, és elértél bizonyos fokozatokat, akkor már nem is olyan kicsi az a napi limit.

Idézetet írta: Milan Dátum január 09, 2014, 08:34:34



Valahogy úgy képzeld el, hogy van egy Skrilles Mastercardod, amelyen van pl. 100€.

Elmész egy OTP-s ATM-hez, s fel szeretnéd venni ezt a 100€-t. Először is leellenőrzik, hogy van-e annyi pénz a kártyádon, ha igen, akkor meg az OTP-s ATM kiadja neked a 100€-t, de konkrétan az a 100€ még nem tűnik el a Skrilles számládról.
Rögzítve van a tranzakció, s ez egy "követelés" az OTP részéről a Skrill (Mastercard) fele. Tehát abban a pillanatban, hogy te felvetted a pénzt, a Skrill tartozik az OTP-nek az adott összeggel.
A bankot az érdekli, hogy ő megkapja a követelt összeget, s nem az, hogy ki vett fel pénzt.

Ők maximum csak annyit regisztrálhatnak, hogy: "kártyaszám + név", de az összes többi adat az láthatatlan számukra. pl. "Nagy János".

Most a NAV nem fog minden egyes Janikánál kutatást végezni, hogy bezzeg neked van egy Skrilles számlád, s te felvettél 100€-t.

Amint írtam korábban, ha van egy bankszámlád, s arra utalod ki a Skrilles pénzt, akkor azt ellenőrizhetik, mert ott van a nyom, hogy pl. a K&H-s számládra beérkezett ennyi meg ennyi összeg, s az neked "jövedelem".

Ha vásárolsz egy ingatlant, egy autót, vagy bármit aminek van "nyoma", arra is felfigyelhetnek, s megkérdezhetik, hogy miből fizetted ki, viszont véleményem szerint ATM-s pénzfelvételnél, illetve "nyom nélküli" vásárlások esetén ezt lehetetlen követni.

Ha tévedek jelezzétek.  ;)

Ez jó, köszi az infót.

Idézetet írta: Milan Dátum január 08, 2014, 22:33:40
Semmi köze az ATM-eknek. Millió egy tranzakció folyik végbe, s neked külföldi (skrilles) kártyád van, ami nincs egy Mo.-n bejegyzett bankhoz kötve, így kizárt, hogy ezt nézzék.

Ha bankszámlára kéred ki a pénzt, nos akkor már igen, de akkor is nem azért, mert skrillt használsz, hanem mert személyes bankszámládon mozgás történt.

Szerintem azért rengeteg ember van aki fogad és/vagy pókerezik, aztán hazautalja a pénzt skrillről egy szimpla itthoni bankszámlára vagy tévednék? Most akkor ezeket mindet előveszik? Itt több ezer emberről lenne szó.
Meg az egész nonszensz egyébként, mondjuk hogy előveszik és akkor mi történik? Nem adóztál. De mi után? Az egész adóbevalláson nincs is olyan hogy szerencsejátékból származó jövedelem tudtommal. Be sem tudnál adózni ha akarnál sem mert hivatalosan nem is létezik ilyen, hogy valaki mondjuk ebből él:-) De most komolyan, ezt csak én érzem visszásnak, hogy tiltott elvileg, hivatalosan nem létezik, de gyakorlatilag ha kiderül hát akkor miért nem adóztál utána:-)
Én felvetettem évekkel ezelőtt már más fórumokon, hogy miért nem lehet azt csinálni hogy azt mondják, jó, 20% az adó az ebből származó jövedelemre, itt egy rubrika neki, be lehet vallani, tessék befizetni utána az adót. Tudom, mert senki nem fizetné be ezt mondanák rá. Én esküszöm befizettem volna. Egy próbát tehettek volna vele. Így ahogy most van az egész az a lehető legrosszabb, egy szabályozatlan, levegőben lógó terület, senki nem tudja mit kellene csinálni vele mert láthatóan akik állami részről foglalkoznak vele azok lehet hogy képzett jogászok meg nem tudom kicsodák, de hogy a fogadásról fogalmuk sincsen az is biztos. Ez jön le nekem ebből az egész koncessziós dologból is ahogy ezt elképzelik, de abból is ha ránézek a tippmixpro-ra hogy az hogy néz ki grafikailag, milyen az ajánlat és még sorolhatnám. Az Szrt. is valahol megrekedt a 70-es évek táján csakúgy mint a MÁV, a Magyar Posta és még sorolhatnám.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum január 09, 2014, 16:08:01
Szerintem azért rengeteg ember van aki fogad és/vagy pókerezik, aztán hazautalja a pénzt skrillről egy szimpla itthoni bankszámlára vagy tévednék? Most akkor ezeket mindet előveszik? Itt több ezer emberről lenne szó.
Meg az egész nonszensz egyébként, mondjuk hogy előveszik és akkor mi történik? Nem adóztál. De mi után? Az egész adóbevalláson nincs is olyan hogy szerencsejátékból származó jövedelem tudtommal. Be sem tudnál adózni ha akarnál sem mert hivatalosan nem is létezik ilyen, hogy valaki mondjuk ebből él:-) De most komolyan, ezt csak én érzem visszásnak, hogy tiltott elvileg, hivatalosan nem létezik, de gyakorlatilag ha kiderül hát akkor miért nem adóztál utána:-)
Én felvetettem évekkel ezelőtt már más fórumokon, hogy miért nem lehet azt csinálni hogy azt mondják, jó, 20% az adó az ebből származó jövedelemre, itt egy rubrika neki, be lehet vallani, tessék befizetni utána az adót. Tudom, mert senki nem fizetné be ezt mondanák rá. Én esküszöm befizettem volna. Egy próbát tehettek volna vele. Így ahogy most van az egész az a lehető legrosszabb, egy szabályozatlan, levegőben lógó terület, senki nem tudja mit kellene csinálni vele mert láthatóan akik állami részről foglalkoznak vele azok lehet hogy képzett jogászok meg nem tudom kicsodák, de hogy a fogadásról fogalmuk sincsen az is biztos. Ez jön le nekem ebből az egész koncessziós dologból is ahogy ezt elképzelik, de abból is ha ránézek a tippmixpro-ra hogy az hogy néz ki grafikailag, milyen az ajánlat és még sorolhatnám. Az Szrt. is valahol megrekedt a 70-es évek táján csakúgy mint a MÁV, a Magyar Posta és még sorolhatnám.

Jól mondod. És szerintem az adózás alapelveibe ütközik az is, hogy aki pl. adózna önszántából a sportfogadási nyereménye után semmilyen befizetését nem számolhatja el költségként!!! Magyarul, illegális, a kockázatot te viseled, ha vesztesz, de ha nyersz már tartják a markukat. Na elmennek a büdös f....ba.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum január 09, 2014, 16:08:01
Szerintem azért rengeteg ember van aki fogad és/vagy pókerezik, aztán hazautalja a pénzt skrillről egy szimpla itthoni bankszámlára vagy tévednék? Most akkor ezeket mindet előveszik? Itt több ezer emberről lenne szó.
Meg az egész nonszensz egyébként, mondjuk hogy előveszik és akkor mi történik? Nem adóztál. De mi után? Az egész adóbevalláson nincs is olyan hogy szerencsejátékból származó jövedelem tudtommal. Be sem tudnál adózni ha akarnál sem mert hivatalosan nem is létezik ilyen, hogy valaki mondjuk ebből él:-) De most komolyan, ezt csak én érzem visszásnak, hogy tiltott elvileg, hivatalosan nem létezik, de gyakorlatilag ha kiderül hát akkor miért nem adóztál utána:-)
Én felvetettem évekkel ezelőtt már más fórumokon, hogy miért nem lehet azt csinálni hogy azt mondják, jó, 20% az adó az ebből származó jövedelemre, itt egy rubrika neki, be lehet vallani, tessék befizetni utána az adót. Tudom, mert senki nem fizetné be ezt mondanák rá. Én esküszöm befizettem volna. Egy próbát tehettek volna vele. Így ahogy most van az egész az a lehető legrosszabb, egy szabályozatlan, levegőben lógó terület, senki nem tudja mit kellene csinálni vele mert láthatóan akik állami részről foglalkoznak vele azok lehet hogy képzett jogászok meg nem tudom kicsodák, de hogy a fogadásról fogalmuk sincsen az is biztos. Ez jön le nekem ebből az egész koncessziós dologból is ahogy ezt elképzelik, de abból is ha ránézek a tippmixpro-ra hogy az hogy néz ki grafikailag, milyen az ajánlat és még sorolhatnám. Az Szrt. is valahol megrekedt a 70-es évek táján csakúgy mint a MÁV, a Magyar Posta és még sorolhatnám.


pár éve nem adtam le az adóbevallást időben. Persze jött a felszólítás hogy büntetés..stb
Határidő utolsó napján este a könyvelő aki kihuzott a szarból kérdi tőlem volt e más bevételem az adott időszakra vonatkozóan.
Mondom kb 600ezr ft ot nyertem pókeren. Azt mondta azzal nem foglalkozunk. Ennyi. Meg vmi 2millióról magyarázott vmit, már nem emlékszem
Lehet ebben valami én is gondolkoztam az általad leírtakon

Én azon gondolkoztam mostanában hogy egy esetleges nagyobb nyeremény esetén amiből már kocsit vagy lakást lehetne venni kb csak egy offshore bankszámla, cég jöhetne szóba? Ez már egy olyan nagy tétel amit nem igazán lehetne a NAV esetleges hanyagságára vagy a szerencsére bízni.

Idézetet írta: dert Dátum január 09, 2014, 19:49:50
Én azon gondolkoztam mostanában hogy egy esetleges nagyobb nyeremény esetén amiből már kocsit vagy lakást lehetne venni kb csak egy offshore bankszámla, cég jöhetne szóba? Ez már egy olyan nagy tétel amit nem igazán lehetne a NAV esetleges hanyagságára vagy a szerencsére bízni.

Igazság szerint az lenne a legjobb megoldás, ha a mohó és hozzá nem értő törvényjavaslat készítők helyett normális szakembereket vonnának be a munkába és az irodák szakembereivel egy olyan közös álláspontot fogadnának el a koncesszióval kapcsolatban, hogy az mindenkinek optimális lenne. Ez az államosító, primitív módszer sehova sem vezet. Itt egy jó cikk:

http://www.origo.hu/gazdasag/20131203-megjelent-az-online-szerencsejatekrol-szolo-torveny-vegrehajtasi-rendeletenek-tervezete.html?sec-4

Ebből a cikkből mit kéne leszűrni? Annak örülök, hogy ők is úgy látják, megkerülhető lesz ha esetleg tiltják a szolgáltatók, de azt írják alul, hogy pár hónap múlva illegális lesz... ezzel az infóval mit kezdjek?
A képről meg... kirakták, mert megváltozott ez a f*szom törvény, de ez csak ilyen hivatalos eljárás volt, nem? Mint amikor egyetemen kérdőívet töltetnek ki órán, mert muszáj, de a tanár és a diák is szarik bele... persze itt a diáknak kicsit szar.