Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum január 24, 2020, 21:42:35
Lehet hülye kérdés, de a Brexit befolyásolni fogja vajon az Angliába induló repjegyek árát? ::)

Ha nem lesz elég a személyi uniós állampolgárként, és bejön a vízum, illetve lesz szigorított ellenőrzés, akkor az plusz feladatot és költségeket jelent a légitársaságnak, amit a profitmaximalizálás jegyében az utason hajtanak be. De nem vagyok benne a témában. Amúgy tippre lesz majd olyan hír, hogy nem engedték be Angliába XY Uniós személyt, mert fennakadt az ellenőrzésen, aztán mehetett haza. Ha légitársaság lennék angliai központtal, menekülnék onnan az biztos.

Idézetet írta: TiB Dátum január 24, 2020, 22:14:25
Ha nem lesz elég a személyi uniós állampolgárként, és bejön a vízum, illetve lesz szigorított ellenőrzés, akkor az plusz feladatot és költségeket jelent a légitársaságnak, amit a profitmaximalizálás jegyében az utason hajtanak be. De nem vagyok benne a témában. Amúgy tippre lesz majd olyan hír, hogy nem engedték be Angliába XY Uniós személyt, mert fennakadt az ellenőrzésen, aztán mehetett haza. Ha légitársaság lennék angliai központtal, menekülnék onnan az biztos.

Norvégia és Svájc sem Unió, mégsem kell vízum. Szerintem azért nem lesz ennyire drasztikus, bár ki tudja...

Idézetet írta: peshark Dátum január 24, 2020, 21:42:35
Lehet hülye kérdés, de a Brexit befolyásolni fogja vajon az Angliába induló repjegyek árát? ::)

lehet ha én írnám be, akkor az konteó lenne, de kerslet-kínálat az ár megatározója.
ha tudnánk hogy mit takar a brexit majd a valóságban akkor tudnánk hogy sokan vagy kevesen fognak utazni. ugye ha sokkal kevesebben, akkor kevés járat lesz, meg magasabb jegyárak.
p.s.: sokat kell nyerni, és magánrepulovel járni ;D

Az is érdekes, hogy a Brexit miatt megint kiéleződhet az északír kérdés. Az angolok nem is gondoltak erre, sem a skótokra...

Idézetet írta: peshark Dátum január 24, 2020, 21:42:35
Lehet hülye kérdés, de a Brexit befolyásolni fogja vajon az Angliába induló repjegyek árát? ::)
Londonba néztem neked Wizzair meg Ryanair árakat Budapestről, körülbelül 4-15 ezer forint, időszaktől függően.
Ukrajna nem EU-s ország, onnan 8-15 ezer, mondjuk van 45 ezerért is, de nem azokon a napokon kell menni.  ;D
Belgrádból nem mindig van közvetlen járat a Wizzair révén, de adott esetben ez is olyan 10-15 ezer forint környéke, ha nincsen, akkor drágább, 30-40 ezer.
Izland sem uniós, Reykjavikból easyJet van, az 15-20 ezer forint.

Érdemes itt a távolsággal is számolni, Budapest - London 1450 km, míg Kijev - London 2130 km, Belgrád - London 1700 km, Reykjavik - London 1880 km.

Természetesen, ahogyan a többiek is írták, kereslet-kínálat is fontos, de azért eléggé nagy a forgalom tőlünk a britekhez, szóval ritkítani a járatokon valószínűleg nem fog egyik légitársaság sem. Kisebb áremelkedés lehet, de szerintem közel sem olyan vészes, maximum a belgrádi árakhoz közelíthetünk, tehát inkább lesz ez a stabil 8-10 ezres ár és eltűnik majd ez a 4-6 ezres. Az is lehet, hogy kitör a pánik, de azért ezeknek a társaságoknak sem érdeke, hogy üres járatokkal menjenek a britekhez, mert annyira megemelik az összegeket.

#230 január 25, 2020, 11:31:36, Alk
Bár nem politika, s nem is brexit, de szerintem nagyobb gond a forint gyengülése ebből a szempontból. Egy repjegy árának a több tízszerese megy el egy utazás alkalmával, s mind az euróhoz, mind pedig a fonthoz képest vesztett a forint 7-8%-ot az elmúlt egy évben.


#232 február 04, 2020, 13:59:31, TiB
A topik címét mindenki félreérthette anno, ezért majd én rendbe vágom a dolgot. Szóval csak egy kis politika témában Lenin, Sztálin, Berlusconi, és Merkel neve az érdekes, hiszen ők mindannyian 165 centi magasak. De persze van náluk is kisebb politika, a 163 centis Erzsébet királynő személyében.

Az adatokat a Guardian gyűjtötte: Excel tábla ITT!

Angela Merkel itt például a 213 centis Dirk Nowitzkivel találkozik.


Anyósomék kemény fideszesek. Megbeszéltük, hogy nem politizálunk, mert ugye mi meg utáljuk a csúti cigányt,mint a szart.
Anyósék még érthetőek is. Van 15 hektár földjük (kukorica, legelő, szőlő, stb.)

Amit sokan nem tudnak, azért pénz jár neked, ha van földed. Minden évben. Jelenleg 75.000 Ft/hektár.Anyós minden évben szépen megkapja az 1,1 millát.

És amiért beírtam: Lehet tippelni, hogy Lölőnek hány hektár föld van a nevén....
38.000 hektár.
2 milliárd 850 millió Ft/év legális lopás. És van pár fideszes geci, aki strómanként vagy alapból hasonló elképesztő területet birtokol (Csányi pl: 33.000 hektár).

Sajna komolytalan az ellenzék, de szerencsére talán ha összefognak, és az 500 ezer fiatal harcosnak köszönhetően (ennyien töltik be a 18-at 2018 es 2022 között) el lehet venni tőlük első lépésként a 2/3-ot, aztán a következő 4 évben az újabb 500.000 fiatallal talán el lehet őket küldeni.  De észnél kell lenni, mert ennyi lóvéval és hatalommal bármit meg tudnak csinálni.

Az a baj, hogy ez is benne van:  Áder Jánosnak 2022. május 9-én lejár a mandátuma, tehát az alaptörvény alapján valamikor 2022. március 10-e és április 9-e között államfőt választ a parlament. Semmi sem akadályozza meg a NER-t, hogy – amennyiben a kormányváltásnak csak a legkisebb esélye is fölmerül – prezidenciálissá alakítsák át a mostani kancelláriális rendszert, és köztársasági elnökké válasszák Orbán Viktort. Ezt követően teljesen mellékes, milyen összetételű parlament alakul meg 2022 tavaszán, és ki lesz az új kormányfő, a főhatalom legalább 2027-ig Orbán Viktor kezében marad.

Idézetet írta: zbking Dátum szeptember 23, 2020, 22:09:37
Anyósomék kemény fideszesek. Megbeszéltük, hogy nem politizálunk, mert ugye mi meg utáljuk a csúti cigányt,mint a szart.
Anyósék még érthetőek is. Van 15 hektár földjük (kukorica, legelő, szőlő, stb.)

Amit sokan nem tudnak, azért pénz jár neked, ha van földed. Minden évben. Jelenleg 75.000 Ft/hektár.Anyós minden évben szépen megkapja az 1,1 millát.

És amiért beírtam: Lehet tippelni, hogy Lölőnek hány hektár föld van a nevén....
38.000 hektár.
2 milliárd 850 millió Ft/év legális lopás. És van pár fideszes geci, aki strómanként vagy alapból hasonló elképesztő területet birtokol (Csányi pl: 33.000 hektár).

Sajna komolytalan az ellenzék, de szerencsére talán ha összefognak, és az 500 ezer fiatal harcosnak köszönhetően (ennyien töltik be a 18-at 2018 es 2022 között) el lehet venni tőlük első lépésként a 2/3-ot, aztán a következő 4 évben az újabb 500.000 fiatallal talán el lehet őket küldeni.  De észnél kell lenni, mert ennyi lóvéval és hatalommal bármit meg tudnak csinálni.

Az a baj, hogy ez is benne van:  Áder Jánosnak 2022. május 9-én lejár a mandátuma, tehát az alaptörvény alapján valamikor 2022. március 10-e és április 9-e között államfőt választ a parlament. Semmi sem akadályozza meg a NER-t, hogy – amennyiben a kormányváltásnak csak a legkisebb esélye is fölmerül – prezidenciálissá alakítsák át a mostani kancelláriális rendszert, és köztársasági elnökké válasszák Orbán Viktort. Ezt követően teljesen mellékes, milyen összetételű parlament alakul meg 2022 tavaszán, és ki lesz az új kormányfő, a főhatalom legalább 2027-ig Orbán Viktor kezében marad.

Az fasza.

Csak van egy kis baj. Hiába lesz kormányváltás, hiába lesz az ellenzéknek akár 100%-os képviselete a parlamentben (lehet, hogy ez pont baromság, és ilyent nem enged az alkotmány), a folyamat sajnos visszafordíthatatlan.
És az a baj, hogy ameddig itt jobb, meg bal oldalaztok, meg libsiztek, addig itt ezek kéz a kézben kivittek már mindent az országból (vagy akár legális utón szétosztottak), és mindezt oly módon, hogy elő sem lehet állítani őket, max. 1-2 balfékot. De hogy Döbrögi nem fog felelni ezért az tuti, úgy ahogy anno nem felelt Gyurcsi se tetteiért.
És a NER nem csak a kormánypártiaké, ezt se felejtsétek. Mindenki (aki a kása körül forog, legyen az kormánypárti, ellenzéki) jól jár, vagy járt a NER által.

Szóval: baszhatjuk. Szebb jövőt.

#235 november 23, 2020, 19:51:09, TiB
A magyar politikafanoknál nagyon messzire gurult el a pöttyös, mindegy hogy Fideszes vagy nem :D

Soros a világ ura, még Clooney is a csicskája :'( Elképzelem ahogy a Fideszes emberke tegnap még kedvelte, a kedvenc színésze volt, ma meg már utálja.

Azóta hányan dobták ki a Nespressójukat?  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum november 23, 2020, 19:41:25
A magyar politikafanoknál nagyon messzire gurult el a pöttyös, mindegy hogy Fideszes vagy nem :D

Soros a világ ura, még Clooney is a csicskája :'( Elképzelem ahogy a Fideszes emberke tegnap még kedvelte, a kedvenc színésze volt, ma meg már utálja.
Képzeld magad szegény Clooney helyébe, mikor reggel a Times után az Origót olvasgatva megtudod, hogy Soros embere vagy.  :(

A fidesz a heterók pártja.
Itt olvastam először, de most már biztos.