Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: zbking Dátum április 23, 2021, 00:10:27
Ezt nyilatkozta regebben:

"Az apukám egy végtelenül okos, művelt ember. Én tudom magamról, és észrevettem régebben, hogy ezt nagyon keresem a férfiakban. Nekem alapvetés, hogy intellektusban megugorjon egy szintet, akire fel is tudok nézni."

;D ;D ;D

Apja: "Okos ez a legény, te Andika?"
Andi: "Nem, de van sok pénze..."
Apja: "Úgy is jó..."

Végigolvasva a mai Röfi interjút, teljesen egyértelmű, hogy ez az ember elmebeteg ( ha eddig még nem volt világos)

Idézetet írta: zbking Dátum április 23, 2021, 08:22:43
Végigolvasva a mai Röfi interjút, teljesen egyértelmű, hogy ez az ember elmebeteg ( ha eddig még nem volt világos)
Én 2010-ben a Dagadtra szavaztam, akkor ezt gondoltam helyesnek. Utána már nem, mert látszott, hogy ebből baj lesz (more). Azt nem tudom elképzelni, hogy aki normális világképű ember, és nincs komoly gazdasági érdekeltsége a Fidesszel, hogy tud úgy rájuk szavazni, hogy nem köp fel, és áll alá, figyelve az elmúlt évek történéseit.
Ha az eddigi durva lopások nem zavarták, akkor azon csak elgondolkodik, hogy a maradék közvagyont is kilopják most alapítványokba, vagy nem? Ez alapján 10 ezer Fidesz szavazót is soknak gondolnék, és van 1,8-2,0 millió (az megint más kérdés, hogy ebből hogy lesz 2/3, de hagyjuk, mert több bicska nem tud kinyílni a zsebemben)
(2018-as választásos történet, a kisebbik fiam március közepén töltötte akkor a 18-at, a választás április 8-án volt. Mentünk együtt a családdal, a fiamtól kérdezték ott az öregasszonyok, hogy jujj, első szavazás, kapsz ilyen szép karkötőt. Mondom nekik, hogy persze hogy az első, direkt úgy löktük 2000-ben az asszonnyal, hogy mostanra eggyel többen legyünk a köcsögök ellen. Volt nagy lefagyás, figyelmeztettek is :-))) Buzik.

Az ellenzék egy mókás gittegylet, ahogyan a kormányzópárt is. Komolyan elhiszi az ellenzék, hogy itt majd érdemben kormányozhat, ha valami csoda folytán nyernek jövőre? Várnak, előválasztást csinálnak, aztán mi lesz? Semmi.  ;D  Aranyosak, mert nagyon naivak, mint amikor a szűz lány azt hiszi, hogy tényleg szerelemből akar vele lefeküdni a srác. Orbán meg addig kedvére hozhat törvényeket, olyanokat is, amik egyértelmű társadalmi megosztottsághoz vezetnek (vakcinával egybekötött személyi szabadság korlátozása) és amelyekre még a szakértő jogász is azt mondja, hogy "diszkriminációt valósíthatna meg az, ha a védettségi igazolások többletjogosítványokat hordoznának, addig mindenképp, amíg az oltást felvenni kívánók teljes köre nem kapta meg a vakcinát. Ha azonban ez a kör – vagyis a KSH jelenlegi adatai szerint a népesség 60 százaléka – beoltatta magát, akkor elértünk egy olyan átoltottsági szintet, ami fölött erre a rendszerre közegészségügyi indokból nincs szükség. Eddig az időpontig pedig a megfelelő gazdaságvédelmi intézkedések, támogatások, munkavállalót és munkáltatót védő szabályok – például a táppénzszabályok átgondolása – kiválthatják a védettségi igazolás bizonytalan rendszerét."

Sajnálom az országunkat, az itthoni és külföldi magyarokat. Az ország adottságai jók, lehetnénk egy Svájchoz hasonló állam, de nem leszünk, mi Albániát céloztuk meg magunknak. Pár évvel ezelőtt vásároltam egy telket (távol Budapest zajától), hiába laktam a fővárosban (és jó pár másik helyen), annak ellenére, hogy összességében fiatal vagyok, nyugalomra vágytam. Gondoltam, messze leszek mindentől (nyüzsgéstől, politikától...), majd azt vettem észre, hogy ebbe a kis "körletbe" is olyan szinten bekúszott a politika (helyi kiskirályok, fenyegetések), hogy hiába voltam kitartó, saját egészségem érdekében (és jó pár nálam bölcsebb személy tanácsára), elengedtem a projektet.

Az elmúlt 11 év során a másik megerősítés az volt, hogy valami nincsen rendben az országban, hogy mentek ki külföldre az ismerőseim. Ez 2010 előtt minimálisan volt jelent, 20-30 közeli ismerősömből esetleg 3-4, de a többiek maradtak, nem is akartak elmenni. Most ott tartok, hogy 60-70% már külföldön van, de most már a többiek sem akarnak maradni. Nálunk ilyen hagyomány, hogy lassan 15 éve karácsonykor összeül a "csapat", beszélgetünk, iszunk, kajálunk, sztorizunk, mert akkor jön mindenki haza, az egyetlen olyan nap az évben, amikor mindenki ráér. Szoktak kisebb találkozók lenni, de akkor mindenki ott van. Függetlenül attól, hogy ki milyen pártállású, ki milyen nemzetiségű, mindig jól elbeszélgetünk. Tavaly volt az első alkalom, hogy mindössze ketten ültünk az asztalnál. Többiek már vagy nem jöttek haza (covid miatt sem), vagy szimplán kikészültek abba, hogy csődbe ment a vállalkozásuk, óriási adósságaik lettek, megszűnt a munkahelyük.

Én szeretem a hazám, családfa alapján valószínűleg sokkal inkább vagy mélymagyar, mint bármelyik Fidesz vagy KDNP tag, de azt érzem, hogy ez itt kevés. Ahogyan az is, ha nem nézel híreket, mert előbb vagy utóbb, de szembesülsz velük, vagy egy ügyintézés folyamán. Rengeteg a feszültség, óriási a megosztottság, szoronganak az emberek. Nincsen jövőkép, ahhoz, hogy ma Magyarországon normális helyen, megfelelő környezetben legyen egy lakásod vagy házad, kell minimum 40-50 millió forint. Röhej, egyben elkeserítő is, nem ilyen életet akartam. Nagyon sok embert megvezettek 2010-ben, lehetséges, hogyha Járai Zsigmond több helyre jut el 2009-ben, akkor sem változik érdemben az eredmény, de legalább nem kétharmaddal nyertek volna. Mi, akik ott ültünk az előadásán megtudtuk, mi vár ránk (és igaza lett... pedig fideszes volt, nem kellett volna maguk ellen beszélnie...).

Nagyon örülnék, ha igazuk lenne azoknak, akik azt mondják, ez csak szimpla negativizmus, de akik külföldön élnek (látják az országot külső szemlélőként is), már ők is jó ideje mondogatják: ez a realista látásmód... Nagyon érdekes, hogy a magyar nép torkán mennyi mindent le lehet nyomni, Sasha Grey is megirigyelte volna.

Ebben a közösségben is úgy van, hogy több hozzászólásból az jön le, hogy nem szívlelik a kormánypártot. Ez van a baráti társaságomban is, egy-két kivétellel. Vagy én vagyok feszt jó helyeken, de akkor miért is van cikulsonként újra-és újraválasztva ez a ....? Persze most ezt az ellenzéket én is egy vicc-kategóriának tartom, de akkor se tudnék F mellé ikszet tenni.

Idézetet írta: curpy82 Dátum április 23, 2021, 11:19:00
Ebben a közösségben is úgy van, hogy több hozzászólásból az jön le, hogy nem szívlelik a kormánypártot. Ez van a baráti társaságomban is, egy-két kivétellel. Vagy én vagyok feszt jó helyeken, de akkor miért is van cikulsonként újra-és újraválasztva ez a ....? Persze most ezt az ellenzéket én is egy vicc-kategóriának tartom, de akkor se tudnék F mellé ikszet tenni.
SPF párt a jövő, rájuk kell szavazni, nincsen mese, nagy bónuszokkal kampányolunk.  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 23, 2021, 11:22:14
SPF párt a jövő, rájuk kell szavazni, nincsen mese, nagy bónuszokkal kampányolunk.  ;D

És a titkos meglepetésekről még nem is beszéltünk, ami ezek után jön.  :D  ;D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum április 23, 2021, 12:53:38
És a titkos meglepetésekről még nem is beszéltünk, ami ezek után jön.  :D  ;D
Számomra egyértelmű, ha ezeket megtudják, biztosan választást nyerne az SPF párt!

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 23, 2021, 10:20:00
Az ellenzék egy mókás gittegylet, ahogyan a kormányzópárt is. Komolyan elhiszi az ellenzék, hogy itt majd érdemben kormányozhat, ha valami csoda folytán nyernek jövőre? Várnak, előválasztást csinálnak, aztán mi lesz? Semmi.  ;D  Aranyosak, mert nagyon naivak, mint amikor a szűz lány azt hiszi, hogy tényleg szerelemből akar vele lefeküdni a srác. Orbán meg addig kedvére hozhat törvényeket, olyanokat is, amik egyértelmű társadalmi megosztottsághoz vezetnek (vakcinával egybekötött személyi szabadság korlátozása) és amelyekre még a szakértő jogász is azt mondja, hogy "diszkriminációt valósíthatna meg az, ha a védettségi igazolások többletjogosítványokat hordoznának, addig mindenképp, amíg az oltást felvenni kívánók teljes köre nem kapta meg a vakcinát. Ha azonban ez a kör – vagyis a KSH jelenlegi adatai szerint a népesség 60 százaléka – beoltatta magát, akkor elértünk egy olyan átoltottsági szintet, ami fölött erre a rendszerre közegészségügyi indokból nincs szükség. Eddig az időpontig pedig a megfelelő gazdaságvédelmi intézkedések, támogatások, munkavállalót és munkáltatót védő szabályok – például a táppénzszabályok átgondolása – kiválthatják a védettségi igazolás bizonytalan rendszerét."

Sajnálom az országunkat, az itthoni és külföldi magyarokat. Az ország adottságai jók, lehetnénk egy Svájchoz hasonló állam, de nem leszünk, mi Albániát céloztuk meg magunknak. Pár évvel ezelőtt vásároltam egy telket (távol Budapest zajától), hiába laktam a fővárosban (és jó pár másik helyen), annak ellenére, hogy összességében fiatal vagyok, nyugalomra vágytam. Gondoltam, messze leszek mindentől (nyüzsgéstől, politikától...), majd azt vettem észre, hogy ebbe a kis "körletbe" is olyan szinten bekúszott a politika (helyi kiskirályok, fenyegetések), hogy hiába voltam kitartó, saját egészségem érdekében (és jó pár nálam bölcsebb személy tanácsára), elengedtem a projektet.

Az elmúlt 11 év során a másik megerősítés az volt, hogy valami nincsen rendben az országban, hogy mentek ki külföldre az ismerőseim. Ez 2010 előtt minimálisan volt jelent, 20-30 közeli ismerősömből esetleg 3-4, de a többiek maradtak, nem is akartak elmenni. Most ott tartok, hogy 60-70% már külföldön van, de most már a többiek sem akarnak maradni. Nálunk ilyen hagyomány, hogy lassan 15 éve karácsonykor összeül a "csapat", beszélgetünk, iszunk, kajálunk, sztorizunk, mert akkor jön mindenki haza, az egyetlen olyan nap az évben, amikor mindenki ráér. Szoktak kisebb találkozók lenni, de akkor mindenki ott van. Függetlenül attól, hogy ki milyen pártállású, ki milyen nemzetiségű, mindig jól elbeszélgetünk. Tavaly volt az első alkalom, hogy mindössze ketten ültünk az asztalnál. Többiek már vagy nem jöttek haza (covid miatt sem), vagy szimplán kikészültek abba, hogy csődbe ment a vállalkozásuk, óriási adósságaik lettek, megszűnt a munkahelyük.

Én szeretem a hazám, családfa alapján valószínűleg sokkal inkább vagy mélymagyar, mint bármelyik Fidesz vagy KDNP tag, de azt érzem, hogy ez itt kevés. Ahogyan az is, ha nem nézel híreket, mert előbb vagy utóbb, de szembesülsz velük, vagy egy ügyintézés folyamán. Rengeteg a feszültség, óriási a megosztottság, szoronganak az emberek. Nincsen jövőkép, ahhoz, hogy ma Magyarországon normális helyen, megfelelő környezetben legyen egy lakásod vagy házad, kell minimum 40-50 millió forint. Röhej, egyben elkeserítő is, nem ilyen életet akartam. Nagyon sok embert megvezettek 2010-ben, lehetséges, hogyha Járai Zsigmond több helyre jut el 2009-ben, akkor sem változik érdemben az eredmény, de legalább nem kétharmaddal nyertek volna. Mi, akik ott ültünk az előadásán megtudtuk, mi vár ránk (és igaza lett... pedig fideszes volt, nem kellett volna maguk ellen beszélnie...).

Nagyon örülnék, ha igazuk lenne azoknak, akik azt mondják, ez csak szimpla negativizmus, de akik külföldön élnek (látják az országot külső szemlélőként is), már ők is jó ideje mondogatják: ez a realista látásmód... Nagyon érdekes, hogy a magyar nép torkán mennyi mindent le lehet nyomni, Sasha Grey is megirigyelte volna.

Minden szavaddal egyetertek.. De


Ne legyunk naivak, itt ha az ellenzek fog kormanyozni 3 ciklust itt akkor sem lesz jobb elet, tobb fizetes, kevesebb lopas. Egyszeruen ilyen a magyar politikai kultura. Elobb a sajat zseb aztan a rokon zsebe aztan a haver zsebe aztan mire a nep jonne elfogy a penz.
A 4napos munkahettol meg a Felcsuti pertol tobbet fog keresni a gyari munkas? Vagy a tanar? Mivel fogja Fekete Gyor vagy barki meggyozni az en külföldi munkaadom hogy tessek 50%kal tobbet fizetni a munkasoknak? Semmivel. Mert azt fogja mondani hogy akkor megyek Ukrajnaba ami a 90es evek Magyarorszaga.. Erre a kormany majd visszakozik, hisz semmi nincs a kezeben hogy a versenyszferaban bert emeljen. Persze megduplazhatja a mininalbert, ha akarja, de ugyanazt eri el vele. A kulfoldi cegek kivonulnak, a kkvk többsége tonkremegy, inflacio az egekben.

Persze lehet nem lesznek stadionok meg kisvasutak, es lesz helyette felujitott korhaz, aminek a forrasanak egy reszet ugyanugy ellopjak majd.

Pont tegnap lattam hogy  Hiller Istvan meg mindig kepviselo az mszpben.. Ezeket ki se lehet irtani onnan. Bukott 8+12ev utan meg mindig nem adja fel, nem vonul vissza.. Mert latja hogy most juthat megint a husosfazekbol. Nyilvan az mszp is kapna egy ket tarcat jovore, nyilvan o is palyazik az egyikre, vagy valami helyettesi pozícióra. Ingyen penz.

En eleve betiltanam hogy valaki 20evig legyen képviselő, vagy mondjuk 60 felett.

Irreleváns, hogy melyik oldal nyer. Az ellenzék azért nem alkalmas a kormányzásra, mert egyrészről nem egységes, rendkívül különböző érdekek feszülnek egymásnak. Valószínűleg 1-2 hónappal a győzelem után már szét is esnének. A Fidesz ereje a megalkotott modellben rejlik (érdemes erről elolvasni Timothy Snyder: A szabadság felszámolása c. könyvet), egy vezető kezében összpontosul minden, kézi irányítással vezetik az országot (ezért van sokszor káosz).

Az ellenzéki képviselők között is bőséggel találunk olyat, aki benne van nyakig a buliban (ellopják a pénzeket). Volt egy találó mondat jó pár évvel ezelőtt, azt mondták, hogy azért volt más a 2000-es évek, mert ott a két oldal (MSZP és Fidesz) leosztotta egymás között okosan a dolgokat, így nem derült ki ennyi lopás, most nem történt leosztás ilyen mértékben, látványosan gazdagodott az egyik fél, túl kevés kézben összpontosul az ország vagyona.

Az ellenzék helyében én visszalépnék, szakértői kormánnyal problákoznék, de szerintem erről ebben a topicban már írtam bővebben. Rengeteg a bukott személy náluk is, akikkel nem lehet csatába indulni. Felesleges erőlködés, megmondom őszintén, értem a motivációt (pénz és hatalom), de koncepciójuk nincsen. Szervezetlenek, hiába vannak évek óta a politikában, annyira látszik, hogy a Putyin és Hszi Csin-ping által kontrollált Orbán ellen esélyük sincsen. Minimum 4-5 lépéssel le vannak maradva, ahogyan mindenki ebben az országban.

A gond az, hogy a magyarok mindig kicsiben gondolkodnak, ez lett a vesztük, mert Orbánék egyből nagyban gondolkodtak. Tisztában voltak vele, hogy olyan háttérrel, mint amivel rendelkeztek 2009-ben (kínai és orosz befolyás), bármire képesek lehetnek, de lássuk be: ki támogatja az ellenzéket? Senki. Mit tudnak ígérni? Semmit. Hitelesek? Nem. A mai magyar politikában nincsenek hiteles ismert személyek. Ezért választják az úgynevezett legkisebb rosszat, aki egyben a legnagyobb is (ez általában mindig így van, nem honi sajátosság).

Miért irreleváns, hogy ki nyer? Mert Orbán Viktor egy báb. Remélem senki nem gondolta komolyan, hogy ezeket mind a Fidesz találta ki. Ha komolyan ennyire alapos párt lettek volna, akkor 2002-ben nem zuhannak szét. Itt van egy fasza kis forgatókönyv, ők meg rendeznek belőle. A rendszerváltásnál már megkezdődött az ország eladása, azt mondta egy korábbi rendőr 2000-ben egy meghallgatáson, hogy ez csak a kezdet, amit akkoriban láttunk. Akik akkor ott voltak a fazék körül, ugyanazok a személyek lesznek ott 10-20 vagy 30 év múlva is (ha megélik). Igaza lett? Teljes mértékben.

Érdemes megnézni, hogy például Pintér Sándor kinek adott át kitüntetéseket az elmúlt 2 évben, ki az a két személy, akik pályafutása kezdetétől ott voltak mellette? Azért is érdekes, mert ők egyben érintettek voltak az olajszőkítésben is. Akkoriban 70-80 évre titkosítottak bizonyos meghallgatásokat, olyanokat, amiben Dittmar Clodo (bombagyáros) vagy emberei beszéltek a Pintérrel (és Szemjon Mogiljeviccsel) való kapcsolatukról. Kicsoda Mogiljevics és most hol bújkál? Moszkvában, ugyanis Putyin nem adta őt ki, világ egyik legkeresetebb maffiózója, aki a '90-es években nálunk élt, mert mind mondta: hatóságok nem szivatták őt (ki volt akkoriban a rendőrfőkapitány? Pintér Sándor). Az pedig külön érdekesség, hogy Pintér úrnak akkor is ott kellett maradnia a hatalomban, amikor már ő maga akart nyugdíjba menni, mert elfáradt... Ez azonban nem csak Fidesz sajátosság, van ilyen a másik oldalon is bőséggel, ezért is mondtam, mindegy melyik báb kerül hatalomra, mind az orosz, mind a kínai vezetésnek van valamije az aktuális politikai elit ellen.

Ezért is nem történtek sosem érdemi tisztogatások, de néha akadt egy-két kellemetlen elem, akiktől szabadulni kellett: Vizoviczki egykori diszkókirály, aki a '90-es években uralta Pestet (és utána is), majd jó pár éve lecsukták (tárgyalás röhejes volt...), mert terhes lett a hatalom számára, ahogyan Portik is. Érdekes, mert 2008-ban és 2009-ben Vizo szórakozóhelyein tartották a VIP-szektorokban a gyűléseket a Fidesz tagok, ott voltak a nagy megbeszelések, majd most minden Vizotól elkobzott hely valamelyik NER tagé lett. Röhejes volt az is, ahogyan a Fenyő-ügyet kezelték, emlékszem, volt szerencsém beszélgetni az egyik nyomozóval, aki megmondta, hogy ki a felbújtó, csak még nem jött el az idő, hogy a sajtó elé kerüljön (uszó-vb-t és miegymás ki kellett lobbizni).

Olyan szinten mélyen van a korrupció és a bűnözés az országban, hogy mindegy, melyik oldal fog nyerni. Valószínűleg a következő vezetőt is simán "megfogják" majd a kínaiak és az oroszok, esélye sem lesz. A medve és a kígyó ölelése össze fogja roppantani őket. Az adósságunk akkora, amitől soha a büdös életben nem fogunk megszabadulni. Lehetne még ezt sorolni bőséggel, de ez a hajó elment, ezért is mondtam, mindegy, hogy ki lesz az elnök.

Idézetet írta: TiB Dátum április 21, 2021, 21:56:09
Ügyes, biztosra megy. A "csak simán" csajodnak nem jár lové, a feleséged már más téma.
Szerintem sportfogadás portálon érdemes lehet tippelni.

- már a ,,felcsúti per" előtt lesz válóper - 1.30
- csak a ,,felcsúti per" után lesz válóper - 3.50

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 15:07:02
En eleve betiltanam hogy valaki 20evig legyen képviselő, vagy mondjuk 60 felett.

De te Fideszesként hogyan gondolhatod ezt? Viktornak akkor kakukk lenne :-\

En olyan fideszes vagyok aki biztos nem megy el szavazni. Nekem is nagyon boki a csőrőm a gazszerelő gazdagodasa es a stadionok.

De vannak olyan dolgok amikben ellenzeki tulzast erzek.
En pl az oktatást nem latom olyan szornyunek. Lehet nincs szabad tankonyvvalasztas, de azt rosszabbnak talaltam, amikor gimi elejen nehany konyvet nem rendeltem meg, mert nem volt ingyen. Anyam egyedul nevelt, egy szar fizetesbol es en igy sporoltam neki(persze errol nem tudott) Es hany meg hany ilyen volt. Nem volt olyan regen hogy en iskolaba jartam es a tapasztalatom az, aki akart tanulni, az tudott. A tanartol függ az oktatas minosege es nem a tankonyvtol. Pl nekem bazi jo töri tanarom volt, pedig utaltam a törit, szinte soha nem nyitottuk ki a konyvet. O anelkul is profin leadta az anyagot. Ugyanez matekbol. Maximum a feladat gyujtemenyt hasznaltuk. Es en nem latok rosszat abban, ha 2ig 3ig tart a tanitas. Felnottkent a munka vilagaban ennel tovabb is tenni kell a dolgunkat. Nem art ha megszokjak. De ez csak egy.

Igen, bazi sokat elloptak, ez teny, zavar is, ahogy fent irtam, de viszont en ugy erzem jobban élünk mint Gyurcsany alatt. Masoknak mas a velemenye en meg igy gondolom. Orakat lehetne vitazni rola. En azt a politikat is megertem hogy inkabb fogyasztast adoztatjak a magas afaval. Az sem zavar hogy nem emelnek a csaladin. A sok cigany ingyenelonek? Helyette ott az adokedvezmeny, es sokan elfelejtik. Egy gyerekre is 15000ft, ami kvazi ugyanaz mintha nem lenne adokedvezmeny hanem annyival nott volna a csp. Szerencsere a kihasználása munkahoz kotott, igy a sok ingyenélő csak akkor jogosult ha fizet adot es jarulekot.

Hozzateszem, megertem a kiabrandult fideszeseket is, es azokat is akik utaljak oket.

Sajnos ma nincs alternativa akire szavazni lehetne, mert en az osszefogasra igy Gyurcsanyostol meg Gyurcsanynestol, mszpstol, palfordult jobbiktol, mindenestol biztos nem szavazok. Inkabb el se megyek, aztan lesz ami lesz.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 21:31:34
Hozzateszem, megertem a kiabrandult fideszeseket is, es azokat is akik utaljak oket.

Sajnos ma nincs alternativa akire szavazni lehetne, mert en az osszefogasra igy Gyurcsanyostol meg Gyurcsanynestol, mszpstol, palfordult jobbiktol, mindenestol biztos nem szavazok. Inkabb el se megyek, aztan lesz ami lesz.
Még az első választáson volt az a szlogen, hogy "aki nem szavaz, az a múltra szavaz"