Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 21:28:30
viszont en ugy erzem jobban élünk mint Gyurcsany alatt

Én is így érzékelem, de szerintem ez nagyobb részben tulajdonítható a globális szintű, immár egy évtizede tartó prosperitásnak, mintsem egy adott ország kormányának érdemének. Persze nem magától értetődő, hogy ha a világban jól megy, akkor nálunk is, de 2020-ig kifejezetten ideális feltételek uralkodtak. S ugyanez fordítva is igaz. Egy világszintű gazdasági válság sem megkerülhető már, bármilyen jó is a kormányzás.

Nagyon sok ismerősöm van úgy a dologgal, mint ahogy itt írjuk, hogy nincs jobb alternatíva, mint a Fidesz, mert legalább egységes, nem úgy mint az ellenzék, a másik meg a korrupció, amit így is úgy is csinálnak.

Szabadságharcos nemzetnek mondjuk magunkat, de ilyen beletörődős a hozzáállásunk, pedig a politikára pressziót tenni nem csak vérrel lehet, szóval beleférne még az is hogy fotelharcosok vagyunk csak. Mindenesetre érdekes az egész, és azt érzem hogy az oktatás, nevelés lesz a hunyó. Nem a könyvekre, vagy tanárokra gondolok, hanem úgy komplexen az egészre. Egy külföldi ismerősöm, direkt nem írom az országot mert nem lényeg, úgy lett vezető beosztású, hogy nincs mutyizásra hajlama, nem volt hátszél, nem segítette protekció, és amikor ezekről hall tőlem azt mondja, hogy ezek náluk azért nincsenek, mert hátráltatónak gondolják az ország szintű fejlődésben. Az ország erejét nem a fajsúlyós gazdasági szereplő alapján mérik, hanem a leggyengébbek alapján. Más gondolokodásmód, és máris jobb az élet nem az elitnek, mindenkinek.

Amikor van miből költeni, akkor értelemszerűen jobbnak is tűnik az élet, de vajon mennyire jó az az élet? Annyira, hogy mondjuk lehetne Teslád vagy Volvód, ha megfelelően osztanák el a vagyont, de neked csak egy szakadt 20 éves használtra futja, mert odafönt inkább vesznek a pénzedből egy újabb Lambót?


Lehetne még ezt ragozni, megannyi gazdasági elemzéssel, hogyan lehetett volna mérföldekkel jobb az elmúlt 11 évünk, de mi beérjük ennyivel is, mert jobb, mint régen. Hasonlat: egyik irodában 1.58-ért fogadhatod meg a Lakers győzelmét, míg a másiknál 1.89-ért, de te az 1.58-at választod, mert nem hasonlítod össze a oddsportalon/flashscore (mindegy..) a szorzókat. Oktatás? Nem az elmúlt 10 év volt pocsék, hanem az elmúlt 100, mindig is le voltunk maradva, mint a borravaló. Olyan elvektől, mint amiket a finnek vagy dánok vallanak (utóbbinál azt hiszem jó pár középsuliban volt olyan, hogy 9. osztály előtt kaptak egy dobozt, amiben egy bringa volt, nekik kellett összerakni...), nagyon messze vagyunk. Lehet ezekre keresni a neten, van bőven hozzájuk anyag, nem részletezem. Teljesen másképp gondolkodnak, ezt fel sem tudjuk fogni.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 23, 2021, 21:28:30
viszont en ugy erzem jobban élünk mint Gyurcsany alatt.

Anyagi javakban lehet több van de amikor meghallom a közmédiának nevezett kormány propagandát felfordul a gyomrom és nagyon szar a közérzetem.

Régebben olvastam egy cikket amiben a középkori átlag ember életét/boldogságát hasonlítják össze a mai polgáréval és nem az jött le, hogy akkor milyen rossz életük lett volna. Mai szemmel persze úgy látjuk szar lenne abban a korban élni (még internet sem volt :D).

Nektek nincs olyan érzésetek, hogy egy-egy képviselő felszólalása a Parlamentben, direkt a közösségi médiába készül?

Különösen élen jár ebben Jakab Péter, aki direkt ilyen hangzatos lózungokat mondogat. Nem a személyét bírálom, meg a céljait, csak hogy a Parlament mintha már nem az ügyek megvitatásának a helyszíne lenne, hanem egy alap, amire építhetnek közösségi médiakampányt.

Helyes meglátás :ok: Megváltozott a Parlament funkciója és az emberek érdeklődése a politika iránt. Szerintem a magyarok többsége belefulladt és már-már érdektelen a politika iránt. Magamból kiindulva vagy 10 éve bele-belenéztem egy parlamenti közvetítésbe, faterom pedig rendszeresen nézegette. Nekem már eszembe sincs, de tudtommal ő sem nézi; pedig ő rá is érne  :)

Jakab szónoki képességét 'csípom', hogy mi rejlik benne azt persze már nehéz megmondani ???


https://www.youtube.com/watch?v=_Dwl9c2HyV0

Idézetet írta: Latzka Dátum április 26, 2021, 19:51:48
Helyes meglátás :ok: Megváltozott a Parlament funkciója és az emberek érdeklődése a politika iránt. Szerintem a magyarok többsége belefulladt és már-már érdektelen a politika iránt. Magamból kiindulva vagy 10 éve bele-belenéztem egy parlamenti közvetítésbe, faterom pedig rendszeresen nézegette. Nekem már eszembe sincs, de tudtommal ő sem nézi; pedig ő rá is érne  :)

Jakab szónoki képességét 'csípom', hogy mi rejlik benne azt persze már nehéz megmondani ???


https://www.youtube.com/watch?v=_Dwl9c2HyV0
Egyetértek, magamból kiindulva. 18 éves elmúltam, amikor büszkén mentem szavazni végre, aztán rájöttem, hogy minden párt ugyanazt akarja: teletömni a zsebét ez én munkámból, adómból. Azóta teljesen politikailag semleges vagyok, ugyanúgy utálom az összes pártot. Minden politikus (szerintem) semmirekellő, csak a saját meggazdagodását nézi. De persze lehet hogy én vagyok túl pesszimista...

Az ellenzéknek nincsen országos médiafelülete, ezért jobbára ez a lehetőség maradt számukra, másik ok szerintem, hogy Orbán Viktor rettentően fél egy politikai vitától, így csak itt lehet őt nyílvánosan alázni, felszólalni ellene, miközben magadat népszerűsíted. Harmadrészt, emlékezhetünk rá, hogy Orbán buzizása is mekkorát ütött Vonával szemben a Parlamentben. Jakab lement Orbán szintjére, mondjuk nem tudom, hogy mennyire szerencsés, majd az idő eldönti.

Van az a bizonyos Woody Allen idézet.... mely így fejeződik be: Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

Persze ezt megértem Pozzato, hogy leszűkültek a médiafelületek, csak azzal szerezni népszerűséget, hogy Orbán hülye, az oké, de mi az alternatíva? Ezt hiányolom, nem látom a másik utat, még akár a néhány szavas, érthető utalást sem, mit csinálnának máshogy. De lehet nem figyelek eléggé. Csak azért szavazni valakire, hogy ne Orbán legyen, nem túl erős indok nálam.

Idézetet írta: TiB Dátum április 26, 2021, 20:36:38
Persze ezt megértem Pozzato, hogy leszűkültek a médiafelületek, csak azzal szerezni népszerűséget, hogy Orbán hülye, az oké, de mi az alternatíva? Ezt hiányolom, nem látom a másik utat, még akár a néhány szavas, érthető utalást sem, mit csinálnának máshogy. De lehet nem figyelek eléggé. Csak azért szavazni valakire, hogy ne Orbán legyen, nem túl erős indok nálam.
Teljesen igazad van, ezért is írtam, hogy ez nem szerencsés út, illetve szerintem csak rövid ideig járható. Már többször is írtam, nincsen koncepció, nincsen karizmatikus vezető, aki kiáll és elmondja, mi lenne másképp, ő hogyan csinálná a dolgokat. Nekünk a parizeres ember jutott (míg a másik oldalon ott a lecsós meg a pacalos).  ;D

Idézetet írta: TiB Dátum április 26, 2021, 20:36:38
az oké, de mi az alternatíva? Csak azért szavazni valakire, hogy ne Orbán legyen, nem túl erős indok nálam.
Pontosan. Ez az a hely, ahol megkezdhetjük az eb exhumálását.


Alternatíva, koncepció. Van vagy 73 féle párt de se alternatíva se koncepció ez kinek a szegénységi bizonyítványa?
Már majdnem azt írtam kibaszott tájékozatlanok vagytok.

Idézetet írta: TiB Dátum április 26, 2021, 20:36:38
Persze ezt megértem Pozzato, hogy leszűkültek a médiafelületek, csak azzal szerezni népszerűséget, hogy Orbán hülye, az oké, de mi az alternatíva? Ezt hiányolom, nem látom a másik utat, még akár a néhány szavas, érthető utalást sem, mit csinálnának máshogy. De lehet nem figyelek eléggé. Csak azért szavazni valakire, hogy ne Orbán legyen, nem túl erős indok nálam.
Pedig bőven elég lehet ennyi.
Gagyi az ellenzék, de nézd meg a lehetőségeiket. Ha most ellenzékben lenne a világtörténelem valaha élt legnagyobb 10 politikai elméje, ők se tudnának semmit tenni.
Pénzük kevés van, kommunikáció nincs. Feltesznek 5 kérdést, amire jön 5 cinikus, arrogáns válasz, az 5 válasznak a 70% ugyanaz, most éppen mindig az, hogy az ellenzék oltásellenes. (vagy Gyurcsány, migráns, stb.) Így nem lehet.

Közben meg kilopják Dagadték alólunk az országot, de nagyon durván.  Ezeket csak egy ellenzéki 2/3-dal lehetne visszacsinálni, de arra nincs esély, és azért ez is megnyugtató valahol, nem szeretnék ellenzéki 2/3-ot.

Sajnos megtehetik, mert a cigánysoron meg falun azt se tudják, ki van kivel. 2035-re a keresőképes lakosság 51%-a lesz cigány egy tanulmány szerint. Durva. (engem ez már nem fog zavarni, mert addigra elmegyek a megnézem Winnetou-t az örök vadászmezőkön, de gyerekeket sajna fogja.)


Soros rossz.

Soros jó, mert volt 2009-ben a Fundan egyetemen. Ezzel védik, hogy 550 milliárdot kibaszunk a Fudanra.

Ezek hülyék bazmeg.