Licipityu fogadásai....

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#390 január 19, 2018, 15:53:48, jalo14
Végre eljött a mai kvalifikáció napja a sírepülő VB-re..:)
Lássuk tehát a mai kvali head to head tippjeit:

Wellinger-Stoch       1       1,6
Hula-Kubacki           1       1,75   
Sterjen-Forfang       1       1,58
Kasai-Eisenbichler    2       1,85

Indoklást nem nagyon írok,formák alapján és némi megérzés szerint jöttek a tippek.
Mivel itt minden egy ugráson múlik a tétekkel óvatosan. Zöldöljünk.:)


Na,az van amitől tartottam. Durva szél fújt, kvali holnapra elhalasztva. Kérdés holnapra lecsillapodik e ez a brutál szél. Tippek csúsznak holnapra... :cya:

Ez mégis mi volt? Stoch 2. hely a kvalin? Tandén kívül az összes norvég sírepülőt megcsípte. Mikor tanult ő meg sírepülni?...Na mindegy,lássuk a versenyt...

#391 január 19, 2018, 18:07:40, jalo14
Na akkor szélcsendes szép napot a sírepülőknek.:)3
Ma ugye elvileg sűrű napunk lesz-ha lesz vmi egyáltalán-mivel délután 14:30-kvalifikáció és 16:00-verseny. A szél erőssége elvileg csökken mára,szóval jöjjenek a mai verseny tippjei,továbbra is head to head:

1. nap HS235-Obersdorf-Sírepülő VB

Bartol-Poppinger      1       1,45
Johanson-Kraft        1       1,55

Colloredo-Kozisek    2        1,8
Sterjen-Forfang       1        1,4
Amman-Damjan      2        1,8

Indoklás röviden:
-A fiatal szlovén Bartol a szlovén sírepülő iskola újabb sikeres végzőse lehet,tehetséges repülő- az osztrák fiútól szerintem jobb.
-A hetyke bajuszú Johanson a norvég sírepülők egyike akitől azt várom h a legjobb osztrák sírepülőt szó szerint túlszárnyalja
-Olasz ugró,Colloredo nem igazán veheti fel a versenyt a cseh sírepülők jelenkori legjobbjával,Kozisekkel
-Összeengedem a norvég fiúkat: Sterjen az utóbbi versenyeken stabilabb,így Forfang előtt végez ma
-A svájci ugró legenda múlt héten elcsípett egy dobogót,ma azonban az egyik legjobb formában lévő szlovén,Jernej Damjan meg fogja előzni. Két ugrás lesz,Amman ritkán csinál két jó talajra érkezést egymás után,ebben bízva szlovén sikert várok

Kíváncsian várom h lesz e ma verseny és ha lesz akkor természetesen zöld tippeket várok..)
A tegnapi kvalifikációs tippek természetesen mára lesznek érvényesek.


#392 január 19, 2018, 18:17:17, jalo14
Végső helyezésekre is néhány tipp mára:

Sterjen            1-3        2,15
Johansson        1-6        1,45
Semenic           1-10      1,5
Bartol               1-15      2,15


Tétekkel óvatosan,mert itt ugye nem csak egy embert kell megelőzni mint a H2H tippeknél,de azért nézzük meg mik sülnek ki illetve be ezekből a tippekből.. :D

#393 január 19, 2018, 17:55:48, jalo14
Verseny előtti gyors tipp a győztesre:

D.A.Tande            2,00


Ha most sem akkor mikor... ::)


:beerchug: :beerchug: :beerchug: :beerchug:

Na itt ma aztán volt minden.Tande győzelem meglett,de h a zsűri mi bánatos lócsecset csinált ma az nagy talány. Beülő módosítások sora,azt hiszem 11 vagy 12 módosítás volt, miközben nem voltak olyan nagy szélerőségi változások egyes ugrások között.
Összegzés és tanulságok:
-Tande végre behúzott már egy versenyt,ma legyőzhetetlen volt
-Stoch hirtelen megtanult sírepülni, a holnapi versenyen is komolyan kell vele számolni
-Kraft is rendesen összekapta magát,bár ő mindig is jó sírepülő volt,viszont Sterjen csalódást okozott
-szegény Ammannal kibabráltak,pont akkor vitték le a beülőt amikor neki komolyabb hátszele lett
-a fiatal srácok nem elég megbízhatók(Bartol),velük óvatosabban
-holnap lesz a második nap ami eldönti h ki lesz az idei sírepülő világbajnok,remélem zsűri kialussza magát rendesen és nem fognak agy.aszt okozó döntéseket hozni
-végül pedig bukós nap lett a mai,de hát ilyen a sportfogadás,pláne síugrásban.

#395 január 21, 2018, 11:05:23, jalo14
Ma tehát a 2. nap a VB-n.

A tegnapi verseny hozott némi értetlenséget-akkor még csak finoman fejeztem ki magam-,cseh oldalakon egyenesen bundára/verseny manipulálására gyanakodnak egyes ugrókat segítve/hátráltatva. Érdekes felvetés és hát mondjuk ki eléggé bűzlött ott vmi tegnap ezekkel az indokolatlan beülő módosításokkal.
Na de lássuk ma mi vár ránk.Hát a szorzókat meglátva nem lettem lelkes,sőt..  :-\
Nincs sok value tipp,de hát nehogy már ne adjak vmit mára.:)..Lássuk akkor:

D.A.Tande               1.hely         2,15
Kubacki-Hula           2                1,96

Sterjen                   1-6             1,50
Amman                  1-15            1,45

Sterjen-Forfang        1               1,38

-Tande a rossz időjárási körülményekre fittyet hányva is tarolt,formában van,győznie kell
-Hulának nem voltak jók a körülmények tegnap így Kubacki megelőzte de ma nem fogja,Hula jobb sírepülő
-Sterjennek voltak a legrosszabb szelei tegnap és mégis hatodik lett,ma minimum 6. lesz de én még feljebb is várom
-Ammannak se volt szerencséje a széllel és a 15. hely mégis meglett,ma ha jó szele lesz biztos az 1-15
-Sterjen egyszerűen jobb sírepülő,jobb formában van,nincs mit magyarázni a szorzót

Ez van,a mai napban nem látok többet. Sok zöldet.:)

#396 január 20, 2018, 14:34:41, jalo14
Kóstoljunk bele a női biatlonba is:

Yurlova-Hildebrand    1    1,4
Wierer-Kuzmina        1    1,3

:cya:



:beerchug: :beerchug:

#397 január 20, 2018, 15:49:31, jalo14
A női üldöző verseny sült igy most jöjjön ugyanez a férfiaknál:

Doll-Moravec             1       1,53
Birkeland-Babikov      1       1,35

2,07

:cya:


Lehet át kellene állnom a sílövészetre?!..... :great: :beerchug: :ok: ;)

#398 január 27, 2018, 08:46:30, jalo14
Ma ismét biatlon,jöjjön egy női+férfi mix:

Moravec első 15.-ben            NEM     1,28
Wierer-Dorin                         1         1,25

1,6

#399 január 21, 2018, 20:00:14, jalo14
Szóval sírepülés. Melóban voltam így nem láttam a versenyt,neten követtem az eseményeket-fis.com-de amit ott láttam az megint enyhén szólva is fura volt. Levinni a beülőt mikor még inkább erősödik a hátszél?..Baszki.
Második sorozatot nem ugrottak,nem megfelelő szélviszonyok miatt, így Tande nem nyerhette meg a tegnapi napot. Mert nyakamat rá h megnyerte volna ha van második sorozat. De a sportfogadásban nincs ha ezért bukó lett.
Ma csapatverseny,mindössze egy tippet játszom meg:

Lengyelország-Németország       1      1,7

A Stoch/Kubacki/Zyla/Hula kvartett a Wellinger/Freitag/Eisenbichler/Leyhe négyes ellen. Nálam ez lengyel win.


:beerchug: :beerchug: :beerchug: :great:

#400 január 27, 2018, 17:45:38, jalo14
Ma újra síugrás Lengyelországban. A tegnapi kvali után ma a csapatversenyt rendezik meg és természetesen a hazaiakra fogadunk:

Zakopane-HS134
Lengyelország nyer        1,67

Stoch/Kubacki/Hula/Kot vs. World


Sima... :great: :beerchug:

#401 január 28, 2018, 19:27:40, jalo14
A tegnapi csapatverseny után ma rendezik az egyéni versenyt Zakopaneban. Mára elég nagy szelet jósolnak,nagyobbat mint tegnapra igy a téteket lekorlátozom:

HS134-egyéni verseny
S. Hula      1-6            1,65

A lengyel Hula a tegnapi csapatversenyen kiválóan ugrott, hazai pályán valósággal megtáltosodott,igy ha ma csak tartani tudja a tegnapi formáját akkor ez a tipp simán zöldülni fog. Nyilván a széllel is szerencséje kell h legyen de ilyen szorzón ezt nem tudom ott hagyni. Legyen benne az első hatban és akkor zöldülés.:)

#402 január 28, 2018, 19:28:19, jalo14
Még egy tipp a mai versenyre:

Zakopane-HS134-egyéni verseny

Kamil Stoch nyer         1,6

A tegnapi csapatversenyen megdőlt az eddigi sánc csúcs. Persze h Kamil volt az elkövető. Tegnaptól 141,5 méter a sáncrekord Zakopanéban. Úgy érzem egyedül csak a szél az ellensége. Nyerni fog,nyerünk... :cya: ;)

#403 február 05, 2018, 07:11:54, jalo14
Jó reggelt a síugró kedvelőknek!
Wellinger,nagysánc. A tegnapi első versenyről lemaradtam kissé de ma már itt vagyok.
Nézzünk is néhány H2H fogadást a mai versenyre:

Zyla-Granerud              1    1,55
Dezman-Bickner           1     1,55

Damjan-Semenic          2     1,67
Johanson-Fannemel      1     1,50
Bartol-Damjan              1     1,55
Forfang-Kubacki            2     1,88

Huber-Sterjen               1     1,55
Freitag-Wellinger           1     1,35

Nemsokára ugranak a srácok úgyhogy nincs indoklás, csak annyi h minél több zöööldet..:)

#404 február 08, 2018, 08:34:07, jalo14
Tenisz szóló holnapra:

Berlock/Ramos-Jarry/Podlipnik Castilo         2          1,74



Törölve