Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: parczo Dátum május 23, 2017, 22:08:56
Ez egy elég nyers módszer a "valós" odds kiszámításához...
Csatolva találsz egy excel táblázatot, melyet korábban készítettem kettő, illetve három kimenetelű események "valós" oddsainak kiszámításához. Ez sem a 100%-os "valós" odds, mert nem vesz figyelembe olyan tényezőket, mint sérülés, időjárás, stb. melyek szintén befolyásolhatják az oddsot, de talán "valósabb", mint a nyers módszerrel számolt.

Köszi!
Biztos, hogy használni fogom!

Itt pedig van egy oldal, ami szintén használható valós odds számolására. A könyvjelzőim között van, de őszintén szólva nagyon ritkán használom, nem tudok tapasztalatot mondani, mennyire működik valójában.

http://www.soccer-rating.com/football-odds-calculator/

Megmutatja pl., hogy szerinte a reális odds a mai EL-döntőre :) :

Ajax Amsterdam (2167.43) - Manchester United (2144.33)
Neutral venue
Probability 1 x 2   39.65%   25.63%   34.72%
Fair Odds   2.52   3.90   2.88

A bukik ezzel szemben kb. így adják:

Ajax Amsterdam -
Manchester United   4.33   3.60   1.91

Sziasztok !

Lehet hogy írtak már erről a stratégiáról itt de nem néztem át az egészet .

A lényege ,hogy hosszú távon müködik csak szerintem és ha nem mindenap játszik az ember .

Kiválasztunk 3 meccset  végeredményre , gólokra , vagy goalline tétvissza fogadásokat vagy DNB -t

Általában  3.00 -tól 8.00 odds - ig volt találatom  de legsűrűbben 3.8 4.50 -es oddsok jöttek

A tesztelési időszak  kb 9 hónap így az is látszik ,hogy nem kell mindennap fogadni  ez talán a legfőbb alapszabály !

Mire és hogyan  ne fogadjunk !

- kupa meccs
- Barátságos ,felkészülési meccs
- Bajnokság eljén és végén inkább csak gólokra
- 1 Háromtagos szelvényen soha nem lehet 1 háromesélyes kimenetelnél több esemény !
- Az sem baj ha csak 2 esélyes események vannak a szelvényen !
- Ügyelni kell arra ,hogy 3.50 körül vagy magasabb Oddsokat fogjunk meg !
Uborkaszezonba ne fogagjunk inkább semmit !

Tapasztalatom ,hogy nyáron volt a legnagyobb bukó széria  2X 7 körös bukó úgy hogy közte csak 1 kör találat jött !
Szóval ha a nyarat kihagya az ember akkor sokat javithat a statisztikáján . Ajánlották ,hogy martingaleben toljam de mondtam az illetőnek ,hogy apám nem bankár így ezt kihagytam .

A 72 körnél lezúztam az addigi nyereséget és addig a fogadásra fektetett tökének már csak a 99% volt meg de a századik körre elértem a 13.5% hozamott .

Nem egy nagy érték de 2 hatalmas előnye van

Tippmixen  is lehet játszani


Nagyobb téttel érdemes rakni a téteket ügyelve arra hogy a bank 3 % kockáztasuk csak

A legyakrabban beválasztott szorzók.  1.4- 1-70.  -ig  voltak. Három esélyes tippnél viszont 2.00 alatt nem érdemes betenni kötésben a szelvénybe.

Példa :
2 gól felett lesz a mérközés.  1.42
X2 lesz az eredmény.    1.65. 
2.5 gól felett lesz az eredmény 1.61
Odds: 3.77

A mit még kihagytam átlag 3.7 körönként jött a találat.   

Eltalált körök

3-14-15-20-21-23- 27-33-38-39-40-43-48-54-56-57-65 -72-74-79-83-87-88-89-93-95 - 98  27kör találat 100 körig

Garatulalok !! Vissza bontva a 300 db tipped single fogadassal  mekkora hozamot hozott volna? Mert akkor lathatod szerintem ,h szerencsenek koszonheto-e a vegeredmeny.

Idézetet írta: sunik29 Dátum július 09, 2017, 16:37:58
Garatulalok !! Vissza bontva a 300 db tipped single fogadassal  mekkora hozamot hozott volna? Mert akkor lathatod szerintem ,h szerencsenek koszonheto-e a vegeredmeny.

Te akkora egy bomlasztó ember vagy, vagy esetleg realista?! Sosem tudom eldönteni... de az tény, hogy nem a te jellemedre formálták meg azt az embert, aki támogatja a másikat. Azonban az is igaz, hogy ilyen emberekre is szükség van.  ;D

Szerinted rossz az ötlet amit írtam , Tomka?

Idézetet írta: sunik29 Dátum július 09, 2017, 20:40:48
Szerinted rossz az ötlet amit írtam , Tomka?

Nem rossz, csak segítőkészebb is lehetnél. Mert nekem van akkora pofám meg arcom, hogy pont leszarom a sértegetést, csak valakit megbánthatsz vele.
Mert megint azzal jössz, hogy a szerencsének köszönhető-e. Azon el sem gondolkozol, hogy valaki ebbe mennyit munkát beletesz és eredményt ér el, ami szerintem marha fontos.
Éppen ez a lényege egy tesztnek, hogy kiszűrje valaki, hogy van-e benne érték. Itt pedig nem egy két hetes kis tesztről, hanem hónapokon át tartóról van szó. Értékelni kellene, hogy valaki próbál segíteni, stratégiát mutogatni, stb. mert ehelyett megtarthatná magának a többi meg azt csinál, amit akar.

A kerdes inkabb a strategiarol szol , nem szemely elleni ,nem kellene osszekeverni. Ha mar nem lettem'' forraszto '' akkor  varom mint kivancsi bomlaszto.   ;D

Single be tolva ordenálé nagy bukó lenne egyértelműen !

Lehet ,hogy ép egy 2es odds jönne be de a másik 2 db tipp nem de lehet hogy sürün egy megy el és a másik 2 akkor tét vissza lenne , viszont nyereséget nem lehetne vele produkálni az alacsony oddsok 1.4-1.7* miatt .

Tudom vannak akik talán hosszabtávon 50% hasznot is kihoznak de nem velük van tele a lottozó . . .  :)

Hogy szerencsének köszönhető a végeredmény?

Persze hisz szerencsejáték !   Természetesen a szerencse nem elég ,hiszen kell egy jólmüködő kiválasztási rendszer egy bukó sorozat kezelési stratégia ez itt inkább lelki dolog és kell egy jó maréknyi szerencse mivelhogy a 2esélyes eseményeket sem lehet úgy eltalálni hosszabtávon ,hogy ne keljen dolgozni az embernek és ebböl éljen .

Aki belegondol egy kicsit és van pénze 10 000 ft al el bóhockodva szelvényenként gyüjt egy kis zsepénzt magának. Aki meg ismer olyan stratégiát ,hogy hosszabb távon 40-60. % hoz az meg hamar felhagy a munkás élettel és csak abból él és nem mondja el hogyan csinálja.

Jól van én is csináltam már 1 hónap alatt 5x bankott meg többet is de azt kis téttel raktam +mg  az más világ de hosszabb távon tuti bukó lenne.

Sziasztok!

A stratégia amiről véleményt kérnék 1-4 nap közötti intervallumban játszok.
Minimum 2.10 odds, de sokkal nagyobb se legyen.
10 fogadást játszok a pénz 10% val (tehát 10x10 = 100)
ha 5 bejön akkor kicsit pluszosak vagyunk, ha 6 akkor az már jó.
Én eddig 55 fogadás után, 60% os találati arányom van 2 hónap után (az első hónap végén még 63% volt)
pluszos vagyok bőven.
De kérdés ezt lehet e tartani? illetve van e értelme hosszú távon ennek a stratégiának?

én 11.500 at tölöttem fel 3 részletben most vagyok 20.000 körül
ha nagyobb pénzben játszanék lehet 10 helyett csak 5 ot tennék már fel.

és a 2.10 nem single tipp, hiába azt erőltetik a fórumon, én nagyon ellene vagyok
szerintem lutri, vagy igen vagy nem. Egy 1.25 x 1.30 x 1.40 már nem az.
általában meccs előtti fogadások, csak foci, és 1.5 gól felé, vagy 1x2, vagy kétesély, olyanokra amik "biztosak"
de ilyen 2.00/ 3.00/ 3.00 meccs hazaiba az esélytelen hogy megrakom simán hazaiba akkor inkább 1x
mindig a favoritokra rakok.

Szóval ennek hosszútávon van jövője?

Idézetet írta: drzdolik Dátum július 19, 2017, 15:31:19
Sziasztok!

A stratégia amiről véleményt kérnék 1-4 nap közötti intervallumban játszok.
Minimum 2.10 odds, de sokkal nagyobb se legyen.
10 fogadást játszok a pénz 10% val (tehát 10x10 = 100)
ha 5 bejön akkor kicsit pluszosak vagyunk, ha 6 akkor az már jó.
Én eddig 55 fogadás után, 60% os találati arányom van 2 hónap után (az első hónap végén még 63% volt)
pluszos vagyok bőven.
De kérdés ezt lehet e tartani? illetve van e értelme hosszú távon ennek a stratégiának?

én 11.500 at tölöttem fel 3 részletben most vagyok 20.000 körül
ha nagyobb pénzben játszanék lehet 10 helyett csak 5 ot tennék már fel.

és a 2.10 nem single tipp, hiába azt erőltetik a fórumon, én nagyon ellene vagyok
szerintem lutri, vagy igen vagy nem. Egy 1.25 x 1.30 x 1.40 már nem az.
általában meccs előtti fogadások, csak foci, és 1.5 gól felé, vagy 1x2, vagy kétesély, olyanokra amik "biztosak"
de ilyen 2.00/ 3.00/ 3.00 meccs hazaiba az esélytelen hogy megrakom simán hazaiba akkor inkább 1x
mindig a favoritokra rakok.

Szóval ennek hosszútávon van jövője?

"és a 2.10 nem single tipp, hiába azt erőltetik a fórumon, én nagyon ellene vagyok
szerintem lutri, vagy igen vagy nem. Egy 1.25 x 1.30 x 1.40 már nem az."

Ne haragudj, hogy így fejezem ki magam, de ez óriási blődség.

Egy 3-as kötés 3-szor (de inkább többszörösen) akkora lutri. Azért, mert kisebb az odds, nem fog biztosabban bejönni. Nem a stratégiát szólom le, mert ha hosszú távon sikeres vagy benne, folytasd nyugodt szívvel. 55 fogadás még nem az (nem hosszú táv), de az irány már látszódhat, és láthatod, mire lesz érdemes tenned, és mire nem.

Pl. nézz meg egy ilyen listát. Számításaim szerint 12 db 1,60 alatti odds van benne, amit a favoritokra adtak, be is jött belőle 6, azok is értéktelenek (igaz, ez nem gólokról szól, de volt benne pár "biztos" meccs).


Ha jól értem, akkor hármas kombikat játszol, 1.50 alatti szorzón. Tételezzük fel, hogy van egy 1000-es mintád. Vegyünk egy 55%-os találati arányt (még azzal is bőven pluszos vagy).

Összes fogadsz 3000 mérkőzésre, amiből minimum 1650-nek be kell jönnie egy szelvényen. Értelemszerűen jóval többet fogsz ennél eltalálni, hiszen 1,30 körüli átlagoddsnál singlbe megtett tétek esetén 77% körül mozog a nullszadó. Viszont neked ennél magasabb találati arány kell majd, hiszen kombizol és azt kizártnak tartom, hogy te csak a kombiban szereplő meccseket találd el, a többit nem.

Én minimum olyan 85%-ra saccolom így azokat a meccseket (de lehet még magasabb ez a szám), amiket el kell találnod, hogy legalább 55%-os nyerési mutatod legyen. Ilyenkor felteszi az ember magának a kérdést, hogy vajon képes vagyok én erre?

Nem láttam még olyan sportfogadót, aki hosszabb távon sikeres legyen kombi fogadásokkal. Nem akarlak lebeszélni róla, mert jó tanulópénz lehet ez számodra, ha meg sikeres vagy, akkor miért is ne mehetnél szembe az árral.

Flammannek igaza van, óriási lutri ez, én a helyedbe először letolnék papír alapon (vagy kisebb összeggel) egy 500-as mintát, mielőtt komolyabb összeget fektetnék bele.

Fiuknak igaza van. En meg a 10x10 szazalekra lettem figyelmes - szoval egy pillanatban kint van az egesz bankod? :) az hatalmas gond lehet egy gyenge hetvegen vagy napon ha tizbol csak ket szelveny jon - hat elbucsuzol a bankod 70 szazalekaval...

Az ,h ha valaki nem tud egy 2 oddsz feletti tartományban fogadni , nem jelenti azt h az lutri , mindenki azt szereti ami neki megfelelő  és számára kontrollálhatatlan azt elkerüli . Az tény , h ez is egy folyamat , mert az ember képes az oddsz csökkenést bevallani csak h érezze ,h nyer . Mert mindenki őnigazolast keres, de azt nem szabad elfelejteni , h az oddszokat nagyon okos emberek és programok kontrollálják és nem szabad , h az legyen a tipp választás sorsdöntő kritériuma (except value) .