Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#2010 október 08, 2017, 20:45:10, Schleck
Egy kis érdekesség így vasárnap estére, mert ennyire unatkozom:
az oddsportalt gondolom senkinek nem kell bemutatni.. Van ugyebár a közösség része, ahol van 1681 felhasználó, aki már több, mint 750 tippet leadott. Ez egy elég korrekt minta viszonylag korrekt tippmennyiséggel. Talán abban nem tévedek, hogy ezek az userek valószínűleg az átlag felett vannak eredményekben, legalábbis közülük a legrosszabb is befektetett pénzének a mindössze 21%-át vesztette el. Az átlag szerintem az, aki néha nyer, néha veszít, de a végén közelebb kerül a -100%-hoz, mint a +0%-hoz. Na mindegy is, elég a bevezetőből.
Kicsit elmélyedve a 'sikeres' fogadók adatlapjában:
a, olyan szorzókkal éri el, ami beragad egy-egy fogadóirodánál/vagy az oddsportal szorzóimportáló rendszere tüntette fel hibásan
b, az odds mozgásokra nehezebben reagáló irodák szorzóit 'rakja' meg még időben
c, csak üzbegisztáni irodáknál fogadható eseményekre fogad
d, egyszer nagyon beletalált valami 1000-es szorzóval, amúgy 0 körüli profittal játszik.
e, ezek tetszőleges kombinációja

tehát az amúgy sem fényes statokat a valóságban nem lehetne reprodukálni, főleg nem innen Magyarországról lemásolni, de a noname (és orosz) irodáknál amúgy is hamar jönne a korlát.
Szóljon aki talált olyan usert, aki nem így került pozitívba, és a ROI-ja magasabb mint mondjuk a magyar állampapír kamata.. én még nem találtam.

Felteszem a költői kérdést: mennyi lehet a fogadásból megélő (még csak nem is meggazdagodott) fogadók aránya?


Idézetet írta: Schleck Dátum október 08, 2017, 20:40:26
Felteszem a költői kérdést: mennyi lehet a fogadásból megélő (még csak nem is meggazdagodott) fogadók aránya?

Költői volt a kérdés, de szerintem nagyon kevesen. 5%-ot szoktak írni a nyerőkre, de ezt erős túlzásnak tartom.

Nálam a nyerő ott kezdődik, ha valaki évek óta csinálja és mondjuk ebből is él, főállásban. Ez az ember rendesen meg is gazdagodott közben, azon egyszerű oknál fogva, mivel a tétemelést, ha nyerő rendszere van, semmi sem gátolja (esetleg a korlátozások, de azt most hagyjuk). Értem ez alatt, hogy nem kerül szembe olyan problémával, mint mondjuk online pókernél, ahol a magasabb szinteken már valószínűleg komolyabb ellenfelei lesznek, így a nyerési esélye csökken.

Ilyen szintre viszont iszonyat kevesen jutnak el. A stratégiák legtöbbje időszakosan működik (jön az új szezon, változnak az évszakok, bukik rájönnek a kiskapukra stb.), de még, ha van valami tuti rendszered, akkor is belebukhatsz rengeteg dologba (pszichológia, gyenge bankmenedzselés). Beszédes, hogy millió oldalon mennyi "feltörekvő tehetség" jelenik meg. "Junior tipsterek", piszok jó grafikonokkal, ROI-al, akik aztán eltűnnek. Jön a lejtő, az oldalakon régebb óta jelenlévő emberek (seniorok) között már alig találod meg őket, akik meg ott vannak, ott svindliznek a tétekkel, nyerőkkel, statisztikával, ahol nem szégyellnek. Kivétel megint csak nagyon kevés van.

Idézetet írta: secretariat Dátum október 09, 2017, 14:43:14
Költői volt a kérdés, de szerintem nagyon kevesen. 5%-ot szoktak írni a nyerőkre, de ezt erős túlzásnak tartom.

Nálam a nyerő ott kezdődik, ha valaki évek óta csinálja és mondjuk ebből is él, főállásban. Ez az ember rendesen meg is gazdagodott közben, azon egyszerű oknál fogva, mivel a tétemelést, ha nyerő rendszere van, semmi sem gátolja (esetleg a korlátozások, de azt most hagyjuk). Értem ez alatt, hogy nem kerül szembe olyan problémával, mint mondjuk online pókernél, ahol a magasabb szinteken már valószínűleg komolyabb ellenfelei lesznek, így a nyerési esélye csökken.

Ilyen szintre viszont iszonyat kevesen jutnak el. A stratégiák legtöbbje időszakosan működik (jön az új szezon, változnak az évszakok, bukik rájönnek a kiskapukra stb.), de még, ha van valami tuti rendszered, akkor is belebukhatsz rengeteg dologba (pszichológia, gyenge bankmenedzselés). Beszédes, hogy millió oldalon mennyi "feltörekvő tehetség" jelenik meg. "Junior tipsterek", piszok jó grafikonokkal, ROI-al, akik aztán eltűnnek. Jön a lejtő, az oldalakon régebb óta jelenlévő emberek (seniorok) között már alig találod meg őket, akik meg ott vannak, ott svindliznek a tétekkel, nyerőkkel, statisztikával, ahol nem szégyellnek. Kivétel megint csak nagyon kevés van.

Én úgy gondolom, hogy az 5% nagy része kis tétekkel nagy szorzó kombinációjával játszik, és néha beakad egy nagy fogás (200 ft-ból több százezer, vagy millió pl.). De érdekes, mert aki meg ebből él, tehát főállásban csinálja, az nem nagyon fogja elmondani, hogy mit mennyivel tesz. Még pénzért sem. Ez az én véleményem, de cáfoljatok meg.

Kis tét-nagy szorzóval nem lehet stabil-hosszútávú profitot csinálni ezt ki merem jelenteni :D Mindenki így játszik az elején, aztán egy idő után (kinek mennyi kell.. :D) jobb esetben belátja, hogy ez a csoda számba menő fogadás nem működik  ;)

Idézetet írta: druzsinlaci Dátum október 09, 2017, 16:50:55
Én úgy gondolom, hogy az 5% nagy része kis tétekkel nagy szorzó kombinációjával játszik, és néha beakad egy nagy fogás (200 ft-ból több százezer, vagy millió pl.). De érdekes, mert aki meg ebből él, tehát főállásban csinálja, az nem nagyon fogja elmondani, hogy mit mennyivel tesz. Még pénzért sem. Ez az én véleményem, de cáfoljatok meg.

Sok idő eltöltése és sok ember megismerése után, itthon és külföldön szerintem rossz kifejezés az, hogy valaki csak sportfogadásból él. Elég sok embert ismerek, pár olyan embert is, aki mondhatni sportfogadásból él, de még sem. Olyan embert egyáltalán nem, aki csak erre bízná az életét. Saját tapasztalatból mondom, hogy a nyereségbe is belelehet fáradni, ezt addig nem hiszi el az ember, amíg egyszer saját bőrén meg nem tapasztalja. Vagy én vagyok ilyen, de esetenként szükségem van vagy inkább most, hogy egyáltalán nem játszok, régebben volt, hogy pár hónapot kihagyjak.
Visszatérve azokra az emberekre, akiket ismerek és mondhatni persze látatlanba, de elhiszem nekik, hogy nyereségesek. Ezeknek az embereknek van egy másik egy olyan foglalkozása vagy vállalkozása, amire tud támaszkodni. Ha pedig nem egy időszakos foglalkozása, akkor esetleg tőzsdézik vagy másba is befektet. Ott van Hans, egy német srác, aki sportfogad szép eredményekkel, de mellette ingatlanokkal kereskedik, viszont azzal sem foglalkozik minden hónapban rendszeresen. Illetve van egy programozó és adatbáziskezelő ismerősöm, akinek nincs kötött munkaideje, a lényeg az, ha riasztják el kell végezni a feladatot van, hogy egy hónapban 10 van, hogy 15 nap. Előfordul, hogy hetekig éjszakánként NBA-ra és MLS-re fogad. Néha én is meglepődök miket tud összehozni.
Tehát, szerintem igen is kell egy másik szektor is, ami biztonságot nyújt az a fajta nyerési teher ellen, hogy a fogadás legyen az életed és ebből teremtsd elő a számlákra valót. Az más kérdés, hogy ebből is fizetheted, de pszichésen nyugodt vagy, ha van más bevételi forrásod.
A mai világban egyébként sem szabad egyetlen dologra támaszkodni kellenek más opciók is... A sportfogadás szerintem pont egy olyan dolog, amihez kell a tőke, ezt pedig 1000 forintos fogadásokkal nem lehet előteremteni. Mondhatni a gazdagok sportja, mert pénzből lehet csak nagy pénzeket csinálni.
Nem a 10-es kombikból lehet meggazdagodni, persze véletlen lehet egyszer 5-10 milliót nyerni, de abból nem lehet hosszútávon megélni. Ilyenből illene évente egyet beakasztani...

Ez az én véleményem, a tapasztalataim alapján. De biztosan van olyan is, aki csak ebből él. Ez szerintem még kevesebb is, mint 5 %, mert az 5% az a nyereséges sportfogadókat takarja.

Igaz, hogy kell egy biztonság egy elsődleges jövedelem ami lineárisan adja a jövedelmet, a sportfogadás pedig exponenciálisan ha minden jól megy, de ez rizikós. Szerintem 10-20% profit/hó az már nagyon jó.
Én hiszek benne, hogy túl lehet járni az irodák eszén, de ahhoz rohadt sokat kell számolni, hogy mi az amire megéri pénzt tenni. Én mostanság olyan eseményeket nézek amire az én véleményem szerint 30% esélyeket látok és 5 és 7 odds körül mozognak. Mondjuk nekem erre évekbe telt rájönni, hogy olyan tippekkel, lehetsz nyereséges, amiket esélytelennek tartasz. Még az esélyes tippekkel veszteséges vagy. Ennek komoly pszichologiája van.

Ismét eltelt egy hónap és megint jön a lóversenyes update. Mivel október hónapban nem lesz több olyan ló, amire fogadhatnék, így elkészítettem az összesítést.

Tehát eddig 2017 jan. 1-től 2017. okt. 31-ig:

267 feltett egység, 360,04 egység össznyereség, +93,04 egység haszon, +34,84% ROI


Érdekesség, hogy a hónapban 31 fogadás volt, 10 nyerő, átlagoddszuk pedig 6,54 volt. A legnagyobb szorzó is ebben a hónapban volt, 26-szoros SP-vel lett nyerő az egyik ló.

Év vége felé már nem lesz annyi fogadás, de jövőre ez egy nagyon jó stratégiának ígérkezik.

sziasztok, ha rossz helyen van a kérdés, nyugodtan törölje az illetékes. :) A fent említett oddsportal.com "blocked odds" részéről érdeklődnék, hogy ez mit takar pontosan? Mit jeleznek ezek, mit lehet belőlük kinézni, és mégis mi az, hogy blokkolt? ez lehet nagyon nagy hülyeség, de nem iagzán értem mi is ez :)

Idézetet írta: mandris96 Dátum október 31, 2017, 11:40:44
sziasztok, ha rossz helyen van a kérdés, nyugodtan törölje az illetékes. :) A fent említett oddsportal.com "blocked odds" részéről érdeklődnék, hogy ez mit takar pontosan? Mit jeleznek ezek, mit lehet belőlük kinézni, és mégis mi az, hogy blokkolt? ez lehet nagyon nagy hülyeség, de nem iagzán értem mi is ez :)

Ha minden igaz, akkor a mellette lévő szám, Bookies felirat alatt pl. 18/18 vagy 20/47 stb. azt jelenti, hogy mennyi irodánál volt rá odds, és abból mennyi és hány % törölte valamiért. Hogy kinézni mit lehet belőle? Egyrészt azt, hogy lehet valami sundám-bundám, de az is lehet, hogy valami más miatt törölték, számomra pl. inkább csak érdekesség.

Üdv!

Az utóbbi hónapban sajnos volt a bukásból bőven elég nagy összegeket, azóta összesen 2 szelvényt játszottam (ahogy szokott lenni 500 Ft ra simán jött a luxemburgi siker a mieink ellen 5.25 ért, de előző héten meg volt hogy 1.20 és 1.40 en mentek el számomra komoly összegek...)
A lényeg hogy vezettem pár számítást excelben ahol 3 féle stratégiát próbáltam ki (ami igazából 4). Erről egyébként van egy cikk is angol nyelven, már nem tudom hogy hol, mert kb 1 éve olvastam.
Szóval 2.00 oddsot és 55% találati arányt állítottam be, 1800 fogadást, amit úgy csináltam h random kiad egy számot 0 és 1 között ha 0,45 nél nagyobb akkor nyertes ha nem akkor vesztes...
Martingalet néztem lepörgettem sok mintát, hogy ne csak az aktuális 1800 menjen hanem többször adjon ki random számokat, 19% ban volt nyertes a végén, 81% ban lenullázódott. A Fibonaccit stratégiát is néztem az 79% ban volt sikeres és 21% ban buktuk el a pénzt.
Ami minden esetben sikeres volt, az hogy ha mindig az aktuális pénzem 7% át játszom meg (lehet 5 vagy 10), ebben az esetben nullában elvileg sosem lehetünk, mert ugye mindig tudom kisebb részekre bontani az egészet. (100*0,07).
És van az a módszer amit nem teszteltem, mert ezt nem tudtam beleírni a programba. Ha fix téttel dolgozunk és 1 vagy 2 hónap után lesz az egész pénz 7% (vagy lehet 5 vagy 10). Ez hasonlít az előzőhöz, viszont itt ha esetleg beütne egy olyan hogy 14 szer veszítünk egymás után akkor bukjuk az egészet, de ha nyerünk is akkor vesztés után nagyon komoly nyereségi széria kellene, még az előzőnél csak a tétek csökkennének és onnan kellene visszatornázni magunkat.

Persze könnyen lehet mondani, hogy olyan nincs hogy 10-15 meccsből egy nyertes se legyen, de én az utóbbi időkben olyan sok furcsaságot láttam, amikre statisztikailag zéró esély.

Ismét eltelt egy hónap és megint jön a lóversenyes update. Már kevesebb a lehetőség a szisztéma fogadására, de azért így is növekedett a profit.

Tehát eddig 2017 jan. 1-től 2017. nov. 30-ig:

278 feltett egység, 383,74 egység össznyereség, +105,74 egység haszon, +38,03% ROI


Érdekesség, hogy a hónapban 11 fogadás volt, 5 nyerő, átlagoddszuk pedig 4,74 volt.

Ez akkor is nagyon szép  :D

Idézetet írta: druzsinlaci Dátum november 30, 2017, 09:38:06
Ismét eltelt egy hónap és megint jön a lóversenyes update. Már kevesebb a lehetőség a szisztéma fogadására, de azért így is növekedett a profit.

Tehát eddig 2017 jan. 1-től 2017. nov. 30-ig:

278 feltett egység, 383,74 egység össznyereség, +105,74 egység haszon, +38,03% ROI


Érdekesség, hogy a hónapban 11 fogadás volt, 5 nyerő, átlagoddszuk pedig 4,74 volt.

Ez akkor is nagyon szép  :D

Gondolkodtál azon, hogy saját naplót nyiss, ahol megoszthatod a tippjeid, ingyen?

Nem másért, csak így a vakba nagyon nincs értelme. Mi is beszámolhatunk havonta dolgokról, pl. olyanokról, hogy fáradtak vagyunk, de az titok, hogy miért.  :D

Ha van egy stratégiád, oszd meg. Ha készülőben van, akkor meg akkor oszd meg, amikor már ÉL.  :cya:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum november 30, 2017, 10:40:21
Gondolkodtál azon, hogy saját naplót nyiss, ahol megoszthatod a tippjeid, ingyen?

Nem másért, csak így a vakba nagyon nincs értelme. Mi is beszámolhatunk havonta dolgokról, pl. olyanokról, hogy fáradtak vagyunk, de az titok, hogy miért.  :D

Lehet hogy nem fogok naplót írni erről, nem mindig van annyi időm hogy bemásolgassam, de egy bejegyzést írok, amit év végén megosztok veletek, hogy mit miért és hogyan kell fogadni. Kétváltozós a dolog, elég egyszerű. Van olyan nap hogy nincs is fogadás. Megnézed, megteszed, nem gondolkodsz, hogy miért ez vagy miért az.

Idézetet írta: druzsinlaci Dátum november 30, 2017, 10:43:06
Lehet hogy nem fogok naplót írni erről, nem mindig van annyi időm hogy bemásolgassam, de egy bejegyzést írok, amit év végén megosztok veletek, hogy mit miért és hogyan kell fogadni. Kétváltozós a dolog, elég egyszerű. Van olyan nap hogy nincs is fogadás. Megnézed, megteszed, nem gondolkodsz, hogy miért ez vagy miért az.

Akkor majd várjuk az év végi bejegyzést.  :cya:

Mikor mutatni kell valamit akkor mágikus módon el fog tűnni vágy majd jön a likeolgatós fizetős dolog