Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok,

Egyelőre hobbifogadónak tartom magam. Néha feltöltögetek egy-két ezer forintot a tippmixprora, de eddig nem sok sikerrel. Az alacsony szorzókkal (2 alatti) csak egy helyben toporogtam, mert mindig jött egy nem várt eredmény, a komolyabb szorzókat pedig csak ritkán sikerült eltalálnom.
Nemrégiben találtam rá erre a fórumra, pár nap alatt sikerült végigolvasnom ezt a topicot. Olvastam egy-két működőnek látszó stratégiát, azonban mindegyiknek a kulcsa a megfelelő események kiválasztása volt.
Egy kicsit meglepődtem azon, hogy még alig esett itt szó a Poisson-eloszlás gyakorlati alkalmazásáról a focimeccsek gólszámainak tekintetében.

Az alábbi linken található egy leírás a Poisson-eloszlás használatához:

https://www.sbo.net/strategy/football-prediction-model-poisson-distribution/ (remélem, hogy a megfelelő oldalról szedtem a leírást)

Mint ahogy már sokszor olvashattam itt, ez sem a spanyolviasz, mert múltbéli adatokat használ egy jövőbeli esemény megtippelésére. Azonban egy jó kiindulási alap lehet további számolgatásokhoz. Excelben kezdtem a számolgatást táblázatok adataiból. Az öt topligánál kezdtem el vizsgálni félidős lebontásban a kimeneteleket gólok, illetve szögletek szerint. Az alap táblázat kb. egy hét alatt kiforrta magát, azóta (bő két hónapja) folyamatosan finomítgatom a visszacsatolásoknak megfelelően.

Most egyelőre az a terv, hogy a Poisson-eloszlás által kapott valószínűségeknek nézem a találati arányát, s eszerint választom majd ki a meccseket. Hamarosan elindítom a fogadási naplómat.

Mi a véleményetek(, vagy hallotatok-e már) a Poisson-eloszlásról?

Üdv:

Poisson

Idézetet írta: Poisson Dátum február 24, 2021, 13:32:43
Sziasztok,

Egyelőre hobbifogadónak tartom magam. Néha feltöltögetek egy-két ezer forintot a tippmixprora, de eddig nem sok sikerrel. Az alacsony szorzókkal (2 alatti) csak egy helyben toporogtam, mert mindig jött egy nem várt eredmény, a komolyabb szorzókat pedig csak ritkán sikerült eltalálnom.
Nemrégiben találtam rá erre a fórumra, pár nap alatt sikerült végigolvasnom ezt a topicot. Olvastam egy-két működőnek látszó stratégiát, azonban mindegyiknek a kulcsa a megfelelő események kiválasztása volt.
Egy kicsit meglepődtem azon, hogy még alig esett itt szó a Poisson-eloszlás gyakorlati alkalmazásáról a focimeccsek gólszámainak tekintetében.

Az alábbi linken található egy leírás a Poisson-eloszlás használatához:

https://www.sbo.net/strategy/football-prediction-model-poisson-distribution/ (remélem, hogy a megfelelő oldalról szedtem a leírást)

Mint ahogy már sokszor olvashattam itt, ez sem a spanyolviasz, mert múltbéli adatokat használ egy jövőbeli esemény megtippelésére. Azonban egy jó kiindulási alap lehet további számolgatásokhoz. Excelben kezdtem a számolgatást táblázatok adataiból. Az öt topligánál kezdtem el vizsgálni félidős lebontásban a kimeneteleket gólok, illetve szögletek szerint. Az alap táblázat kb. egy hét alatt kiforrta magát, azóta (bő két hónapja) folyamatosan finomítgatom a visszacsatolásoknak megfelelően.

Most egyelőre az a terv, hogy a Poisson-eloszlás által kapott valószínűségeknek nézem a találati arányát, s eszerint választom majd ki a meccseket. Hamarosan elindítom a fogadási naplómat.

Mi a véleményetek(, vagy hallotatok-e már) a Poisson-eloszlásról?

Üdv:

Poisson

Sok sikert , ha lesz naplod akkor arra kivancsi leszek ,  :beerchug: a Poisson elosztast mar sok sok evvel ezelott a Pinnacle blogon (is) mar kiveseztek .

Idézetet írta: rektf3st Dátum február 24, 2021, 13:18:40
mostanában van időm nézelődni a foci/hoki adatbázisomban

feltűnt hogy minél nagyobb oddsokat nézek, annál jobban 0-ra vagy nyereségre jönne ki ha minden meccsre megjátszanám a nagy oddsot
például  orosz jéghoki, KHL, ha megjátszottam volna az összes 5-6 odds közötti döntetlent az utóbbi 4 évben akkor még plussz is termelt volna mindenféle stratégia nélkül.
fociban ugyanez, például olasz serie b, ha az összes 3-as odds feletti döntetlent megjátszottam volna az utóbbi 4 évben akkor plusszt termel. nem sokat, de plusz

de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az adatbázisom oddsai a fogadóirodák oddsainak átlaga. na már most, ha ott fogadom meg a meccseket ahol a legnagyobb oddsot kapom a döntetlenre, hokinál például a betclic adja átlagban a legjobb oddsokat döntetlenre, az átlaghoz képest sokszor 5 tizeddel, de van hogy 1 egésszel nagyobb az odds. a bet365 a legrosszabb a hoki döntetlenek oddsaiban, az átlagtól elmarad 5-6 tizeddel általában

leellenőriztem évekre bontva is, igazából évente is lehetne ezzel nyereséget termelni. nem az van hogy 4 éve sokkal több volt a döntetlen mint most, és csak a 4 év összessége lenne nyereséges


természetesen faszság is az egész mert irreálisan nagy bankroll kellene hozzá hogy értelmes pénz legyen belőle, amit nem is engedne egy iroda sem :D de elméletben jónak tűnik


leellenőriztem az mostani KHL szezont, egészen szeptember 3tól. eddig 665 meccs volt. a 665 meccsből 148 végződött döntetlennel. hogyha megjátszottam volna mind a 665 meccset döntetlenre, 1.000Ft egységes téttel, akkor 665ezer jött volna, ami azt jelenti hogy pont 0-ra jön ki. az átlag buki oddsokkal számolva. bet365 oddsokkal ez egy szép nagy minusz lenne, mert ott átlagosan 2-5 tizeddel alacsonyabb az odds. betclic oddsokkal számolva viszont a nyereség 716ezer lenne, ami 51ezer plussz. ezres tétekkel nem is lenne rossz, viszont nagyobb nyereséghez kellene pár milla :D

Sziasztok!

A következő szezontól azt tervezem hogy kiválasztok x csapatot és arra fogadok tétemeléssel hogy
a hazai meccsén lesz gól a 30perc előtte,50,70,90
A lényeg hogy ha 0-0t játszik a második hazai meccsén az eddigi elvesztett összeget akarom visszanyerni,plusz kicsi haszon a terv.
A kérdésem hogy itt mekkora összeget enged feltenni a Bet365 max?
Előfordulhat hogy ennél is bekorlátoz majd?
Esetleg tud valaki olyan ázsiai fogadóírodát ahol erre lehet fogadni és nem korlátoznak x millos téteknél se xd

#2389 március 14, 2021, 15:52:51, rektf3st
Idézetet írta: JohnnyFirpo Dátum március 14, 2021, 11:25:12
Sziasztok!

A következő szezontól azt tervezem hogy kiválasztok x csapatot és arra fogadok tétemeléssel hogy
a hazai meccsén lesz gól a 30perc előtte,50,70,90
A lényeg hogy ha 0-0t játszik a második hazai meccsén az eddigi elvesztett összeget akarom visszanyerni,plusz kicsi haszon a terv.
A kérdésem hogy itt mekkora összeget enged feltenni a Bet365 max?
Előfordulhat hogy ennél is bekorlátoz majd?
Esetleg tud valaki olyan ázsiai fogadóírodát ahol erre lehet fogadni és nem korlátoznak x millos téteknél se xd

hosszú távon bele fogsz bukni. ez úgy jó, ha csinálod pár hétig, de akkor is csak akkor lesz nyereséges ha szerencséd lesz. mert többször van 0-0  0-0 után mint gondolnád, akkor is ha csak a hazai meccseket nézed. én is kitaláltam már ezt egyszer, van is hozzá több ezer meccses excelem. van hogy egy hétre, vagy egy napra esik két olyan meccs is ahol az előző hazai 0-0 lett, és az aktuális hazai is 0-0 lett. ez már a milliós bankot is lenullázná :D

Idézetet írta: rektf3st Dátum március 14, 2021, 15:48:31
hosszú távon bele fogsz bukni. ez úgy jó, ha csinálod pár hétig, de akkor is csak akkor lesz nyereséges ha szerencséd lesz. mert többször van 0-0  0-0 után mint gondolnád, akkor is ha csak a hazai meccseket nézed. én is kitaláltam már ezt egyszer, van is hozzá több ezer meccses excelem. van hogy egy hétre, vagy egy napra esik két olyan meccs is ahol az előző hazai 0-0 lett, és az aktuális hazai is 0-0 lett. ez már a milliós bankot is lenullázná :D
Tudom hogy van kockázata,amit kinéztem csapat még nem játszott 0-0 a szezonban :)
Meglátjuk meddig jutok majd.Mondjuk nem csak 1 csapattal akarom játszani hanem több

Idézetet írta: JohnnyFirpo Dátum március 14, 2021, 11:25:12
Sziasztok!

A következő szezontól azt tervezem hogy kiválasztok x csapatot és arra fogadok tétemeléssel hogy
a hazai meccsén lesz gól a 30perc előtte,50,70,90
A lényeg hogy ha 0-0t játszik a második hazai meccsén az eddigi elvesztett összeget akarom visszanyerni,plusz kicsi haszon a terv.
A kérdésem hogy itt mekkora összeget enged feltenni a Bet365 max?
Előfordulhat hogy ennél is bekorlátoz majd?
Esetleg tud valaki olyan ázsiai fogadóírodát ahol erre lehet fogadni és nem korlátoznak x millos téteknél se xd

Szeretik az irodák a tét emelős fogadókat, ezért nem valószínű a korlátozás de ugye mindenütt van egy max tét.

Idézetet írta: JohnnyFirpo Dátum március 14, 2021, 16:04:11
Tudom hogy van kockázata,amit kinéztem csapat még nem játszott 0-0 a szezonban :)
Meglátjuk meddig jutok majd.Mondjuk nem csak 1 csapattal akarom játszani hanem több

-

Sziasztok.Ma írok ide először.Bemutatom az én esetemet a fogadással kapcsolatban.100.000 bankom volt 1000-es alaptétekkel fogadtam kizárólag foci két esélyre vagy meccs kezdetétől lesz minimum egy gól.(1,35 átlag odds)veszteségkor dupláztam ami egy részén javított a statisztikámban olyan szinten hogy 210.000 forint plusz jött be nyereségként.Szép igaz?Most jön az árnyoldal:ezután mindent szép lassan elvesztettem.Ez logikusan csak azzal magyarázható ami már itt is elhangzott és amiben hiszek is:Az emberek csekély része meg tud élni ebből,de leginkább azért vesztenek sokan mert eltérnek a stratégiától amit kidolgoznak,megbomlik az addigi pszichológia stabilitás ami sínen tartja a pénz managment-et.

Szaz ezres bank mellett ezres tet oke. Lenyegtelen a szorzo, lenyegtelen ketesely vagy mas. Lenyeg hogy legyen a szorzonak erteke. Es azt akkor ered el, amikor jobban megsaccolod a kimenetel valoszinuseget. Value bet, vagy az ertekes szorzo ezer helyen le van irva, tobbek kozt itt is.
Masik fontos dolog amit foleg a traderek ismernek az a drawdown. Egyszeruen csak arrol van szo, hany egyseg ,,esest" produkal a strategia. Az enyemnek nehany ev alatt maximum -9,6 pont volt. iden maximu 4 pontot esett. Szazpontos bankbol. Ezt is meg kell tervezni, ha barmilyen strategiat probalok es 30 pontos drawdownot produkal, az mar rossz strategia. Azonnali hatassal megy a kukaba. Te esetedben 70 000-nel menteni kellett volna a menthetot.
Ha a strategiad egy ideig nem ugy mukodik ahogy mukodott, az nem jelenti azt, hogy eltertel a strategiatol, vagy ,,megbomlott". Egyszeruen a legjobb strategianak is vannak ilyen idoszakai, nem jonnek ugy az eredmenyek. De ha a strategia jo, akkor nem kell panikba esni.

#2395 május 07, 2021, 09:54:10, Frankie0527
Üdvözlök mindenkit aránylag kezdő vagyok a sportfogadásban de cserébe mindig agyalok milyen stratégiával lehetne nyerni de szerintem ezen mindenki. Na a lényeg amiért ideírok kigondoltam egyet de érdekelne próbálta e valaki. A tétkezelés Jaas fórumtársunk féle táblázat alapján menne lényeg 1 nap 1-2 fogadás 1.4-1.5 közötti oddsokkal 1 szelvény max 2 fogadás ha nyer következő szelvény x+nyeremény 80%al megy vissza 20% marad félrerakva. Második harmadik fogadás után megvan a kezdő tét nyereményben ekkor újra kezdeném az alaptéttel hogy bukás esetén is meglegyen amivel kezdtem. De nem írtam még a legfontosabbról arról hogy nem is olyan egyszerű találni 1.4-1.5ös "tuti" tippet ami ugye az alapja az egésznek mivel nagyobb hasznot 6-7 fogadás után tudunk elkönyvelni bukás esetén. Keresgéltem mégis mit lehetne rakni amivel 6-7 meccs simán jöhetne ekkor találtam meg azt hogy lehet fogadni nagyobb tenisz ligáknál a +1,5 szett hendikepet amire 1.1től 1.5ig ad szorzót. A tenisz eredményeket végignézve minden statisztika nélkül a plusz 1.5 szettel a mai nap 122 mérkőzésből 100-szor a ranglistán jobb helyen lévő játékos nyert. Természetesen élesben már statisztika elemzéssel foganám. Ezzel a szett hendikeppel akkor tudunk veszteni ha a favorit játékosunk 2:0ra kikap minden más esetben nyerünk ha 2:0ra nyer egyértelmű jött a hendikepp ha 2:1re szintúgy ha kikap 2:1re a +1.5 miatt ismét bejött. 4 kimenetelből 3 jó nekünk. Vagy ugyan ez szinte a játékos nyer e szettet fogadás. Esetleg van itt valaki aki használ hasonló stratégiát teniszre? Eredményeket nézegetve nem tűnik egy veszett ötletnek elsőre de hátha valaki látja benne a bukót és tud segíteni tökéletesíteni.

Sziasztok!
Talaltam neten egy duplazos strategiat. Tegyuk fel 2000ezerrel kezdek. Osszehozok egy 2es szorzot altalaban ket harom esemenybol,ami ha jon a nyeremenyt ujra feltakom es ha az is jon kb 8ezer forinton allok. Itt ki is veszem a penzt es kezdem elolrol 2k-rol. Tehat olyan nagy veszteseg nem erhet. Nekem eddig szepen profital ez a strategia, valoszinuleg novelni fogom a kezdo tetet is.
Szerintetek mennyire lenne mukodo illetve valaki probalta e mar ezt a strategiat?

Idézetet írta: norics15 Dátum május 09, 2021, 00:04:28
Sziasztok!
Talaltam neten egy duplazos strategiat. Tegyuk fel 2000ezerrel kezdek. Osszehozok egy 2es szorzot altalaban ket harom esemenybol,ami ha jon a nyeremenyt ujra feltakom es ha az is jon kb 8ezer forinton allok. Itt ki is veszem a penzt es kezdem elolrol 2k-rol. Tehat olyan nagy veszteseg nem erhet. Nekem eddig szepen profital ez a strategia, valoszinuleg novelni fogom a kezdo tetet is.
Szerintetek mennyire lenne mukodo illetve valaki probalta e mar ezt a strategiat?

Remek tratégia, majd irj egy hónap mulva hogy mire jutottál.

Valoban brilians strategia... Evente kb harom ujonc jon ide vele. Igaz, te vagy a legnagyobb optimista. Harom nyero szelvennyel szamitasz. De mi van, ha kilenc veszteseg er? 2000ezer az meg ket milla :)

Bocsanat eleg soka irtam es ahogy latom eleg ertelmetlenul😅. 2000-res tettel indultam eddig 2szer futottam bele bukoba,egyszer egybol indulasnal,egyszer pedig 4000-res tetnel, de egyebkent eddig tisztan 26ezer haszon szoval nekem elegge bejott. Foleg asztalitenisz es tenisz esemenyeket hatszok egyenkent a ketesely miatt