Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Bekezdett az új Twin Peaks. 8) Nincs még annyi leadott szavazat, három napja jött ki, ha jól tudom az első négy rész, de azért a 9.6-os Imdb átlag eddig nem rossz. :redchug: Szeptemberig be kéne fejezni az eredetit, aztán mehet ennek a darája, ha tényleg ilyen színvonalas lesz az egész évad. ::)

Idézetet írta: secretariat Dátum május 24, 2017, 12:38:23
Bekezdett az új Twin Peaks. 8) Nincs még annyi leadott szavazat, három napja jött ki, ha jól tudom az első négy rész, de azért a 9.6-os Imdb átlag eddig nem rossz. :redchug: Szeptemberig be kéne fejezni az eredetit, aztán mehet ennek a darája, ha tényleg ilyen színvonalas lesz az egész évad. ::)
Fel is kell készülni rá, az első rész hiába 1 óra 50 perces kb, elég tömény lett! :D

Idézetet írta: stdavid Dátum május 24, 2017, 13:35:49
Fel is kell készülni rá, az első rész hiába 1 óra 50 perces kb, elég tömény lett! :D

Milyen volt? 

Lassan én is eljutok oda, hogy belekezdjek.  ;D

Into the Badlands: Azért az évad végére belendült a sorozat, főleg a kilencedik rész vége (Widow-ék harca) volt epic. Kár volt elnyújtani 10 részig a második évadot, elég lett volna 6 is. Az első tömör volt, jó verekedések, itt meg csak a dráma. Elvileg a harmadik évad 16 részes lesz..  Az évadra így adnék egy 7/10-et, főleg az utolsó részek jobb minősége miatt.

Ha lesz időm a hónap végén, akkor jön egy Mick és Master of None dara, utóbbi második évadára nagyon kíváncsi vagyok. Az első nagyon erős volt.

Arrow evadzarot latta valaki? :D Szivesen leirnam a velemenyem ha van kinek..

Prison Break 5x08

Ütős kis rész volt ez, emlékeztetett már nyomokban a régi sorozatra. Itt most mindenki átvert mindenkit, már a csavarnak is volt még egy fordulata, picit már lehet sok is volt ez így ömlesztve ;D
Tényleg az a legnagyobb baj vele, hogy 9x40 percbe besürítenek egy legalább olyan sztorit, amiből lehetne egy 23-as jobban kibontott, kevésbé csapongó, logikusabb és ezáltal valamivel izgalmasabb sorozatot csinálni..

Idézetet írta: peshark Dátum május 26, 2017, 18:41:58
Prison Break 5x08

Ütős kis rész volt ez, emlékeztetett már nyomokban a régi sorozatra. Itt most mindenki átvert mindenkit, már a csavarnak is volt még egy fordulata, picit már lehet sok is volt ez így ömlesztve ;D
Tényleg az a legnagyobb baj vele, hogy 9x40 percbe besürítenek egy legalább olyan sztorit, amiből lehetne egy 23-as jobban kibontott, kevésbé csapongó, logikusabb és ezáltal valamivel izgalmasabb sorozatot csinálni..


Igen ez egy tényleg jó rész volt. Bízom egy fordulatos akciódús befejező részben,és már elégedett leszek. Aztán várom a következő TELJES évadot,ha még van mit kihozni ebből a sztoriból   :redchug:

Idézetet írta: Donwemer Dátum május 26, 2017, 20:16:27

Igen ez egy tényleg jó rész volt. Bízom egy fordulatos akciódús befejező részben,és már elégedett leszek. Aztán várom a következő TELJES évadot,ha még van mit kihozni ebből a sztoriból   :redchug:

Egy biztos szamomra, hogy sem Michael sem Mike nem halt meg. De akkor kinek a vere volt az? :) Jott a szoke noci tarsa es atallt a jo oldalra es elejuk ugrott mondjuk? Meg Lincolnnal mi lett vegul, hogy menekulnek igy el stb., hagyott kerdeseket ez a resz, vagy 3 szalat legalabb vegig kell vinniuk a jovoheti 40percben, remelem osszejon ertelmesen osszehozni ezt :D

Nyáron ugye jó pár sorozat visszatér (House of Cards 5.30., Flaked 6.02., Orphan Black 6.10., Wrecked 6.20., Preacher 6.25., Power 6.25., Ballers 7.23., Ray Donovan 8.06.) de azért szemezgettem pár újoncból is, amik nem tűnnek rossznak.

Ozark:
Jason Bateman egy mexikói kartell pénzmosója, közben pedig szerető apuka és normális családja van. Aztán rosszra fordul a helyzet, a család pedig lelép Ozarkba. Teaser engem megvett.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=6Y7kHHxylps


Friends from College:
Nagy bolondságnak néz ki ez a téma. Egykori egyetemi haverok találkoznak, aztán elkezdenek szórakozni.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=-yJYs2NVNAI


Snowfall:
FX nagy dobása lehet, de beszéljen inkább a minőségi promó.

https://www.youtube.com/watch?v=BSpV7Gd4LGY


Room 104:
HBO antológiai sorozat, egy hotelszobáról és az ott megforduló emberekről. Videót nem nagyon találtam.


The Mist:
Stephen King regénye alapján egy rejtélyes ködről. Anno készült belőle film is.

https://www.youtube.com/watch?v=kya_uqiSQOY


Blood Drive:
Nincs mit róla írni, beszéljen a videó.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=dipWCECpzj8



Ennyi fogott meg a nyári újonc felhozatalból, meg ugye a Defenders, remélem lesz párra időm.

Fargo S03E04

Egészen egyedi a sorozat összességében is, egy Blöffbe oltott, norvég dráma a négyzeten. A negyedik rész elején viszont olyasmi történik, amit még filmes produktumban nem nagyon láttam. Minden szereplőhöz hangszert párosít a narrátor, majd jön a sorozat főcímzenéje. Nemsemmi volt, persze szubjektív élmény.

Idézetet írta: peshark Dátum május 26, 2017, 22:08:04
Egy biztos szamomra, hogy sem Michael sem Mike nem halt meg. De akkor kinek a vere volt az? :) Jott a szoke noci tarsa es atallt a jo oldalra es elejuk ugrott mondjuk? Meg Lincolnnal mi lett vegul, hogy menekulnek igy el stb., hagyott kerdeseket ez a resz, vagy 3 szalat legalabb vegig kell vinniuk a jovoheti 40percben, remelem osszejon ertelmesen osszehozni ezt :D
Én is arra a formára gondolok, aki a szőke nővel volt. Jó kis befejezés volt ez. Volt már ilyen egyszer, akkor a Kellerman kergette Michalekat és a Mahont lőtte meg. Az is tetszett. :D

Apropó lesz ebből még további évad??? Ez hivatalos??

Legion - Talán még Pozzato sem látta, vagy nem írt róla, legalábbis nem rémlik. 8) Gondoltam belenézek, aztán a vége az lett, hogy gyakorlatilag egyben ledaráltam, mert az első rész megvett kilóra. ::) Egyből David Lynch agymenései, és a Mr Robot ugrott be, annak is főleg a második évada, amit sokan kaszáltak, szóval valószínűleg erre a sorsra jutott, vagy fog jutni a Legion is rengeteg embernél. A sztoriról annyit, hogy adott egy fickó, akit skizofréniával kezelnek, bezárnak, gyógyszereznek, de végül kiderül, hogy valójában egy nagy erejű mutáns. Aki utánanéz a karakternek, az tudhatja kinek a fia, amit a sorozatban ugyan nem erősítenek meg, de eléggé rájátszanak, hogy valóban ő az. Nem tudni, hogy mi a valóság, mi a képzelet, az emlékeiben sem biztos, baromi diliház van a fejében. Nagyon jó színészi játék, jó casting, érdekes karakterek (Oliveren pusztultam a röhögéstől) és egyedi képi világ, hangulat. Nálam 9/10, erősen újranézős.  :ok:

Prison Break 5.évad vége..

Na hát ez méltó befejezés volt azért ehhez a sorozathoz :) Az 5x8 már nagyon rendben volt, ez a záró rész meg végképp, ez amolyan 10/10, kb. 5percnek tűnt a 42.  :laugh:

Aki kaszálta ezt hamar, annak ajánlom hogy fejezze be, megjött a végére a régi hangulat, a régi nagy játékosok, és az évadzáró jelenet pedig egyenesen a Fox Riverből jött a régi megszokott zenével.. Kicsit rövid volt, de kialakult ez a végére  :great: :great:

Spoiler nélkül csatlakozom, aki kaszálta volna mindenképp fejezze be :)
Így van, ez a 8-9.rész kifejezetten remek lett, mintha kb az első 7 stábját kivágták volna és elővették volna az oldschool bandát. :D Igényesebb volt a rendezés is, az akciójelenetek sem olyan B kategóriásnak tűntek, mint az arabéknál. Az összefüggések, Scofield agymenései pedig a régi dolgokat idézték.
És sajnos(?) érződött, hogy össze kellett csapni. Hihetetlen sűrű is volt ez az utolsó 2 rész, gyak volt olyan átvezető jelenet, amiről máskor egy fél epizód szólhatott volna.

Trónok Harca S01E01

Negyedjére próbálok nekiállni, de egyszerűen nem jön össze. Bár most néztem a legtovább, nagyjából 20 percig. Ezek a hatalmas mellvértek, pufajkák, sáros várbelsők stb a Xéna meg Herkules szarságokat juttatják eszembe ;D Egyszer akkor is végignézem, ha már ennyire hájpolt, de egyelőre tallonba vissza.

Master of None S01

Ezt Pozzato ajánlása után kezdtem el nézni, és totál beszippantott. Kicsit hasonlít Louise CK sorozataira, amik szintén az emberi esetlenségre építenek, de sokkal pozitívabban tálalják Azizék a dolgokat. Király volt, néhány párbeszéd totál gallyra vágta a rekeszizmaim, szóval megyek és megveszem DVD-n a második évadot is.

#329 június 10, 2017, 21:33:14, Pozzato
Hasonlóan vagyok a Trónok Harcával.  ;D

Prison Break S01
Javaslatotokra megnéztem az utolsó pár részt is. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a 7-8. részt csak pörgettem, olyan 30-40 percben a kettőt összesen, mert nem kötött le annyira. Az utolsó rész viszont nagyjából rendesen végigment. Retró feeling megvolt, nem nyújtott rossz élményt, főleg az utolsó rész, de összességében nekem csalódás.  Úgy vélem, hogy az arab részek vették el az én kedvem ettől a sorozattól. Elején (ahogyan írtátok is), kicsit összecsapott volt az egész, utána pedig látszott rajta, hogy túl sok mindent akartak belerakni, egy mindössze kilenc részes sorozatba. Lehet, ha 15-16 epizód, akkor simán jobb lett volna. Egy húzás volt, ami tetszett, az a Scofield kezes trükkje, de mintha már valahol láttam volna (ha valaki tudja, nyugodtan írja meg, melyik filmben vagy sorozatban lehetett hasonló). 6/10

Lucifer S02
Az egyik legszórakoztatóbb heti sorozat (Morgan Freeman poén :D ). Sok vicces rész volt a harmadik évadban is, sajnos a nyomozási szálak nem ültek annyira, ennek ellenére jó évad volt. Talán a leggyengébb rész a 17. volt, azt valahogy nem kellett volna, de így sem panaszkodhatok. Tom Ellis megérdemel egy sorozatot, mert hihetetlenül könnyedén hozza a szerepet. Mintha rá írták volna. Timothy Omundson (Galavant királya) pedig nagyon jó casting volt a sorozatba. Pont őt képzeltem el erre a szerepre. Jó volt az évadzáró is, érdekes cliffhanger, szóval maradok a következő évadra. 8/10


Közben pörög a Fargo (a TiB által írt zenei rész nagyon jó megoldás volt), mely azért már kezdi megtalálni a fonalat (azért Varga és a monológjai nagyon kellenek ebbe a sorozatba), többi sorozattal viszont le vagyok maradva.

Tényleg nem láttam még a Legiont Secretariat, de majd nyár folyamán az is pótolva lesz.