Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Hol lehet megnezni, h egy film/sorozat lett-e szinkronizalva? Van erre kulon weboldal? Mar multkor is kerestem egy sorozatot, de nem talaltam sehol szinkronoskent, most meg a blood car sorozathoz keresek.

Michael Jordan 1997/98-as szezonjáról szóló ESPN-sorozat első két része a Netflix kínálatában magyar felirattal megtekinthető. Gondolom folyamatosan rakják majd fel az újabb részeket. Érdemes megnézni a legenda utolsó Bulls szezonját.
https://www.youtube.com/watch?v=Peh9Yqf1GXc&t=1s

Hosszabb írás itt:
https://index.hu/sport/kosarlabda/2020/04/20/michael_jordan_last_dance_utolso_tanc_dokumentumfilm-sorozat_chicago_bulls_espn_netflix/

Micsoda utalás a Tiger Kingre ;D


#648 április 24, 2020, 11:46:03, Pozzato
Gangs of London (premier: április 23.)
Amiket eddig olvastam és láttam róla, szerintem ez lehet a május-június felkapott sorozata, a következő Gomorra, Peaky Blinders vagy Narcos. A rendező az a Gareth Evans, akinek a Raid filmeket köszönhetjük, ami ikonikussá vált az elmúlt évek során. Rendkívüli akciójelenetek voltak benne, semmi kapkodás, szóval rendben volt. Ott is érződött, hogy folyamatosan "tisztult" Evans munkája, lett egyre kiforrottabb, ezért sokat várok tőle az első sorozatánál. A Sky Atlantic a készítő, ami szerintem azért fontos, mert olyan sorozatokat köszönhetünk nekik, mint a Chernobyl, Gomorrah (az olaszországi divíziónak), The New Pope és a Penny Dreadful.

A minőségre sosem volt panasz, szereplők sem elhanyagolhatóak: Joe Cole (Peaky Blinders) és Michelle Fairley (Game of Thrones). Sok színésznek szerintem ez lesz a nagy pillanat, amivel berobban a köztudatba. Sztori:
A mai, több nemzetközi bűnbanda között felosztott London-ban játszódik ez a gengsztersztori, amiben az egyik banda fejét meggyilkolják, a keletkezett hatalmi vákuum pedig fenyegetni kezdi az egyébként is elég ingatag lábakon álló békeszerződést a bűnszövetkezetek között.
A sorozatot elvileg a Cinemax forgalmazza majd, ami számomra azt jelenti, hogy az HBO GO-ra is érkezik (valószínűleg szinkronosan, de minimum felirattal), kérdés csak az, hogy mikor. Elvileg az egész évad elérhető a Cinemaxon 23-tól, Netflix módszerrel egyben felpakolják, szóval ott már lehet sejteni, hogy érdemes-e belekezdeni, vagy sem. Jöjjön pár trailer a sok beszéd után:
https://www.youtube.com/watch?v=4CJ5p4XisHs

https://www.youtube.com/watch?v=f4hA5aOwTeE


Update: Tévedtem, valamiért rossz dátum maradt meg a fejemben, nem 26-a , hanem 23., azaz tegnap ki is jött. Egyelőre eléggé felhúzott pontszámok vannak pár ember értékelése után, de majd kapunk idővel egy reális képet. Egyelőre még nem láttam a kínálatokban.

The English Game

"Ez egy kedves mese a fociról, annak hőskoráról és a társadalmi különbségekről. Egyáltalán nem rossz, de nem is kiemelkedő. Egyszeri nézésre mindenképpen alkalmas, a sportág rajongóinak meg egyenesen kötelező."

Nekem összességében tetszett ez a 6 részes minisoroazat; pláne ilyen sport nélküli ínséges időkben.

Bár még nem láttam, de meg akarom nézni, köszi az ajánlást! Mire készüljek @Latzka a foci csak egy mellékszál az akkori társadalmi helyet bemtuatására? Valahogy ez az érzésem, hogy nem klasszikusan a labdarúgásról szól csak.

Idézetet írta: TiB Dátum április 27, 2020, 08:52:04
Bár még nem láttam, de meg akarom nézni, köszi az ajánlást! Mire készüljek @Latzka a foci csak egy mellékszál az akkori társadalmi helyet bemtuatására? Valahogy ez az érzésem, hogy nem klasszikusan a labdarúgásról szól csak.

Szál, ami mindent összeköt: szociológiai problémákat, gazdasági döntéseket, előítéleteket, neveltetési hiányosságokat, az anyaság jogait és feladatait, a tisztesség és a megérdemelt győzelem kérdéskörét.

De igazából a lényeg: Anglia 1878 - van ennek a kornak egy bája, romantikája; amit nagyon lehet szeretni.


Idézetet írta: Pozzato Dátum április 21, 2020, 10:48:02
Michael Jordan 1997/98-as szezonjáról szóló ESPN-sorozat első két része a Netflix kínálatában magyar felirattal megtekinthető. Gondolom folyamatosan rakják majd fel az újabb részeket. Érdemes megnézni a legenda utolsó Bulls szezonját.
https://www.youtube.com/watch?v=Peh9Yqf1GXc&t=1s

Hosszabb írás itt:
https://index.hu/sport/kosarlabda/2020/04/20/michael_jordan_last_dance_utolso_tanc_dokumentumfilm-sorozat_chicago_bulls_espn_netflix/
Az elso 4 resz nagyon erdekes, ajanlom mindenkinek!

Bazska is erdekeseket mondott a sorozattal kapcsolatban a youtube-on.

Ezek futnak most. Mindegyikhez van magyar felirat, belenézegettem a pilotokba, ígéretesek.
https://www.youtube.com/watch?v=ZGosoC7q_po

https://www.youtube.com/watch?v=XQfeoRLvfqU


White Lines készítője csinálta a La Casa de Papelt, majd hónap közepén érkezik.
https://www.youtube.com/watch?v=Vxoa8ykOCwM


A "Repülő a sötétségbe" pipa. Érdekes történet ez is, de gyorsan rövidre zárták, meglepődtem hogy csak 6 rész.

The Haunting of Hill House

Pedig nem vagyok egy szellemvilagos fazon, de ez a sorozat kifejezetten erdekes es remekul mutatja egymas mellett a mult es a jelen szalait, varom a kovetkezo evadot... :D

Apropo: Harrow harmadik evadjarol nincs valakinek info mikor jon?

Harrow
A prognózis a külföldi oldalakon nagyon változó volt még a tavalyi év végén: tavasz végétől (május) egészen nyár végéig volt minden dátum az új évad nyitányára. Azonban jött a koronavírus, forgatások leálltak mindenhol. Nem vagyok képbe a Harrow kapcsán, hogy egyben szokták-e forgatni a teljes évadot, avagy kettébontják, tehát hogyan tudtak haladni február végéig. Ha jól látom, ezt a sorozatot Ausztráliában készítik. Róluk olvastam egy hírt, amiben egy producer panaszkodott, hogy leállt minden az országban. Azt mondta a gyártásvezető, hogy leállították a sorozat készítését - ez nem évadtörlést jelent az én olvasatomban -, egyelőre nem találtam róla infót, hogy mennyi anyaggal vannak kész. A sorozat készítője a Hoodlum, ők most állami támogatást várnak, mondván nagy gondban az iparág, valahogy pótolni kell az emberek bérét. Ők nem olyan nagy studió, mint mondjuk a Showtime, szóval valószínűsítem, hogy az év második felében, lesz kész új évad, esetleg jövő év elején. Ahogy látom, május közepéig nem kezdődtek újra a forgatások. Mondjuk legalább megtudtam, hogy Ioan Gruffudd a Harrow főszereplője, akit én jó színésznek tartok. A Forever, ha érdekel, izgalmas sorozat volt az ő főszereplésével, sajnos csak egy évadot élt meg.

Fútbol de Primera (20 anos)
A Netflixnél megjelent az argentin bajnoksággal foglalkozó sorozat. A mindössze két rész (2x1 óra) 20 évet ölel fel (1985-2005), egyelőre csak angol felirattal elérhető. Olyan legendák kapnak szerepet benne, mint Ricardo "El Bocha" Bochini, aki az Independiente ikonja volt. Közel 20 évig focizott, világbajnok, 5x Libertadores-kupagyőztes, megmutatják az Independiente emlékezetes büntetőpárbaját. A fiatal és feltörekvő Gabriel Batistuta meccseit szintén felelevenítik, fókuszban a 1990/91-es szezonnal, mikor Óscar Tabárez középcsatárt faragott belőle, gólkirály lett és bajnok. Természetesen Diego Maradona is szóba kerül (visszatérése a '93-as szezonban), ahogyan a Bianchi-korszak is. Enzo "El Príncipe" Francescoli varázslata. Az uruguayi egy zseni volt, bajnoki címre vezette a Rivert (csapat játékosainak védőpajzs mögött kellett levonulniuk a pályáról), olyan korszakban nyert kétszer Copa Américát az országával, amikor Diego Maradona, Romário, Careca, Sócrates vagy Valderrama volt az ellenfél...

Szóba kerül Chilavert félpályás gólja, Caniggia River Plate és Boca Juniors mezben elért találatai, ahogyan Hugo "El Loco" Gatti "semmitevése" is. Rászolgált a becenevére, tényleg őrült kapus volt, ráadásul képtelen volt abbahagyni, 44 évesen is még védett, igaz, ekkor már pocsékul helyezkedett, aztán utána meg lusta volt a labda után mozdulni.  ;D  Sokan mondták, hogy Neuer volt az első úttörő a technikás kapusok tekintetében, biztosan nem hallottak még Gattiról, aki sokszor kapusként felment a védelembe, labdát vezetett, olykor mellel vette át vagy fejjel továbbította a hazaadást. A kapusok többsége - ahogyan Gatti is - szeretett kifutni a kapuból, letarolni a támadókat, eléggé durva meccsek voltak, szóval lesz bunyó is a két rész során.

Mielőtt azt gondolnátok, ez lesz a focis Last Dance, messze nincs így. Ezek nem mostani feljavított képek, esetleg profi szerkesztések, ha jól tudom, 10-15 éve vágták így össze ezt a sorozatot, mivel ezek az akkori fordulók összefoglalói voltak. Közülük is a legjobb jeleneteket szedték össze, illetve próbálták kronológiai sorrendbe tenni. Én azt mondom, lehetett volna ez profibb munka is, akár 10 részes is (30-30 perc egy-egy évad), de így is ízelítőt kaphattunk abból, mennyire őrült volt az a korszak az argentin ligában. Eszméletlenül sok klasszis, rengeteg tehetség. A játékosok sokkal képzettebbek voltak, mint most, jobb volt a labdakezelésük, rúgótechnikájuk. Bochini is olyan lazán csavar 16-ról a felsőbe szinte futtából, hogy öröm nézni.

https://www.youtube.com/watch?v=8yHLbziDaCQ

Nem tudom volt-e szó róla, ha igen, sorry.

Dark (Netflix)

2 évad eddig, 1 hónap múlva jön a  harmadik. Alapnyelv német, de van angol is, akit idegesít a német. (én ilyen vagyok, állítólag az eredeti német nyelv nagyon klassz. Magyar felirat van.)

Na, az a jó, hogy bármit írok, spoiler. (Ne is nézzetek utána megnézés előtt) Talán annyi, hogy akinek tetszett a Stranger things, az tuti nyerő. Nekem nem tetszett annyira, de a Darkot bírtam. Az első résznek érdemes esélyt adni, ott hamar eldől, hogy tetszik-e. Ha igen, a második/harmadik rész után már húzatja magát, onnantól letolja az ember a 10-ig hamar :-))

Azt hiszem, hogy az ilyen jellegű sorozatoknál kétféle osztályzat lehet, a faszság kategória, és "nézze a tököm, az élet rövid", vagy az "ez kurva jó, simán 9/10".
Én a második évad közepén vagyok, és a második csoportba tartozom.:-)

#659 május 31, 2020, 13:22:46, Pozzato
ZeroZeroZero

Volt szerencsém a sorozathoz, illetve az alapjául szolgáló Roberto Saviano könyvhöz. Ízlések és pofonok, valószínűleg azon kevesek közé tartozom, akiknek a könyv jobban tetszett. A könyv a valós elemekhez csepegtet egy kis fiktív dolgot, mondhatjuk, hogy "feltúrbózza" vagy kiegészíti a vakfoltokat. A sorozat azonban fiktív nevekkel operál, tehát nem álltak bele a Sky Atlanticnál úgy a témába, mint ahogyan tette azt a Netflix a Narcosszal. Egy szállítmány útját követhetjük nyomon Mexikóból Olaszországba, mindezt amerikai közreműködéssel, olasz maffiaháborúval, mexikói katonai leszámolásokkal.

A mexikói és olasz szál izgalmas, amerikai kevésbé, de azért ott is akadtak jó jelenetek. Figyelni kell közben, ugyanis olykor ide-oda ugrál az időben, visszacsatolásokat kapunk bizonyos eseményekre. Azt mondom, korrekt munka, de ezt várhattuk Stefano Sollima - Leonardo Fasoli koprodukciójától (Gomorra készítői). A könyv azért is erősebb, mert elhelyezi a valóságban a szervezetek működését, nevekkel, évszámokkal. Kritikáknál olvastam, hogy ezt olykor túlzásba viszi Saviano, de számomra épp ez adta a pozitívumot. Saviano korunk egyik legjobb (újság)írója, abban biztosak lehetünk, hogy alapos munkát végez. A sorozat talán elveszett a kora tavaszi megjelenésének köszönhetően, de az HBO Go-n elérhető, szinkronizáltan, illetve angolul is magyar felirattal.

https://www.youtube.com/watch?v=-2AT5BODsUc


u.i.:
Nem láttam Bendehal bejegyzését, de már ő is írt róla.  :ok: