Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


az RTL-es mellékhatásnak most lett vége talán az első évadának. Vki aki végignézte vélemény? ty előre is

Idézetet írta: hubika88 Dátum június 08, 2020, 12:18:41
az RTL-es mellékhatásnak most lett vége talán az első évadának. Vki aki végignézte vélemény? ty előre is
Eros kozepes. Nem erezten nagy durranasnak, de nagy mellefogasnak se. Szinvonalasan van megcsinalva, csak lehetett volna picit erosebb a forgatokonyv. Egy probat meger, ha 2 resz utan faj, akkor engedd el

Régen jártam már erre, gyors beköszönés, hátha valakinek adok ihletett, mit nézzen (vagy ne nézzen).

Dead to Me (Netflix)
Tavaly írtam róla ennyit:
Idézetet írta: Pozzato Dátum május 21, 2019, 20:06:30
Dead to Me
Christina Applegate (Egy rém rendes család), egyelőre jó értékelés (8,3 / 12000 szavazat), magyar felirat. Sztori:
A Netflix e hét pénteki premier, csavaros, sötét hangulatú komédiája egy szoros barátságról szól, ami egy erősen gyászoló özvegy és egy sokkoló titokkal rendelkező, szabad szellemű illető között alakul ki.
Videó: https://www.youtube.com/watch?v=BwYBw1raC2o

Akkoriban láttam az első évadot, illetve most már a másodikat is. Az értékelése 8,0 (46 ezer szavazó), ami nem rossz. A sorozatot nem is Applegate, hanem Linda Cardellini dobja fel. Nagyon jól játszik, egészen elborult jelenetekkel operálnak, kellemes kikapcsolódás (egy rész 30 perces). Az első évadot erősebbnek éreztem az újdonság hatása miatt (az első rész utolsó jelenete valószínűleg sokakat beránt, érdemes addig kivárni), de a másodiks szezon is érdekes volt. A koncepciót remeknek tartom, ahogyan a feszültség folyamatos fokozását is. A beszólogatások egymásnak szintén üdítőek (főleg a második évadban), harmadik évad még lesz belőle, de egyben az lesz a zárása is.



I'll Be Gone In the Dark (HBO)
Lehetséges, hogy már olvastatok is róla, első két rész már ki is jött a megtörtént esetet feldolgozó dokusorozatról. Röviden:
Michelle McNamara író, feleség, aki a gyermekeit neveli. Éjszakánként azonban egy kegyetlen bűnöző nyomában van, elhatározta ugyanis, hogy megtalál egy sorozatgyilkost. A története sajnálatos módon, minden szempontból tragikus mondható, mind McNamara, mind az áldozatok részéről, az pedig kifejezetten szomorú, ahogyan az igazságszolgáltatás kezelte kezdetben az eseményeket.
https://www.youtube.com/watch?v=6_EVR1fI68o


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 31, 2020, 12:38:16
ZeroZeroZero

Volt szerencsém a sorozathoz, illetve az alapjául szolgáló Roberto Saviano könyvhöz. Ízlések és pofonok, valószínűleg azon kevesek közé tartozom, akiknek a könyv jobban tetszett. A könyv a valós elemekhez csepegtet egy kis fiktív dolgot, mondhatjuk, hogy "feltúrbózza" vagy kiegészíti a vakfoltokat. A sorozat azonban fiktív nevekkel operál, tehát nem álltak bele a Sky Atlanticnál úgy a témába, mint ahogyan tette azt a Netflix a Narcosszal. Egy szállítmány útját követhetjük nyomon Mexikóból Olaszországba, mindezt amerikai közreműködéssel, olasz maffiaháborúval, mexikói katonai leszámolásokkal.

A mexikói és olasz szál izgalmas, amerikai kevésbé, de azért ott is akadtak jó jelenetek. Figyelni kell közben, ugyanis olykor ide-oda ugrál az időben, visszacsatolásokat kapunk bizonyos eseményekre. Azt mondom, korrekt munka, de ezt várhattuk Stefano Sollima - Leonardo Fasoli koprodukciójától (Gomorra készítői). A könyv azért is erősebb, mert elhelyezi a valóságban a szervezetek működését, nevekkel, évszámokkal. Kritikáknál olvastam, hogy ezt olykor túlzásba viszi Saviano, de számomra épp ez adta a pozitívumot. Saviano korunk egyik legjobb (újság)írója, abban biztosak lehetünk, hogy alapos munkát végez. A sorozat talán elveszett a kora tavaszi megjelenésének köszönhetően, de az HBO Go-n elérhető, szinkronizáltan, illetve angolul is magyar felirattal.

https://www.youtube.com/watch?v=-2AT5BODsUc


u.i.:
Nem láttam Bendehal bejegyzését, de már ő is írt róla.  :ok:

Én most jutottam oda, hogy megnézzem... szerintem nézős... nagyon is! Minőségi sorozat lett ez... és egy kis egyediséget is belecsempésztek ezekkel a "visszacsatolásokkal" (mert flashback-nek nem hívnám itt őket).

Szóval +1 ajánlás a ZeroZeroZero-ra!

Deadwind (Netflix , 2 szezon egyelőre)

A Deadwind egy klasszik skandináv krimi, ezúttal a finnektől... Meglepően jó méghozzá...
Spoilerezni nem akarok, így nem is cifráznám túl... Nyilván egy gyilkossággal indít a Helsinkiben játszódó sorozat... itt persze adott minden, ami egy skandináv krimihez kell... az időjárás, a tájak, a finn emberek... na meg a kevés napfény és a sűrű fehérség... Kapunk egy saját démonaival is küzdő nyomozónőt, mellé pedig egy totál más személyiségű férfi társat...  Amolyan Jussi Adler Olsen-es alapszitu... Nagy zsákbamacskát nem árulnak a rendezők sem igazából... akiknek bejönnek ezek a krimik, azok imádni fogják, akiknek nem, azok kevésbé... Nálam bejövős ez a feeling és az északi bűnügyi filmek, szóval én gyorsan rákattantam...


Idézetet írta: zsivany20 Dátum július 13, 2020, 01:04:05
Deadwind (Netflix , 2 szezon egyelőre)

A Deadwind egy klasszik skandináv krimi, ezúttal a finnektől... Meglepően jó méghozzá...
Spoilerezni nem akarok, így nem is cifráznám túl... Nyilván egy gyilkossággal indít a Helsinkiben játszódó sorozat... itt persze adott minden, ami egy skandináv krimihez kell... az időjárás, a tájak, a finn emberek... na meg a kevés napfény és a sűrű fehérség... Kapunk egy saját démonaival is küzdő nyomozónőt, mellé pedig egy totál más személyiségű férfi társat...  Amolyan Jussi Adler Olsen-es alapszitu... Nagy zsákbamacskát nem árulnak a rendezők sem igazából... akiknek bejönnek ezek a krimik, azok imádni fogják, akiknek nem, azok kevésbé... Nálam bejövős ez a feeling és az északi bűnügyi filmek, szóval én gyorsan rákattantam...


Ránézek, köszi hogy beírtad.
A Hid  című skandináv sorozatot láttad már?

Idézetet írta: zsivany20 Dátum július 13, 2020, 00:50:12
Én most jutottam oda, hogy megnézzem... szerintem nézős... nagyon is! Minőségi sorozat lett ez... és egy kis egyediséget is belecsempésztek ezekkel a "visszacsatolásokkal" (mert flashback-nek nem hívnám itt őket).

Szóval +1 ajánlás a ZeroZeroZero-ra!
A jelenlegi ínséges időkben (ilyen témájú sorozat), ez nagyon jól jött, bár jobban örültem volna, ha a könyvben leírtak kerülnek a vászonra. Valószínűleg ez ellen szólt, hogy a Narcos már meglépte ezt, igaz több évadban, viszont így lehetett volna egy nagy egész, utalásokkal, összefonódásokkal. Ez egy eléggé komplex világ, ami kihat szinte mindenre: politika, sport, emberek hétköznapjai, szó szerint mindenre. Egy mexikói drogkartell hatása a világ másik végén is érvényesül. Nem hiába írta Saviano, hogy a Sinaloa (vagy bármelyik másik kartell) olyan, mint egy hatalmas állam.

Úgy gondolom, hogy Saviano könyve megkerülhetetlen azoknak, akik tényleg a dolgok mögé próbálnak látni, akik ismerni akarják az összefüggéseket. Akiket érdekel a politika, sőt, adott esetben a sport. Azoknak, akik dél-amerikai (esetleg mexikói) ligákra fogadnak, nem árt olvasni, miért is?

América de Cali: A 80-as évek második felére vált igazán nagy csapattá, köszönhetően a Cali-kartellnek. Az Orejuela-fivérek a világ egyik legnagyobb szervezetét irányították, ömlött a pénz és a befolyás a klubhoz, folyamatosan döntőztek a Libertadores-kupában. Nem sokkal a Clinton-lista után, hanyatlásnak indult a klub.
Atlético Nacional: Pablo Escobar csapata, akikkel nyerettek egy Libertadores-kupát '89-ben (botrányos körülmények között), miután 1987-től elkezdték felvásárolni a kolumbiai válogatottat (akik aztán később a Medellin-kartellnek dolgoztak...).

Az elmúlt évtizedekben Mexikóban összpontosult az "erő", ami azt jelenti, hogy nem véletlenül nyert bajnoki címeket a Santos Laguna vagy a Club León. Előfordultak lövöldözések mérkőzéseken is (amiről még a külföldi sajtó is beszámolt: Santos Laguna - Monarcas Morelia 2011-ből, kis lövöldözés félidő előtt, majd ment minden tovább), de az is nyílt titok volt, hogy bizonyos mexikói válogatott játékosok (Jared Borgetti, Rafa Marquez) jóban vannak a kartellek vezetőivel. Borgetti például a Tijuana-kartellt vezető, Francisco Rafael Arellano Felix haverja volt.

Ne csak teljes off legyen a hozzászólásom, hoztam még egy sorozatot:
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 16, 2020, 14:16:50
Giri/Haji
Angol/Japán sorozat, amely egy nyomozóról és annak vélhetően gengszter testvéréről szól, de a legerősebb benne a hangulat, nem a sztori, az inkább elcsépelt..
https://www.youtube.com/watch?v=L4CZM2HdVJc

A japán nyomozó egy maffia ügy miatt Londonba megy, ahol halottnak hitt testvére után kell nyomozni. Nem nézik jó szemmel a munkáját, próbálják nehezíteni a helyiek a helyzetét, eléggé komplikált ügybe keveredik. Érdekes a flashback rész, mert akkor "összeszűkül" a képernyő, mintha menet közben változna a szélesség. Jó megoldás, legalább elkülönül, hogy mi történik a múltban és a jelenben. Vannak benne érdekes pillanatok, de inkább korrekt iparosmunkának gondolom. Azon viszont el kéne gondolkodnia a sorozatkészítőknek, hogy egy tradicionális jelenkori japán maffia sorozatot készítsenek, mely végig Japánban játszódik. Lenne rá igény, de akár mondjuk olyan dolgokról is csinálhatnának sorozatot, mint Mid Night Club. Az 1987-es alapítása óta, szerintem egy viszonylag nagy csoportot még mindig lázban tart a legendájuk (elsősorban a titokzatosság miatt), hiába szűntek meg papíron majd 20 éve.
https://www.youtube.com/watch?v=lRt56Y9JMEg

Egy biztos, kevés az animén kívüli, minőségi (új) japán sorozat: Giri/Haji mellett talán még a The Naked Director. A helyszín adott, sok Japánban játszódó film készült az elmúlt évtizedekben, de valahogy a sorozatok világát elkerülte ez a milliő.

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 11, 2019, 21:47:48
Karácsonyi sorozatnézős S01E05:
Widow
Miért ezt válaszd: Tomb Raider utánérzet, Lara Croftozó Kate Beckinsale a főszerepben. Látványvilág szerintem 10/10, azt kell mondanom, sok sorozat/film tanulhatna tőlük, Afikra tényleg "él" benne, történet is kerek, pörgős karácsonyi darálás nyolc résszel. A sztori anyja, hogy Lara Kate meglátja halottnak hitt férjét a TV-ben, egyből a nyomába ered, de onnantól ömlik a genny rendesen.
https://www.youtube.com/watch?v=90-Ze-ZHnU0
Az ajánlásodra most volt időm elkezdeni,de megérte.Az angolom nem túl erős(emiatt nagyon figyelni kell hogy mindent értsek),de örülök hogy elkezdtem.Eddig 3 részt néztem de tyű :o :)

Idézetet írta: zbking Dátum július 13, 2020, 09:22:30
Ránézek, köszi hogy beírtad.
A Hid  című skandináv sorozatot láttad már?

Annyian ajánlották már, és tudom is, hogy be fog jönni a sorozat, de egyelőre nem jutottam még odáig, hogy elkezdjem... viszont most, hogy mondod, előre is veszem a sorban!  :laugh:

Suburra
A helyzet az, hogy ellentétben az első évaddal, itt nem szúrták el a hangváltással (akkor olaszról angolra váltottak...). Az évad előnyére vált, hogy 10 részről 8-ra csökkentét az epizódszámot, összességében eléggé pörgős volt, de ebben a Gomorrával ellentétben, inkább az emberek belső vívódása kerül terítékre, döntéseik miértje. Nem feltétlenül minden esetben a hatás a fontos, hanem az, hogyan jut addig az adott szereplő, hogy elárulja társát/barátját stb., miközben választhatna másik utat is. Amikor először megismerjük a főbb karaktereket (Aureliano, Lele és Spadino), azt gondolhatnánk, hogy a rendőr fia, Lele az, aki kontrollálja a viselkedését/habitusát, képes mérlegelni a helyzetet, okos döntéseket hoz. Azonban ezt a szerepet Spadino tölti be, Lele a kapkodás jeleit mutatja, míg Aurelianót az érzelmei vezérlik. A három fiatal, akik az alvilág fejei szeretnének lenni, átvenni a hatalmat az öregektől. Kaptak egy kiváló ellenséget Samurai személyében, akiről elsőre azt gondolnád, hogy egy sima banki alkalmazott, aki kettőt se mer szólni. Aztán rádöbben az ember, hogy a robogós szemüveges faszi, ha kell, kiírtja a fél családod.

https://www.youtube.com/watch?v=5GcC9kduhO4

A Suburrában megjelenik az aktuálpolitika is, migrációs kérdések (Ostia területén), Vatikánon belüli korrupció, politikai csatározások (ahol bűnözők jutattják hatalomra embereiket) és még lehetne bőven folytatni a sort. Akinek szüksége van egy alternatívára a Gomorra után/mellett, annak ajánlom a Suburrát, de szigorúan csak olaszul és magyar felirattal. A második évad tökéletesen megágyaz a harmadik utolsó szezonnak (a sorozat megkapta a kaszát a Netflixtől).

Ahogyan az várható volt, jönnek most már nagyobb ütemben a sporttal foglalkozó dokusorozatok/filmek. A The Last Dance kiválóan megágyazott nekik, óriási siker volt, lesz majd Kobe Bryanttel foglalkozó is, NFL is képernyőre kerül (Brady és Patriots), következő héten (augusztus 5.) pedig jönni fog a Netflixtől egy másfél órás film Anelkáról. Eléggé megosztó figura volt (mondjuk melyik francia csatár nem volt az? Benzema, Griezmann, Henry, Cantona stb.), megérhet egy próbát az alkotás.
https://www.youtube.com/watch?v=lnPxHu6Sx5s

Argentína nagyon belehúzott szintén a sorozatokba az elmúlt 1-2 évben: Maradona, Monzón, Fangio, Tévez, Boca Juniors.

Amire még felhívnám a figyelmet, érdemes nézni az Amazon Prime kínálatát is, akad bőven sporttal foglalkozó sorozat/film. A szokásos All or Nothing sorozat mellett már egészen sok minőségi alkotással rendelkeznek.
El Presidente: Sergio Jadue, a chilei korrupt FIFA-tag, aki részt vett a 2018-as és 2022-es vb-pályázatok megbundázásában
https://www.youtube.com/watch?v=EC3sAN6xvC4

The Test: A New Era for Australia's Team: Az ausztrál krikettválogatottról, akik a csalási botrány után építették újra magukat.
https://www.youtube.com/watch?v=3ihStGbkUV0


Készült még sorozat (vagy film) Andry Murray sérüléséről, Sergio Ramosról, Borussia Dortmundról, Huescáról, Leedsről és még a brazil válogatottról is (szintén All or Nothing).

Próbálta már valaki a Quibi nevű streamszolgáltatást? Igazából az érdekelne, hogy mennyire zavaró (már ha az), hogy egy-egy rész 7-10 perces. Találtam az egyik oldalon egy filmet/sorozatot ami erdekelne, de nem tudom, hogy mennyire élvezhető így.

World's Most Wanted
A Netflix új dokusorozata, melyet a mai nap mutattak be. Öt rész, öt személyről, akik a legveszélyesebb bűnözők a világon. A lista azért sántít, mert Félicien Kabugát (a ruandai népírtásért felelős) elkapták Párizsban május közepén, de valószínű, hogy a sorozat már 2019 végén készen volt (igaz, azt a részt nem láttam, nem tudom, utólag belevágták-e). A bűnözők között természetesen ott van Szeva bácsi, azaz Semion Mogilevich, akit valószínűleg a magyarok is ismernek. A Cosa Nostra feje, Matteo Messina Denaro (A vézna) sem maradhatott ki, őt már lassan 30 éve próbálják elfogni. Akiről keveset tudok, az Samantha Lewthwaite, de remélhetőleg jó felzárkózás lesz a róla szóló rész. Aki viszont a legérdekesebb személy, az Ismael "El Mayo" Zambada.

https://www.youtube.com/watch?v=TFOYTE3RtCs

Róla nagyon keveset tudni, viszont annak örülök, hogy végre szerepel a médiában nagyobb terjedelemben az elmélet, miszerint ő a Sinaloa-kartell igazi vezére. Közel 40 éve tevékenykedik, már Miguel Ángel Félix Gallardo (El Padrino) korszakában is dolgozott, majd Joaquín "El Chapo" Guzmánnal karöltve létrehozták a Sinaloa-kartellt. Sokan El Chapót tekintették a vezérnek, de helyi újságírók szerint az igazi agy Zambada volt a szervezetben. El Chapo amolyan kirakatember volt, számomra is furcsa volt a sok dokumentum olvasása, sorozatok/filmek nézése közben, hogy egy kevésbé fifikás embert, mennyire piedesztálra emelnek, gyakorlatilag zseninek állítják be, miközben El Chapo egy sicario volt. A Zambadáról szóló részből annyira sok nem derül ki a titokzatos vezérről, mindössze az, hogy rettentően tartanak tőle, gyakorlatilag a mexikói kormány a kezében van. Ezt természetesen tagadták az egykori (és mostani) vezetők, mindenesetre volt egy érdekes jelenet az epizód végén, ami pont ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Zambada előnye annyi volt a többiekkel szemben, hogy végignézhette, ahogyan El Padrino, Pablo Escobar, Orejuela-testvérek és jó barátja, Amado Carrilo Fuentes is elbukik. Testközelből tapasztalta meg a hanyatlásukat, jobbnak látta a háttérben maradni. Az egyetlen olyan klasszikus drogbáró, aki bár 70 éves elmúlt, mégsem ült börtönben!

#673 augusztus 08, 2020, 23:28:19, LosGabos
Visszanéztem pár oldalt, hogy írt-e valaki erről a sorozatról, de nem találtam semmit.

Sajnos nekem nincs HBO Go-m, de valahol majd elkapom.

Megjósolta, hogyan fogják majd el a gyilkost, aki után nyomozott, de már nem érhette meg

https://24.hu/kultura/2020/08/08/eltunok-a-sotetben-michelle-mcnamara-golden-state-kaliforniai-gyilkos-doku-sorozat-hbo/

https://youtu.be/dhshFf4A4JI

#674 augusztus 13, 2020, 00:06:06, Pozzato
Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 05, 2020, 19:33:39
World's Most Wanted
A bűnözők között természetesen ott van Szeva bácsi, azaz Semion Mogilevich, akit valószínűleg a magyarok is ismernek. A Cosa Nostra feje, Matteo Messina Denaro (A vézna) sem maradhatott ki, őt már lassan 30 éve próbálják elfogni. Akiről keveset tudok, az Samantha Lewthwaite, de remélhetőleg jó felzárkózás lesz a róla szóló rész. Aki viszont a legérdekesebb személy, az Ismael "El Mayo" Zambada.
Pont a Samantha Lewthwaite rész lett a leggyengébb (amennyire szükségem volt, annyit megtudtam belőle, de semmi extra), Denaro sztorija tisztességesen be lett mutatva. Nyugodtan kaphatna az ő élete is egy külön Narcoshoz hasonló sorozatot. A playboy életmód, luxusautók, drága órák (Rolex Daytona órát nem a sarki üzletbe veszel) és még lehetne sorolni, maffiózócsaládba született. Rettentően agresszív volt, önmagában az 1992 és 1993 közötti tevékenységeivel meg lehetne tölteni egy komplett 10 részes évadot (körülbelül 4-5 bombatámadáshoz volt köze Olaszországban, bírók elleni merénylet stb.). Szeva bácsiról meglepően jó részt készítettek, szerepelt bőséggel a magyar szál is (Aranykéz utcai robbantás, még a jó öreg Doszpot Péter is képernyőre került egy pillanatra), ahogyan a modern orosz viszonyok is, illetve Julija Timosenko kontra Mogilevich és Litvinenkóról is érdekes dolgokat tudhattunk meg.


Fear City: New York vs The Mafia
Nehéz ezt a mini-dokusorozatot megítélni (3 rész), mert aki egyáltalán nem hallott a történetről, annak jobb, ha inkább olvas róla, mert ez az egész eléggé felületes és csapongó. Aki meg hallott róla, ismeri nagyjából a sztorit, annak sok újdonsággal nem szolgál, maximum annyival, hogy némelyik nagyfőnököt hallhatjuk felvételről beszélni. A Netflix eléggé nagy feneket kerített ennek a dokusorozatnak, de összességében ez nem az, amire vártunk. Nincsen ok és okozat megvizsgálva, elhiszem, hogy a rendőröknek vicces volt egy-két lehallgatás, de szerintem a néző nem erre kiváncsi, mikor felidézik a sztorikat. Mondom ezt úgy, hogy a harmadik részt már nem is láttam, mert a második után nem volt energiám hozzá.
https://www.youtube.com/watch?v=kOUducSIhAs


Tommaso Buscetta élete
Ne így keressetek rá, hanem a Netflix kínálatában Our Godfather néven (1,5 órás dokumentumfilm), illetve egy film is készült az életéről, Il traditore címmel (magyar felirat is van hozzá!). Utóbbi rendkívül hosszú (2,5 órás), összességében tisztességes alkotás, amelynél a tárgyalótermi maxiper viszi el a hátán az egészet. Mielőtt azt gondolnánk, hogy ez egy végig lövöldözős, robbantgatós film a maffiáról (trailer kicsit csalóka), akkor tévedünk. Ez egy dráma, ami egyben egy társadalomkritika is, ami előtt érdemes megnézni a dokumentumfilmet. A kettő összessége adja Buscetta életét, aki egy érdekes gondolatot oszt meg a tárgyaláson az egybegyűltekkel:
"Szabadulásom után rájöttem, hogy a kábitószer mindent megváltoztatott. A családi lojalitás és a tiszteletmód, amiket maffiózóként ismertem, gyorsan múlttá vált."
Buscetta még a hagyományos maffiózó értékeket képviselte, ezért (is) lett pentito, mert elege lett a Toto Riina vezette csoportból. Buscetta élete rendkívüli volt, több kontinentesen tudott érvényesülni, de végül a sorsát nem kerülhette el.
https://www.youtube.com/watch?v=0zkbDZR-fOI

https://www.youtube.com/watch?v=7nvYMRpKzak