Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 03, 2017, 13:08:41
Az a talkshow-s rész a reklámokkal hatalmas volt (láthatatlan autó  ;D ;D ;D). Valahogy természetes az egész sorozat, sok helyzetet át lehet érezni (kabát utáni kutatás, szórakozóhelyen a vip szituáció). Remélem jövőre jön a folytatás és Glover még fog másfajta sorozatokat is csinálni. Anno ő segédkezett a 30 Rock c. sorozatban (írta meg producer is volt, ha jól emlékszem), ami szintén begyűjtött pár Golden Globe-ot, szóval nagy jövő van a srác előtt.

Egy érdekesség, hogy az Atlanta 1x07-es részének 9.3-as értékelése van... Ez azért jelent valamit.  :ok: 

Közben lenyomtam a Shooter utolsó két részét, lesz második évad, ha valakit érdekelne a lövöldözős amerikai katonás sorozat. Engem nem hozott lázba, így kaszálom is az első évad után (5/10-es pontszámmal), de aki szereti a tipikus amcsi sorozatokat, rengeteg túlhúzott csavarral és sok akcióval, az nyugodtan nézze meg, mert nem fog csalódni. A mellékszereplők kifejezetten jók.

Láttam még talán decemberben egy részt a Válótársakból, és sokan dicsérték, így adtam neki egy esélyt (szinte csak Scherer miatt). Elöljáróban annyit, hogy sokkal rosszabbra számítottam, főleg Stohl Buci miatt (és pár női szereplő miatt). A sztori nem túl erős, de szerintem nem is ezért nézik ezt a sorozatot a magyarok. Könnyed, néha tényleg nagyon lehet rajta szakadni a röhögéstől, így összességében pozitívan csalódtam. A kémia a három főszereplő férfi között kiválóan működik, szerintem jól el is van osztva a játékidejük. A különböző kapcsolati szálak nem mennek egymás rovására, így kapunk egy kellemes élményt. Ami viszont rohadtul idegesített, az a rengeteg drón felvétel, ahogy felülnézetből nézzük Pestet. Nem kéne ennyiszer bevágni, mert egy idő után már úgy voltam, hogy abbahagyom a sorozatot. A flashforward-nak továbbra sincs semmi értelme az elején, nem is értem minek használják, de azért csak erőltetik tovább. Viszont Lengyel Tomi jó színész (bár ezt eddig is lehetett tudni szerintem), hiszen ennyire egysíkú karaktert (egyszerű munkás ember) is kiválóan hozott, úgy hogy sokszor lehetett nevetni az egyszerűségén. Engem Buci is meglepett, mert sokszor eléggé jól hozza a karakterét (például a 2. évad utolsó részében az arcidegrángásos jelenet eléggé jóra sikeredett). Scherer pedig kiváló színész, engem anno színházban lepett meg először, mert én mindig Mucsi miatt ültem be egy közös filmjükre vagy színházi darabjukra, de azóta tudom, hogy Scherer is nagyon jó színész.
7/10-et azért adok, mert magyar és tudok rajta nevetni, de még mindig rengeteg a hiba a sorozatba (reálisan 5-6 körül lenne ez).

Taboo-nál elérkeztünk a sorozat feléhez. Ha nem lenne Tom Hardy ezt a sorozatot szerintem alig néznék. Így megvan az overhype, mert szerintem ez közel sem olyan jó sorozat, ahogyan leírják. A sztori azért még érdekes, de a karakterek Hardy-n kívül szinte nullák, ő viszi el a hátán a sorozatot. Azt veszem észre magamon, ha nem ő van vásznon, hanem mondjuk a tesója vagy a Kelet-indiai társaság tagjai, majdnem bealszom a sorozaton. Valahogy a pilot óta a sorozat fokozatosan gyengül (talán most a 4. részben voltak érdekes és jó jelenetek), remélem a következő 4 epizód újra jó lesz.

Válótársak 6/10 reálisan.

Santa Clarita Diet
Megnéztem az első részt, hát eléggé vegyes érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban. A két főszereplő miatt nagyon vártam, mert kíváncsi voltam rájuk, de végül csak Drew Barrymore váltotta be a hozzáfűzött reményeket (amin meg is lepődtem). Timothy Olyphant nagyon jól játszott a Justifiedban, de ez a szerep most nagyon távol áll tőle. Erőltetett párbeszédek, túlságosan mesterkélt színészi játék, pedig tőle is vártam, hogy elviszi a hátán a sorozatot. Ehelyett ő az, aki lehúzza. Ellenben Drew Barrymore fantasztikus, nagyon jól áll neki ez a zombi anyuka szerep, aki nyers (ember)húst eszik, beszólogat és tudja, hogy nincsenek határai. A pilot nem volt annyira erős, de így is 3-4 jelenetnél hangosan felnevettem, mert nagyon beteg volt. A sztori érdekel, hogy miért lett zombi Barrymore és hogyan oldják meg ezt a családdal, így a hónapban szerintem le is tolom majd az első évadot. Aki pedig emberfelfalós zombi anyukás kertvárosi családot akar, az vágjon bele a sorozatba.  ;D
6,5/10

Vártam, hogy mit fogsz rá írni, mert az egyik oldalon tegnap futottam bele egy kritikába, ami 2/10-et adott az egész évadra.  ??? Rettentően lehúzta. Olyanokat írt róla, hogy a Netflix legnagyobb tévedése, ripacskodás, borzalmas forgatókönyv, az öt óra alatt egyszer sem mosolyodott el, és ha valaki jót akar nevetni az inkább nézze a száradó festéket a falon.  :redchug:

Valahogy nem tudtam komolyan venni azt a kritikát a hangulatos trailer után. Szerintem az illető mást várt (bár a trailer egyértelműen jelölte, hogy valami hasonlóra lehet számítani, mint az Ash vs Evil Dead a gyomorforgató agyatlan humorával). Nem állok neki, megvárom, míg ledarálod, hogy meg bírod-e emészteni. ;D

Lement a Super Bowl, jöttek is a trailerek. Egyik tavalyi kedvencemről, a Stranger Things 2.évadáról is kijött egy előzetes:

https://www.youtube.com/watch?v=yclp7qT-zkw

Meg egy másik ígéretes darab, The Handsmaid Tail:

https://www.youtube.com/watch?v=jMrDTDEmS4c

Idézetet írta: secretariat Dátum február 06, 2017, 12:40:14
Vártam, hogy mit fogsz rá írni, mert az egyik oldalon tegnap futottam bele egy kritikába, ami 2/10-et adott az egész évadra.  ??? Rettentően lehúzta. Olyanokat írt róla, hogy a Netflix legnagyobb tévedése, ripacskodás, borzalmas forgatókönyv, az öt óra alatt egyszer sem mosolyodott el, és ha valaki jót akar nevetni az inkább nézze a száradó festéket a falon.  :redchug:

Valahogy nem tudtam komolyan venni azt a kritikát a hangulatos trailer után. Szerintem az illető mást várt (bár a trailer egyértelműen jelölte, hogy valami hasonlóra lehet számítani, mint az Ash vs Evil Dead a gyomorforgató agyatlan humorával). Nem állok neki, megvárom, míg ledarálod, hogy meg bírod-e emészteni. ;D

Agyatlan humorból szerintem itt is van bőven (és lesz is  ;D), de azért a 2/10-nél többet ér szerintem. Nem tudom mennyire megy át majd a sorozat Ash-be, de az első részben, akinek gyengébb a gyomra, annak volt benne 2-3 gyomorforgató rész (nekem már szinte fel se tűnt  ;D).

Ami nekem csalódás volt az Olyphant, de lehet csak azért, mert a Justified-ban jó volt (bár akkor lehet ott is Goggins húzta fel a sorozat  ::) ). Akinek viszont nagyon jól állt a szerep, az Barrymore. Látszott rajta, hogy sziporkázik benne, több ilyen idióta szerepet kéne vállalnia.  ;D

Handsmaid's Tail-ről annyit olvastam már, és egyre kíváncsibb vagyok, mert ahogy olvastam a pilot (akik látták) tetszett az kritikusoknak. Mondjuk a Hulu mostanság belehúzott az érdekes sorozatokba, mert a Path is jól sikerült (most megy a második évad), 11.22.63. is egy szép sztori volt, a Casual is nagyon jó témákat feszeget. Szóval szerintem ettől is sokat lehet várni.

Ritkán nézek sorozatot szinkronosan. Ma belenéztem, hogy milyen lett a This Is Us (Rólunk szól) magyarul.
Úgy emlékszem, hogy a magyar szinkron világhírű (vagy legalábbis nagyon jó), na ez erre a sorozatra nem igaz. Borzalmas nézni így, egyszerűen élvezhetetlen. Jake hangja talán még jó, de a többieké teljesen más. Nagyon sokat vesz el ez a sorozatból, legalábbis nekem.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 06, 2017, 22:32:38
Ritkán nézek sorozatot szinkronosan. Ma belenéztem, hogy milyen lett a This Is Us (Rólunk szól) magyarul.
Úgy emlékszem, hogy a magyar szinkron világhírű (vagy legalábbis nagyon jó), na ez erre a sorozatra nem igaz. Borzalmas nézni így, egyszerűen élvezhetetlen. Jake hangja talán még jó, de a többieké teljesen más. Nagyon sokat vesz el ez a sorozatból, legalábbis nekem.

Nagyobb neveknél pl. a Trónok harcát magyarul kezdtem el nézni, és az első évad szinkronja után nem volt hiányérzetem. Régebbiek közül a Drót, vagy X-Akták (Rékasi / Mulder) is teljesen rendben volt. Aztán szépen áttértem majd minden szériánál az eredeti nyelvre. Hatodik évad megvolt kétnyelvű változatban, gondoltam teszek egy próbát, de pár perc után feladtam. Főleg, mikor Jamie megszólalt, rohadtul irritált. Régebben tényleg parádés volt a magyar szinkron, manapság, nagy összességében már nem mondanám annak (persze igényes munka mindig akad). Gondolom itt is azok kapják a melót, akik közel állnak a vájúhoz, ismerősök stb. nem pedig akik képesek visszaadni az eredeti hangot, uram bocsá, még hozzá is tesznek.

Én régebbi szinkronoknál csak a filmekből tudok kiindulni, de ott például jóval jobbak voltak, mint a mostaniak. Például az Oscar c. Stallone film angol számomra élvezhetetlen volt, míg magyarul végig nevettem. Szóval igazad lehet Secretariat, hogy a régebbi szinkronok jobban voltak.

Közben lement 2 két rész a Mi kis falunkból, nekem kasza is a sorozat. Volt benne pár jobb rész, de nekem nagyon erőltetett volt, meg nem is kötött le.

Ha pedig már magyar sorozatok, akkor ebbe muszáj belenézni:
www.youtube.com/watch?v=MzDVN2xnmJY


Megnéztem a 24 újragondolt változatát, hát hiányzik Jack Bauer, így nekem 1,5 rész után kasza is a sorozat.

Befejeztem a Santa Clarita Diet-et, hát maradt a 6 körüli pontszám, mert bár voltak jó részek (szomszéddal történt affér például vagy a drogdíleres rész), de összességében szerintem messze van az Ash-től (ha már ilyen elvetemült sorozattal kéne összehasonlítanom). Drew Barrymore szinte végig sziporkázott, szerintem ez a szerep kiválóan állt neki, de a többieknél néha kicsit idegennek éreztem az egészet. A kislány egy idő után bosszantó lett (pedig a szomszéd fiútól vártam ezt), meg a sztori se volt egy nagy durranás, viszont pozitívum volt, hogy minden részt jól le tudtak zárni, valami fain kis zárójelenettel.

Big Little Lies
Nem igazán tudták az emberek szerintem, hogy mire is számítsanak ennél a sorozatnál. Én is vígjáték besorolást olvastam róla anno (ha jól emlékszem), hát ez nagyon messze áll tőle, de ez nem is baj. Szóval a sztori lényege, hogy megölnek valakit a sorozat első részébe, de nem derül ki, hogy kicsodát és az sem, hogy ki tette. Egy ilyen idilli kisvárosban ez eléggé nagy szó, de a sorozat inkább arra megy rá, hogy szép fokozatosan bemutassa, hogy milyen problémák összessége vezetett a gyilkossághoz. Sok helyen olvastam kritikákat a sorozatról, hogy nem olyan, mint amilyennek várták, jobbnak kéne lenni stb. Szerintem viszont elgondolkoztató az egész. Lesz itt szó családon belüli erőszakról, gyermekek közötti erőszakról, megerőszakolásról és még lehetne sorolni. Rengeteg témát feszegetnek a készítők, amik ott vannak a társadalmunkban. Nem éppen vidám sorozat, sőt inkább nevezném letargikusnak. Kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki ebből, mert az alapokat szépen lefektették. Reese Witherspoon kiváló ebben a szerepben, ahogy törekszik tökéletes anyának látszani. Nicole Kidman még mindig fantasztikus nő, és számomra kellemes meglepetés Shailene Woodley is. Smink nélkül is gyönyörű, jól mutatja be a természetes kisvárosból az elitbe becsöppent anyukát.
7/10 három rész után egyelőre, aztán meglátom mit hoz a zárás.

Volt egy kis időm, így bepótoltam pár sorozatot. Befejeztem kezdetnek a This Is Us-t. Felemás érzés, mikor csinálnak 17 kiváló részt, majd elrontják az évadzárót. Szinte borítékolható volt, hogy egyszer hibázni fognak, mert ezt a magas színvonalat nem lehet végig bírni, sajnos el is jött a pillanat. Pedig nagyon jó felvezetést kapott a záró epizód, de tele volt klisés és érthetetlen jelenettel (póker, csók/bunyó, vakrandis sztori). Ennek ellenére egy nagyon szép sztorit kaptunk, szinte egytől-egyig szép résszel, ami nagy érzelmi hullámvasutat vállt ki az emberből. Szinte mindig örömmel és kíváncsisággal néztem ezt a sorozatot és még egy évad után se tudom megfogalmazni pontosan, hogy mitől ennyire jó. Az évadzáró miatt csak 8,5 pont (ha az nem lenne 9,5 lenne), de így is remek sorozatélményt kaptunk. Sajnos be van rendelve még belőle két évad pluszba és félek, hogy nagyon el fogják szúrni az egészet.

A Netflix közben bemutatta az Iron Fist első évadát. Megmondom sajnos beigazolódni látszik a jóslatom, hogy nem annyira jó ez a sorozat, mint a Daredevil. Pedig ahogy jöttek a trailerek egyre jobban vártam, majd elkezdtem nézni, eddig féltávnál tartok, és hiába szerepel Tom Pelphrey (Bansheeból lehet ismerős) ez sem emeli a sorozat színvonalát. Ha jól emlékszem 8.4 felett kezdett a sorozat imdb-n, most 7.7-nél tart és folyamatosan esik. Valahogy az egészet olyan félkésznek érzem. Mintha kapkodtak volna, hogy még a Defenders előtt készen legyenek. Elvileg Iron Fist az univerzum legnagyobb harcosa, aki teljessé teszi a csapatot, aki nélkül nem lehet legyőzni a Hand-et. Gondoltam, hogy majd nagyon megkoreografált harcjelenetek láthatunk, mint az Into the Badlands-ben. Hát ez nagyon nincs így. Úgy olvastam, hogy a főszereplő a jelenetek előtt 15 perccel tanulta be a dolgokat, hát ez látszik is. Elkapkodott, elnagyolt harcok, röhejes ellenfelek. Ez idáig iszonyat kevés. Körülbelül egy szint a Luke Cage-el.

Taboo-val is végeztem. Szerintem nem állt meg a gyengülés. Én nagy valószínűséggel nem maradok a másodikra évadra, hogy Tom Hardy dünnyögését hallgassam. Nagyon fain a kalapja, meg hozza is az elvártat, de a sorozat ennyiben ki is merül. A sztori szép lassan vált egyre érdektelenebbé, pedig próbáltak különféle csavarokat belerakni, de ha nem aludtam bele 2-3x minden részbe, akkor egyszer sem. Kár érte. 6,5 pont és az is csak Hardy miatt (az mindent elmond, hogy pár napja néztem meg az utolsó két részt, de már csak foltok maradtak meg belőle...).

This Is Us-t meg fogom nézni. Iron Fist-nek meg már én is nekiálltam. Eddig nem csalódtam a Netflix-Marvel közös munkákban. A Daredevilt a kritikusok is elismerték, a Jessica Jones-nak eszméletlen gonoszt sikerült találni. Még a Luke Cage is bejött, de az Iron Fist-en már tényleg érezni a színvonalesést. Nem fogom kaszálni, maga az univerzum érdekel, meg egy rakás utalás van a többi szériára, és annyira azért nem rossz, de ahogy írtad, a forgatókönyvön érezni, hogy nagyon gyorsan lett összedobva, valószínűleg, hogy meglegyenek a Defenders előtt. Kritikusok meg rettentően lehúzták, Rottenen pölö 20% alatt van.  :redchug: 

Twin Peaks! Kultsorozat, ami nekem eddig kimaradt. Gondoltam teszek egy kísérletet, annyit tudtam róla, hogy misztikus, rengetegen hivatkoznak rá, mindenki odavan érte, szóval... Erre nem voltam felkészülve.  :redchug: ;D Pár rész után annyit tudok leszűrni, hogy gyakorlatilag mindegyik szereplő elmebeteg, szürreális figura, de olyan szinten, hogy nem lennék meglepve, ha a végén kiderülne, hogy az egész egy zárt elmegyógyintézetben játszódik.  ;D

Szerintem a héten ahogy időm engedi befejezem az Iron Fist-et. Pár részem maradt már csak, de ha az eleje nem jött be, akkor utána még nehezebben fognak csúszni a részek. Igen az utalások jók, de nekem van egy olyan érzésem, hogy ha nem látjuk ezt a 13 részt, akkor se hagytuk volna ki túl sok mindent. Kun-Lun alig szerepel benne, pedig vártam, hogy majd pár flashback lesz, de egyelőre semmi. Ez a részenkénti egy-két gyengébb harc pedig kifejezetten röhejes. A másik fő probléma, hogy a főszereplő abszolút hiteltelen. Az elején még láttam benne lehetőséget, de szép lassan eljutunk oda, hogy egy hiszékeny balfácán játssza az univerzum egyik legnagyobb harcosát. Ha ez nem lenne elég, akkor Wardon kívül nincsen komoly mellékszereplő. Aranyos csajszi a kis ázsiai Colleen, de hát nem egy színésztalentum (legalábbis ebben a sorozatban), a többiekről pedig már nem is beszélve. Számítottam rá, hogy nem lesz egy DD szint, de ez eddig minden várakozásomat alulmúlja. Wardnál a karakterfejlődés tetszik, amilyen irányba elmozdul, de körülbelül egyetlen pozitívuma az egész sorozatnak. Ja meg, hogy Danny keze világít.  ;D

Ami engem ezek után aggaszt, hogyan lesz ebből jó Defenders? Remélem teljesen más showrunner lesz, és faragnak Iron Fist-ből egy keményebb harcost, mert így eléggé viccesen fog mutatni a vásznon. Szerintem a Netflix kapkod kicsit és egyre többet hibázik (3%, Iron Fist, Santa Clarita Diet amik így hirtelen eszembe jutnak az elmúlt pár hónapból). Értem én, hogy terjeszkedni kell, meg most már a filmekre is hatalmas hangsúlyt fektetnek (több komoly project is van a következő 1-2 évre bekészítve nekik), de ez lehet idővel a sorozatok minőségének rovására fog menni. Pedig több ígéretes alkotás is van, amit a következő 1-2 évben dobnak majd piacra:

- Mindhunter: https://www.youtube.com/watch?v=LR3G1lWbnUU    Egy FBI-os profizóról szól
- El Chapo: Mexikó drogkartell vezetője a főszereplő
- Suburra: Olasz maffia és a politika kapcsolatáról, film is készült már belőle
- Punisher: Ez az egyik legvárósabb a Daredevilből ismert exkatona sztorija
- Dark: https://www.youtube.com/watch?v=ESEUoa-mz2c

Én is tavaly jutottam el oda, hogy elkezdjek nézni a Twin Peaks-t, de végül nem néztem végig. Főbenjáró bűn tudom, de inkább az új évadra fogok csak koncentrálni (május végén jön). Valahogy a régi részek nem voltak annyira lebilincselőek számomra (lehet, ha mondjuk 10 évvel ezelőtt látom teljesen másképp viszonyulok hozzá), persze ettől még egy remek alkotás.




u.i.: Azért 6-8 évvel ezelőtt egy ilyen Iron Fist ott lett volna az élbolyban a sorozatok között, csak manapság annyi készül, hogy már nagyon nehéz kitűnni a tömegből és valami egyedit készíteni. A sorozatok a reneszánszukat élik, és mivel az idő véges, így nagyon meg kell válogatni, hogy miket nézzünk.

A mi kis falunk S01E08:

- Gyuri! Én mit fogok játszani?
- Te? Jobb szélen a balfaszt.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 27, 2017, 01:06:52
u.i.: Azért 6-8 évvel ezelőtt egy ilyen Iron Fist ott lett volna az élbolyban a sorozatok között, csak manapság annyi készül, hogy már nagyon nehéz kitűnni a tömegből és valami egyedit készíteni. A sorozatok a reneszánszukat élik, és mivel az idő véges, így nagyon meg kell válogatni, hogy miket nézzünk.

Igen, így valahogy.  :) Twin Peaks engem sem fogott meg annyira, hogy darálni kezdjem, lehet tényleg eljárt felette az idő és már nem üt akkorát.  ::) Netflix... Olyan sorozatok után, mint a Kártyavár, Daredevil, vagy a Narcos az ember talán többet vár tőlük, de nemrég néztem, hogy mennyi saját gyártású sorozatuk van (rengeteg), és a többségüknek még véletlenül sem kezdenék neki, szóval minden remekműre náluk is jut legalább 4-5 gyengébb minőségű széria, ha nem több. Defenderst én is remélem, hogy nem szúrják el, de az biztató, hogy Drew Goddard a producere, akinek a Daredevilt is köszönhetjük. A Punishert meg a Hannibal producere készíti.  8)

Idézetet írta: secretariat Dátum március 28, 2017, 14:09:32
Igen, így valahogy.  :) Twin Peaks engem sem fogott meg annyira, hogy darálni kezdjem, lehet tényleg eljárt felette az idő és már nem üt akkorát.  ::) Netflix... Olyan sorozatok után, mint a Kártyavár, Daredevil, vagy a Narcos az ember talán többet vár tőlük, de nemrég néztem, hogy mennyi saját gyártású sorozatuk van (rengeteg), és a többségüknek még véletlenül sem kezdenék neki, szóval minden remekműre náluk is jut legalább 4-5 gyengébb minőségű széria, ha nem több. Defenderst én is remélem, hogy nem szúrják el, de az biztató, hogy Drew Goddard a producere, akinek a Daredevilt is köszönhetjük. A Punishert meg a Hannibal producere készíti.  8)

Ezt nem tudtam, akkor most már megnyugodtam, hogy jó kezekben vannak a sorozatok.  :ok:
Igen, azért a Netflix így is sok jó sorozatot adott, de persze náluk is rengeteg a "szemét". A 14-15 minőségi sorozat (körülbelül ennyit számoltam, de lehet ez még több is), azért nem semmi.
A Hulu próbál mostanság feltörni (Casual, 11.22.63., Shut Eye, Path, illetve majd most jön neki a nagy durranás, The Handmaid's Tale), de ők még gyerekcipőben járnak.
Ott van még az Amazon, ami viszont szintén szállítja szép fű alatt a komoly alkotásokat: The Man in the High Castle (majd valamikor a következő egy hónapban írok róla egy hosszabbat, mert a második évad is kiváló lett), Mad Dogs, Goliath (elvileg ütős lett, de majd ha lesz rá idő, végignézem), Sneaky Pete, Mozart in the Jungle, Patriot, Transparent. Olyanokat készítenek mostanság, mint a Departed (a film alapján).

Nekem viszont az elmúlt két évben egyik kedvencem a Starz lett. Gyakorlatilag ebben az időszakban a felnőtteknek szánt alkotásaik között, alig volt gyengébb produkció: Girlfriend Experience, Ash vs Evil Dead, Power, Black Sails, Flesh and Bone. Most fog jönni majd a nagy dobásuk, az American Gods (április 30.), ami nagyot szólhat. Ez juttathatja el őket a csúcsra (vagy épp indíthatja meg őket a lejtőn, mert mindenki sokat vár ettől a műtől).