Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Még pár hónappal ezelőtt írtam, hogy majd írok pár sort The Man in the High Castle-ről.

Kicsit kiment a fejemből a sok teendő miatt, aztán most megtaláltam a gépen pár gondolatot róla, amit összeírtam. Amire emlékszem belőle, hogy mennyivel jobb volt a második évad az elsőnél. Még az elsőben csak a karakterek építése ment, addig a másodikban már pörögtek az események, megismerhettük a birodalmat. Persze így is megmaradt jó pár egyéni szál, ami bosszantó volt (Frink vagy épp Juliana Crainé), de ezeket túl lehetett élni. A második évad fő sztorija az volt, hogy megpróbálják összeugrasztani a két nagyhatalmat (japánok és a nácik). Mire kialakul ez az esemény, addig sok dolgon megyünk keresztül, talán John Smith és Kido sztorija a legérdekesebb. A látvány parádés, mindössze azt sajnálom, hogy nem mutatják be jobban a világot. Rengeteg ziccert hagytak így ki, pedig lenne bőven mondanivaló. Először éreztem azt, hogy 10 rész túl rövid egy sztorihoz. Mindenféleképpen ajánlom ezt a sorozatot, főleg azoknak, akiket érdekelnek a második  világháborús témák vagy egy alternatív valóság.
2. évad: 8,5/10   összegezve az első évaddal: 7,5/10

Hap és Leonard második évadáról is essen pár szó. Mivel antológiai sorozat, így nem kötelező megnézni az első évadot, ami jó döntés lehet sokaknak, ugyanis az közel sem volt ilyen erős, mint a második. Itt is igaz, hogy jóval minőségibb 6 részt kaptunk, mint legelőször. Egy izgalmas haláleset adja a történet alapját, ahol a megszokott páros kerül bajba. Hap és Leonard élete megváltozott, de a barátságuk még a régi. A sorozat szinte tökéletesen mutatja be ezt. A sorozatgyilkosságok utáni nyomozás is végig izgalmas tud maradni, szóval megéri lepörgetni azt a hat epizódot. 8/10.

Berlin Station egy kémsztori, mely nagyon gyengén kezdett, sokáig nem is tért magához, aminél elgondolkoztam a kaszán, de az utolsó részekre nagyon beindult az első évad. Kifizetődött a sok alapozás és lassú haladás és a kesze-kusza szálak, így a végére egy pazar kémtörténetet kaptunk. Na ne olyan James Bondos témát képzeljünk el, ez inkább Night Managerre hajaz, de még annál is "kémesebb". 7/10

Mikor kijött, rögtön megnéztem a Room 104 című HBO sorozatot. 20-30 perces részek, mindegyik ugyanabban a hotelszobában játszódik, viszont semmi kapcsolódás nincsen közöttük(hasonló, mint a briteknél nagy sikerre vitt Inside no. 9), így bármelyik részt meg tudod nézni külön.

A részt megnézve nem mertem róla rögtön írni, mert azt hittem, hogy én vagyok egyedül, aki nem érti az egészet. Vártam külföldi és magyar kritikákra, végül kiderült, hogy szinte senki se érti mi is volt ez (még a rendező se..). Eléggé fura a befejezése, meg olyan semmilyen a történet. Remélem a többi részben nagyobb potenciál lesz, mert ez eddig nagyon gyenge.

Belenéztem az El Chapo c. sorozatba is.  Bőven elég volt belőle egy kevés is, gyenge az egész. Azért a Netflixnél sem minden jön be. A Narcos parádés volt, de ezt nyugodtan kihagyhatták volna. Apropó, nemsokára Narcos harmadik évad.

https://www.youtube.com/watch?v=j73-IvTvNN0

Szeptember 1.-je a dátum, jön a Cali Cartel. Orejueláék sem voltak piskóták. Saját repülőgéptársaság és egy csomó balhé. Visszatér Javier Pena és szerintem Pacho Herrera is.

Az Atlantás csajt castingolták Domino szerepére. Zaziet bírtam az Atlantában, meg amúgy is bejövős... végülis tök ideális választás egy hófehér albínó csajnak. :redchug: ;D Most már szeretnék látni egy Fehér Párducot, vagy egy mexikói Kolosszust, esetleg egy indiai Magnetot!!!!  8)

http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2017/07/deadpool-2-domino-zazie-beetz-600x339.jpg


Coolon/viasaton adják a Zöld Íjászt magyarul, imádom azt a sorozatot, de szinkronnal valami borzasztó, mikor a Speedy-t (Thea álneve ugye) úgy fordították, hogy "Spuri", akkor nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek ;D
Meg annyira egysíkúak a szinkronhangok, mellesleg egyáltalán nem illenek a legtöbb karakterre a magyar hangok. Szóval továbbra sem fogok semmit sem szinkronnal nézni.. :D

Írnátok nekem mondjuk ötös toplistákat, hogy nektek mik a kedvenc sorozataitok mostanában?

Nincs ötletem, mit nézzek, és ettől várok segítséget. Köszönöm előre is!

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 06, 2017, 23:42:17
Írnátok nekem mondjuk ötös toplistákat, hogy nektek mik a kedvenc sorozataitok mostanában?

Nincs ötletem, mit nézzek, és ettől várok segítséget. Köszönöm előre is!

Casual, Power, Sneaky Pete, Wrecked, Ozark.

en csak kettot lattam mostanaban, de ezeket ketszer is vegigneztem
banshee meg aranyelet

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 06, 2017, 23:42:17
Írnátok nekem mondjuk ötös toplistákat, hogy nektek mik a kedvenc sorozataitok mostanában?

Nincs ötletem, mit nézzek, és ettől várok segítséget. Köszönöm előre is!

Orange is the New Black, The Americans, Legion, Better Call Saul, 13 Reasons Why

bár nehéz 5be is beleszűkíteni  ;D

Forró szél. Nézd meg ötször. :bigok_125:  :beerchug:

Idézetet írta: bitang Dátum augusztus 07, 2017, 12:12:04
Forró szél. Nézd meg ötször. :bigok_125:  :beerchug:

Kiskoromban láttam kétszer, akkor már csak háromszor kell újranéznem ;D Micsoda szinkronhangok voltak benne, Helyey László, Zenthe Ferenc. :redchug:

Leftovers, Banshee, Orange is the new black, Legion, The Path a részemről.

#372 augusztus 07, 2017, 13:29:54, butyi
The Wire  :beerchug:
The Sopranos
Breaking Bad
24
Columbo

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 06, 2017, 23:42:17
Írnátok nekem mondjuk ötös toplistákat, hogy nektek mik a kedvenc sorozataitok mostanában?

Nincs ötletem, mit nézzek, és ettől várok segítséget. Köszönöm előre is!

Top5 mostanában

Leftovers
Americans
Brooklyn 99
The Expanse
Hap és Leonard

Öröklista

Scrubs
The Office
Breaking Bad
The Killing (USA)
Drót
Maffiózók

Idézetet írta: galarn Dátum augusztus 08, 2017, 16:29:32
Öröklista

Scrubs
The Office
Breaking Bad
The Killing (USA)
Drót
Maffiózók


A Drót kivételével, amit nagyon akartam szeretni, de nem jött be, pontosan ez az én öröklistám is. :beerchug:

Ez a Hap és Leonard, illetve The Expanse nagy kúlságnak tűnik, köszi az ajánlást! Illetve a többieknek is köszönöm, a Leftoversnek kénytelen leszek esélyt adni, már többen is írtátok :)