Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Most van az országos kaszák periódusa, illetve sok új sorozatot promóznak be ilyenkor különböző videókkal. Az elmúlt években már hozzászoktam, hogy szépen távolodom el a kábeles sorozatoktól, de most próbáltam felmérni, hogy mi is maradt számomra kábelen.

NBC:
- Amiket nézek: This Is Us, The Good Place, Brooklyn Nine-Nine
- Újoncaik: hét újat rendeltek be a következő évre, amiből engem így elsőre a Manifest érdekel mindössze: https://www.youtube.com/watch?v=BhKmfJrnrw0
Ahogyan írták, ez tuti High Concept lesz, aztán lehet egy hatalmas bukás (pilotot megpróbálom azért), mert Jeff Rake a készítő, aki ilyen átlagban 6-os értékelésű sorozatoknál található meg és a többségének nagyobb volt a füstje, mint a lángja.
Lesz nekik még kórházas sorozatuk természetesen (New Amsterdam), krimisorozatuk (The InBetween, ahol a főhős kommunikál a halottakkal), meg még ezen kívül négy semmitmondójuk is.  ;D

FOX:
- Amit nézek: Gotham... maradt egy 13 részes utolsó évadra a sorozat valami csoda folytán, de a csatorna szerintem mélyrepülésben van már egy ideje. Reménykedtem egy feltámadásban, Lethal Weapon, Gotham, Brooklyn és a többi sorozat kapcsán bizakodó voltam, de azért lássuk be a mostani felhozataluk közel sem olyan erős. Emlékszem régebben milyen sorozataik voltak (24, X-Akták, Narancsvidék, House, Arrested Development, Rém rendes család stb.), ahhoz képest ez kicsit csalódás. Ha lemegy a Gotham is, akkor nem tudom mi marad, mert elnézve a négy újoncot (The Passage, The Cool Kids, RelProven Innocent) egyik sem nyerte el a tetszésemet.

ABC:
- Amiket nézek: The Good Doctor 
Itt sem maradt nagy választék, pedig nyolc sorozatot rendeltek be. Mondjuk anno sem nagyon rajongtam értük, mert a számomra jó sorozataikat rendre elkaszálták nagyon hamar (Forever, Galavant), de idén talán javíthatnak. Van két sorozatok, ami érdekes lehet: A Million Little Things és a The Fix.

CBS:
- Számomra teljesen elhalt, anno Elementary volt még, de mostanra már csak pár rész erejéig nézek bele félévente 1-2x körülbelül. Következő szezonra viszont berendelték a Magnumot. Egy mexikói főszereplővel és Higgins pedig nő lesz.  ;D Van azonban egy sorozatuk, ami lekötött: God Friended Me.
Ami talán érdekelhet pár embert: FBI .

CW:
- Szép folyamatosan kaszáltam az évek alatt a CW termékeit, látva, hogy mennyire híg fos irányba indultak el. Az újoncok közül egyedül az All American érdekel, ami egy amerikai focis sorozat lesz fehér-fekete/gazdag-szegény ellentéttel szerintem. Előzetes itt: https://www.youtube.com/watch?v=LGn8mkOgLwI

Nekem van egy olyan érzésem, hogy jövő ilyenkorra leredukálódik 1-2 címre az országos sorozatok listája nálam.

Na tegnap megvolt az Arrow évadzárója, elég langyos évadot sikerült magunk mögött tudni, de azért kitartottam végig, mert meg kell mondjam, imádom még így is... :bash: ;D

Oliver a végén kötött egy megállapodást az FBI-al, ami azért részben sikeres volt, viszont ennek az volt az ára, hogy egy szuper börtönbe került, felfedve azt, hogy ő az íjász... Na ha én lennék a forgatókönyv író, akkor nem ezt a Flash-Supergirl idióta crossovereket tolnám, hanem behoznám a képbe a jó öreg Scofield bácsit, hatalmasat dobna a sorozaton, ráaadásul a Legends of tomorrowban már szerepeltek együtt, miért ne jöhetne ez össze most is? Egy teljes évadot le lehetne így tolni (de legalább egy 13 részes rövidített, sorozatzáró évadot simán), a nézettségen is dobna szerintem, meg egy igazán izgalmas befejezést lehetne ebből csinálni.

Pozzato, szerinted lehet ennek létjogosultsága? :D

Idézetet írta: peshark Dátum május 19, 2018, 10:46:51
Na tegnap megvolt az Arrow évadzárója, elég langyos évadot sikerült magunk mögött tudni, de azért kitartottam végig, mert meg kell mondjam, imádom még így is... :bash: ;D

Oliver a végén kötött egy megállapodást az FBI-al, ami azért részben sikeres volt, viszont ennek az volt az ára, hogy egy szuper börtönbe került, felfedve azt, hogy ő az íjász... Na ha én lennék a forgatókönyv író, akkor nem ezt a Flash-Supergirl idióta crossovereket tolnám, hanem behoznám a képbe a jó öreg Scofield bácsit, hatalmasat dobna a sorozaton, ráaadásul a Legends of tomorrowban már szerepeltek együtt, miért ne jöhetne ez össze most is? Egy teljes évadot le lehetne így tolni (de legalább egy 13 részes rövidített, sorozatzáró évadot simán), a nézettségen is dobna szerintem, meg egy igazán izgalmas befejezést lehetne ebből csinálni.

Pozzato, szerinted lehet ennek létjogosultsága? :D

Megmondom őszintén én nagyon régen kaszáltam a Flash-Arrow-LoT triót, de történtek már nagy meglepetések a sorozatok világában. Az megvan, hogy régebben is voltak crossoverek bőven, elvileg lesz az Arrow-nak Gothamben hasonló (igaz, az Batwomannel), de akár egy ilyen is benne lehet, bár azért az erős lenne. Lehet félreértettem, de Scofield karakterére gondolsz, vagy arra, akit Wentworth Miller alakít a LoT-ban? Azért kérdezem, mert az Arrow a CW-n megy, míg a Prison Break a FOX-on és nem csak emiatt lenne problémás.

Közben annyi jót olvastam már a Killing Eve sorozatról, hogy ma belenézek az első részbe, ha lesz időm. Elvileg 8.0-ról kezdett IMDB-n, most 8.7-nél jár.
https://www.youtube.com/watch?v=834sSnDSUmM

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 19, 2018, 13:58:44
Lehet félreértettem, de Scofield karakterére gondolsz, vagy arra, akit Wentworth Miller alakít a LoT-ban? Azért kérdezem, mert az Arrow a CW-n megy, míg a Prison Break a FOX-on és nem csak emiatt lenne problémás.

Igen pont ez a CW-FOX dolog miatt kerdezem, hogy szoktak-e ilyet csinalni... :/ Mert egy jo Scofield felbukkanasa nagyot szolna :D Magára Scofieldra gondolok, nem a LoT-os akármire, azt nem követem.

Volt már hasonlóra példa (asszem Baywatch - Pacific Blue párhuzam ugrik be Carmen Electra révén ( 8)), igaz ott ugye van kapcsolat az NBC és az USA Network között), de valamelyik sorozatból rémlik FOX-ABC átmenet is, szóval volt már ilyen.

A végcél Oroszország

Néha túlzásba viszik a lassításokat, meg a túlzóan romantikus mondatokat, de vannak érdekes dolgok benne, és a kommentár hangja brutál király. Három rész után úgy vagyok vele, hogy végignézem.

1. rész
Spanyol újgenerációval nyitnak, hót unalmas. Viszont utána Bacca története rendesen motiváló. Persze ismertem már a sztorit, de jó volt hallani a főszereplőket, édesanyját és barátait. 20 évesen még buszon melózott, nem volt semmi akadémia az életében. A tehetség felszínre tör, akármi is van.

2. rész
A mexikói földrengést kötik össze a labdarúgással, jó látni hogy válogatott focisták is segítenek. A másik bemutatott sztori a brazil játékos, akit Oroszország honosított. Guilhermét nem mindenki kedveli a ruszkiknál, mondhatni. A nyilatkozó köpcös szurkolófejedelemre rákerestem, hát erősen azon az állásponton van, hogy az ember bőre fehér lehet csak.

3. rész
Uruguay múltja és jelene nyitja ezt a részt, szerintem lazán nagyobb fanatikusai a labdarúgásnak, mint mi magyarok. A rész másik felében John Guidettiről van szó. Svédországban született, Dél-Afrikában nőtt fel, és leküzdött egy halálos betegséget. Biztos láttad már gyerekkori fotóját, ami rendszerint egy mém formájában kerül elő. Itt a fotó, Griezmann és a francia válogatott, vagyis mégsem. Az ott a svéd Guidetti!

CzechCouples S01E35

Cseh sorozat, de szerencsére van hozzá angol felirat. Haverom mondta, hogy nem összefüggőek a részek az évadban, és érteni fogom a korábbi epizódoktól függetlenül. Igaza lett, bár a forgatókönyv elég hektikusra sikerült. Először a közösségi médiáról beszélnek a suli előtt, aztán mikor egy férfi pénzt mutat fel, kissé hiteltelen fordulat következik. Még nem tudom, hogy maradok-e a sorozatnál, kicsit furcsa az epizódikus megoldás, pedig érdekelne mi lett a főszereplő lánnyal, mire költötte a pénzt, meg ilyenek.

Idézetet írta: TiB Dátum június 05, 2018, 14:25:14
CzechCouples S01E35

Cseh sorozat, de szerencsére van hozzá angol felirat. Haverom mondta, hogy nem összefüggőek a részek az évadban, és érteni fogom a korábbi epizódoktól függetlenül. Igaza lett, bár a forgatókönyv elég hektikusra sikerült. Először a közösségi médiáról beszélnek a suli előtt, aztán mikor egy férfi pénzt mutat fel, kissé hiteltelen fordulat következik. Még nem tudom, hogy maradok-e a sorozatnál, kicsit furcsa az epizódikus megoldás, pedig érdekelne mi lett a főszereplő lánnyal, mire költötte a pénzt, meg ilyenek.

Ha te nem léteznél, téged ki kellene találni.  ;D ;D ;D

#443 július 27, 2018, 21:19:09, TiB
Trust S01E06

- Van a Tussaud panoptikumban Hadrianusról szobor?
- Nem tudok róla uram.
- Pedig kellene, egy félreértett császár. Az ő reinkarnációja vagyok.
- Szuper.
- Mielőtt azt gondolná, hogy ez egy butaság, egy öregembertől, tegye fel a kérdést: melyikünk a milliárdos a szobában?
- Meggyőzött uram.

Trust S01E07

- Tudsz úszni?
- Nem.
- Pedig az fontos.
- Megtanítasz?
- Nem akarod, hogy én tanítsalak meg.
- De igen!
- Nem hinném.
- De igen!
- Ha ragaszkodsz hozzá.


Aki szereti az orvosi temaju sorozatokat, a Harrow-t mindenkepp porgesse vegig, 10 resz az elso evad, nekem 2 nap alatt sikerult, nem igazan tudod abbahagyni, ha elkezded. :D

Ballers S03E05

Túl későn vetkőzött ez a csaj, még az első évad idején fogadtam rá, hogy láthatjuk ilyesmi kivitelben a szezon végéig. Akkor buktam a fogadásom, két évaddal később meg vetkőzik. Hát kösz.


#447 augusztus 25, 2018, 11:34:36, Pozzato
Azért Julie nem rossz nő.  8)  Nemrég kezdett az új évad, eddig nem rossz, külön örülök Russell Brandnek, én bírom őt, néha egészen jó szerepei vannak (kicsit lehetne most is őrültebb..). Kíváncsi leszek erre a szörfös vonalra, hogy meddig fog élni.

Amit nem láttam, de érdekes lehet, az a Manchester City sorozata (All or Nothing: Manchester City):
https://www.youtube.com/watch?v=tK75EkajmFw

Amibe csak úgy belenéztem, de nagyon elborultnak tűnt, azaz Insatiable (nálam jó értelemben, de sokaknál fordított hatást is kiválthat):
https://www.youtube.com/watch?v=z-81WVD8xTs

Nyár folyamán letoltam a Cobra Kai-t. Megvan a Karate Kölyök? Na ez annak a folytatása, csak Ralph Macchio már nem tinédzser, hanem öreg róka. Újra összecsapnak majd Johnny-val, vagyis inkább átvitt értelemben. Amikor megláttam a trailert, nevettem, mert nem hittem, hogy ezt végig bírom majd nézni. Aztán pár óra alatt daráltam is, mert a nyár kellemes meglepetése volt (8,5/10). Akinek nincsen előismerete, az sem gáz, mert van közbe visszatekintés. Youtube-on fent van az összes rész, ha esetleg nem esne jól letölteni. Danielből sikeres vállalkozó lett, míg Johnny lecsúszott, de most mindkettőjüknek lesz egy tanítványa, ennél azonban komplikáltabb a dolog.
https://www.youtube.com/watch?v=xCwwxNbtK6Y

Unsolved szintén nagyon jó volt, amolyan félig doku, félig fikciós sorozat. Erős volt a szereplőgárda, Tupac és Biggie castingja jól sikerült nagyon, érdekes volt a sok kérdés az ügy kapcsán, amiről tényleg alig esett szó a médiában is (én azért utánaolvastam anno a háttérsztorinak, meg érdekelt is). Ne várjatok óriási következtetéseket vagy megoldásokat, nézőre bízza a sorozat, hogy akkor mi is az igazság, ami nagy valószínűséggel sosem fog kiderülni. Szerintem a végén hasonló következtetésre fog jutni az emberek többsége. Nálam ez 9/10, mert végig lekötött.
https://www.youtube.com/watch?v=rNRw-SgV8Ks

#448 augusztus 26, 2018, 01:38:16, TiB
All or Nothing: Manchester City E01

Egy rész alapján nem mondanám, hogy tökéletes sorozat lesz, kicsit sok sablonos mondat hangzik el, és túlságosan felületes az összkép. Viszont vannak benne igazán érdekes jelenetek, bár nem sok. Ilyen volt például mikor egy házimozi-szerű szobában egy mágnestáblánál Guardiola elmagyarázza, hogyan fog támadni a Liverpool. Gyors offenzívákat vezetnek, az elől lévő liverpooli támadhármasra mutat, hogy ők a City-védelem mögötti területre szeretnének besprintelni, a labda is oda fog érkezni. Ezt nem szabad hagyni, például a balhátvédnek zárni kell a passzsávokat folyamatos mozgással, hogy Salah ne kaphasson labdát.



A film készítői az ilyen taktikai részeket mintha vágóképnek használták volna fel, jól mutatott a nagy meccs előtt. Gonosz leszek, szerintem nem tudatosan került bele, de a meccsösszefoglaló során realizálódik a pályán Guardiola felvetése. A meccsösszefoglaló Ederson sérülésére, Mané kiállítására, a nagy győzelemre koncentrál, de számomra ez sokkal érdekesebb volt, hogy Salah mozgását lemodellezte a táblán, és bár más irányból, de a védelem mögé tudott kerülni a Liverpool, Salah pedig úgy ment előre, ahogy a mágnestáblán lehúzta. Nyilván nem adhatnak ki minden taktikai titkot, de remélem, hogy a sorozat ebbe az irányba megy el, és nem a pátosz és szuperlassított klisék felé.


Nagy Chainsmokers rajongó vagyok, a legutóbbi zenéjük is egyből letöltődött valahogy a telefonomra. (Side Effects) Aztán pár nappal később kijött a klipp is, amit elsőre nem is értettem, mert semmi más nincs benne hogy egy lány táncol. De aztán nezegettem a csajt és nekem nagyon bejön, ráadásul ahogy táncol  ;D
Aztán elkezdtem nézni a kommenteket és kb mindenki a csajról ír(Camila Mendes) hogy Veronica, nem kell dolgoznad, gazdag a családod.. Meg Riverdale. Meg hogy Camila miatt hallgatja a számot.

Rakerestem wtf az a Riverdale. Aztán láttam valami sorozat a CWn. Gyorsan megnéztem 2 részt és tetszett. Talán mert Veronica sokat szerepel, vagy mert volt benne egy két ismerős szereplő(Betty anyja) vagy mert a másik lány is bejövős..

Megmondom őszintén rákerestem hogy nagyjából mi fog történni(nem zavarnak a spoilerek, sőt sokszor szeretem tudni.. Nagy faszsag, tudom..) és tetszett.

Valakinek vélemény róla?