Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


The Shop
HBI dokusorozata, amelyben Lebron James és Maverick Carter a két "házigazda" (ha jól vettem ki, akkor már több tíz éve haverok, együtt nőhettek fel, egy gimibe jártak), akik egy Barber Shop-ban ülnek és különböző vendégekkel beszélgetnek. Közben van egy kis hajvágás, szakálligazítás stb. Egy epizód 25 perc környékén van, különböző témákat feszegetnek (elsőben például rasszizmus kerül szóba, hogy a feketét csak "szórakoztatnak" és másra nem jók). Több dolgot is érintenek, szóval nem lesz ez a full rasszista felhang benne. Második részben például Oladipo fejtegeti, hogy egyik pillanatban még a gépen ül és az OKC játékosa, mire leszállt a gép pedig már a Pacersé, pedig nem is szóltak neki közben arról, hogy eladták volna. Olyan vendégek lesznek majd, mint:
- Odell Beckham Jr.
- Draymond Green
- Candace Parker
- Snoop Dogg
- Alvin Kamara
- Jon Stewart (ő a fehér "ellenpólus", de párszor éreztem úgy, mint aki feldobja a témákat)
- Drake
- Mo Bamba
- Ben Simmons
- Elena Delle Donne (második részben ő a fehér kakukktojás)
- Victor Oladipo

Két rész ment le eddig, nekem tetszik, ha érdekel valakit, akkor még magyar felirat is van hozzá az HBO GO-n.

https://www.youtube.com/watch?v=UaF5bGijGeg

Az Aranyéletben Miklósi Arya sérthetetlen volt és 40 kilós kíméletlen gyilkos lett belőle.
Zebegényi sem merte azt mondani neki, hogy nem nevelik fel együtt Enikőt, mert Mira álmában elvágta volna a torkát.

Killing Eve: Még anno belekezdtem, aztán annyira kiszámíthatónak tűnt, hogy inkább azoknak ajánlottam volna, akik még nem járnak 10 sorozat felett életük során. Elérkeztem az évad feléhez és azon kaptam magam, hogy szórakoztató lett és egyben érdekes is. Sokan kiemelték Sandra Oh játékát, én elsősorban Jodie Corner szerepére hívnám fel a figyelmet. Számomra ő vitte a hátán a sorozatot, az a félig elmebeteg, félig vicces karakter zseniális volt, ki olykor csak kajálni akar egyet.  ;D A felállás nem bonyolult: gyilkológép vs titkos ügynök/nyomozó, aki azt hiszi James Bond-i képességekkel bír, közben csoda, ha egyáltalán tud lőni. Nekem nem az év újonca, de top3-ban benne van, kellemes csalódás volt. 8x40 perc, nem hosszú, hétvége alatt darálható és a jelenetek, párbeszédek ezt csak megkönnyítik a kiváló képi világ mellett. 8/10, ugyanez az IMDB szerint: 8,3 (20k).

La Casa del Papel / Money Heist: Egy sorozat, ahol fogalmad sincsen, hogy most hol is tartasz valójában. Én azt hiszem, hogy az első évadot láttam, Netflix szerint két évad van fent, IMDB szerint egy évad jött ki, megint más szerint már nem is ennyi rész van... Szóval ez egy spanyol bankrablós sorozat, amelynek a második évadára a héten szeretnék még sort keríteni. "Első szezon" alapján nálam nézős, pörgős sztori, nem az a sablonos bankrablós. Eddig 8,5/10, aztán hátha megy ez még feljebb. Az angol felirat mellett van magyar is, szóval bátran kezdjetek bele. IMDB értékelés közel 100 ezer ember után 8,6.

Hónapban még az alábbi sorozatokba tervezek belenézni, hátha valaki kedved kap hozzájuk, trailerek meg egy rövid leírás alapján:
Penoza: Holland sorozat, melyben egy feleség szembesül a meggyilkolt férje sötét múltjával. Az asszonynak kell átvenni a drogbizniszt, közben bosszút állni a férje gyilkosain és még a gyerekeit is nevelni. Jövőre jön ennek a magyar változata, amelyben Balsai Móni lesz a feleség. Város az is! Ez 2010-es, kint sikeres volt, 8,3 az értékelése 2700 ember után. Elvileg magyar szinkronos. https://www.youtube.com/watch?v=5f4SPUSU_mk
Le Bureau des Légendes: http://www.sorozatjunkie.hu/2018/10/15/emlekezteto-a-legendak-hivatala-1-evad/
Itt csupa jókat írnak róla, van magyarul is, lehet gyors dara lesz, sztorija érdekesnek tűnik. 8,6-nál jár 3000 ember után.
https://www.youtube.com/watch?v=1Jgli7eQytI

Közben ment feléhez ért a Shameless, kiszállt elvileg Fiona és Ian is. Megvárom az évad második felét, de lehet nyomok egy kaszát, viszont a Ray Donovannek nagyon jót tett a környezetváltás és a Ray központúság (New York).

La Casa de Papel:
Voltak kétségeim az első évadban, hogy miért is választották egyik főszereplőnek Úrsula Corberót (Tokio), de a második évad egyik jelenetében értelmet nyert az egész.


Összességében nagyon rendben volt ez a két évad, minimálisan feljebb tornászom azt a 8,5-es pontszámot (pár tizeddel). Végig izgalmas volt, fenntartotta az érdeklődést. Természetesen voltak benne hibák, de ezek még bőven vállalhatóak.

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 21, 2018, 13:33:53
The Shop
HBI dokusorozata, amelyben Lebron James és Maverick Carter a két "házigazda" (ha jól vettem ki, akkor már több tíz éve haverok, együtt nőhettek fel, egy gimibe jártak), akik egy Barber Shop-ban ülnek és különböző vendégekkel beszélgetnek. Közben van egy kis hajvágás, szakálligazítás stb. Egy epizód 25 perc környékén van, különböző témákat feszegetnek (elsőben például rasszizmus kerül szóba, hogy a feketét csak "szórakoztatnak" és másra nem jók). Több dolgot is érintenek, szóval nem lesz ez a full rasszista felhang benne. Második részben például Oladipo fejtegeti, hogy egyik pillanatban még a gépen ül és az OKC játékosa, mire leszállt a gép pedig már a Pacersé, pedig nem is szóltak neki közben arról, hogy eladták volna. Olyan vendégek lesznek majd, mint:
- Odell Beckham Jr.
- Draymond Green
- Candace Parker
- Snoop Dogg
- Alvin Kamara
- Jon Stewart (ő a fehér "ellenpólus", de párszor éreztem úgy, mint aki feldobja a témákat)
- Drake
- Mo Bamba
- Ben Simmons
- Elena Delle Donne (második részben ő a fehér kakukktojás)
- Victor Oladipo

Két rész ment le eddig, nekem tetszik, ha érdekel valakit, akkor még magyar felirat is van hozzá az HBO GO-n.

https://www.youtube.com/watch?v=UaF5bGijGeg

Lebron hajnalban feljott az orok pontlista 5. helyere, kapott is egy jo reklamot a sorozata, ott ul a tobbi legendaval a Barber Shopban ;D (nem borbelyt irok, mert ketszer is bordelyt irtam helyette...)


Kicsit visszaolvastam ha mar erre jartam. Az Aranyelet vege (SPOILER) nem egy alternativ veg lett? Ez lett volna ha korabban kiszallnak Erno ba bizniszeibol? Vagy esetleg amin meg filoztunk, hogy Mark almodta volna az egeszet? Pont a zaro resz elott neztem meg megint az Enemy c filmet, ugyhogy akkor csak csavarokra tudtam gondolni. Mark bena, ott nyomja a lovoldozos spilert, de laptopon, biolekvar, Erno bat ugy kell megmagyarazni az ugyesz urnak hogy kicsoda, Janka nincs lebenulva. De volt meg egy csomo ami erre utalt volna, annyira mar nem emlekszem. Vagy ez egy Szomszedok reboot spinoff?  :D Hivatalos magyarazat van amugy, vagy (amivel semmi baj nincs) gondolkodjon a kedves nezo?
Na majd a hetvegen megint megnezem, ugyelve a reszletekre, ugy sincs semmi foci  :P

Jó ez a Barber Shop kép. Jövőre szerintem már Kobe is meglesz, ha még bírja, akkor nem elérhetetlen Jabbar sem.. (bár vannak kételyeim, de aki évi 2 millió dollárt költ a testére, annak 100 évesen is játszania kell  ;D)

Én próbáltam utána olvasni, kérdeztem egyik ismerősömet is, aki statiszta volt a sorozatban, de ő sem tudott kiokosítani. Azt mondta, hogy megpróbáltak egy olyan befejezést összehozni, hogy utána ne adjanak egyértelmű végkifejletet, ahogy te is írod, rábízzák az emberre. Azóta megnéztem újból a záró részt, de csak több alternatívát sikerült felvázolnom, nem tisztult a kép.  ;D

Volt Anger Zsoltival interjú. Nekem a szavaiból az jött le, hogy ők ezt így akarták lezárni, ez egy kész sztori. Társadalomkritika, hogy aki nem simliskedik, akinek nincsenek kapcsolatai, aki nem csinálja okosba (és okosan), azok egy lakótelepen végzik. Ha megszólal a lelkiismereted (és hallgatsz rá), akkor ez lesz a sorsod. Valahogy az egész utolsó pár perc nem áll össze, annyi fél megoldás van rá, de ez nem is akkora baj.

Örültem volna egy spinoffnak (Endrebá' vagy mondjuk Janka életéről), de szerintem ebből nem lesz semmi.

Közben gyors sorozatajánló:
Elvakít a fény: Lengyel sorozat, HBO-s (GO-n fenn is van), elérhető szinkronosan. 8 részes, egyet láttam, én mindenképpen folytatom majd, ha lesz rá időm.
Kuba, a varsói drogkereskedő a külvilág számára rejtély, nem tudják, kicsoda valójában. Ám belefáradt már ebbe az életbe, le akar lépni Argentínába. De még van néhány dolog, amit le kell rendeznie. A lengyel HBO saját gyártású sorozata.
A lengyel HBO saját gyártású sorozata Kuba, a varsói drogkereskedő életébe nyújt bepillantást. A külvilág számára ő egy rejtély, csak a külsőségeket látják, de nem tudják, kicsoda valójában. A kliensei között politikus, celeb, háziasszony és zenész egyaránt megtalálható, és jóban van a helyi gengszterekkel is. Ám Kuba belefáradt már ebbe az életbe, le akar lépni Argentínába. De még van néhány dolog, amit le kell rendeznie, és keresztezi útját Dario, a régi vágású gengszer is, aki most szabadult.

Értékelések:
HBO GO: 4,6/5 (1800 ember)
IMDB: 8,1 (356 ember)
Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=0ptTReBbwhI

#472 november 15, 2018, 11:56:31, zsivany20
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 15, 2018, 11:32:13
Én próbáltam utána olvasni, kérdeztem egyik ismerősömet is, aki statiszta volt a sorozatban, de ő sem tudott kiokosítani. Azt mondta, hogy megpróbáltak egy olyan befejezést összehozni, hogy utána ne adjanak egyértelmű végkifejletet, ahogy te is írod, rábízzák az emberre. Azóta megnéztem újból a záró részt, de csak több alternatívát sikerült felvázolnom, nem tisztult a kép.  ;D

Volt Anger Zsoltival interjú. Nekem a szavaiból az jött le, hogy ők ezt így akarták lezárni, ez egy kész sztori. Társadalomkritika, hogy aki nem simliskedik, akinek nincsenek kapcsolatai, aki nem csinálja okosba (és okosan), azok egy lakótelepen végzik. Ha megszólal a lelkiismereted (és hallgatsz rá), akkor ez lesz a sorsod. Valahogy az egész utolsó pár perc nem áll össze, annyi fél megoldás van rá, de ez nem is akkora baj.

Örültem volna egy spinoffnak (Endrebá' vagy mondjuk Janka életéről), de szerintem ebből nem lesz semmi.

Közben gyors sorozatajánló:
Elvakít a fény: Lengyel sorozat, HBO-s (GO-n fenn is van), elérhető szinkronosan. 8 részes, egyet láttam, én mindenképpen folytatom majd, ha lesz rá időm.

Bevallom kicsit elfogult vagyok a magyar sorozatokkal, nekem nagyon bejött az Aranyélet. Jó-jó, ahogy sokan mondják, van benne pár életszerűtlen történés, de na... Összességében nekem nagyon plusszos. SPOILER A képi világ kimagaslik nálam, nagyon megfognak a helyszínek stb... Dunakanyar... a végén zseniális a jelenet ahogy a kamera ereszkedik rá az esti lakótelepi világra... annyira magyar, annyira bele tudja magát képzelni az ember... Szinte ott érezte magát az ember, testközeli... Komoly feelingje volt... És belülről is, mindenki volt már ilyen panellakásban  :)
A befejezés meg valóban, nagyban a nézőre van bízva... Engem egyedül Oszi és Míra karaktere bosszantott, a végén is Míra... tudja, hogy milyen a családja, ha nem lesz pénzük, úgyis okoskodnak majd valamit, hogy legyen... márpedig Ő pont ezeket a simliskedéseket akarja elkerülni... Erre elégetteti a pénzt, aminek a segítségével soha többet nem kellett volna simlis dolgokba vágniuk. És Márk is, már lángolt a pénz, mikor összeesik... Ha ez két perccel hamarabb történik, valószínűleg abból a pénzből több sansza lett volna elkerülni a tolószéket... Na mind1, mindenki maga vonja le a konzekvenciákat!:) SPOILER VÉGE

Pozz, ezek az HBO gyártású sorozatok amúgy egyre jobbak! Már én is szemeztem az Elvakít a fénnyel, ahogy egyébként több másik HBO-s sorozattal, adok is neki egy esélyt lassan.

Most épp egy másik HBO-s sorozatba kezdtem bele:
A bronz kert  /El Jardín de Bronce/
"Az HBO Latino argentin-amerikai összefogással készült, saját gyártású thrillersorozata egy fiatal pár kálváriáját meséli el. Fabian és Lila Danubio élete örökre megváltozik azon a napon, amikor a négyéves kislányuk nyomtalanul eltűnik a Buenos Aires-i metró forgatagában. A nyomozás eredménytelen marad, a rendőrök nem találnak sem indítékot, sem nyomokat, sem tanúkat. Az elkeseredett szülők nem hagyják annyiban a dolgot, kétségbeesett kutatóakciót indítanak a gyermekük után."
IMDB: 8.0 (552 votes)
HBO GO: 4,6/5 (176 votes)

A sztori bejött, az első rész alapján a hangulat is rendben van. Kíváncsi leszek a folytatásra.  :beerchug:

Én nagyon örülök neki, hogy az HBO egyre nagyobb teret ad az európai vonalnak (főleg a keletinek). Itt is remek rendezők, színészek vannak, akik képesek minőségi produktumra.

Az HBO Europe ezeket az országokat foglalja magába:
Hungary, Poland, Czech Republic, Slovakia, Romania, Bulgaria, Croatia, Slovenia, Serbia, Montenegro, Bosnia and Herzegovina, Macedonia, Moldova

Magyarországról jött ugye az Aranyélet - Terápia - Társas játék hármas. Szerintem a Terápia is jó volt (már amennyit láttam belőle), Társas játék is rendben volt, fokozatosan fejlődtek az évek alatt az alkotások. Romániából az Umbre-t emelném ki, amely nem egy vidám alkotás, de cserébe minőségi (8,9 az IMDB-n, 5000 szavazatnál). Érdemes még tőlük megemlíteni a most futó Hackerville-t is (az is bekezdett). Lengyeleknél még volt a Falka, engem nem fogott meg az első pár rész, dobtam is, de állítólag a második évad jól sikerült. Csehektől a Wasteland jó (legalábbis az értékelése), egyszer nem ártana elkezdeni.

Biztató, hogy egyre több jó európai sorozat készül, sok esetben érdekesebbek is, mint az amerikai vonal. Az számomra pedig külön öröm, hogy szép lassan többen néznek sorozatokat, mint filmeket. Most már egyre több ismerősöm mondja, hogy ő bizony sorozatozik inkább, filmet alig néz. Nem azt mondom, hogy nincsenek jó filmek, csak az embereknek sok esetben nincsen másfél, de most már inkább két órájuk egyben. Emiatt viszont tökéletes a sorozat a maga 40-60 percével, ott jobban is ki lehet fejteni egy sztorit, mint egy filmben kapkodva. Tudom, sok esély nincsen rá, de én jó pár régi és mostani filmet is áttennék sorozatba, rebootolnám, mert jobban el lehetne mesélni.

"Kíváncsi vagy a való életben milyen büntetés járna az #Aranyélet karaktereinek? a Jog és Elme cikkéből kiderül! Az első évad válogatott bűnei következnek jogász szemmel:"

Aranyélet, bűnös élet:
https://jogeselme.wordpress.com/2018/11/14/aranyelet-bunos-elet/

Forrás: Aranyélet - Facebook oldala
https://hu-hu.facebook.com/aranyelet.hbo/

És akkor még egy kis Aranyélet... egy kis Endre bá'... Figyelem, inkább azoknak ajánlom, akik már látták a sorozatot, mivel a tartalom nyomokban SPOILER-t tartalmaz!

https://comment.blog.hu/2018/11/16/most_megnezheti_endreba_motorcsonakos_eszosztasat_egyben

Ray Donovan S03E05

- Rosszkor nyitott rám.
- Rosszkor? Épp rejszoltál?
- Igen.
- Ha Isten nem akarná, hogy kiverjük, akkor rövidebb lenne a karunk.

Kidding:
Elkezdtem az első részt, de nekem nem tetszett. Azonban olvastam a honi és külföldi kritikákat, adni fogok neki még egy esélyt, mert elvileg az év egyik kiváló újoncát hozták össze. Az évad második fele lett nagyon erős, de az első három részben is voltak remek megoldások:
https://www.youtube.com/watch?v=w_YeNw0N8aE

Escape At Dannemora
Nem néztem utána a sztorinak, de a szereplőgárda iszonyatosan erős, belenéztem a pilotba, kicsit lassú, de engem a fényképezés meg a kissé filmes hatás és a színészek megvettek (ha csak az első pár rész erejéig is). Hét részes minisorozat egy szökésről, ha jól láttam magyar felirat is van hozzá.
https://www.youtube.com/watch?v=RVbOjP1Ziec

Elkezdtuk baratnommel nezni a La casa de Papel-t, ez tenyleg hatalmas sorozat amugy, 9 reszt lattunk eddig, azota mar egymast is varosneveken szolitjuk  :D Amugy hatarozottan a legnagyobb figura a Profon kivul Berlin.... :great:

Unai Emery: Peaky Blinders is teaching me English  ;D
https://www.bbc.com/sport/football/46330496

Arsenal manager Unai Emery says gangster drama Peaky Blinders is helping him perfect his English.

Mire jó a sorozatozás! Remélem nem vette át nagyon az akcentust  :great:
Ha netalán olaszba menne, akkor meg a Gomorra jön?  ;D Mikor franciába ment, akkor meg a Marseille és a Braquo segített neki?  ;D