Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum július 29, 2019, 10:24:15
The Boys

Jól kezdődik, a kezdőképernyő sokat elárul. Lassan ledaráltam az első szezont.

Emmy-díj - Legjobb minisorozat

Csernobil  1.75
When They See Us  2.00
Szökés Dannemorából  11.00
Fosse/Verdon  26.00
Éles tárgyak  51.00

További kategóriák az Unibetnél!


La casa de Papel

4 részt láttam eddig, de ennek a sorozatnak ezen részek alapján úgy érzem, nem kellett volna folytatódnia.. Az első két évad masszívan all time top 3 tag, viszont ez a harmadik évad egy összecsapott, zavarjuk le 8 rész alatt a 2x ekkora történetet évad lett eddig, sajnálom...

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 19, 2019, 10:04:31
La casa de Papel

4 részt láttam eddig, de ennek a sorozatnak ezen részek alapján úgy érzem, nem kellett volna folytatódnia.. Az első két évad masszívan all time top 3 tag, viszont ez a harmadik évad egy összecsapott, zavarjuk le 8 rész alatt a 2x ekkora történetet évad lett eddig, sajnálom...
Azt hittem, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ugyanezt érzem, az első két részt láttam eddig, de nem volt kedvem folytatni.. Néha számomra kínosan gyenge jelenetek voltak, nem ezt vártam. Sebaj, ott a Mindhunter és a The Righteous Gemstones, hátha azok jobbak lesznek.

The Righteous Gemstones
Általában, ha Danny McBride ír és rendez valamit, akkor elborult dologra számíthatunk (Eastbound & Down és Vice Principals), nincs ez másképp most sem. Gemstonék prédikátorok, akik a vallásból gazdagodtak meg. Fényűző életet élnek, hatalmas birtok, luxus terepjárók, sportautók, magángép és még lehetne sorolni. Szedik a sápot rendesen a hívektől, eléggé "vicces" már az is, ahogyan élnek. Keresztek mindenhol, közben csak a pénz és a még nagyobb luxus számukra a fontos. Ekkor üt be a baj. Nem is kicsit. Azt kell, hogy mondjam: kezdés eléggé bolond volt a medencés jelenettel (bár én még húztam volna tovább), utána repült az idő, voltak érdekesebb/humorosabb párbeszédek, majd jött az utolsó 5 perc. Az rántott be, mert közben elgondolkoztam a kaszán. Én azt mondom, hogy egy olyan dolgot dobtak fel, ami erköcsileg is érdekes lehet, amellett, hogy milyen következményekkel járhat a főszereplők számára.

Egészen elborult részekre számítok, ahol bármi megtörténhet, mint ahogyan a pilotban is. Azt már megszokhattuk, hogy McBride általában egy stabil 8-as értékelésű sorozatot össze tud rakni, most sem lesz ez másképp (Eastbound & Down: 8,2 és a Vice Principals: 8,0). A humora viszont nem mindenkinek fogyasztható, olykor kényelmetlenül érzi magát az ember. Ez jelen esetben sem lesz másképp. Az biztos, hogy a szereplőgárda erős, mivel McBride mellett ott lesz majd szokásosan Walton Goggins, illetve John Goodman, Adam Devine, Edi Patterson, Dermot Mulroney és Skyler Gisondo. Egyik sem százas, legalábbis eddigi sorozataikban, amiket láttam tőlük (talán Goodman a kivétel).

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 19, 2019, 10:36:18
Azt hittem, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ugyanezt érzem, az első két részt láttam eddig, de nem volt kedvem folytatni.. Néha számomra kínosan gyenge jelenetek voltak, nem ezt vártam. Sebaj, ott a Mindhunter és a The Righteous Gemstones, hátha azok jobbak lesznek.

Mar csak ket resz van hatra, de az 5.resz fele (spoilernek mondhato de semmit nem mondok el vele) a homoszexualitasrol szolt, nem sok tema van amivel ki lehet hozni a sodrombol de ez az.. Nem sokon mult, hogy shift-del az egesz harmadik evadra.. ;D

#576 augusztus 24, 2019, 00:31:26, Pozzato
Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 22, 2019, 21:52:58
Mar csak ket resz van hatra, de az 5.resz fele (spoilernek mondhato de semmit nem mondok el vele) a homoszexualitasrol szolt, nem sok tema van amivel ki lehet hozni a sodrombol de ez az.. Nem sokon mult, hogy shift-del az egesz harmadik evadra.. ;D
Megnéztem, mert érdekelt, miért olyan magas az utolsó rész értékelése, viszonylag sok ember szavazata után (9,6 / 6500 szavazó után). Én azt mondom, hogy ez egy hét részes vegetálás volt, amolyan első évad feeling, de már "tudsz mindent" szindróma. Kicsit kapkodósnak éreztem, bele kellett férnie 8 részbe. Rengeteg dolgot akartak összesűríteni, ami ilyenkor visszaüthet. Nincsen rendesen kibontva egy szál, elkapkodják a végét.

Aztán jött az évadzáró. Férfiasan bevallom, más csavarra számítottam Río és Tokyo kádas jelenete után. Véleményem szerint az is ütött volna, de kiszámíthatóbb. Számtalan sorozatot láttam az évek alatt (mondhatnám azt is, hogy rohadt sokat  ;D), ezért is örülök, hogy tudott újat mutatni valamilyen szinten az évad vége.

A Palermo-féle vonalra nem volt szükség, legalábbis irreleváns volt a szereplése az évad végkimenetelét tekintve (szerintem ez még nem spoiler), de úgy vélem, spanyolok is próbáltak megfelelni a mostani erőltetett trendeknek (számomra érthetetlenül erőltetik minden sorozatban..). Aki viszont hatalmas upgrade volt, az nem más, mint Alicia Sierra. Ez a full elmebeteg és agyafúrt terhes zsaru vitte hátán az utolsó részeket. Valamire mindig lehetett számítani tőle, nem okozott csalódást a végén sem. Van még egy sorozat (Vis a Vis: 8,3 / 4700 szavazó), lehet megnézem azt is, ha ott is ilyen bolond.  ;D

Örülök, hogy megváltoztak a feltételek, jött egy csavar is, ami új lendületet adhat a következő évadnak. Utolsó részre én adnék egy 9 körüli pontszámot. Remélem a következő "szezon" stabilabb lesz és nem a mélyből kell felhozni az utolsó 1-2 résszel az egészet.


Közben írták a szeptemberi Netflix újdonságokat:
The Spy (szeptember 6.) : 1960-as évek, izraeli kémsztori, Eli Cohen életét mutatja be. Főszereplő: Sacha Baron Cohen    Elképzelni sem tudom, milyen lesz egy komoly drámában, de nézősnek tűnik.
The I-Land (szeptember 12.): 7 részes, egy rejtélyes szigetről, ahová 10 ember érkezik. Megfigyelik őket, jobbá kell válniuk, de ehhez óriási megpróbáltatásokon kell keresztül menniük. Elég a rizsából, jöhet a trailer, ami engem megfogott: https://www.youtube.com/watch?v=a1nhfV2YANk
Unbelievable (szeptember 13.): A szeptemberi Netflix kínálat kiemelt sorozata. Nem igazán jöttem rá, hogy antológia jellegű sorozat lesz-e, esetleg mindössze egyszeri 8 rész, de inkább előbbire hajlok. Sztori: egy lányról szól, akit azzal vádolnak, hogy hazudott a megerőszakolásáról. Igaz történet (Pulitzer-díjas): https://www.youtube.com/watch?v=QTIkUzkbzQk
Bard of Blood (szeptember 27.): A sztori és a videó alapján mókás, olyan szegény ember Jack Ryan műsora lehet  ;D Aztán lehet óriási tévedés és pozitív csalódás lesz, de a videó második feléből a zene nem rossz, azzal végig lehetne tolni az évadot.  ;D Történet: Politikai kémthriller egy egykori kémről, akit visszarángatnak új, tanáremberi életéből, hogy mentse meg az országot és rég elvesztett szerelmét. Közelharci képességeivel, intellektuális hátterével és személyes kapcsolataival a főhős szembenéz halálos ellenségeivel, miközben versenyt fut az idővel. A tervek szerint indiai sorozatban még sosem látott, stilizált akciójelenetekre fognak építeni. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=uEE7HqPvqOg
The Politician (szeptember 27.): Ryan Murphy új sorozattal jelentkezik. Szereplők közt ott lesz Gwyneth Paltrow. Murphytől azért voltak mellényúlások, egy próbát lehet megér. Sztori: A főhős egy tehetős, santa barbara-i diák, aki hét éves kora óta akar az Egyesült Államok elnöke lenni, de hogy ezt elérje először a legálnokabb politikai terepen kell eligazodnia: a Saint Sebastian középiskolában. Ahhoz azonban, hogy DÖK-elnök lehessen, bekerüljön a Harvard-ra, vagyis rajta maradjon a siker felé vezető ösvényen, túl kell járnia kíméletlen osztálytársai eszén anélkül, hogy feláldozná erkölcsösségét, valamint gondosan kialakított imidzsét. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=6-kdBlzCG7w

Az ősz folyamán jön a nagy Netflix "magyarítás", nem viccelnek. Szinkronos és feliratos sorozatok, illetve filmek. Jön a teljes magyar felület, szóval komolyan gondolják a honi terjeszkedést is. Ez van most előtérben náluk, elvileg a Money Heist és még pár olyan sorozat (felkapott), ami eddig nem kapott feliratot, az akkor fog.

További sorozatok:
The Capture (BBC, szeptember 3.): Bodyguard utód? Videó nem rossz: https://www.youtube.com/watch?v=YSSmitzvmUU
The Unicocn (CBS, szeptember 26.): Egyetlen név: Walton Goggins. Egykamerás komédia, igaz sztori, női főszereplő. Ezek alapján lehetne borzasztó is, de bízom Waltonban. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=rI9HtyuexBk
Sunnyside (NBC, szeptember 26.): Ez lehet az egyik meglepetés kábelről. A készítőknek eléggé jó munkáik voltak eddig (Brooklyn Nine-Nine, The Good Place, Community, Parks and Recreation). Ettől még nem lesz egyértelműen jó vagy rossz, ezért is írtam meglepetést, mert a két véglet valamelyikét várom, nem hiszem, hogy langyos átmenet lesz. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=0SLR6NJQO2A
Godfather of Harlem (Epix, szeptember 29.): Oké, szeptember végén jöhet a legjobb? A Narcos készítője összehozott egy sorozatot, főszerepben Forest Whitakerrel. Sztori: A valóságos alapokon nyugvó történet egy hírhedt keresztapáról, Bumpy Johnson-ról szól, aki a 60-as évek elején tíz év börtön után visszatér szűkebb pátriájába, amit anno ő uralt. Viszont akkor már az olasz maffia viszi az utcákat, így a Genovese-klán ellen kell felvenni a harcot, hogy visszaszerezze azt, amit az övé. A brutális harcok közepette a főhős összeáll egy radikális prédikátorral, Malcolm X-szel, akinek politikai pályája épp felemelkedőben van. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=FXSt-InPzeY

Lesz mit nézni szeptember folyamán is, mert kezdődik a parlamenti ülésszak!

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 24, 2019, 00:28:29
Megnéztem, mert érdekelt, miért olyan magas az utolsó rész értékelése, viszonylag sok ember szavazata után (9,6 / 6500 szavazó után). Én azt mondom, hogy ez egy hét részes vegetálás volt, amolyan első évad feeling, de már "tudsz mindent" szindróma. Kicsit kapkodósnak éreztem, bele kellett férnie 8 részbe. Rengeteg dolgot akartak összesűríteni, ami ilyenkor visszaüthet. Nincsen rendesen kibontva egy szál, elkapkodják a végét.

Aztán jött az évadzáró. Férfiasan bevallom, más csavarra számítottam Río és Tokyo kádas jelenete után. Véleményem szerint az is ütött volna, de kiszámíthatóbb. Számtalan sorozatot láttam az évek alatt (mondhatnám azt is, hogy rohadt sokat  ;D), ezért is örülök, hogy tudott újat mutatni valamilyen szinten az évad vége.

A Palermo-féle vonalra nem volt szükség, legalábbis irreleváns volt a szereplése az évad végkimenetelét tekintve (szerintem ez még nem spoiler), de úgy vélem, spanyolok is próbáltak megfelelni a mostani erőltetett trendeknek (számomra érthetetlenül erőltetik minden sorozatban..). Aki viszont hatalmas upgrade volt, az nem más, mint Alicia Sierra. Ez a full elmebeteg és agyafúrt terhes zsaru vitte hátán az utolsó részeket. Valamire mindig lehetett számítani tőle, nem okozott csalódást a végén sem. Van még egy sorozat (Vis a Vis: 8,3 / 4700 szavazó), lehet megnézem azt is, ha ott is ilyen bolond.  ;D

Örülök, hogy megváltoztak a feltételek, jött egy csavar is, ami új lendületet adhat a következő évadnak. Utolsó részre én adnék egy 9 körüli pontszámot. Remélem a következő "szezon" stabilabb lesz és nem a mélyből kell felhozni az utolsó 1-2 résszel az egészet.

Na túlestünk mi is az utolsó részeken, nekem azért továbbra is negatív az egész..  :-\ Az utolsó rész volt egyedül ami hozta az elős két évados izgalmakat. Oké, ez nem a Prof terve volt, de közel sem volt annyira kidolgozott az egész, tényleg volt hogy egy emberen múltak helyzetek, nem voltak most annyira felkészülve.. Az utolsó résznél mondjuk éreztem, hogy nem lesz minden happy, de mikor Raquel Liszabon bebújt a ládikóba, már láttam magam előtt, ahogy Ángel találja meg és egy mélyenszántó beszélgetés után elengedi, vagy még akár segít is neki tovább bújkálni.. :D Hát nem így történt, mondjuk az várható volt, hogy nem headshot lesz a vége, de a mindig rafinált Profot sikerült ezzel rávenni arra, hogy elkattanjon. Amúgy a kreativitás is csökkent azért az egész évadban, Nairobit, Liszabont is a gyerekével zsarolták, semmi meglepő vagy izgalmas. Az új karakterek sem jöttek át, ahogy írtad Palermot, meg sem tudta közelíteni az öreg Berlint ... :D Bogota nekem semmit nem tett hozzá, Marseille tetszett volna ha többet szerepel, ő jó fazonnak tűnt. Tokyo továbbra is az idegesítő kategória nálam, és ahogy Denver mondta is, egy időzített bomba, ami miatt bármikor veszélybe kerülhetnek, és bármikor csinálhatja a feszkót. Rionak sem volt túl sok szerepe azon kívül, hogy néha bemutatták hogy tartják fogva... Nairobi elvesztése nálam hatalmas csalódás, őt imádtam. Nyilván ezzel a végjátékkal értelmet nyert a sorozat folytatása, jön a mentőakció Liszabonért, de azért még a bankból is ki kellene valahogy jönni, nyilván nézni fogom mert már rég beszippantott, de remélem tudnak azért emelni a színvonalon, hogy megközelítse az első két évadot.
Ja igen, még annyi, hogy Alicia feldobta a részeket, bár vele kapcsolatban elég ennyi : https://www.instagram.com/p/B0Qqti4Cstg/ :)

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 26, 2019, 12:10:26
Na túlestünk mi is az utolsó részeken, nekem azért továbbra is negatív az egész..  :-\ Az utolsó rész volt egyedül ami hozta az elős két évados izgalmakat. Oké, ez nem a Prof terve volt, de közel sem volt annyira kidolgozott az egész, tényleg volt hogy egy emberen múltak helyzetek, nem voltak most annyira felkészülve.. Az utolsó résznél mondjuk éreztem, hogy nem lesz minden happy, de mikor Raquel Liszabon bebújt a ládikóba, már láttam magam előtt, ahogy Ángel találja meg és egy mélyenszántó beszélgetés után elengedi, vagy még akár segít is neki tovább bújkálni.. :D Hát nem így történt, mondjuk az várható volt, hogy nem headshot lesz a vége, de a mindig rafinált Profot sikerült ezzel rávenni arra, hogy elkattanjon. Amúgy a kreativitás is csökkent azért az egész évadban, Nairobit, Liszabont is a gyerekével zsarolták, semmi meglepő vagy izgalmas. Az új karakterek sem jöttek át, ahogy írtad Palermot, meg sem tudta közelíteni az öreg Berlint ... :D Bogota nekem semmit nem tett hozzá, Marseille tetszett volna ha többet szerepel, ő jó fazonnak tűnt. Tokyo továbbra is az idegesítő kategória nálam, és ahogy Denver mondta is, egy időzített bomba, ami miatt bármikor veszélybe kerülhetnek, és bármikor csinálhatja a feszkót. Rionak sem volt túl sok szerepe azon kívül, hogy néha bemutatták hogy tartják fogva... Nairobi elvesztése nálam hatalmas csalódás, őt imádtam. Nyilván ezzel a végjátékkal értelmet nyert a sorozat folytatása, jön a mentőakció Liszabonért, de azért még a bankból is ki kellene valahogy jönni, nyilván nézni fogom mert már rég beszippantott, de remélem tudnak azért emelni a színvonalon, hogy megközelítse az első két évadot.
Ja igen, még annyi, hogy Alicia feldobta a részeket, bár vele kapcsolatban elég ennyi : https://www.instagram.com/p/B0Qqti4Cstg/ :)

Nekem is más volt az ötletem mind Raquel, mind Rio kapcsán.

Spoiler: Utóbbi esetében azt gondoltam, hogy a szakítással próbálja összeugrasztani a csapatot, mert közben a rendőrség besúgója lett, ezzel mentve a saját életét. Megtöri Tokyót és utána összeomlik minden. Raquelnél én túszejtésre gondoltam. Végül ezekből semmi sem lett, helyette más irányt vett a sztori.

Tokyónak egy jó jelenete volt, mikor vetkőzött, ezzel szerintem el is mondtam mindent.  ;D Professzor átverése szerintem egyfelől jó volt (sebezhetőség, új kapuk nyíltak a negyedik évadra), másfelől viszont abszurd. Van egy ember, aki szó szerint mindenre gondol egy rablás kapcsán (még arra is, ki mikor megy wc-re), de egy ilyen olcsó trükkre nem.. Oké, érzelmek stb., de épp előtte "szakított" Raquellel a buszban, plusz ő mondta Berlinnek, hogy érzelmek nem játszhatnak szerepet a döntéseknél. Azonban mindent felülírt, mikor a fa tetejéről szerelmet vallott a ládában lévő Raquelnek, aki egy tyúkkal osztozott a szűk helyen. WTF?  ;D

Nekem az volt az érzésem, volt egy előre megkomponált és átgondolt első két évad, ami után gyorsan kellett valamit csinálni. Óriási lett a hype, amivel nem számoltak. Ezért összehozták ezt, szerintem először megírták a csattanót, utána próbáltak köré valamit összehozni. Arturo Román minek kellett?  ;D Tipikusan az a szerepköre volt, hogy ki kellett tölteni az időt, mert kapkodtak a készítők és nem bontották ki rendesen a dolgokat, ezért fel kellett tölteni az ő szálával, ami érdektelen volt az összkép szempontjából.

Amikor beugrik a kapun, botrányos volt. Se a rendőrök, se a rablók nem állítják meg, mindenki meglepődik, mi a franc van. Az meg zseniális, hogy egy terhes nő sétálgathat a frontvonalban. Kedvencem: eldöntik a katonák, hogy bemennek a bankba, de az előzetes tudásuk alapján azzal nem számolnak, hogy van gránátvető is bent... Első évadban is volt, ha jól emlékszem, plusz a bent lévő elkapott zsaruk is láthatták a fegyverarzenált. Kijöttek, igazán szólhattak volna: ha a kapu közelébe mentek, akkor meghaltok. A csavarok jók voltak, de ezt elkapkodták véleményem szerint.

Mostanában egyre inkább ezt érzem a felkapott sorozatok kapcsán, hogy minél grandiózusabb dolgot akarnak bemutatni a nézőknek, hatalmas csavarokat, de a kisebb dolgokra és a sztorira már kevésbé figyelnek.

Jó ez az instás kép, ebben is lesz ráció.  :ok:

Lehet vakon vagyok, de nekem az elképzelésem a következő: Az első évadra volt közel 3 éve Alex Pinanak megírni, átgondolni és összerakni. Mellette gyakorlatilag egyetlen munkája volt. Mi változott tavaly óta? Három sorozatot vitt, plusz még vállalt kettőt időközben. A 2019-es El embarcadero pontozása is gyanús, mert úgy néz ki, az sem sikerült jól (főszereplője a Professzor).

Hangolódik az HBO is az őszre. Jött a Ballers záró évadának első része. Kaszáltam ezt a sorozatot, de valamiért felajánlotta a GO, hogy nézzem meg. Adtam egy utolsó esélyt és meglepődve tapasztaltam, hogy jó döntés volt. A fő szál továbbra is érdektelen (Dwayne élete/döntései), cserébe a mellékszereplők jók. Russell Brand behozatala jó ötlet volt (már az előző évadban is), Reggie vs Krutel is egyre viccesebb. Jason szövege hatalmas volt, meg utána Ricky is. Kiváncsi leszek, hogy mi történik majd vele, kiváló játssza a vagány, ugyanakkor full kretént. Azért ő emellett nagyon jó színész, tavaly GG-jelölés BlacKkKlansman főszerepért, jövőre pedig játszik Nolan új filmjében. Megint főszerep, ismerve Nolan munkásságát, minimum GG-jelölés ez is (ha jól játszik JDW). Amúgy kikacsintás a filmek irányába, Tenet érdekes lehet, várós. Szereposztás sem gyenge: Michael Caine, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Aaron Taylor-Johnson, Robert Pattinson.

The Righteous Gemstones... jót tett, hogy 30 percre vitték vissza az időtartamot, szereplőgárda ráadásul még erősebb lett. Ahol Danny McBride, Edi Patterson, Adam Devine és Walton Goggins mellé hozzák még Skyler Gisondót (Santa Clarita Diet) és Scott MacArthurt (The Mick), ott valami egészen elborult dologra van kilátás. Ennek előszele volt a moteles verekedés, de lesz itt még apritás bőven. Érdemes kivárni a végével és majd egyben darálni, mert még sokakban (köztük bennem is) vannak kételyek.

Snowfall: Nem igazán láttam, hogyan tudnak egy jó második évad után szintet lépni, de sikerült. Az évad nehézkesen indult, bár voltak ott is meglepő jelenetek. Az évad végéhez közeledve azonban egyre nő a színvonal. Nem tudom, hogy melyik verzió valósul meg (óriási bukás vagy tartják a szintet, esetleg emelik), de kíváncsi vagyok. Az HBO ezt - ha nem is mondták ki - a Narcos ellenfelének szánta. Azt a szintet nem éri el, de jó úton halad, hogy egy minőségi sorozattá váljon. Remélem Melody szálát viszik tovább, abban nagy lehetőségek rejlenek, vannak viszont szereplők, akiket jó, hogy háttérbe tolnak (Jerome és Louie).

Azért az HBO nem panaszkodhat, Trónok Harca után is van élet. Ezen három sorozaton kívül ott a Succession, Affair (záró évada) és Fremvandrerne/Beforeigners. Hat sorozat, jön a The Deuce utolsó évada szeptemberben, majd októbertől a Watchmen és a His Dark Materials (James McAvoy és Ruth Wilson). Utóbbihoz egy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1yuIE1OYnVI

The Spy
Netflix, van hozzá szinkron is. Pörgős, informatív és érdekes. Sacha Baron Cohen kiváló színész (megdöbbentően jó), de ezt eddig is tudtuk (komolytalan szerepei ellenére is). Érdekes kémtörténet, amiben szépen kibontják a 60-as évek arab politikai berendezkedéseit. Elgondolkodtató a mai helyzetre nézve, hogy Eli Cohen ténykedése mennyire változtatta meg azt a térséget, illetve ez milyen hatással volt a világra. Gyorsan le lehet pörgetni, mindössze 6 részes minisorozat. Vannak budapesti forgatási helyszínek is.
https://www.youtube.com/watch?v=5UijUOy0MmE

The Grand Tour
Nem láttam az összes részt, körülbelül a harmadát, csak a jobbakat (legalábbis a közvélemény szerinti jobbakat). Ezekben egyáltalán nem csalódtam, kolumbiai kiadás király volt, Urus is, Ford sem volt rossz (bár az eleje nem tetszett), de a top a mongóliai rész volt. Okkal lett ez 9,7 (2000 szavazat után), mert tényleg a hangosan röhögős, végén már sírva fakadós hülyeség az egész. Amellett, hogy csomó hasznos vagy épp haszontalan dolgot tudtam meg az országról, amellett az általuk eszkabált kocsi nagyon sok komikus helyzethez vezetett. Ahogyan ment fel az emelkedőkön, ott kiakadtam.  ;D
Szerencsére a részek nem kötődnek egymáshoz, szóval nyugodtan lehet nézni külön is, harmadik évadból még a 11-et akarom megnézni, többi a leírások alapján sem vonz. Megérte az Amazonnak ennyit fektetnie a sorozatba, mert tényleg egészen elborult.

Apple közben kijött a streaming szolgáltatás paramétereivel:
- havi díjcsomag 5 euró (kb 1800-1900 ft), ez szerintem a mai piacot figyelembe véve, nagyon jó ár
- november 1-jén indul (egyhetes próbaidőszak van), ráadásul hozzánk is rögtön érkezik
- magyar specifikációk, felirat, szinkron stb., minden lesz
Sorozatok:
- Morning Show: egy reggeli tévés műsor kulisszái mögötti történésekről szóló dramedy. Szereplők: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell
https://www.youtube.com/watch?v=eA7D4_qU9jo

- For All Mankind: alternatív történelmes széria Ron Moore-tól, amiben az oroszok értek el először a Holdra. Szereplők: Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Chris Bauer
https://www.youtube.com/watch?v=HZS9M52Bd_w

- See: ez a Peaky Blinders készítőjének világépítős, posztapokaliptikus sorozata, amiben a halálos vírust túlélő emberek megvakulnak  Szereplők: Jason Momoa, Alfre Woodard
https://www.youtube.com/watch?v=7Rg0y7NT1gU

- Dickinson: ez egy 1850-es években játszódó fekte komédiába hajló fejlődés/felnövéstörténet egy lázadó költőről, Emily Dickinson-ról
https://www.youtube.com/watch?v=_GtV9V0dBgw

- Truth Be Told: egy podcasterről, aki ismét elkezd foglalkozni azzal a gyilkossági üggyel, ami országos ismertséget hozott neki, és ez, miközben rengeteg kényes téma (rasszizmus, a magánélet védelme, a média felelőssége) kapcsán hoz felszínre kérdéseket, még abban a hitében is megingatja, hogy vajon tényleg a valódi tettest juttatta börtönbe

Link a hírhez: https://www.sorozatjunkie.hu/2019/09/11/november-elsejen-elesedik-az-apple-streaming-szolgaltatasa/

Arra leszek kíváncsi, hogy ezeken felül még mit tartalmaz a csomag 5 dollárért. Ha csak ezeket, akkor számomra érdekes két sorozat miatt (Morning Show és For All Mankind), nem feltétlenül éri meg előfizetni. Netflix és az HBO is havi szinten minimum 5-10 érdekeset ajánl fel, emellett számtalan film és egykori régi sorozat. Amazonról nem is beszélve, akik most feküdtek rá még inkább a sorozatokra, jön majd a Disney is (bár engem az annyira nem érint), szóval kell még sok-sok jóság az Apple-től, hogy megérje a még így is nagyon alacsony ár.

The I-Land
Amikor egy sorozatnál nincsen még előzetes kritika sem, mert senkinek sem engedik megtekinteni, ott gond lehet. Nem jó előjel, de mindezek ellenére adtam egy esélyt az I-Landnek. Nem kellett volna. Anno 10 évvel ezelőtt egy Asylum filmet úgy promótáltak karácsony tájékán, hogy "szar a fa alá". Na ez erre a sorozatra is tökéletesen illik. Első tíz perc:
- távolról folyamatosan közelítünk egy sziget felé, gyönyörű fényképezés, majd egy nő alakja rajzolódik ki, premier plán az arcára
- fekszik a homokban a szerencsétlenje, de épp akkor eszmél és egy kagylót szorongat. Ordas nagy buli lehetett, de ez sem hozza zavarba, valószínűleg sok ilyen estéje volt már
- körülnéz, látja, hogy tele minden pálmafákkal, homokkal, ez bizony nem a Beverly Hills 90210, rossz castingra jött
- mutat egy távolit a kamera, sehol senki a parton, ő is csalódottan veszi tudomásul, hogy ez a Lost spinoffja lehet
- elkezd kiabálni, utána pedig megfújja a kezében lévő kagylót, hogy garantáltan mindenki meghallja (legalábbis ő ezt gondolja)
- konkrétan a kagylóból kijövő hang fele olyan erős volt, mint a kiabálása (egy kósza fingra emlékeztetett), de ez sem zavarta meg
- jön egy felülnézet a sziget partjáról, az emberek ott fekszenek gyakorlatilag egyenlő távolságra egymásról (saccra egy 8-10 métert mondanék, látó és hallótávolságon belül)
- szerencsére ezt nem vette észre hősünk... későb elkezd nézelődni, meglát egy nőt a távolban, integet neki
- a nő gyakorlatilag olyan, mintha egy másik bolygóról jött volna, plusz rohadt messze van, logikálatlan a többi test elhelyezéséhez képest
- utána teljesen normális párbeszéd zajlik, hősünk köszön a nőnek, aki bámul, mint borjú az újkapura
- érzi a főhös, hogy itt valami nem stimmel, ezért megkérdezi hol is vagyunk? (mintha a másik tudná, aki ugyanúgy most kelt és ugyanolyan szettbe van, mint ő)
- mivel erre a kérdésre sem válaszolt, ezért feltesz egy újabb elméset: ismerjük egymást?
- a csaj végre visszakérdez a semmiből, hogy hívnak?
- rájönnek, hogy semmire se emlékeznek, mire a nő kést ránt a kagylós csajra..
- kisebb szóváltás alakul ki, de jobb belátásra térnek,  nem kéne rögtön meggyalázni egy gyilkossággal a szigetet
- eközben egy srác fut feléjük, hogy vannak még sokan rajtuk kívül ugyanígy a szigeten és menjenek oda ők is
- kiderül, hogy halomra fekszenek ott az emberek, mindenkinél most múlt el a bódulás & ájulás hatása
- csinálnak farönkökből egy rögtönzött survivor ülést, ahol megbeszélik, hogy senki sem tud semmit
- jön a vitatkozás a késes és a kagylós között, aztán késes oldalra néz, hogy mi van a szomszédja gallérjára írva, kiderül, ez lehet a nevük, mire az egyik srác megszólal: lehetséges, hogy csak márkanevek

Itt lett vége számomra az egésznek, mert annyira gyenge volt az egész, hogy arra szavak sincsenek. Közel 1000 szavazat után IMDB-n 3,7-re áll, de semelyik külföldi vagy honi kritikai oldalon nem olvastam jót róla.

Snowfall
Parádés szezon volt, egészen az évadzáróig.. Itt jön képbe az, hogy egy sorozat következő évadát az aktuális évad közepén rendelték be. Nagyon érződött, hogy nem erre akarták kihozni a sztorit, hanem három évaddal lezárni. Ehelyett, fogták és csináltak egy alternatív döntési epizódot (tipikus időhúzós rész, amikor valamivel el kell ütni a 30 percet, mert rohadtul nem ez volt a szkriptben), majd a végére benyomták, hogy nagyjából mi várható majd, bár érződött a bizonytalanság. Amikor a siker egy sorozatnál pont visszájára sül el.. Sajnálatos.

Manifest velemeny?


Nekem nagyon tetszett a par soros tartalom amit eloljaroban elolvastam.  Izgalommal vartam,de a vegere kínszenvedés volt.. 2ejjel lenyomtam de sokszor kozben inkabb a telomat nyomkodtam. Hogy lehet egy ilyen erdekes temabol ilyen szart osszehozni. Szerencséjük hogy olyan vagyok mint Sheldon Cooper, kell a befejezes, igy nem kaszalom a 2.evadot.

Egyedul az izgat mi lett a pilotaval es a novel..

Idézetet írta: MessiÁs Dátum szeptember 15, 2019, 06:29:33
Manifest velemeny?


Nekem nagyon tetszett a par soros tartalom amit eloljaroban elolvastam.  Izgalommal vartam,de a vegere kínszenvedés volt.. 2ejjel lenyomtam de sokszor kozben inkabb a telomat nyomkodtam. Hogy lehet egy ilyen erdekes temabol ilyen szart osszehozni. Szerencséjük hogy olyan vagyok mint Sheldon Cooper, kell a befejezes, igy nem kaszalom a 2.evadot.

Egyedul az izgat mi lett a pilotaval es a novel..

En is elkezdtem azt anno nezni de ugy 4-5 resz utan valahogy abbamaradt es utana nem is nagyon hianyzott, pedig erdekesen indult, az alap tortenet is tetszett, meg en a repulest-repulogepekkel kapcsolatos dolgokat nagyon szeretem, de a sorozat nem igazan fogott meg.