Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Strangled / A martfűi rém
Film vagy sorozat? Sorozat vagy film? Örök kérdés, de a Strangled is bizonyítja, jobb egy mélyebb sztorit sorozatként kibontani, főleg akkor, ha ilyen atmoszférája van, mint ennek. Moziban láttam anno a filmet belőle, jó volt, de sorozatként részletesebb, hangulata is sokkal inkább sorozatra való. Természetesen az alaptörténet ugyanaz, előzetest nem tudok hozzá mutatni, maximum a filmhez.

Van viszont előzetes ráadásul magyar felirattal az Ifjú Wallander sorozathoz, ami előzménysztori lesz és szeptemberben érkezik a Netflixre:
https://www.youtube.com/watch?v=Ucsiid9Isyk


Azt hiszem, befér a sorozat témába is...

https://www.libri.hu/konyv/montse_linde.a-nagy-penzrablas-a-professzor-naploja.html

"Sergio Marquina, vagy ismertebb nevén "a Professzor", Spanyolország legnagyobb rablásának vezetője gyerek- és kamaszkora nagy részét a San Sebastiáni San Juan de Dios kórházban töltötte. Ott kötött barátságot Jero Lamarcával.

Jero legnehezebb napjain a már akkor is kivételes intelligenciával bíró Sergio fejtörőket talált ki számára, hogy elterelje a figyelmét a betegségről. Amikor Sergio tekintete homályosult el, Jero terelte vissza: megtanította papírmadarakat hajtogatni.

Kis idő eltelt már az Állami Pénzverde kirablása óta. Jero éppen a kevéske holmiját szedegeti össze a motorjavító műhelyében, melyet bezárni kényszerül, amikor csomagot kap. Egy aláírás nélküli levél, egy füzet, egy lakattal lezárt kis doboz, egy fénykép, egy Dali maszk és egy piros papírmadár van benne.

Jeronak kétsége sem lehet. Valahol odakint Sergio elrejtette számára a zsákmány egy részét, hogy új életet kezdhessen. Csak követnie kell nyomokat, hogy megtalálja.

A professzor naplója izgalmas új részletekkel is szolgál, miközben szórakoztató fejtörők elé állítja olvasóit, és mindezeket a sorozat kedvenc karaktereinek a fotóival színesíti.

Kötelező olvasmány minden rajongónak.
"


Itt akad film, meg sorozat guru boven. A Grace Klinika 12. evadanal megakadtam, a kovi evadhoz nem talalok szinkront. Alapbol nincs v csak en nem akadtam ra???

Bayern München győzelmi sorozata a BL-ben.  :laugh:

#680 augusztus 24, 2020, 23:04:38, TiB
Idézetet írta: RedMunchen Dátum augusztus 24, 2020, 19:03:31
Itt akad film, meg sorozat guru boven. A Grace Klinika 12. evadanal megakadtam, a kovi evadhoz nem talalok szinkront. Alapbol nincs v csak en nem akadtam ra???

Itt azt írják, hogy ennyi évad magyar szinkronos csak.

https://www.wikiwand.com/hu/A_Grace_klinika_epiz%C3%B3djainak_list%C3%A1ja

Idézetet írta: RedMunchen Dátum augusztus 24, 2020, 19:03:31
Itt akad film, meg sorozat guru boven. A Grace Klinika 12. evadanal megakadtam, a kovi evadhoz nem talalok szinkront. Alapbol nincs v csak en nem akadtam ra???

12 évad végéig szinkronos csak. 13-16 évad Angol de mindegyik részhez van felirat  :)

#682 augusztus 25, 2020, 13:22:40, zsivany20
Mondj egy mesét



Kicsit kétkedve néztem bele, amolyan "elindítom háttérzajnak" módon, de meglepően érdekes kis sorozat... van benne minden... intrika, akció, romantikus szál, családi dráma... az első évad közepén vagyok vele, de engem megnyert, pozitív csalódás volt. Az HBO Go-n szinkronosan és felirattal is megtekinthető.

(Két darab, egyaránt 10 részes évadból áll.)

Várható volt, jönnek most már a sportdokuk, aminek én örülük. Az egyik nagy projekt Ayrton Senna élete lesz, nyolc részből áll majd, egészen a tragikus haláláig bemutatja az életét.

Közben már jött is a The Boys második évada, rögtön három résszel.  :great:

https://www.youtube.com/watch?v=MN8fFM1ZdWo


Még augusztus végén jött Netflixre egy újabb német sorozat: Biohackers. A kommentek alapján jónak tűnik, IMDB pontszám gyenge, valaki látta vagy belenézett már? Hétvégén teszek egy próbát, általában németek korrekt cuccokat raknak össze: Dark, How to Sell Drugs Online (Fast), Babylon Berlin, Deutschland 83, Dogs of Berlin és Berlin Station. Valószínűleg annyira gyenge nem lehet.
https://www.youtube.com/watch?v=atHBOUvgBI8

Akinek van Netflix fiokja meg tudja mondani, hogy a Vikingek szinkronos v csak feliratos? Foleg a 6. evad erdekelne. Koszonet erte!

Idézetet írta: RedMunchen Dátum szeptember 07, 2020, 19:28:20
Akinek van Netflix fiokja meg tudja mondani, hogy a Vikingek szinkronos v csak feliratos? Foleg a 6. evad erdekelne. Koszonet erte!
Feliratos.


Raised by Wolves
Az HBO (Max) újabb dobása, sokan dicsérik, nekem egyelőre csak a flashback jelenetek tetszenek. Sokat nem tudok még róla mondani, egy részt láttam, majd folytatom (jelenleg három elérhető és hét részből áll az évad).
https://www.youtube.com/watch?v=rE92bDAlPXI


Des
Egy újabb true crime sorozat, Dennis "Please call me Des" Nilsen sorozatgyilkosról, akit David Tennant alakít. Tennant parádésan játszik, de ehhez azt hiszem, hogy hozzászokhattunk (Jessica Jones főgonosz, Good Omens stb.). Ne úgy képzeljük el a sorozatot, hogy majd hatalmas nyomozás lesz a gyilkosról, kiléte pedig épp az utolsó részben derül ki. Rögtön belecsöppenünk a közepébe, ahol Tennant pimasz játéka az, ami kizökkent minket a komfortzónánkból. Mindössze 3 részről beszélünk, akár egy este alatt is le lehet darálni, jobb kedvünk nem lesz tőle. Ami viszont a sorozat fő kérdése, hogy lett Des ilyen, arra nem tudom, hogy megfelelő választ kaptunk-e, vagy inkább kellett volna még neki 2 rész, hogy jobban kifejtsék a sztorit...

https://www.youtube.com/watch?v=EzXgIV-EJQE

The Last Dance egyből be is gyűjtötte ez Emmy-díjat. LeBron felkészülhet, kell neki az Emmy is (vagy rögtön Oscar-díj a Space Jam remake-kel? Viccnek is rossz...), különben nem éri be sohasem MJ-t (ami nem történhet meg, mert akkor MJ személyesre venné  ;D).

Emmy
Az elmúlt években sokat fejlődött fogadás szempontjából ez a szegmens is, szinte a díjazottak 70-80%-a megmondható előre. Akadnak persze olyan gálák, ahol borul minden, de ez már nem túl gyakori. Természetesen így is volt számukra egy-két vakvolt, amivel jöhetett egy-egy nagyobb szorzó. Aminek ugyan van realitása, de mégsem vesznek figyelembe bizonyos dolgokat az irodák. Idén a díjátadón 17 fő kategória volt, ahol már előre borítékolható volt a Watchmen - Succession - Schitt's Creek trió tarolása. Utóbbit esetében ez annak is betudható, hogy vége a sorozatnak, ezért akarták elhalmozni díjakkal, ha eddig nem tették.

Kicsit túltolták, ugyanis a 17 fő kategóriából 7 díjat húzott be (!!), nem néztem utána, de szerintem ez biztos rekord komédiában. Dan Levy egymaga négy Emmy-t hozott össze, mint rendező, írő, mellékszereplő plusz sorozat. Levy family összességében nem járt annyira rosszul, édesapa (Eugene, akit ismerhetünk az Amerikai Pitéből), szintén nyert egyet, mint legjobb főszereplő. Ez valami egészen elképesztő tarolás volt, kicsit sajnálom a Dead to Me-t, illetve a What We Do in the Shadows-t, de esélyük sem volt.

Watchmen amit lehetett, elhozott, Mark Ruffalo ellen esélye sem volt Jeremy Ironsnak, pedig ő is kiemelkedő volt, de Ruffalo etalon. Succession megállt négynél, pedig arra is lehetett gondolni, hogy elhoznak hatot, nagyon erre utaltak az oddsmozgások. Sarah Snook szorzója azt hiszem 8.00-ról zuhant lefelé az utolsó pár órában, de végül Julia Garner érvényesítette a papírformát. Egyik tippjátékban behúztam Snook győzelmét, pénzzel nem mertem, mert Garner annyira elit volt idén is. Jeremy Strong 3.50-es szorzója viszont simán jött, ezt szerintem benézték, végén már 2.50-nél járt, de késő volt kozmetikázni a dolgokat (soha rosszabb gálát).

Amit sajnálok, az a következő két kategória:
Legjobb mellékszereplő (Dráma): Láttam a The Morning Show-t, Billy Crudup szerintem kiváló volt, de Kieran Culkin simán jobb volt nála az Utódlásban. Culkin szintén az a kategória, akit utálnak a kritikusok, összességében azt hiszem már három Golden Globe-jelölésnél jár, de nincs győzelme. Ami talán ennél is meglepőbb, hogy az Ozark gyakorlatilag minden kategóriában ott volt, de aki elvitte a hátán az évadot, azt még csak nem is jelölték. Azt gondolom, hogy okkal történt ez, kellett egy Apple Emmy-díj is, mert Tom Pelphrey jelölése és veresége esetén, népfelháborodás lett volna. Pelphrey kiemelkedő volt, de tipikusan ő az a színész, akiről valamiért mindig megfeledkeznek. Nincs is semmi komoly jelölése, mintha figyelembe se vennék őt... Akkor lehetett sejteni, hogy Crudup nyer, mikor a végén bezuhant a szorzója.
Legjobb mellékszereplő (Limitált): A kategória, ahol csak tapogatózni lehetett, sokan Collette vs Smart csatát vártak, de ott volt surranópályán Uzo Aduba. Akinek a szorzója 6.00 és 9.00 között mozgott, ha jól emlékszem. Sokat gondolkoztam, hogy a BLM-mozgalom jegyében lehet kaphat egy újabbat, de őt anno elhalmozták a Orange Is the New Black-ért. Aztán végül behúzta...

A gála legnagyobb meglepetése azonban nem Aduba győzelme volt, hanem az, hogy Zendaya behúzta a győzelmet (10.00 környéki szorzóval) egy olyan mezőnyben, ami magasan a legerősebb volt. Laura Linney-re lett felépítve az Ozark 3. évada, azért, hogy kapjon Bateman után egy Emmy-t ő is. A különbség az, hogy szerintem Linney nem volt kiemelkedő, de annyira tolták őt, hogy azt gondoltam, ez bizony sima lesz. Arra vártam, hogy az Apple itt kaphat majd egyet Aniston révén, esetleg szépít a The Crown, vagy Jodie Comer duplázik. Nem láttam az Eufóriát, de nem hinném, hogy Zendaya ennyire kiemelkedő volt. Ha mást nem, Comer rutinból biztosan lejátszotta őt, de ideje most már akkor belenézni, miért is kapta Zendaya ezt a díjat.

Következő év még messze van, de elnézve azt, hogy két év alatt 14 fő jelölésből, mindössze 3 kategóriában nyert az Ozark, számomra előrevetíti azt, hogy a következő évben megjelenő utolsó dupla évad (költséghatékonyság címén raktak össze kettőt) tarolni fog. Kivéve akkor, ha valami olyan irányzat nem lesz, esetleg annyira elszúrják, hogy valaki jön és elviszi előlük a díjakat.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 19, 2020, 12:39:08
Des
Egy újabb true crime sorozat, Dennis "Please call me Des" Nilsen sorozatgyilkosról, akit David Tennant alakít. Tennant parádésan játszik, de ehhez azt hiszem, hogy hozzászokhattunk (Jessica Jones főgonosz, Good Omens stb.). Ne úgy képzeljük el a sorozatot, hogy majd hatalmas nyomozás lesz a gyilkosról, kiléte pedig épp az utolsó részben derül ki. Rögtön belecsöppenünk a közepébe, ahol Tennant pimasz játéka az, ami kizökkent minket a komfortzónánkból. Mindössze 3 részről beszélünk, akár egy este alatt is le lehet darálni, jobb kedvünk nem lesz tőle. Ami viszont a sorozat fő kérdése, hogy lett Des ilyen, arra nem tudom, hogy megfelelő választ kaptunk-e, vagy inkább kellett volna még neki 2 rész, hogy jobban kifejtsék a sztorit...

https://www.youtube.com/watch?v=EzXgIV-EJQE
Egy mélyebb elemzés a filmről, de a kérdésedre itt sincs válasz.

https://24.hu/kultura/2020/09/25/des-sorozat-dennis-nilsen-sorozatgyilkos-hbo-go/