SPF Klub Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pepi6 Dátum február 02, 2013, 10:50:03
Szerencsétlen 40 hozzászólásom van, mégis teljesen korrekt a rendszer szerintem. Azért kapunk pontot, hogy tippjátékokban játszunk, ahol bónuszokat kapunk + hogy a fórumon írogatunk egymásnak :D Szerintem aki egy ilyenbe beleköt, hogy csak 3 év múlva lesz belőle neki valami, ott nincsenek rendben a dolgok xdd

Már 41! ;)

és nekem is egyel több, juppííí! ;D ;D

Még egyszer hozzászólok ehhez a témához, hogy tisztázzak néhány dolgot, aztán befejeztem, aki érti az érti, aki nem érti az nem érti, aki meg nem akarja érteni, azzal meg nincs dolgom.

Először is lenne egy teoretikus kérdésem: Miért van az, hogy ha valakinek ellenvéleménye van, akkor az egyből közellenséggé válik?
(Nem kell rá válaszolni, tudom a választ.)

Másodszor, örülök, hogy Milan leírta, hogy szerinte hogyan lehet 8 év alatt összehozni az iPad-ot, mert ennek kapcsán legalább lehet látni, hol van köztünk a nézeteltérés a ,,reális" és az ,,irreális" fogalom értelmezésében. (Először arra gondoltam, hogy privátban írom le neki, de nem baj, ha más is látja, elsősorban azok, akik kvázi ,,lehülyéztek", mert aggályaimat fejeztem ki.)

A számolás arról szól, hogy havi 800 pontot hogyan lehet egyszer összehozni, ami egyetértve Milan-nal, teljesen reális. Ezt azonban nem egyszer, vagy ötször, vagy tízszer, hanem 8 évig folyamatosan, azaz 96-szor kell  egymás után megcsinálni, ami viszont egyáltalán nem reális.

Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
Fórumos hozzászólások (pl. írt 300 hozzászólást): 100 pont + 300 pont (100 fölött 1,5 pont jár hozzászólásonként)
Havi 300 hozzászólás (azaz napi 10). 96*300=28.800
Havi 300 érdemleges hozzászólás (ismétlem nem egyszer-ötször-tízszer, hanem 96-szor egymás után) szerintem irreális. (Különösen azóta, hogy a Guru elemzések már nem a fórumon futnak, de ez mellékes.) Megjegyzem Milan-nak most van 19.786 (6.925 naponta). Van valaki a közelében? És ha valaki úgy érzi magáról, hogy nagyon aktív, nézze már meg, hol tart.

Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
Köszönetek (feltételezzük, hogy minden hozzászólásra kap 1 köszönetet): 30 pont
Fórumos régiség: 5 pont
A köszönetekért és a fórum tagságért járó pontokkal nem foglalkoznék, elenyésző tétel.

Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
Kezdő tippjáték győzelem: 100 pont
Tippjáték (először a kezdő, utána nyilván a hozzászólások miatt mindig a haladó) megnyerése 96-szor egymás után. Szerintem irreális. Jelentkezzen, ha valaki 10-szer, vagy csak 5-ször egymás után megnyerte. (Esetleg 3-szor?)
Ez még akkor is irreális, ha hozzáveszem azt, amit Milan nem említett, hogy a különböző egyéb játékok (SfTotó, SfScore, Betfair Liga, SPF Kupa) megnyerésével is meg lehet szerezni ezt a pontot. Ez akkor is azt jelenti, hogy minden hónapban meg kell nyerni valamelyiket. 96-szor egymás után!!! Reális???


Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
SfGuru elemzések: 30 helyes tipp = 90 pont, 20 helytelen = 20 pont
Hát erre, esetleg mondhatnám, hogy határeset, de inkább ez is irreálisnak tűnik 96-szor egymás után.
50 elemzés, ha valami tartalma is van, az információk utánjárásával együtt, az szerintem legalább 15-20 óra (20-25 perc/darab). Biztos vannak ügyesebbek is, de ezt minden hónapban hozni kell


Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
Weboldal ajánlás (mondjuk 10 személynek ajánlja az oldalt): 5 csak regisztrál (50 pont), 5 aktív is lesz (+150 pont)
96*10=960 személynek kell regisztrálni és abból 480-nak aktívnak kell lenni. Nézzetek már körül, hogy van-e 960 olyan ismerősötök, aki hajlandó lesz regisztrálni. Ha, nagyon optimista megközelítésben minden 4. ismerősötök hajlandó lesz regisztrálni (bár szerintem már ez is irreális gondolat), akkor ahhoz kell  3800 ember.
Szerintem ez irreális.

Idézetet írta: Milan Dátum február 02, 2013, 00:25:38
Vegyünk csak 800 pontot.
Egy év alatt: 9600 pont
Az iPad elérhető: 8 év és egy pici alatt...

Valójában hosszúnak bizonyulhat, de nem irreális.

Szerintem meg irreális.

Ha jól számoltam, és ha Kagawa még megkapja a hónap fogadója címet is (amire megvan az esélye), akkor januárban összejön neki a 800 pont. De ezt még 95-ször meg kellene ismételnie.

Mivel az itt lévők többnyire sportfogadással (vagyis esélyekkel és egyebek) foglalkoznak, beláthatják, hogy ez NEM REÁLIS!

Ha csak 3-4-gyel szorzom meg az eredetileg kiszámolt 8 évet, akkor véleményem szerint nem rugaszkodtam el a valóságtól, sőt valószínűleg keveset mondtam. Természetesen ezt a mostani pontozásra vonatkozó szabályzat alapján mondom. Ne számoljuk bele előre azt, ha esetleg a jövőben változnak a szabályok, a pontozás, vagy az egész rendszer. Főleg azért ne, mert lehet, hogy éppen a fenti levezetés indítja Milan-ékat arra, hogy változtassanak.

(Mielőtt valaki első felindulásában el kezdene fikázni, vagy megpróbálna meggyőzni, legyen szíves olvassa el újra hozzászólás első mondatát.)


Még annyit azoknak, akik szerint ,,savanyú a szőlő", vagy ,,nincsenek rendben a dolgok" nálam, hogy semmi bajom ezzel a Klub szisztémával, maga az ötlet jó, ha jól emlékszem ezt le is írtam, hogy a kezdeményezés tetszik. Nekem az irreális pontszámokért betett értékes ajándékokkal volt bajom, mert az szerintem (már meg ne haragudjon senki), de a fentiek tükrében szimpla ,,parasztvakítás". Csak, hogy az is értse, aki nem akarja: Nem az a bajom, hogy pl. az iPad-et nem rakták be 5.000 pontért, hanem az, hogy berakták 80.000-ért. (És itt újra csak vissza kell utalnom a hozzászólás első mondatára.)

Biztos vagyok benne, hogy vannak akik értik, amit itt összehordtam (az elmúlt 6 év alatt úgy tűnt vannak itt, nem kevesen, értelmes emberek) és örülnék ha lenne ilyen irányú visszajelzés is, de ha nem, hát nem. Részemről a téma lezárva, a labda Milan-éknál.

Idézetet írta: Micuka Dátum február 02, 2013, 15:47:58
Még egyszer hozzászólok ehhez a témához, hogy tisztázzak néhány dolgot, aztán befejeztem, aki érti az érti, aki nem érti az nem érti, aki meg nem akarja érteni, azzal meg nincs dolgom.

Először is lenne egy teoretikus kérdésem: Miért van az, hogy ha valakinek ellenvéleménye van, akkor az egyből közellenséggé válik?
(Nem kell rá válaszolni, tudom a választ.)

Másodszor, örülök, hogy Milan leírta, hogy szerinte hogyan lehet 8 év alatt összehozni az iPad-ot, mert ennek kapcsán legalább lehet látni, hol van köztünk a nézeteltérés a ,,reális" és az ,,irreális" fogalom értelmezésében. (Először arra gondoltam, hogy privátban írom le neki, de nem baj, ha más is látja, elsősorban azok, akik kvázi ,,lehülyéztek", mert aggályaimat fejeztem ki.)

A számolás arról szól, hogy havi 800 pontot hogyan lehet egyszer összehozni, ami egyetértve Milan-nal, teljesen reális. Ezt azonban nem egyszer, vagy ötször, vagy tízszer, hanem 8 évig folyamatosan, azaz 96-szor kell  egymás után megcsinálni, ami viszont egyáltalán nem reális.
Havi 300 hozzászólás (azaz napi 10). 96*300=28.800
Havi 300 érdemleges hozzászólás (ismétlem nem egyszer-ötször-tízszer, hanem 96-szor egymás után) szerintem irreális. (Különösen azóta, hogy a Guru elemzések már nem a fórumon futnak, de ez mellékes.) Megjegyzem Milan-nak most van 19.786 (6.925 naponta). Van valaki a közelében? És ha valaki úgy érzi magáról, hogy nagyon aktív, nézze már meg, hol tart.
A köszönetekért és a fórum tagságért járó pontokkal nem foglalkoznék, elenyésző tétel.
Tippjáték (először a kezdő, utána nyilván a hozzászólások miatt mindig a haladó) megnyerése 96-szor egymás után. Szerintem irreális. Jelentkezzen, ha valaki 10-szer, vagy csak 5-ször egymás után megnyerte. (Esetleg 3-szor?)
Ez még akkor is irreális, ha hozzáveszem azt, amit Milan nem említett, hogy a különböző egyéb játékok (SfTotó, SfScore, Betfair Liga, SPF Kupa) megnyerésével is meg lehet szerezni ezt a pontot. Ez akkor is azt jelenti, hogy minden hónapban meg kell nyerni valamelyiket. 96-szor egymás után!!! Reális???

Hát erre, esetleg mondhatnám, hogy határeset, de inkább ez is irreálisnak tűnik 96-szor egymás után.
50 elemzés, ha valami tartalma is van, az információk utánjárásával együtt, az szerintem legalább 15-20 óra (20-25 perc/darab). Biztos vannak ügyesebbek is, de ezt minden hónapban hozni kell

96*10=960 személynek kell regisztrálni és abból 480-nak aktívnak kell lenni. Nézzetek már körül, hogy van-e 960 olyan ismerősötök, aki hajlandó lesz regisztrálni. Ha, nagyon optimista megközelítésben minden 4. ismerősötök hajlandó lesz regisztrálni (bár szerintem már ez is irreális gondolat), akkor ahhoz kell  3800 ember.
Szerintem ez irreális.

Szerintem meg irreális.

Ha jól számoltam, és ha Kagawa még megkapja a hónap fogadója címet is (amire megvan az esélye), akkor januárban összejön neki a 800 pont. De ezt még 95-ször meg kellene ismételnie.

Mivel az itt lévők többnyire sportfogadással (vagyis esélyekkel és egyebek) foglalkoznak, beláthatják, hogy ez NEM REÁLIS!

Ha csak 3-4-gyel szorzom meg az eredetileg kiszámolt 8 évet, akkor véleményem szerint nem rugaszkodtam el a valóságtól, sőt valószínűleg keveset mondtam. Természetesen ezt a mostani pontozásra vonatkozó szabályzat alapján mondom. Ne számoljuk bele előre azt, ha esetleg a jövőben változnak a szabályok, a pontozás, vagy az egész rendszer. Főleg azért ne, mert lehet, hogy éppen a fenti levezetés indítja Milan-ékat arra, hogy változtassanak.

(Mielőtt valaki első felindulásában el kezdene fikázni, vagy megpróbálna meggyőzni, legyen szíves olvassa el újra hozzászólás első mondatát.)


Még annyit azoknak, akik szerint ,,savanyú a szőlő", vagy ,,nincsenek rendben a dolgok" nálam, hogy semmi bajom ezzel a Klub szisztémával, maga az ötlet jó, ha jól emlékszem ezt le is írtam, hogy a kezdeményezés tetszik. Nekem az irreális pontszámokért betett értékes ajándékokkal volt bajom, mert az szerintem (már meg ne haragudjon senki), de a fentiek tükrében szimpla ,,parasztvakítás". Csak, hogy az is értse, aki nem akarja: Nem az a bajom, hogy pl. az iPad-et nem rakták be 5.000 pontért, hanem az, hogy berakták 80.000-ért. (És itt újra csak vissza kell utalnom a hozzászólás első mondatára.)

Biztos vagyok benne, hogy vannak akik értik, amit itt összehordtam (az elmúlt 6 év alatt úgy tűnt vannak itt, nem kevesen, értelmes emberek) és örülnék ha lenne ilyen irányú visszajelzés is, de ha nem, hát nem. Részemről a téma lezárva, a labda Milan-éknál.

Én ha jól számolom 6 év aktivitás után, nagyon optimista becslés esetén sem érném el a 10.000 pontot. Még 48-50 év.   :D :D

Erre lenne kiváló megoldás ha Milánék megszavaznák az ötletemet vagyis ha a guruben nyert skrilles nyereményeket át lehetne váltani pontokra, nem csak a pontokat skrilles nyereményre. Mert akkor az alaposan megdobná a pontszámomat....

Akárki akármit mond,szerintem ez csak jó,hogy ezzel is bővült ez az egész játék.Remélem akiknek sikerül egy-két ötlettel még jobbá tenni ezt a dolgot,annak foganatosítják majd az ötletét.

Idézetet írta: Micuka Dátum február 02, 2013, 15:47:58
Még egyszer hozzászólok ehhez a témához, hogy tisztázzak néhány dolgot, aztán befejeztem, aki érti az érti, aki nem érti az nem érti, aki meg nem akarja érteni, azzal meg nincs dolgom.

Először is lenne egy teoretikus kérdésem: Miért van az, hogy ha valakinek ellenvéleménye van, akkor az egyből közellenséggé válik?
(Nem kell rá válaszolni, tudom a választ.)

Másodszor, örülök, hogy Milan leírta, hogy szerinte hogyan lehet 8 év alatt összehozni az iPad-ot, mert ennek kapcsán legalább lehet látni, hol van köztünk a nézeteltérés a ,,reális" és az ,,irreális" fogalom értelmezésében. (Először arra gondoltam, hogy privátban írom le neki, de nem baj, ha más is látja, elsősorban azok, akik kvázi ,,lehülyéztek", mert aggályaimat fejeztem ki.)

A számolás arról szól, hogy havi 800 pontot hogyan lehet egyszer összehozni, ami egyetértve Milan-nal, teljesen reális. Ezt azonban nem egyszer, vagy ötször, vagy tízszer, hanem 8 évig folyamatosan, azaz 96-szor kell  egymás után megcsinálni, ami viszont egyáltalán nem reális.
Havi 300 hozzászólás (azaz napi 10). 96*300=28.800
Havi 300 érdemleges hozzászólás (ismétlem nem egyszer-ötször-tízszer, hanem 96-szor egymás után) szerintem irreális. (Különösen azóta, hogy a Guru elemzések már nem a fórumon futnak, de ez mellékes.) Megjegyzem Milan-nak most van 19.786 (6.925 naponta). Van valaki a közelében? És ha valaki úgy érzi magáról, hogy nagyon aktív, nézze már meg, hol tart.
A köszönetekért és a fórum tagságért járó pontokkal nem foglalkoznék, elenyésző tétel.
Tippjáték (először a kezdő, utána nyilván a hozzászólások miatt mindig a haladó) megnyerése 96-szor egymás után. Szerintem irreális. Jelentkezzen, ha valaki 10-szer, vagy csak 5-ször egymás után megnyerte. (Esetleg 3-szor?)
Ez még akkor is irreális, ha hozzáveszem azt, amit Milan nem említett, hogy a különböző egyéb játékok (SfTotó, SfScore, Betfair Liga, SPF Kupa) megnyerésével is meg lehet szerezni ezt a pontot. Ez akkor is azt jelenti, hogy minden hónapban meg kell nyerni valamelyiket. 96-szor egymás után!!! Reális???

Hát erre, esetleg mondhatnám, hogy határeset, de inkább ez is irreálisnak tűnik 96-szor egymás után.
50 elemzés, ha valami tartalma is van, az információk utánjárásával együtt, az szerintem legalább 15-20 óra (20-25 perc/darab). Biztos vannak ügyesebbek is, de ezt minden hónapban hozni kell

96*10=960 személynek kell regisztrálni és abból 480-nak aktívnak kell lenni. Nézzetek már körül, hogy van-e 960 olyan ismerősötök, aki hajlandó lesz regisztrálni. Ha, nagyon optimista megközelítésben minden 4. ismerősötök hajlandó lesz regisztrálni (bár szerintem már ez is irreális gondolat), akkor ahhoz kell  3800 ember.
Szerintem ez irreális.

Szerintem meg irreális.

Ha jól számoltam, és ha Kagawa még megkapja a hónap fogadója címet is (amire megvan az esélye), akkor januárban összejön neki a 800 pont. De ezt még 95-ször meg kellene ismételnie.

Mivel az itt lévők többnyire sportfogadással (vagyis esélyekkel és egyebek) foglalkoznak, beláthatják, hogy ez NEM REÁLIS!

Ha csak 3-4-gyel szorzom meg az eredetileg kiszámolt 8 évet, akkor véleményem szerint nem rugaszkodtam el a valóságtól, sőt valószínűleg keveset mondtam. Természetesen ezt a mostani pontozásra vonatkozó szabályzat alapján mondom. Ne számoljuk bele előre azt, ha esetleg a jövőben változnak a szabályok, a pontozás, vagy az egész rendszer. Főleg azért ne, mert lehet, hogy éppen a fenti levezetés indítja Milan-ékat arra, hogy változtassanak.

(Mielőtt valaki első felindulásában el kezdene fikázni, vagy megpróbálna meggyőzni, legyen szíves olvassa el újra hozzászólás első mondatát.)


Még annyit azoknak, akik szerint ,,savanyú a szőlő", vagy ,,nincsenek rendben a dolgok" nálam, hogy semmi bajom ezzel a Klub szisztémával, maga az ötlet jó, ha jól emlékszem ezt le is írtam, hogy a kezdeményezés tetszik. Nekem az irreális pontszámokért betett értékes ajándékokkal volt bajom, mert az szerintem (már meg ne haragudjon senki), de a fentiek tükrében szimpla ,,parasztvakítás". Csak, hogy az is értse, aki nem akarja: Nem az a bajom, hogy pl. az iPad-et nem rakták be 5.000 pontért, hanem az, hogy berakták 80.000-ért. (És itt újra csak vissza kell utalnom a hozzászólás első mondatára.)

Biztos vagyok benne, hogy vannak akik értik, amit itt összehordtam (az elmúlt 6 év alatt úgy tűnt vannak itt, nem kevesen, értelmes emberek) és örülnék ha lenne ilyen irányú visszajelzés is, de ha nem, hát nem. Részemről a téma lezárva, a labda Milan-éknál.


Akkor nem 8 év alatt éred el a "maximum"pontszámot, hanem 40 év alatt.
Mivel a tagság átlagéletkora 30 év alatt van, ez sem irreális.  ;)

Egyre több pont lesz a rendszerben és ha lesznek olyan játékok, ahol egymástól is nyerhetünk pontokat - a szomszéd téma szerint erre van esély - akkor bizony néhány felhasználót az majd megtol picit.
Egyébként meg nem tudom, mi a problémád! Nem csak 80 000-ért van ajándék a shopban, mindenki nézze ki magának azt a szintet, ami szerinte reális!

A parasztvakítás szó nekem is eszembe jutott, de én nem mertem volna leírni :D Akinek meg shopos dolgok kellenek, az ne a fórumon héderezzen, hanem diákként menjen el heti egy napot diákmunkára, keresőként pedig heti 2 óra túlórára, és tegyen félre napi 100 forintot. Ki lehet számolni, melyik módszerrel tudod gyorsabban összeszedni a kellő pontot/összeget az áhított tárgyra. De marketingügyileg hibátlan fogás.

Ha nem csinálták volna, két napja nem lenne min vitatkozni. Kár hogy erről szól, nem a gesztusról. Én a helyükben most inkább csalódott lennék, bár igaz, hogy a negatív, őszintén elhangzó kritika még mindig jobb, mintha ab, Lord vagy Micuka nem tenné be ide a lábát - szemét, tudását, hozzászólását tőbbé ide.
Van, nem kell érte fizetni, - mint a tecsóba vagy a coopba, hogy 1000 elköltött forintért kapsz 100-at, amit ujabb 5000 elköltése esetén kapsz meg. Ergó elköltesz 6000 forintot, hogy nyerjél 100-at, (kópba 500 -ért tizet, nevetséges, 100*500=50000 után kapsz 500 bónt, de falun a nénik vesznek egy doboz gyufát 12 forintért, hogx meglegyen az 500, amiért kapnak tizet... azaz máris 2 forinttal a kóp járt jól) - ha aktív vagy, írogatsz, játszol, akkor előbb utóbb egy Best of Göncire való összegyűlik! Én amúgy is inkább szeretnék egy pólót mint egy ifost. Aki tud vesz, aki nem, az meg eddig sem tudott, mert nem is volt lehetőség. Most van. 

Idézetet írta: Lacapi Dátum február 02, 2013, 21:45:50
Én a helyükben most inkább csalódott lennék,

Szerintem nincsen amiért csalódottak legyenek mert még mi néhányan akik "kritizáltunk" is leírtuk, hogy tetszik az ötlet meg jó a kezdeményezés, csak egyetlen részletet kifogásoltunk. Na de mindegy tényleg nincsen miért erről beszélni a továbbiakban.

Idézetet írta: TiB Dátum február 03, 2013, 10:58:34
Szerintem elszomorító ami ebben a topikban történik...tipikusan magyar. Az ingyen dolgok sincsenek eléggé ingyen. Egy ipad megszerzése ingyen, igenis legyen irreális, és legyen ilyen a shopban, mert jópofa, és a nagyon kitartóknak még cél is lehet.

És ez külföldön is így van sajnos, saját bőrömön érzem, egyesek itt sem tudnak kibújni a bőrükből, nem tudják levetkőzni a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" effektust. Engem elszomorít, és már inkább nem is köszönök, még mielőtt sértésnek veszik...  :(

Miért kell lovagolni azon hogy irreális-e vagy nem?

Aki szerint az, maradjon csendben és váltogassa be a pontjait 5euróért, és nem kell a 80k-s dolgokkal foglalkozni. Aki meg ambicíózus vagy úgy gondolja, hogy később, újítások miatt, könnyebb/gyorsabb lesz a pontgyűjtés, az meg gyűjtögesse a pontjait. Aztán ha meggondolja magát még mindig be lehet váltani pénzre vagy olcsóbb tárgyakra. Kész, szerintem kár ezt tovább ragozni.

Olyan irányba ment el a topic ami szerintem abszolút nem használ a fórumnak.Kaptunk egy hasznos dolgot mi mégis többet akarunk.Ezek után meg majd várjuk az új játékokat még több nyereményt stb.....Ahogy TiB is írta és szinte a számból vette ki a szavakat ez egy tipikus magyar mentalitás.Mindenről még többet és többet akarunk lehúzni teljesen ingyen.
Micuka teljesen jól levezette a számolását csak pár apró dolgot nem vett figyelembe.
Egy ilyen Ipad körülbelül 100000 HUF környékén van.Ezért jóformán semmit se kell tenned csak írni a hozzászólásokat és részt venni az ingyenes versenyekben(ahol szintén nyerhetsz).A való életben viszont ezt az Ipadot NEM kapod meg ingyen(kivéve ha valamilyen játékban megnyered).Ezért fizetni kell.Ki kell érte csengetni a 100 ezret.
Ha egy dolgozó ember vagy és az átlagbér körül keresel és nincs annyi költséged(eltartani egy 3-4 fős családot stb) akkor mondjuk havi 5ezret biztosan félre tudsz tenni.Akkor több mint másfél évet kell érte dolgoznod.Persze van aki ennél rosszabul keres és havi csak 400 forintot tud félretenni( nekik jó sokat kell érte dolgozni többet mint amennyit hsz írásával megtesz itt a fórumon) és persze van olyan is aki zsebből kifizeti ezt az összeget de ők is megveszik ezt a dolgot itt pedig INGYEN megkaphatod.
Az is jó pár emberbe bele van idegződve hogy rögtön a legtöbbet érő dolgot akarják elérni (még kevesebb "munkával").Ha egy kicsit már meg kell "dolgozni" valamiért az már nem jó..
Lenne egy felvetésem és egy kérdésem:
Tegyük fel innen valaki indít egy ilyen Klubot.Neki vajon megérné mondjuk feleannyiért árusítani a dolgokat? Hogy fele annyi idő alatt mindenki elérje azokat a bizonyos pontokat amiért már vásárolhat? nem hiszem...


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 03, 2013, 11:43:53
Olyan irányba ment el a topic ami szerintem abszolút nem használ a fórumnak.Kaptunk egy hasznos dolgot mi mégis többet akarunk.Ezek után meg majd várjuk az új játékokat még több nyereményt stb.....Ahogy TiB is írta és szinte a számból vette ki a szavakat ez egy tipikus magyar mentalitás.Mindenről még többet és többet akarunk lehúzni teljesen ingyen.
Micuka teljesen jól levezette a számolását csak pár apró dolgot nem vett figyelembe.
Egy ilyen Ipad körülbelül 100000 HUF környékén van.Ezért jóformán semmit se kell tenned csak írni a hozzászólásokat és részt venni az ingyenes versenyekben(ahol szintén nyerhetsz).A való életben viszont ezt az Ipadot NEM kapod meg ingyen(kivéve ha valamilyen játékban megnyered).Ezért fizetni kell.Ki kell érte csengetni a 100 ezret.
Ha egy dolgozó ember vagy és az átlagbér körül keresel és nincs annyi költséged(eltartani egy 3-4 fős családot stb) akkor mondjuk havi 5ezret biztosan félre tudsz tenni.Akkor több mint másfél évet kell érte dolgoznod.Persze van aki ennél rosszabul keres és havi csak 400 forintot tud félretenni( nekik jó sokat kell érte dolgozni többet mint amennyit hsz írásával megtesz itt a fórumon) és persze van olyan is aki zsebből kifizeti ezt az összeget de ők is megveszik ezt a dolgot itt pedig INGYEN megkaphatod.
Az is jó pár emberbe bele van idegződve hogy rögtön a legtöbbet érő dolgot akarják elérni (még kevesebb "munkával").Ha egy kicsit már meg kell "dolgozni" valamiért az már nem jó..
Lenne egy felvetésem és egy kérdésem:
Tegyük fel innen valaki indít egy ilyen Klubot.Neki vajon megérné mondjuk feleannyiért árusítani a dolgokat? Hogy fele annyi idő alatt mindenki elérje azokat a bizonyos pontokat amiért már vásárolhat? nem hiszem...

Mostmár csak nem tudom megállni, hogy ne írjak. Mi az, hogy többet akarunk lehúzni ingyen róluk? Úgy emlékszem, hogy Micuka leírta, hogy nem azt akarja, hogy könyebben elérhető legyen a főnyeremény hanem , hogy ne legyenek benne ha irreálisok az elvárások. Azért Milánék sem a Máltai Szeretet Szolgálat, ne felejtük már el, nekik érdekük a minél nagyobb látogatottság, hozzászólásszám és regisztrált tag. Márpedig egy olyan nyereménnyel vonzani és csábítani az embereket, ami a gyakorlatban elérhetetlen mint ahogy Micuka szépen leírta (aki nem ért vele egyet írja le, hogy hol hibás az eszmefuttatás) pont ugyanannyira nem fair, mint egy megtévesztő reklám. Tib szerint ez egy jópofa dolog, hát egy érdekes szó erre mindenesetre.  És Milan, remélem nincs harag. Mégegyszer mondom véletlenül sem áll szándékomban lehúzni az oldalt.

Nem értem, hogy miért van az, hogy az ember egyetlen dolgot kifogásol egy alapvetően jó kezdeményezésből és már egyből ki van kiálltva főellenségnek, kapzsinak, ingyenélő, az oldallt lehúzni akaró gecinek.

Szerintem az a lényeg, hogy nem árulnak zsákba macskát. Mert oda van írva, hogy mennyibe kerül. Mindenki tudja, hogy ennyibe kerül, ezek után mindenki el tudja dönteni, hogy szerinte reális-e, vagy nem reális.
A célokat magunknak kell kijelölni, és a lényeg, hogy ez a kitűzött cél legyen reális. Valakinek az iPad is reális cél lesz, de a többségnek nem. Ők találnak más reális célt, és mindenki játszik tovább szépen a saját, és reméljük, hogy közben a közösség céljaiért is - mert erről se feledkezzünk meg. Ugyanis ez egy ösztönzés lenne, hogy még több, még jobb minőségű írás, tipp szülessen a fórumon. Nem lesz könnyű, de ez utóbbi megvalósítható. Márpedig ha megvalósul, akkor már nyertünk, és lehet, hogy több pénzt kaszálunk a jó tippekkel 10 év alatt, mint egy iPadra való cash...  :)

(És ezzel remélem senkit nem kiáltottam ki se kapzsinak se ingyenélőnek se semminek)