SPF Klub Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#180 február 04, 2013, 14:53:20, Knapp
Idézetet írta: Eich86 Dátum február 04, 2013, 14:23:10
Sajnálom Knapp,hogy nem fogod fel,hogy miért írták azt,hogy ez parasztvakítás.Le lett feketén fehéren vezetve,hogy mennyi idő míg az ember eléri azt a bizonyos 80 000 pontot.Ez nem fog menni ,mert majdnem 100* még Te sem fogod megnyerni azokat a bizonyos játékokat,pedig biztosan a fórumon a legjobbak között vagy! És ,ha nem játékok megnyerésével éri el az ember azt a bizonyos 80 000pontot,akkor nem mással ,mint aktivitással.Magyarán ,akik aktívak,azok kb "egy időben" érik el.Ez az egy idő lehet ,akár 1-1.5év,de nem 1-2 felhasználóról van szó.Tehát ,akkor majd,ami több,mint 8 év,kb havi szinten kell-kellene kifizetni a szerencsés és aktív fórumozókat.Na,ahogy az egyik üzemeltető is leírta nem az a céljuk,hogy ipadokat osztogassanak havonta.Márpedig egy idő után (több,mint 8 év) ez alakulna ki.Persze majd írod,hogy mit pofázok ,honnan veszem ,hogy 8 év múlva mi lesz itt.. Az az egy biztos,hogy 8 év múlva sem lesz a kolbász kerítésből.És nem fognak 120 ezer forintos ajándékokat osztogatni a kedves fórumozóknak.De,ha mégis én leszek az első,aki felajánlja az Ipad8-asát az évszázad legjobb fogadójának Neked!


Össze-vissza beszélsz.
Te az oldal fizetőképességét kérdőjelezted meg - ha nem hiszed, olvasd vissza magadat - amelyet nem a 80 000 pontos ajándékok veszélyeztethetnek, hanem inkább a tömegesen beváltott 5 eurók.

Mire egy ember eljut 80 000 pontig, addig 1000 másiknak kell majd 5 eurót kifizetni. Szerinted melyik a nagyobb nagyságrend?
Segítek! 400 euró : 5000 euró.
Szóval ha nem hiszel abban, hogy ezek vállalhatóak, akkor inkább az mellett kardoskodj, hogy csak és kizárólag 80,000 pontos ajándék legyen a shopban, mivel az nagyobb eséllyel kigazdálkodható egy évtized alatt, mint folyamatosan 5-10 eurókat adni a klubtagoknak!  ;)

Egyébként meg elképzelhető, hogy azért vagyok sikeres a játékokban, mert másoknál jobban mérem fel a lehetőségeket és a realitásokat...

Idézetet írta: Eich86 Dátum február 04, 2013, 14:23:10
Sajnálom Knapp,hogy nem fogod fel,hogy miért írták azt,hogy ez parasztvakítás.Le lett feketén fehéren vezetve,hogy mennyi idő míg az ember eléri azt a bizonyos 80 000 pontot.Ez nem fog menni ,mert majdnem 100* még Te sem fogod megnyerni azokat a bizonyos játékokat,pedig biztosan a fórumon a legjobbak között vagy! És ,ha nem játékok megnyerésével éri el az ember azt a bizonyos 80 000pontot,akkor nem mással ,mint aktivitással.Magyarán ,akik aktívak,azok kb "egy időben" érik el.Ez az egy idő lehet ,akár 1-1.5év,de nem 1-2 felhasználóról van szó.Tehát ,akkor majd,ami több,mint 8 év,kb havi szinten kell-kellene kifizetni a szerencsés és aktív fórumozókat.Na,ahogy az egyik üzemeltető is leírta nem az a céljuk,hogy ipadokat osztogassanak havonta.Márpedig egy idő után (több,mint 8 év) ez alakulna ki.Persze majd írod,hogy mit pofázok ,honnan veszem ,hogy 8 év múlva mi lesz itt.. Az az egy biztos,hogy 8 év múlva sem lesz a kolbász kerítésből.És nem fognak 120 ezer forintos ajándékokat osztogatni a kedves fórumozóknak.De,ha mégis én leszek az első,aki felajánlja az Ipad8-asát az évszázad legjobb fogadójának Neked!

Azért egy-két dolgot figyelmen kívül hagysz Eich86. A szabályzat bármikor változhat. Mi van, ha idővel majd pénzért is lehet pontokat venni? Mi van, ha a felhasználók nagy része folyamatosan váltogatja be a pontjait, és csak néhányan gyűjtögetik hosszú távon? (Erre Knapp is utalt, úgy látszik hiába.) Próbálj kicsit tovább látni a jelenlegi helyzeten! Úgy látom, ezen az egy dolgon nagyon leragadtál. Javaslom Milanéknak, hogy Nálad vegyék le a shop kínálatából az elektronikai kütyüket, ha megoldható!

Nem értem mi ez a nagy lázadás.... ???
én pont leszarom hogy ki mennyi pontot gyűjt, ki milyen ajándékra váltja be.
Én továbbra is vezetem a naplómat, írom a tippjeimet.
És ha 1-2-5-10 év múlva lesz egy Ipad8-asom, akkor azt felajánlom az első csövesnek, aki majd kiröhög, mert neki Ipad 29-ese lesz.  :D
És akkor mi van? Ez az oldal eddig nem erről szólt és nem tudom érdemes volt-e bevezetni ezt az SPF Klubot, ha innentől kezdve mindenki csak a pontgyűjtéssel foglakozik és nem az eredményes tippközléssel, indoklással stb..
Na, mindegy, inkább az elemzésekkel foglalkozzatok szerintem :ok:

Benson inkább azt kellene nálam beállítani,hogy akinek nem vagyok kíváncsi a dumájára ne tudjon nekem levelet írni.Engem nem kell meggyőznie ,én sem akarom őt.Én értem,hogy mit magyaráz,csak ő nem ért engem.De zárom a témát.Király a shop!Olcsóság van! Gratulálok az üzemeltetőknek! Pikk-pakk és ipadolunk meg minden! Mostantól mindig egyetértek a tömeggel és akkor szerzek sok-sok like-ot,amiből mezt is rendelek meg PS3-t! És minden szavazáson amin csak lehet arra voksolok,amire a tömeg!

Lassan kezd jobb lenni ez a topik, mint a gönczi naplója  ;D

Egyszerűen is meglehet oldani ezt a pont kérdést.
Kellene csinálni egy játékot, ahol csak a pontjaiddal fogadhatsz. Plusz napi látogatásért járna mondjuk 2 pont, hasznos, ismétlem hasznos elemzésekre 3 pontot adni. Így a kecske is jól lakna és a káposzta is megmaradna :)

Idézetet írta: Eich86 Dátum február 04, 2013, 15:04:28
Benson inkább azt kellene nálam beállítani,hogy akinek nem vagyok kíváncsi a dumájára ne tudjon nekem levelet írni.Engem nem kell meggyőznie ,én sem akarom őt.Én értem,hogy mit magyaráz,csak ő nem ért engem.

Nekem úgy tűnik, éppen fordított a helyzet (gondolom Knapp-ra utaltál).

Van aki érti, van aki nem, nincs ezzel semmi baj..  ;D

100 Folk Celsius Miért piros a majom feneke

Eich86!
Ha jól látom te nem a pontokért regeltél, mert kb 1,5 éve tag vagy és van több mint 500 hozzászólásod.
Akkor minek foglalkozol ezekkel a pontokkal?
Hagyd a fenébe az egészet, csináld azt amit eddig, a többiekkel meg ne törődj
Alapvetően jó ez az ötlet, csak valahogy sokaknál ezek a kecsegtető díjak elviszik az oldal alapvető lényegét: egymás segítését.

Idézetet írta: Eich86 Dátum február 04, 2013, 15:04:28
Benson inkább azt kellene nálam beállítani,hogy akinek nem vagyok kíváncsi a dumájára ne tudjon nekem levelet írni.Engem nem kell meggyőznie ,én sem akarom őt.Én értem,hogy mit magyaráz,csak ő nem ért engem.De zárom a témát.Király a shop!Olcsóság van! Gratulálok az üzemeltetőknek! Pikk-pakk és ipadolunk meg minden! Mostantól mindig egyetértek a tömeggel és akkor szerzek sok-sok like-ot,amiből mezt is rendelek meg PS3-t! És minden szavazáson amin csak lehet arra voksolok,amire a tömeg!

Profil / Profil módosítása / Barát-/Tiltólista szerkesztése

Nem kell megköszönni!  :)

Nem akartam többet megszólalni ez ügyben, pedig eléggé zavart a hozzászólásom félremagyarázása. Nem akarom visszakeresni a különböző reagálásokat, a lényeg, hogy az ,,ingyenélő"-től szépen eljutottunk a ,,tipikus magyar mentalitásig". Na, ha valami tipikus, akkor ez az.

Idézetet írta: Knapp Dátum február 04, 2013, 13:23:44
Egyébként tényleg érdekel, miért zavar egyeseket egy elérhetetlennek tűnő árucikk a shopban!
Ez az a mondat, amiért mégis írok. Mert ezek szerint ezt nem lehetett kiolvasni a hozzászólásomból, vagy nem fogalmaztam meg elég érthetően. A harmadik eset, hogy ez senkit nem érdekel.

Számtalan hozzászólásban elhangzott az az érv, hogy mi a fenét akarok, hiszen itt minden ,,ingyen" van, én meg még az ,,ingyennél" is ,,ingyenebb" akarom. Aki ezt olvasta ki belőle, lelke rajta, de nem értett meg semmit.

Hogy Knapp kolléga felvetésére válaszoljak.

Leírom szerintem hogyan működik ez a weblap, biztos lesznek pontok, ahol tévedek, de nagy vonalakban igaz lesz.
Mindenki azon örömködik, hogy itt minden ingyen van és akkor én mit kötözködök.
Nos, szerintem nincs semmi ingyen. Először is (bár lehet, hogy anno hobbiként indult), ma ez már egy üzleti vállalkozás és nem jótékonysági intézmény, ÉS HOGY NEHOGY FÉLREÉRTÉS ÉS FÉLREMAGYARÁZÁS LEGYEN EBBŐL, EZZEL NINCS SEMMILYEN PROBLÉMA, sőt sajnálom, hogy nem nekem jutott eszembe (ez utóbbi csak vicc volt). Milan-ék szívós munkával eljutottak oda, hogy ez ma már valószínűleg egy sikeres vállalkozás, ami a bevételeiből tartja fenn magát, meg persze az üzemeltetőit. Szinte biztos vagyok benne, hogy a lapon megjelenő reklámok fejében, a látogatottságtól függő bevétele van a lapnak. Ez teljesen rendben van, ennél sokkal gyengébb lapok is megélnek ebből. Ezekből a bevételekből osztanak vissza a különböző játékokra. Ezeket a bevételeket viszont a felhasználók (vagyis Ti) generálják azzal, hogy megfelelő gyakorisággal látogatják az oldalt. Teljesen nyilvánvaló, hogy minél nagyobb a látogatottság, annál nagyobb a bevétel és persze akkor többet is lehet visszaosztani a felhasználóknak, akik ettől jobban érzik magukat és még többször fogják látogatni az oldalt. Nincs ezzel semmi probléma, amíg ez normálisan működik, vagyis amíg a felhasználók úgy gondolják, hogy a befektetett munkájuk megtérül. Megtérül azzal, hogy szórakoznak, kiélik grafomán hajlamaikat, barátságokat kötnek, stb. és ne adj isten néha még nyernek is egy kis pénzt. Erre mondják, hogy ingyen van, de ne legyenek kétségeink, ez nem volt ingyen, megdolgoztak érte, még ha nem is tudják és nem is úgy gondolják, vagy nem szeretnék úgy gondolni. Ezt nem akarom ragozni, elég, ha egy régi mondást idézek: ,,Az idő pénz." Márpedig a fentiekhez elég sok időt kell itt eltölteni.

Az is teljesen normális, hogy az üzemeltetők szeretnék minél jobban növelni a felhasználók számát és a látogatottságot (és ezzel a bevételt) és ez is teljesen rendben van addig, amíg ez elfogadható eszközökkel történik. Például szerintem az is egy látogatottságnövelő tényező, hogy az üzemeltetők és a felhasználók (egy része) kvázi baráti viszonyban van egymással, ez nincs mindenhol így.
Akkor van probléma, amikor a látogatottság növelésére irányuló eszköz nem egészen ,,tiszta". A pontgyűjtő rendszer, meg a shop önmagában rendben lenne (ahogy ezt már leírtam többször is), de az szerintem már átlép egy határt, amikor ,,becsillantunk" egy-két nagyon vonzó ajándékot, hogy tessék erre is lehetőség van és ez elhomályosítja azt a tényt, hogy annak feltételei teljesíthetetlenek. (Persze szó szerint nem igaz, hogy teljesíthetetlen, de mindenki láthatja, hogy mégis, mert kell hozzá 20 év.)

Szerintem ez nem tisztességes eszköz a látogatottság növelésére.

Ez az utolsó mondat az egésznek a lényege, ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni, csak meg kell érteni, hogy én így gondolom. És nem kell "lehülyézni", "ingyenélőzni", "tipikus magyarozni".

Maradok továbbra is tisztelettel a Fórum tagja (ha lehet).

Micuka

Ha így gondolod, ne gyűjtögess 80000 pontig, hanem váltsd be 1000 pontonként.
Ez ellen van valami kifogásod?  :)

Micuka szeretném ha erre a kérdésre válaszolnál:
Szerinted akkor a Pokerstarstól kezdve sok hasonló oldal tisztességtelen eszközöket használ a népszerűsítésére?
Ők is például x millió pontért autót ajánlanak fel(amit tudjuk belátható időn belül nehéz elérni) sőt emlékszem anno a Full Tilt is hasonlókat csinált sok más póker oldallal hasonlóan.
Ez alapvető marketingfogás, hogy beajánlunk olyan terméket is ami nem biztos, hogy elérhető de ösztönzi a játékosokat arra, hogy mégtöbbet játszanak.

Idézetet írta: Micuka Dátum február 04, 2013, 15:54:41
Szerintem ez nem tisztességes eszköz a látogatottság növelésére.
Pár hónap alatt kiderül, hogy az eredeti számitásaink mennyire voltak jók és ha kell korrigálunk az "árakon". Nem akartuk parasztvakitásnak szánni, de sem könnyen elérhetőnek tenni a nagyobb pontszámú termékeket.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum február 04, 2013, 16:22:02
Pár hónap alatt kiderül, hogy az eredeti számitásaink mennyire voltak jók és ha kell korrigálunk az "árakon". Nem akartuk parasztvakitásnak szánni, de sem könnyen elérhetőnek tenni a nagyobb pontszámú termékeket.

Szerintem ez egy korrekt lezárása a témának :ok: Mostmár tényleg figyeljünk a tippekre :)