Bwin adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


február 05, 2013, 08:40:56, benson
Sziasztok!

Amennyiben befizettem mastercardról párezer forintot, majd 100ezer körüli kifizetést szeretnék kezdményezni. Hogyan lenne a legpraktikusabb? Szükséges az összeg után adóznom? Ha nem teszem, lehet bármilyen negatív következménye? Ha bwinről először moneybookersre küldöm a pénzt, és onnan mondjuk 2-3 részletben a bankkártyámra, akkor van rá esély hogy foglalkoznak vele? Netán a bank megpróbálna utánajárni a pénz forrásának, ha látják, hogy külföldről van?

Tudom, hogy arányaiban nem nagy összegről van szó, de nem szeretnék ebből problémát.

Előre is köszi a választ!

Nem valószínű,hogy ekkora összeg miatt bármiféle problémád lenne,utald le nyugodtan.

Idézetet írta: koviferi Dátum február 04, 2013, 23:22:26
Sziasztok!

Amennyiben befizettem mastercardról párezer forintot, majd 100ezer körüli kifizetést szeretnék kezdményezni. Hogyan lenne a legpraktikusabb? Szükséges az összeg után adóznom? Ha nem teszem, lehet bármilyen negatív következménye? Ha bwinről először moneybookersre küldöm a pénzt, és onnan mondjuk 2-3 részletben a bankkártyámra, akkor van rá esély hogy foglalkoznak vele? Netán a bank megpróbálna utánajárni a pénz forrásának, ha látják, hogy külföldről van?

Tudom, hogy arányaiban nem nagy összegről van szó, de nem szeretnék ebből problémát.

Előre is köszi a választ!

Nem kell aggódnom szerintem se, ha nagyon félsz akkor csinálsz skrill számlát, arra leküldöd és onnan leutalod haza  :cya:

Simán kikérheted, a kutyát nem fogja érdekelni.

Idézetet írta: koviferi Dátum február 04, 2013, 23:22:26
Sziasztok!

Amennyiben befizettem mastercardról párezer forintot, majd 100ezer körüli kifizetést szeretnék kezdményezni. Hogyan lenne a legpraktikusabb? Szükséges az összeg után adóznom? Ha nem teszem, lehet bármilyen negatív következménye? Ha bwinről először moneybookersre küldöm a pénzt, és onnan mondjuk 2-3 részletben a bankkártyámra, akkor van rá esély hogy foglalkoznak vele? Netán a bank megpróbálna utánajárni a pénz forrásának, ha látják, hogy külföldről van?

Tudom, hogy arányaiban nem nagy összegről van szó, de nem szeretnék ebből problémát.

Előre is köszi a választ!

Vettem már ki én is 100 e fölött fogadóirodától, ekkora összegnél még nincs mitől félned. Már több mint 1 éve kértem ki, de semmi negatívot nem tapasztaltam azóta.

Köszi szépen a válaszokat! Akkor megy skrillre és onnan a MC-ra.

Az adóhatóság ezekről csak akkor szerez tudomást, ha ellenőrzést folytatnak az adózónál (pl. vagyonosodási vizsgálat), és megnézik a bankszámlakivonatait.

#7 február 05, 2013, 14:50:23, Tomee886
De ha valaki ebből szerzi a pénzét akkor az jogszabály ellenes vagy nem ? (hogy elvileg csak az SZRT-nél fogadás a törvényes vagy micsoda) Magyarul adóbevallásnál simán oda lehet írni hogy pl szerencsejáték-ból van a pénz és leadózok utána? vagy jobb ebben az esetben skrill, meg paypal és más "címen" tünteti fel az ember? Ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, akkor leírná vagy elküldené nekem priviben ? :D :)

Idézetet írta: Tomee886 Dátum február 05, 2013, 14:47:15
De ha valaki ebből szerzi a pénzét akkor az jogszabály ellenes vagy nem ? (hogy elvileg csak az SZRT-nél fogadás a törvényes vagy micsoda) Magyarul adóbevallásnál simán oda lehet írni hogy pl szerencsejáték-ból van a pénz és leadózok utána? vagy jobb ebben az esetben skrill, meg paypal és más "címen" tünteti fel az ember? Ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, akkor leírná vagy elküldené nekem priviben ? :D :)

Tapasztalatom nincs. De a vicc az, hogy adózási szempontból tökmindegy, hogy legális vagy illegális jövedelemről van szó, az adóbevallásban fel kell(ene) tüntetni, még a bankrablásból származó jövedelmet is!!! A törvény nem tesz különbséget. Sok minden jogszabály ellenes ebben az országban, részben azért, mert maguk a jogszabályok rosszak. A jelenlegi jogalkotói gárda ráadásul alulmúl minden korábbit, jóformán futószalagon gyártják a jogszabályokat.
Lényeg a lényeg: Skrillt kell használni mindig, meg hozzá a MasterCardot, a bevallásban meg szépen hallgatni erről a jövedelemről. Ha a bankszámlánkon nincs nyoma, akkor a büdös életbe ki nem derítik. Ha meg van nyoma, ez is csak akkor gáz, ha valami miatt "előveszik" az adózót. Pár 10 ezer Ft adója még nem egy ökör ára, ha ránk is verik. Milliókat viszont semmiképp sem okos dolog a bankszámlán keresztül mozgatni.

Idézetet írta: benson Dátum február 05, 2013, 15:34:33
. Milliókat viszont semmiképp sem okos dolog a bankszámlán keresztül mozgatni.

erre az esetre mit javasolsz?:)

Elvileg 2-3 milliós átutalásoknál (most nem tudom, mennyi a határ) automatikus jelentési kötelezettsége van a bankoknak az adóhivatal felé.
Pár tíz, vagy pár százezres tételek radar alatt maradnak.
Viszont amit Benson ír, az is működik: Skrill használatával teljesen kiszűrhető, hogy magyar számlát érintsen egyáltalán a pénzünk.

Adózni meg érdekes lenne a bevételünk után (bár elvileg kéne), miközben nem számolhatjuk el a kiadásainkat, azaz a feltett tétjeinket.
Van két 100 000 ft-os tétem, az egyik nyer 2-es szorzóval, a másik veszít, akkor ha a kifizetett bruttó nyeremény után adózom, akkor 200 000 után fizetek, ha a nettó után, akkor 100 000 az alap, miközben nem kerestem egy fillért sem...

Idézetet írta: benson Dátum február 05, 2013, 15:34:33
Tapasztalatom nincs. De a vicc az, hogy adózási szempontból tökmindegy, hogy legális vagy illegális jövedelemről van szó, az adóbevallásban fel kell(ene) tüntetni, még a bankrablásból származó jövedelmet is!!! A törvény nem tesz különbséget. Sok minden jogszabály ellenes ebben az országban, részben azért, mert maguk a jogszabályok rosszak. A jelenlegi jogalkotói gárda ráadásul alulmúl minden korábbit, jóformán futószalagon gyártják a jogszabályokat.
Lényeg a lényeg: Skrillt kell használni mindig, meg hozzá a MasterCardot, a bevallásban meg szépen hallgatni erről a jövedelemről. Ha a bankszámlánkon nincs nyoma, akkor a büdös életbe ki nem derítik. Ha meg van nyoma, ez is csak akkor gáz, ha valami miatt "előveszik" az adózót. Pár 10 ezer Ft adója még nem egy ökör ára, ha ránk is verik. Milliókat viszont semmiképp sem okos dolog a bankszámlán keresztül mozgatni.

Szia!

A skrill + mastercardot úgy érted, hogy skrilles MC kártya, vagy ami a bankomhoz tartozik? Skilles kártyát kiküldik konkrétan, és bármelyik atmből le tudom venni vele a pénzt? Érdemesebb volna így, mint a saját, bankhoz tartozó MC-ra utalni? A skrilles kártyának van vmi postázási, stb díja?

Előre is köszi!

De aki megél belőle az hogyan adózik utána? (pl minimálbérrel nem sűrün lehet autót venni, az csak feltűnik a hivatalnak) Simán beírja a bevallásba, vagy skrill-es módszer, és mond rá valamit... pl: szolgáltatást nyújt és ezért fizetnek neki stb. Azt meg úgy se tudják lekövetni hogy a skrill-re honnan érkezett a pénz. (remélem egy hivatalos szerv se fog ráakadni ezekre a hsz-ekre :D )

Idézetet írta: koviferi Dátum február 05, 2013, 19:04:03
A skrill + mastercardot úgy érted, hogy skrilles MC kártya
Igen.

Idézetet írta: koviferi Dátum február 05, 2013, 19:04:03
Skilles kártyát kiküldik konkrétan, és bármelyik atmből le tudom venni vele a pénzt? Érdemesebb volna így, mint a saját, bankhoz tartozó MC-ra utalni?
Igen, igen (MC-ra nem is lehet kifizetést kérni sehol).

Idézetet írta: koviferi Dátum február 05, 2013, 19:04:03
A skrilles kártyának van vmi postázási, stb díja?
Éves díja van, 10€. További díjak, limitek: https://www.moneybookers.com/ads/mastercard/fees/

Idézetet írta: Tomee886 Dátum február 05, 2013, 19:06:33
De aki megél belőle az hogyan adózik utána? (pl minimálbérrel nem sűrün lehet autót venni, az csak feltűnik a hivatalnak) Simán beírja a bevallásba, vagy skrill-es módszer, és mond rá valamit... pl: szolgáltatást nyújt és ezért fizetnek neki stb. Azt meg úgy se tudják lekövetni hogy a skrill-re honnan érkezett a pénz. (remélem egy hivatalos szerv se fog ráakadni ezekre a hsz-ekre :D )

Mindenre van megoldás. Aki olyan jól csinálja, hogy ebből él, az valószínűleg elég intelligens ahhoz is, hogy ne költekezzen feltűnően, inkább próbál továbbra is észrevétlen maradni. Ha meg mégis bevallja ezt a jövedelmet, akkor lényegében akkor jár jól, ha a valóságnak megfelelően kezeli, semmint valami kamu tevékenységet mond mögé (pl. szolgáltatásnyújtás). Utóbbi ugyanis vállalkozási tevékenységnek minősül, amihez be kell jelentkezni (adószám, számlaadás, egyebek).