Bwin adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: benson Dátum február 05, 2013, 20:30:00
Igen.
Igen, igen (MC-ra nem is lehet kifizetést kérni sehol).
Éves díja van, 10€. További díjak, limitek: https://www.moneybookers.com/ads/mastercard/fees/

Köszi a választ! Megnéztem, de a Neteller NET+ kártya jobbnak tűnik, mert nincs éves díj. Az is jó?

Vagy egyszerűen nem ebbe az országba van bejelentkezve,mint lakó.

Idézetet írta: koviferi Dátum február 05, 2013, 21:00:27
Köszi a választ! Megnéztem, de a Neteller NET+ kártya jobbnak tűnik, mert nincs éves díj. Az is jó?
Persze, a célnak megfelel. Viszont a díjai magasabbak: kp felvét: 4€ (Skrill MC: 1,8€), átváltási díj (ezt gyakorlatilag nem lehet megkerülni, hacsak nem forintban fizetsz, hanem euróban): 2,95% (Skrill MC: 2,49%). Szóval ha ezeket a különbségeket kiszámolod 1 évre, még havi 1 tranzakciónál is jobban megéri a skrilles kártya.
http://www.neteller.com/netplusprepaidcard/#a-fees

Meg a netellernél idegesitő a bejelentkezés, nincs leveles cimellenőrzés, stb.

Idézetet írta: Tomee886 Dátum február 05, 2013, 19:06:33
De aki megél belőle az hogyan adózik utána? (pl minimálbérrel nem sűrün lehet autót venni, az csak feltűnik a hivatalnak) Simán beírja a bevallásba, vagy skrill-es módszer, és mond rá valamit... pl: szolgáltatást nyújt és ezért fizetnek neki stb. Azt meg úgy se tudják lekövetni hogy a skrill-re honnan érkezett a pénz. (remélem egy hivatalos szerv se fog ráakadni ezekre a hsz-ekre :D )

Minimálbérrel akkor nem lehet autót venni, ha hitelt is akarsz hozzá.  :)
Ha pénzed van, tudsz autót is venni.

A luxuskiadások szemet szúrhatnak, de ehhez kell egy rosszindulatú szomszéd vagy egy hivalkodó facebook profil.
A megélhetés meg nem feltétlenül takar feltűnő költekezést...
Ha akarja az adóhivatal, az összes vállalkozót és minimálbéres alkalmazottat megvizsgálhatná, hogy mégis miből él valójában, de a feketén dolgozók (sportfogadók) még kevésbé vannak szem előtt.

Ha van más bevétele is az embernek, azzal lehet takarózni, aki meg ennél is több biztonságot szeretne, gyűjtheti a nyertes tippmix és totó szelvényeket (másokét is!), hisz az onnan kapott pénz már adózott jövedelem.
Ez lényegében számlavásárlásként is működik, max. 20%-os költséggel annyi adózott bevételt igazolsz magadnak, amennyit csak szeretnél!
(felteszel kétesélyes meccsek mindkét kimenetelére pénzt a tippmixen, aztán a nyertes szelvényt elrakod arra az időre, ha feszegetnék, honnan van bevételed)

Idézetet írta: vmlinuz Dátum február 05, 2013, 23:57:14
Meg a netellernél idegesitő a bejelentkezés, nincs leveles cimellenőrzés, stb.

A bejelentkezés egyszerűsödött, emailcím + jelszó pár hete, legalábbis ha a saját gépemről, otthonról lépek be.
Viszont a regisztráció után volt telefonos azonosítás is nálam.
Bár ez lehet, hogy azért, mert skrill kártyával próbáltam feltölteni a neteller számlát, persze sikertelenül...   ;D

Az én véleményem:
Nagy összegeknél elég költséges a Skrill bankkártya, mindenképpen lesz benne egy valutaváltás, és van %-os költség is.

Ha van olyan, aki tényleg nagy összegeket mozgat, akkor ki kell ugrani Szerbiába, ott nyitni egy bankszámlát, kártyával, még az egyszeri benzinköltséggel is olcsóbb, mint a Skrill+Bankkártya. Osztrák bank is lehetne, de ott nagyobbak a költségek és ők tervezik, hogy banki kiadatási egyezményt kötnek Magyarországgal. (Szerbiával nincs ilyen)

Érdemes megvárni, hogy mi lesz a törvénnyel valójában, és akkor lépni, addig egyébként nem kell félni szerintem a sima hazautalástól sem, én egyelőre nem félek:-)), bár vannak Skrill kártyáim is.


Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 06, 2013, 00:56:02
Az én véleményem:
Nagy összegeknél elég költséges a Skrill bankkártya, mindenképpen lesz benne egy valutaváltás, és van %-os költség is.

Ha van olyan, aki tényleg nagy összegeket mozgat, akkor ki kell ugrani Szerbiába, ott nyitni egy bankszámlát, kártyával, még az egyszeri benzinköltséggel is olcsóbb, mint a Skrill+Bankkártya. Osztrák bank is lehetne, de ott nagyobbak a költségek és ők tervezik, hogy banki kiadatási egyezményt kötnek Magyarországgal. (Szerbiával nincs ilyen)

Érdemes megvárni, hogy mi lesz a törvénnyel valójában, és akkor lépni, addig egyébként nem kell félni szerintem a sima hazautalástól sem, én egyelőre nem félek:-)), bár vannak Skrill kártyáim is.

A szerb bankkártyának és bankszámlának nincsen költsége? Vagy ha onnan fizetsz be / utalsz át fogadóirodához pénzt?
Szerbiában forint bankszámlát vezetnél? Csak mert különben ugyanúgy megvannak a váltási költségek is, mikor forintban elköltöd a pénzedet.

A Skrill + bankkártya hatalmas előnye a folyamatos likviditás biztosítása: az utolsó pillanatig (amíg el nem költöm) ott a számlámon a pénz, amit költségek nélkül befizethetek az irodákhoz, ugyanakkor bármelyik pillanatban költhetem is.
Nem egyszer jött pénteken vasárnapig érvényes újratöltési ajánlat, amelyet nem lehet kihasználni, ha éppen úton (utalás alatt) van a pénzed. Persze nem is érdemes hétvégén utalni, de ez egy másik kérdés.

Nagyobb összeg kiutalását meg megoldom 500-egynéhány forintból a bankszámlámra vagy egy másik skrill számla közbeiktatásával más bankszámlájára...

A mindennapi, rendszeres használathoz, ami alatt én az irodák közötti folyamatos pénzmozgatást értem, valamint azt, hogy ahol kártyával fizethetek, ott a skrillt használom (akár pl. internetes számlabefizetésnél is "kártyázom"), még a költségeivel együtt is megéri nekem.

Minden banki költségemet könyvelem (na nem egyesével, hanem összesítve), ami a sportfogadással kapcsolatos, stabilan 5000 ft alatt van a havi átlag, miközben a pénzem "mindkét irányban" rendelkezésre áll: kifizetésre és azonnali befizetésre is.
Igazából a skrilles kártyával a pénzfelvételt kell megpróbálni elkerülni, a kártyás fizetés árát visszahozza, hogy több ideig használhatod a fogadóirodáknál a pénzed.
(ha holnap akarok vásárolni, elég ma kikérni egy irodától a pénzt skrillre, valószínűleg már este hozzá is férek a kártyámmal. Ez a gyorsaság azt jelenti, hogy tovább dolgozhat a pénzem az irodáknál, azaz mint ha több pénz állna rendelkezésemre! Ugye az idő pénz, s ha napokat kell várni mindig a pénz használatára, akkor hosszútávon az olyan, mint ha hónapokra lemondanál a pénzedről...)

Szerintem skrill kártya nélkül azok boldogulhatnak, akik sokkal ritkábban, de nagyobb tételeket vonnának ki a számlájukról. Nekik valóban jobb lehet az általad leírt megoldás.

Idézetet írta: Knapp Dátum február 06, 2013, 13:06:07
A szerb bankkártyának és bankszámlának nincsen költsége? Vagy ha onnan fizetsz be / utalsz át fogadóirodához pénzt?
Szerbiában forint bankszámlát vezetnél? Csak mert különben ugyanúgy megvannak a váltási költségek is, mikor forintban elköltöd a pénzedet.

A Skrill + bankkártya hatalmas előnye a folyamatos likviditás biztosítása: az utolsó pillanatig (amíg el nem költöm) ott a számlámon a pénz, amit költségek nélkül befizethetek az irodákhoz, ugyanakkor bármelyik pillanatban költhetem is.
Nem egyszer jött pénteken vasárnapig érvényes újratöltési ajánlat, amelyet nem lehet kihasználni, ha éppen úton (utalás alatt) van a pénzed. Persze nem is érdemes hétvégén utalni, de ez egy másik kérdés.

Nagyobb összeg kiutalását meg megoldom 500-egynéhány forintból a bankszámlámra vagy egy másik skrill számla közbeiktatásával más bankszámlájára...

A mindennapi, rendszeres használathoz, ami alatt én az irodák közötti folyamatos pénzmozgatást értem, valamint azt, hogy ahol kártyával fizethetek, ott a skrillt használom (akár pl. internetes számlabefizetésnél is "kártyázom"), még a költségeivel együtt is megéri nekem.

Minden banki költségemet könyvelem (na nem egyesével, hanem összesítve), ami a sportfogadással kapcsolatos, stabilan 5000 ft alatt van a havi átlag, miközben a pénzem "mindkét irányban" rendelkezésre áll: kifizetésre és azonnali befizetésre is.
Igazából a skrilles kártyával a pénzfelvételt kell megpróbálni elkerülni, a kártyás fizetés árát visszahozza, hogy több ideig használhatod a fogadóirodáknál a pénzed.
(ha holnap akarok vásárolni, elég ma kikérni egy irodától a pénzt skrillre, valószínűleg már este hozzá is férek a kártyámmal. Ez a gyorsaság azt jelenti, hogy tovább dolgozhat a pénzem az irodáknál, azaz mint ha több pénz állna rendelkezésemre! Ugye az idő pénz, s ha napokat kell várni mindig a pénz használatára, akkor hosszútávon az olyan, mint ha hónapokra lemondanál a pénzedről...)

Szerintem skrill kártya nélkül azok boldogulhatnak, akik sokkal ritkábban, de nagyobb tételeket vonnának ki a számlájukról. Nekik valóban jobb lehet az általad leírt megoldás.
Egy 70 ezres pénzkivét a Skrilles kártyával 2-3 rugó költség. Picit soknak érzem, de persze nem vagyunk egyformák. Mondjuk nekem van 3 is, használom ennek ellenére, mert tényleg kényelmes és gyors, de nem annyira gazdaságos.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 06, 2013, 16:15:53
Egy 70 ezres pénzkivét a Skrilles kártyával 2-3 rugó költség. Picit soknak érzem, de persze nem vagyunk egyformák. Mondjuk nekem van 3 is, használom ennek ellenére, mert tényleg kényelmes és gyors, de nem annyira gazdaságos.

Talán ezért is írtam az általad is idézet üzenetemben, hogy

Idézetet írta: Knapp Dátum február 06, 2013, 13:06:07

Nagyobb összeg kiutalását meg megoldom 500-egynéhány forintból a bankszámlámra vagy egy másik skrill számla közbeiktatásával más bankszámlájára...

Igazából a skrilles kártyával a pénzfelvételt kell megpróbálni elkerülni


Ha tudod, hogy kb. mennyi a havi átlagos készpénzigényed, akkor azt az összeget ki lehet utaltatni max. 600 ft-ért, a vásárlásokat meg intézheted 2-3%-os költséggel.
(ami szintén nem kevés, de addig sincs magyar számlán a pénzed és azért többet ér, ha a fogadásokhoz az utolsó pillanatig felhasználható)

A készpénzfelvételi lehetőség a bankkártyának csak az egyik funkciója, ami ráadásul legtöbbször megkerülhető.

Idézetet írta: Knapp Dátum február 06, 2013, 18:44:16
Talán ezért is írtam az általad is idézet üzenetemben, hogy


Ha tudod, hogy kb. mennyi a havi átlagos készpénzigényed, akkor azt az összeget ki lehet utaltatni max. 600 ft-ért, a vásárlásokat meg intézheted 2-3%-os költséggel.
(ami szintén nem kevés, de addig sincs magyar számlán a pénzed és azért többet ér, ha a fogadásokhoz az utolsó pillanatig felhasználható)

A készpénzfelvételi lehetőség a bankkártyának csak az egyik funkciója, ami ráadásul legtöbbször megkerülhető.
Jaja nyilván. A szerb bankszámlát azoknak írtam, akik fosnak az ellenőrzéstől. Lehet, hogy eljön majd ez az idő mindenki számára. Egyébként ha olyan lesz a helyzet, a Moneybookers is le fog feküdni a magyar törvényeknek sajnos, simán ki fogják adni az adatokat. Persze ez nem ma lesz, nem is holnap, de jöhet ilyen irány is sajnos.

Skrill és skrill mastercard--ennyi a történet.

Hali.
A multkor tárgyalt a bwin a kormánnyal aki 100 millás koncessziós díjjat kért. Arra azt mondta bwin, hogy egy kicsit eltulozzák a bevételük magyarországi nagysàgát. Tudja valaki, hogy sikerült-e azóta megeggyezniük?

Idézetet írta: akran Dátum július 24, 2013, 16:32:19
Hali.
A multkor tárgyalt a bwin a kormánnyal aki 100 millás koncessziós díjjat kért. Arra azt mondta bwin, hogy egy kicsit eltulozzák a bevételük magyarországi nagysàgát. Tudja valaki, hogy sikerült-e azóta megeggyezniük?

A kormányzat jelenleg minden olyan egyességet támogat, amely kizárólag az általa diktált pontokból áll. :)

Törvény van, nincs miről egyezkedni.
Ha a bwin - és a többi iroda - nem akarja, hogy blokkolják Magyarországon, akkor fizetnie kell a 100 milliót plusz a "sallangokat".
Mivel a bwin már egyébként sem fogad új magyar ügyfeleket, így minimális rá az esély, hogy pénzt fizessen ezért a piacért.