Golf

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


US PGA.
Rakható a McIlroy win ma?
Hogy látjátok golfhoz jobban értők?

Mennyire játszható sportág a golf? Gondolom a párosításra érdemes rámozdulni.

Beindítom erre a szezonra ezt a topicot is. Ez sem egy népszerű sportág (amikkel foglalkozok, azoknak a többsége nem az  ;D), de azért itt is lehet találni egészen jó fogadásokat. Főleg nagy oddsokat. Megpróbálkozok idén is levadászni párat. Tavaly is próbálkoztam pár versenyen, meg két éve is.
Szóval a heti versenyek:
European Tour: Dubai Desert Classics
Időpont: Január. 29-01.
Címvédő: Stephen Gallagher
www.youtube.com/watch?v=CEvGLfDtMps

Év elején az ET hagyományosan bejárja a Dél-Afrikát, Katart és Emirátusokat. Egyesült Arab Emiráutsokban már a második versenyt rendezik ennek jóvoltából, aminek a legnagyobb favoritja McIlroy. Szinte már irreálisan nagy favorit. Én itt más fogadásokban látok értéket. Vannak versenyzők, akik hagyományosan jól szerepelnek ezen a versenyen (vagy év elején).

Stephen Gallagher top10-ben végez: 3.25     Erősség: 6/10
Egyik ilyen az elmúlt két év győztese Stephen Gallagher. Gallagher az elmúlt években nem igazán remekelt, viszont ezen a versenyen az elmúlt három évben dobogón végzett, és ebből kétszer meg is nyerte. Ha az év többi versenyén nem is hoz extrát, de itt mindig odateszi magát. Neki szinte ez az év egyik fő versenye. A fogadóirodák azonban nem bíznak benne, mert idei első két versenyén nem volt csúcsformában. Azonban arról elfeledkeznek, hogy ő az elmúlt három évet is így kezdte, mégis jól szerepelt ezen a viadalon.

Robert Rock top20-ban végez: 6.00   Erősség: 3/10
Nem mai gyerek már, viszont ő az aki kihasználja év elején, hogy a nagy sztárok még nincsenek top formában, és rendre elcsíp egy top5-ös vagy top10-es helyezést az első 5-6 versenyen. Idén már lement 5 viadal (ebből hármon indult), de még 30-ba se került. Az Emirátusosbéli versenyek neki amolyan jolly jokerek, hiszen nyert már Abu Dhabiban, de itt is volt már hetedik és ötödik. Ilyen oddson én nem bírom otthagyni.

Három tippem maradt még erre a versenyre igaz azok minimális téttel:
Thorbjorn Olesen top20    3.20     2/10
Steve Webster   top20   4.50   2/10
Grillo vs Noren  H   1.72    5/10


Másik viadalt a PGA tour égiszén belül rendezik.
Phoenix Open
Időpont: Január 29-01.
Címvédő: Kevin Stadler
www.youtube.com/watch?v=WkbMLYvsf9c

Brendan Steele első tízben végez:  5.00      4/10
Ezen a versenyen kezdi meg az évet Tiger Woods. Azonban én most nem rá fogadnék, hanem Steelere, akinek ez az egyik kedvenc viadala. Elmúlt három évben rendre első hatban végzett, és elnézve a mostani mezőnyt, most is simán összejöhet neki egy jó szereplés. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy nyer.

#18 február 03, 2015, 17:54:31, Pozzato
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 28, 2015, 20:31:23
Szóval a heti versenyek:
European Tour: Dubai Desert Classics
Stephen Gallagher top10-ben végez: 3.25     Erősség: 6/10

Robert Rock top20-ban végez: 6.00   Erősség: 3/10


Három tippem maradt még erre a versenyre igaz azok minimális téttel:
Thorbjorn Olesen top20    3.20     2/10
Steve Webster   top20   4.50   2/10
Grillo vs Noren  H   1.72    5/10




Phoenix Open
Brendan Steele első tízben végez:  5.00      4/10 

Első idei Golf hét nem sikerült rosszul. A két fő tippem jött, a Dubai versenyről, ahol így +16,5 egység profittal zártam. A PGA touron nagy valószínűséggel el fog menni a tippem (kivéve ha Steele valami csoda folytán nem kerül be mégis a 10-be), de így is pluszos hetem volt.
Jövőhéten a European Tour mezőnye Kuala Lumpurba (Malajzia) teszi át a székhelyét, míg a PGA Tour következő állomása Farmers Insurance Open lesz. Ha lesznek jó fogadási opciók, akkor akár egy főoldali cikk is lehet belőle (havi két főoldali cikk lesz a versenyekről, ez általában két hetet fed le).
Jövőhéten is tehát előre a nagy szorzók után!

Jöhet egy újabb hét, újabb nagy szorzókkal. Most sajnos nem találtam annyira biztosnak vélt tippet, mint múlt héten, de hátha beesik így is valami.

Maybank Malaysian Open
Helyszín: Kuala Lumpur
Időpont: Február 5-8.
Besorolás: European Tour

www.youtube.com/watch?v=knxRndTVN4s


Tippek:
Nem igazán érzek ezen a tornán egyetlen egy tippet sem annyira tutinak, mint múlt héten. Amit a legerősebbnek gondolok az a Pablo Larrazabál első 20-ban végez opció. Szereti ezt a tornát, elmúlt két évben első tízben végzett. Ebben az évben fokozatosan lendült formába. Abu Dhabiban még 73. volt, majd Qatari mastersen már 33., és legutóbb Dubaiban 20. helyen zárt. Ezt a fejlődést folytatva, most simán kinéz neki egy jó teljesítmény (top10), de én inkább a kicsivel "biztosabb" tippet játszom meg.
Pablo Larrazabál első 20-ban végez    2.62     4/10


Farmers Insurance Open
Helyszín: San Diego
Időpont: Február 5-8.
Besorolás: PGA Tour

Tippek:
Graham Delaetben bízok ebben a versenyben. Fokozatosan ért el egyre jobb eredményeket mostanság, és amúgy is jól megy neki San Diegoban. Ha nem lett volna a középső két gyengébb napja a Phoenix-i versenyen, akkor simán dobogóra áll, de így is 7. lett. Általában ha jön neki egy jobb eredmény akkor a rákövetkező versenyen is kitart a jó formája, és ott is bekerül a legjobbak közé. Most is ebben bízok.
Graham Delaet első tízben végez     3.60    3/10

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 03, 2015, 18:17:46
Maybank Malaysian Open
Helyszín: Kuala Lumpur
Időpont: Február 5-8.
Besorolás: European Tour
Tippek:

Pablo Larrazabál első 20-ban végez    2.62     4/10


Farmers Insurance Open
Helyszín: San Diego
Időpont: Február 5-8.
Besorolás: PGA Tour

Tippek:

Graham Delaet első tízben végez     3.60    3/10
Delaet nem indult, míg Larrazabal ha nagy nehezen is, de hozta a tippet.

Idézetet írta: Fogkefe1 Dátum augusztus 28, 2014, 23:36:46
Mennyire játszható sportág a golf? Gondolom a párosításra érdemes rámozdulni.
A kérdésedre a válasz: szerintem a golf azon ritka sportágak közé tartozik ahol nem érdemes rámozdulni a párosításokra. Inkább konkrét helyezésekre kell ellentétben például a motorsporttal vagy a kerékpárral. Ebben van a nagyobb odds, és a jobb találati arány is. Míg egy párosításban lehet döntetlen (ami 16-18-as odds) és csak 1.90 körüli szorzót ad, addig egy top10-es vagy top20as helyezés már 2.00 vagy 2.50 feletti szorzót hoz a konyhára. Erre ráadásul jóval nagyobb esély is van, hiszen aki formában van az általában az élmezőnyben végez, míg egy párosítás esetében hiába végez elől, ha az ellenfele bemákol egy top3as helyezést.
Golf mint említettem a nagy oddsok sportága, ahol kis szerencsével és odafigyeléssel szép kis profitot lehet termelni.

Héten szokás szerint két versenyt bonyolítanak, de egyikben sem látok értéket.
A European Tourban most rendeznek először Thaiföldi versenyt, és így látatlanban nem akarok tippelni.
A PGA Tourban pedig Jimmy Walkerben Top10-ében, illetve Dustin Johnson top20-ában bíztam, de ilyen oddsokon (1.72 és 1.66) ezt felesleges bevállalni. Csak pénzkidobás lenne. Olyan 2.00-2.50 közé tettem őket, de most jól lőtték be sajnos az irodák az esélyeket. Ha mégis valaki szeretni valami nagy oddsot rakni és izgulni akar az Baddeley top20-ra fogadjon 4.33-ért.

Heti versenyek nem voltak rosszak. PGA Touron szokás szerint nem jöttek a tippek, ET-n legalább jöttek a nagy tétes tippek.
http://www.sportfogadas.org/elozetesek/golf-mcilroy-gyozelemmel-terne-vissza-amerikaba


Eddigi kicsivel több, mint egy hónapról összegzés:
PGA Tour:
Találati arány: 0-4  0%
Profit/veszteség: -13
ROI: -100%

European Tour:
Találati arány: 5-3  63%
Profit/veszteség: +46,83
ROI: 120%


Összesen:
Találati arány: 5-7  42%
Profit/veszteség: +33,83
ROI: 65%
Átlag odds: 3,78

Hát a PGA Touron ideje lenne már valamit eltalálni..Kezdésnek egész jó, remélem tartani tudom.
Jövőhéten szokás szerint két verseny, remélem sikerül egy kis profitot összehozni. Lehet jön egy főoldali cikk megint.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 01, 2015, 19:30:03
Heti versenyek nem voltak rosszak. PGA Touron szokás szerint nem jöttek a tippek, ET-n legalább jöttek a nagy tétes tippek.

Hát a PGA Touron ideje lenne már valamit eltalálni..Kezdésnek egész jó, remélem tartani tudom.
Jövőhéten szokás szerint két verseny, remélem sikerül egy kis profitot összehozni. Lehet jön egy főoldali cikk megint.
Nezed oket valamennyire vagy csak az eredmenyeket/statokat koveted le?

Idézetet írta: junglefever Dátum március 01, 2015, 20:12:38
Nezed oket valamennyire vagy csak az eredmenyeket/statokat koveted le?
Ha van időm Eurosporton nézek versenyt/összefoglalót (ha adják..), előzeteseket olvasók, verseny összefoglalókat nézek. Van hogy szakértők írásait elolvasom, illetve próbálom a híreket követni. Természeten az embernek nincs ideje végigkövetni a négy napot amíg a versenyek zajlanak (különböző időpontokban ráadásul). Kevés lenne ha csak statokból indulnék ki. Bár lehet az is minimális profitot hozna.

Oke, kosz a valaszt. Csak azert erdekelt, mert a golf szvsz nem rossz sport de ha a teveben mutatjak el tudok aludni rajta...
Mondjuk golfra fogadni en is szoktam kisebb tetekkel de nezni nem birom.

Nincs héten főoldali cikk, mert két gyengébb verseny van csak. Tippem se nagyon volt, esetleg a PGA tornára egy Padraig Harrington top20 3.75-ért.
Sosem értettem miért mondják hogy unalmas sport a golf  ;D
http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/03/12/lovasg_krokodilus/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index

Aki nagy oddsokat akar fogadni, annak itt a heti golf cikk!  :ok:
http://www.sportfogadas.org/elozetesek/golf-felkeszules-jegyeben