csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#26400 május 26, 2020, 20:27:09, csabax
Borussia Dortmund - Bayern München, Robert Lewandowski bármikor gólt szerez :noway:

#26401 május 26, 2020, 20:26:52, csabax
Borussia Dortmund - Bayern München, Jadon Sancho bármikor gólt szerez :noway:

#26402 május 26, 2020, 22:30:48, csabax
Frankfurt - Freiburg, 1.5 gól felett  :great:

35. perc: 1-1

#26403 május 26, 2020, 22:30:02, csabax
Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 1  :noway:

#26404 május 27, 2020, 20:47:39, csabax
RB Leipzig - Hertha BSC, RB Leipzig -1.5 gól hendikep  :noway:

Előzetesen még úgy volt, hogy nem szándékozok előzetest írni erre az RB Leipzig - Hertha BSC német élvonalbeli bajnoki mérkőzésre, ám a dortmundiak Bayern München elleni 1-0-ás hazai veresége miatt mégis megváltoztattam azt az eredeti döntésemet. Ugyanis az éllovas Bayern München idegenbeli győzelmével nem csak az történt, hogy 7 pontra növekedett és a bajorok előnye és a Borussia Dortmund mostantól immár végleg lemondhat a német Bundesliga bajnoki címéről, hanem egyben az a helyzet is "előállt", hogy az 57 pontnál maradt Borussia Dortmund nem csak a bajnoki címet veszítette el, hanem adott esetben akár még a 2. helyezésének is búcsút inthet. Ehhez mindössze csakis annyi szükségeltetik, hogy ezen az RB Leipzig - Hertha BSC találkozón az 54 ponttal rendelkező házigazda lipcseiek nyerjenek.

Az RB Leipzig együttesének már megvan a gólkülönbsége az előzéshez: Borussia Dortmund +40 gól, RB Leipzig +41 gól. Csakis erre figyelve akár még úgy is döntettem volna, hogy valószínűleg elegendő lehet a kelet-németországi gárda sima hazai győzelmére tippelni. Hiszen akár még ez is elegendő lehet. Ám én mégis úgy döntöttem, hogy ezúttal "RB Leipzig -1.5 gól hendikep" lesz a tippem, ugyanis a vendég Hertha BSC éppen jónak tűnő formában van. Ez pedig alighanem azzal jár együtt, hogy a biztonságos hazai siker érdekében a lipcsei alakulatnak úgy le kell csapniuk a berlinieket, mint a legyet vagy a taxiórát.

Hiányzók: a dán Yussuf Poulsen és a walesi Ethan Ampadu a hazaiaknál, illetve a holland Karim Rekik, az argentin Santiago Ascacibar, az elefántcsontparti Salomon Kalou, Niklas Stark és Thomas Kraft a vendégeknél. Talán még ezek a hiányzások is a hazaiakat fogják erősíteni. Mert az azért biztos, hogy motivációból van most ott bőven.

Tipp: RB Leipzig -1.5 gól hendikep.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Fogadási szempontból számomra sajnos az történt ennek a hónapnak a második felében, hogy alaposan "beleszaladtam" a Bundesligába. Vagy, ahogyan még nevezik, a bundás ligába. Ez az időszak nem csak arról nevezetes, hogy a koronavírus-járvány miatti kényszerleállás után visszatért a jegyzettebb foci. Természetesen ez így igaz, viszont számomra még arra is megfelelők voltak ezek a májusi Bundesliga-meccsek, hogy kiderüljön az is, hogy milyen hangulattalanok a nézők nélküli találkozók és a focinak mennyire hatalmasan sokat számítanak a stadionokban levő szurkolók.

A szurkolók támogatása nélkül a hazai pályán játszó csapatok nagyon nagy többsége számára eltűnt az úgynevezett hazai pálya előnye. Ezt nagyon jól jelzi az a tény is, hogy az utóbbi 27 hazai mérkőzéseken mindössze csak 5 győzelmet szereztek a német együttesek. Ezzel szemben ugyanebben az időszakban "szárnyaltak" az idegenben játszó Bundesliga-csapatok és 12 győzelmet arattak.

Néhány adat arról, hogy mennyire elképesztően sokat számítanak a focidrukkerek:
- a hazai pályán játszó csapatok győzelmi mutatója 45 százalékról 18.5 százalékra csökkent
- az idegenben játszó csapatok győzelmi mutatója 30 százalékról 44.4 százalékra növekedett
- a döntetlenek mutatója 25 százalékról 37 százalékra növekedett
- a hazai pályán játszó csapatok szerzett góljainak száma 1.64-ről 1.29-re csökkent
- az idegenben játszó csapatok szerzett góljainak száma 1.24-ről 1.81-re emelkedett
- a Bundesliga újrakezdése óta a hazai pályán játszó csapatok 35 gólt szereztek és az idegenben játszó csapatok 49 gólt szereztek (összesen).

Idézetet írta: csabax Dátum május 28, 2020, 12:10:50
Fogadási szempontból számomra sajnos az történt ennek a hónapnak a második felében, hogy alaposan "beleszaladtam" a Bundesligába. Vagy, ahogyan még nevezik, a bundás ligába. Ez az időszak nem csak arról nevezetes, hogy a koronavírus-járvány miatti kényszerleállás után visszatért a jegyzettebb foci. Természetesen ez így igaz, viszont számomra még arra is megfelelők voltak ezek a májusi Bundesliga-meccsek, hogy kiderüljön az is, hogy milyen hangulattalanok a nézők nélküli találkozók és a focinak mennyire hatalmasan sokat számítanak a stadionokban levő szurkolók.

A szurkolók támogatása nélkül a hazai pályán játszó csapatok nagyon nagy többsége számára eltűnt az úgynevezett hazai pálya előnye. Ezt nagyon jól jelzi az a tény is, hogy az utóbbi 27 hazai mérkőzéseken mindössze csak 5 győzelmet szereztek a német együttesek. Ezzel szemben ugyanebben az időszakban "szárnyaltak" az idegenben játszó Bundesliga-csapatok és 12 győzelmet arattak.

Néhány adat arról, hogy mennyire elképesztően sokat számítanak a focidrukkerek:
- a hazai pályán játszó csapatok győzelmi mutatója 45 százalékról 18.5 százalékra csökkent
- az idegenben játszó csapatok győzelmi mutatója 30 százalékról 44.4 százalékra növekedett
- a döntetlenek mutatója 25 százalékról 37 százalékra növekedett
- a hazai pályán játszó csapatok szerzett góljainak száma 1.64-ről 1.29-re csökkent
- az idegenben játszó csapatok szerzett góljainak száma 1.24-ről 1.81-re emelkedett
- a Bundesliga újrakezdése óta a hazai pályán játszó csapatok 35 gólt szereztek és az idegenben játszó csapatok 49 gólt szereztek (összesen).
úgy gondolom, hogy az eddig lejátszott meccsek alapján, ez még igencsak kis minta, ami betudható pusztán a sorsolásnak, illetve az aktuális formának

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum május 28, 2020, 12:31:21
úgy gondolom, hogy az eddig lejátszott meccsek alapján, ez még igencsak kis minta, ami betudható pusztán a sorsolásnak, illetve az aktuális formának
Mintának tényleg kicsi, ám valószínűleg tévedésben lehetsz, hiszen én ezúttal mindössze csakis annyit tettem, hogy néhány adatot említve egy emlékeztetőt írtam saját magamnak a naplómba, arról, hogy az említett időszakban miért tippelhettem sokkal gyengébben a szokásosnál.
:beerchug:

#26408 június 07, 2020, 12:14:42, csabax
Red Bull Salzburg - Rapid Wien 1  :great:

Az osztrák Bundesliga bajnoki címéért zajló párharcban a Red Bull Salzburg legfőbb vetélytársának számító LASK Linz hatalmasat "szívott" néhány nappal ezelőtt. Az alapszakasz végén még úgy volt az élmezőny állása, hogy a LASK Linz volt a listavezető 54 ponttal és 2. helyezett a 48 pontos Red Bull Salzburg. Ám a 6 pontos előny tudatában elbizakodottá vált linziek voltak annyira felelőtlenek, hogy a koronavírus-járvány utáni újrakezdés elején, a tilalom időszakában, csoportos edzésen vettek részt, pedig ilyesmit nem szabadott tenni, s ez a szabályszegés 6 pont levonással lett büntetve. Eredetileg úgy lett volna, hogy a rájátszás elkezdése előtt feleződik az összes alapszakaszbeli teljesítmény, azaz az alapszakaszt 54 ponttal zárt LASK Linz továbbra is maradt volna éllovas a rájátszás elején 27 ponttal és a 48 ponttal 2. helyezett Red Bull Salzburg 24 ponttal indult volna a 2. helyről a rájátszásban. Nem így lett, hiszen a linziek felelőtlensége mínusz 6 pontot eredményezett nekik, s ezért a 27 pontról 21 pontra visszaesett LASK Linz bukta az 1. helyezést és helyet cserélt a 24 pontos Red Bull Salzburggal.

Persze, ezt lehet úgy is fogalmazni, ha így jobban teszik, hogy a szövetségtől kapott közvetett hátszélnek köszönhetően vette át az 1. helyet a Salzburg. Nézőpont dolga. Ám akárhogyan és akárhonnan nézem, jelenleg akkor is az a helyzet van az osztrák foci élvonalában, hogy listavezető a Red Bull Salzburg és 2. helyezett a LASK Linz. És, hozzáteszem, hogy a Red Bull Salzburg mostani ellenfele, a vendég Rapid Wien csapata a 3. helyen van 20 ponttal.

Tehát ez a Red Bull Salzburg - Rapid Wien osztrák élvonalbeli mérkőzés igazából nem csak rangadó lesz, hanem egyben bajnoki címért zajló találkozó is lesz két dobogós együttes, a 24 pontos Red Bull Salzburg és a 20 pontos Rapid Wien között. Szerintem a hazaiaknál van az előny, hiszen ők néhány nappal ezelőtt 5-0-ra nyerve hódították el az Osztrák Kupát. Pontosabban fogalmazva: ezzel a sikerrel története hetedik kupagyőzelmét ünnepelhette a salzburgi focicsapat, hiszen 2012-ben, 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban, 2017-ben, 2019-ben és 2020-ban is megnyerte az Osztrák Kupát. Rögtön hozzá kell tenni azt is, hogy most az első gólt a magyar labdarúgás vitathatatlanul legnagyobb jelenlegi tehetsége, a 19 éves Szoboszlai Dominik szerezte. Aki hatalmas gólt szerzett.

Igazából az lenne a tippem, hogy Szoboszlai Dominik a Rapid Wien elleni meccsen is gólt fog szerezni. Ám sajnos ilyesmire nem fogadhatok itt, hanem kénytelen vagyok a szerintem esélyesebb hazaiak sikerére tippelni. Hiszen amennyiben nyernek, akkor a mostani ellenfelük "ki fog szállni" a bajnoki címért zajló versenyfutásból.

Tipp: győz a Red Bull Salzburg.


#26410 június 07, 2020, 02:41:29, csabax
Borussia Dortmund - Hertha BSC, 3.5 gól felett  :noway:

Az a helyzet van, hogy eredetileg még olyasmi tippekben gondolkodtam, mint a "4.5 gól felett" 3.35-ös szorzóért vagy pedig "Borussia Dortmund góljai 3.5 felett" 3.80-as szorzóért, ám végül mégis úgy döntöttem, főleg az ezek a németországi szerintem vadbarom labdarúgók által az előző hónapban általam elszenvedettek hatására, hogy velük kapcsolatban egyáltalán nem kockáztatok semmit, hanem a lehető legalacsonyabb téten tippelek valamit, s ha mégis nagyon akarják, akkor "szórakozzanak" azzal, ne velem. Amúgy úgy vélem, hogy gólzáporos lesz ez a Borussia Dortmund - Hertha BSC német élvonalbeli találkozó, s lehet ezen a meccsen akár 5-6 gól is, ám - átmenetileg - egyelőre még mérges vagyok a német "bundás" ligában szereplőkre.

Lesznek ám bőven hiányzók mindkét oldalon: az eltiltott Mats Hummels, Mahmoud Dahoud, Marco Reus, Nico Schulz és a francia Dan-Axel Zagadou a hazaiaknál, illetve az argentin Santiago Ascacibar, a brazil Matheus Cunha, az elefántcsontparti Salomon Kalou, Marvin Plattenhardt és Thomas Kraft a vendégeknél. Pluszban még az is van, hogy a dortmundiaknál a norvég "gólzsák" Erling Haaland szerepeltetése egyelőre a kisebb térdsérülése miatt bizonytalan, míg a vendégeknél a holland Karim Rekik, Maximilian Mittelstädt, Niklas Stark, Marius Wolf játéka kétséges.

A "felforgatott" csapatok és a nem összeszokott focisták szerepeltetése gyakran azt szokta eredményezni, hogy sok gól születik azokon a találkozókon. Emellett ennél a Borussia Dortmund - Hertha BSC párharcnál még az is van, hogy mindkét csapat nagyon gyakran és előszeretettel szokik sok-sok gólos mérkőzéseket játszani. A berlini együttes amúgy is nagyon jó formában van, s talán már csak emiatt is szerezhet 1-2 gólt Dortmundban. Annak tudatában pedig, hogy az újrakezdés óta a német csapatok sokkal jobban teljesítenek idegenben, mint otthon, úgy vélem, hogy tényleg érdemes több gólra tippelni. Főleg akkor, amikor otthon játszik a gólerős és hazai pályán továbbra is jól teljesítő Borussia Dortmund. A többi pedig majd kiderül vagy beborul.

Tipp: 3.5 gól felett.


#26411 június 07, 2020, 18:35:49, csabax
Wolfsberger AC - LASK Linz, 3.5 gól felett  :great:

Amúgy akár még rangadónak is lehetne nevezni ezt a Wolfsberger AC - LASK Linz osztrák élvonalbeli mérkőzést, hiszen a 22 pontos házigazda Wolfsberger AC a Tipico Bundesliga 2. helyén van, míg a 21 pontos vendég LASK Linz az osztrák I. osztályú focibajnokság 3. helyén van. Ám nálam ez a dobogós és rangadós dolog - amelyről azért tudom, hogy nagyon is valós dolog -, szóval ez nálam csak amolyan mellékszál, hiszen éppen azon nevetgélek, hogy ez a LASK Linz nevű focicsapat nagy hirtelenjében akkora hatalmas lúzerbrigád lett, mint innen Linz város.

Ugyanis pillanatnyilag éppen az van, hogy ez a LASK Linz nevezetű csődtömeg úgy néz ki, innen kívülről, mint egy gyenge bokszoló, akit sarokba szorítottak, a kapott hatalmas ütések következtében immár képtelen a védekezésre és ezt látván az ellenfele egyre nagyobb ütésekkel veri őt agyba-főbe, hogy minél hamarabb eszméletlenül zuhanjon a padlóra. (Vagy ahogyan a selypítő Ponciusz Pilátus mondja a Brian élete című filmvígjátékban: "A padlóla le, de nagyon dulván!")

Ez a lúzer LASK Linz még az 1. helyen zárta az osztrák élvonalbeli bajnokság alapszakaszát és a felezés után is éllovas volt, 27 ponttal rendelkezett és a rájátszás startjánál 3 pont előnye volt az akkor 2. helyezett Red Bull Salzburg előtt. Ám a kényszerszünet végén volt olyan balfék ez a linzi társaság, hogy előbb egy hülyeség miatti szabályszegésért 6 pont levonás büntetést kapott, emiatt elbukta a listavezetői helyezést és lekerült a 2. helyre, majd pedig a rájátszás első fordulójában otthon szenvedett vereséget 2-1-re az utolsó helyezett TSV Hartbergtől és arról a 2. helyről is lezuhant a 3. helyre. Vagyis: néhány héttel ezelőtt még némi előnnyel volt osztrák bajnoki listavezető a LASK Linz, ám jelenleg - néhány héttel később - már az van, hogy már nem éllovas, hanem csak 3. helyzett a csapat és kizuhant a következő Bajnokok Ligája főtábláról, utána kizuhant a következő Bajnokok Ligája selejtezőben való részvételről, jelenleg már csak Európa Liga-főtáblás pozícióban van, ám ott is már csak 1 pontra van az Európa Liga selejtezőjétől.

Ezért azt várom ettől a Wolfsberger AC - LASK Linz találkozótól, hogy sok gól lesz itt. Egyrészt azért, mert a házigazda wolfsbergi alakulat amúgy is előszeretettel szerzi és kapja a gólokat és zömében látványos meccseket szokik játszani. Másrészt pedig az van, hogy a LASK Linz "űzött vad" és most addig kell ütni, amíg összeesik, mint az üres zsák. És, persze, akár még az is lehetséges, hogy ez a LASK Linz amúgy nem rossz csapat, hanem csak "elkapták" nagyon az egyik gyengébb pillanatában, szóval talán még ez LASK Linz is képes lesz legalább 1 gólt szerezni. Gólokra tippelek, hátha lesznek.

Tipp: 3.5 gól felett.


#26412 június 08, 2020, 13:00:27, csabax
Rapid Wien - Sturm Graz 1  :great:

Sokáig vacilláltam, hogy ezt a Rapid Wien - Sturm Graz osztrák élvonalbeli bajnoki mérkőzést válasszam-e az előzetes írásához vagy a görög élvonal fővárosi rangadóját, az AEK Athén - Panathinaikosz Athén derbit válasszam. Ott amúgy döntetlenre tippeltem volna, hiszen a vehemens görögöknél, ahol olykor még pisztollyal is rohangálnak a pályán, eléggé gyakori eredmény a döntetlen. Majd nemsokára kiderül, hogy jól választottam-e avagy nem választottam jól. Kíváncsian várom, hogy kiderül vagy beborul?

Főként azért döntöttem a kettő közül az osztrák találkozó javára, mert a görögöknél ugyan tényleg a kelleténél gyakoribb az eldöntetlen eredmény, viszont ott a házigazda AEK Athén számára igazából a győzelem lenne megfelelő, s nem valószínű, hogy megelégszik majd a döntetlennel. Miközben az osztrákoknál az van ennél a Rapid Wien - Sturm Graz meccsnél, hogy a házigazda bécsi együttesnek kötelező nyernie, ha érmet akar szerezni. Méghozzá úgy kellene győznie otthon, hogy a vendég SK Puntigamer Sturm Graz a felsőházi rájátszás utolsó helyzett csapata. A 4. helyezett bécsi gárdának pedig jelenleg 20 pontja van, s csak 1 ponttal van előtte a 3. helyezett LASK Linz és csak 2 ponttal van előtte a 2. helyezett Wolfsberger AC. Egy győzelemért pedig, ugyebár, 3 pontot adnak, vagyis amennyiben nyerni bír otthon a Rapid Wien és kedvezni fognak számára a vetélytársak eredményei is, akkor még ebben a fordulóban dobogós helyezésre léphet előre a Rapid Wien.

Annak tudatában pedig pláne megéri győznie a bécsi alakulatnak, hogy közben azt is tudja, hogy a két vetélytársa éppen egymás ellen fog játszani a Wolfsberger AC - LASK Linz bajnoki mérkőzésen. És bizony nem szükségeltetik túl nagy matektudás kiszámolni azt, hogy ha győzni fog otthon a Rapid Wien és döntetlennel fog zárulni a Wolfsberger AC - LASK Linz találkozó, akkor máris dobogós helyezésre lép előre a bécsi együttes.

Tipp: győz a Rapid Wien.

Idézetet írta: csabax Dátum június 03, 2020, 17:19:34
Red Bull Salzburg - Rapid Wien 1  :great:

Az osztrák Bundesliga bajnoki címéért zajló párharcban a Red Bull Salzburg legfőbb vetélytársának számító LASK Linz hatalmasat "szívott" néhány nappal ezelőtt. Az alapszakasz végén még úgy volt az élmezőny állása, hogy a LASK Linz volt a listavezető 54 ponttal és 2. helyezett a 48 pontos Red Bull Salzburg. Ám a 6 pontos előny tudatában elbizakodottá vált linziek voltak annyira felelőtlenek, hogy a koronavírus-járvány utáni újrakezdés elején, a tilalom időszakában, csoportos edzésen vettek részt, pedig ilyesmit nem szabadott tenni, s ez a szabályszegés 6 pont levonással lett büntetve. Eredetileg úgy lett volna, hogy a rájátszás elkezdése előtt feleződik az összes alapszakaszbeli teljesítmény, azaz az alapszakaszt 54 ponttal zárt LASK Linz továbbra is maradt volna éllovas a rájátszás elején 27 ponttal és a 48 ponttal 2. helyezett Red Bull Salzburg 24 ponttal indult volna a 2. helyről a rájátszásban. Nem így lett, hiszen a linziek felelőtlensége mínusz 6 pontot eredményezett nekik, s ezért a 27 pontról 21 pontra visszaesett LASK Linz bukta az 1. helyezést és helyet cserélt a 24 pontos Red Bull Salzburggal.

Persze, ezt lehet úgy is fogalmazni, ha így jobban teszik, hogy a szövetségtől kapott közvetett hátszélnek köszönhetően vette át az 1. helyet a Salzburg. Nézőpont dolga. Ám akárhogyan és akárhonnan nézem, jelenleg akkor is az a helyzet van az osztrák foci élvonalában, hogy listavezető a Red Bull Salzburg és 2. helyezett a LASK Linz. És, hozzáteszem, hogy a Red Bull Salzburg mostani ellenfele, a vendég Rapid Wien csapata a 3. helyen van 20 ponttal.

Tehát ez a Red Bull Salzburg - Rapid Wien osztrák élvonalbeli mérkőzés igazából nem csak rangadó lesz, hanem egyben bajnoki címért zajló találkozó is lesz két dobogós együttes, a 24 pontos Red Bull Salzburg és a 20 pontos Rapid Wien között. Szerintem a hazaiaknál van az előny, hiszen ők néhány nappal ezelőtt 5-0-ra nyerve hódították el az Osztrák Kupát. Pontosabban fogalmazva: ezzel a sikerrel története hetedik kupagyőzelmét ünnepelhette a salzburgi focicsapat, hiszen 2012-ben, 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban, 2017-ben, 2019-ben és 2020-ban is megnyerte az Osztrák Kupát. Rögtön hozzá kell tenni azt is, hogy most az első gólt a magyar labdarúgás vitathatatlanul legnagyobb jelenlegi tehetsége, a 19 éves Szoboszlai Dominik szerezte. Aki hatalmas gólt szerzett.

Igazából az lenne a tippem, hogy Szoboszlai Dominik a Rapid Wien elleni meccsen is gólt fog szerezni. Ám sajnos ilyesmire nem fogadhatok itt, hanem kénytelen vagyok a szerintem esélyesebb hazaiak sikerére tippelni. Hiszen amennyiben nyernek, akkor a mostani ellenfelük "ki fog szállni" a bajnoki címért zajló versenyfutásból.

Tipp: győz a Red Bull Salzburg.

2-0

Idézetet írta: csabax Dátum június 06, 2020, 17:58:05
Wolfsberger AC - LASK Linz, 3.5 gól felett  :great:

Amúgy akár még rangadónak is lehetne nevezni ezt a Wolfsberger AC - LASK Linz osztrák élvonalbeli mérkőzést, hiszen a 22 pontos házigazda Wolfsberger AC a Tipico Bundesliga 2. helyén van, míg a 21 pontos vendég LASK Linz az osztrák I. osztályú focibajnokság 3. helyén van. Ám nálam ez a dobogós és rangadós dolog - amelyről azért tudom, hogy nagyon is valós dolog -, szóval ez nálam csak amolyan mellékszál, hiszen éppen azon nevetgélek, hogy ez a LASK Linz nevű focicsapat nagy hirtelenjében akkora hatalmas lúzerbrigád lett, mint innen Linz város.

Ugyanis pillanatnyilag éppen az van, hogy ez a LASK Linz nevezetű csődtömeg úgy néz ki, innen kívülről, mint egy gyenge bokszoló, akit sarokba szorítottak, a kapott hatalmas ütések következtében immár képtelen a védekezésre és ezt látván az ellenfele egyre nagyobb ütésekkel veri őt agyba-főbe, hogy minél hamarabb eszméletlenül zuhanjon a padlóra. (Vagy ahogyan a selypítő Ponciusz Pilátus mondja a Brian élete című filmvígjátékban: "A padlóla le, de nagyon dulván!")

Ez a lúzer LASK Linz még az 1. helyen zárta az osztrák élvonalbeli bajnokság alapszakaszát és a felezés után is éllovas volt, 27 ponttal rendelkezett és a rájátszás startjánál 3 pont előnye volt az akkor 2. helyezett Red Bull Salzburg előtt. Ám a kényszerszünet végén volt olyan balfék ez a linzi társaság, hogy előbb egy hülyeség miatti szabályszegésért 6 pont levonás büntetést kapott, emiatt elbukta a listavezetői helyezést és lekerült a 2. helyre, majd pedig a rájátszás első fordulójában otthon szenvedett vereséget 2-1-re az utolsó helyezett TSV Hartbergtől és arról a 2. helyről is lezuhant a 3. helyre. Vagyis: néhány héttel ezelőtt még némi előnnyel volt osztrák bajnoki listavezető a LASK Linz, ám jelenleg - néhány héttel később - már az van, hogy már nem éllovas, hanem csak 3. helyzett a csapat és kizuhant a következő Bajnokok Ligája főtábláról, utána kizuhant a következő Bajnokok Ligája selejtezőben való részvételről, jelenleg már csak Európa Liga-főtáblás pozícióban van, ám ott is már csak 1 pontra van az Európa Liga selejtezőjétől.

Ezért azt várom ettől a Wolfsberger AC - LASK Linz találkozótól, hogy sok gól lesz itt. Egyrészt azért, mert a házigazda wolfsbergi alakulat amúgy is előszeretettel szerzi és kapja a gólokat és zömében látványos meccseket szokik játszani. Másrészt pedig az van, hogy a LASK Linz "űzött vad" és most addig kell ütni, amíg összeesik, mint az üres zsák. És, persze, akár még az is lehetséges, hogy ez a LASK Linz amúgy nem rossz csapat, hanem csak "elkapták" nagyon az egyik gyengébb pillanatában, szóval talán még ez LASK Linz is képes lesz legalább 1 gólt szerezni. Gólokra tippelek, hátha lesznek.

Tipp: 3.5 gól felett.

73.. perc: 2-2