csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#26415 június 08, 2020, 22:28:52, csabax
Hamburger SV - Holstein Kiel 1  :noway:

Úgy döntöttem, hogy már csak előzmények miatt is írok néhány sort ehhez a német meccshez, mert egyre inkább az a helyzet van, hogy hiába fejezték be a bohócligájukat azok a szerencsétlen franciák, mert helyettük itt vannak nekem a németek. Lehet rájuk hárítani a buktáimat! És vannak, akiket a franciák gyáva megfutamodása utána lehet szidnom. Előre jelzem, hogy ugyan tényleg leírom a véleményemet, ám az általam a németekről mostanában írtakat nem érdemes túlságosan komolyan venni, hiszen ezek a németek nálam most éppen átmenetileg a gyáva franciák által üresen hagyott "pofozógép" szerepét töltik be, akikre dühös és mérges lehetek, ha kell, ha nem. Nehogy már én kapjak agyvérzést, amikor ők tökéletesen megfelelnek nekem az idegesség levezetésére!

Tegnap ugyan megemlékeztem a Borussia Dortmund - Hertha BSC mérkőzésről, s bár azt véltem, hogy azon a meccsen lehet akár 5-6 gól is, ám azért kissé elővigyázatosan mégis azt tippeltem, hogy csak 3 gólnál lesz több. Szerintem joggal tippeltem azt a 3 gólnál többet, hiszen eddig mindkét csapat külön-külön is 3 gól feletti átlagot produkált (Borussia Dortmund 3.87 gól/meccs, Hertha BSC 3.13 gól/meccs). Úgy vélekedtem, hogy ha már ezek a csapatok külön-külön is képesek 3 gól feletti meccsekre, akkor valószínűleg egymás ellen is képesek lesznek arra a számukra mindennaposnak számító teljesítményre. Hát, csalódnom kellett, hiszen a Borussia Dortmund és Hertha BSC ezúttal nagyon távol maradtak a megszokott meccsenkénti gólátlaguktól és most kettejüknek együtt sikerült össze-vissza szerencsétlenkedni egy összesen 1 gólos mérkőzést.

Ezt is simán hozzá lehet tenni a korábbiakhoz, hiszen az újrakezdés óta ezek a németek a tippelésről elgondolt szinte összes elképzeléseimet a kukába dobták. Így tehát ennél a Hamburger SV - Holstein Kiel meccsnél is valószínűleg az lesz, hogy előzetesen "okoskodhatok" én bármit, mert hiszen úgyis majd az lesz, ami. Inkább azt teszem, hogy minimális téten "megteszem" a hazaiak győzelmét, s azt mondom, hogy stresszeljen az, akinek két anyja van.

Nyilván nem az van a német másodosztályban, amit én látok és az élen levő együttesek nem kezdtek bele a "na, ki nem fog feljutni az  élvonalba" című játszadozásba. Nyilván csakis véletlen lehet az, hogy a listavezető DSC Arminia Bielefeld úgy lehet még továbbra is fölényesen 1. helyezett, hogy az utóbbi 5 meccséből csak 1-et bírt megnyerni. Nyilván az is véletlen, hogy a szintén a német élvonalba kívánkozó 2. helyezett VfB Stuttgart képtelen győzni hazai pályán a gyenge VfL Osnabrück ellen. Nyilván az is véletlen, hogy a 4. helyezett FC Heidenheim is nagyon könnyedén vereséget szenvedett ebben a fordulóban. Nyilván az is véletlen, hogy bár a már biztonságosnak nevezhető 5 ponttal van lemaradva a 4. hely mögött, azért az 5. helyezett SV Darmstadt mégis biztosabbnak vélte, hogy amolyan elővigyázatosságból úgy kikapjon egy nála gyengébb csapattól, hogy a fal adta a másikat.

Mindezek az előbb említettek nyilván csakis véletlenek. Mint ahogyan nyilván csakis véletlen lehet az is, amit művelni fog a hazai pályán játszó és elvileg a német élvonalba feljutni akaró 3. helyezett Hamburger SV.

Tipp: győz a Hamburger SV.


Idézetet írta: csabax Dátum június 07, 2020, 02:42:13
Rapid Wien - Sturm Graz 1  :great:

Sokáig vacilláltam, hogy ezt a Rapid Wien - Sturm Graz osztrák élvonalbeli bajnoki mérkőzést válasszam-e az előzetes írásához vagy a görög élvonal fővárosi rangadóját, az AEK Athén - Panathinaikosz Athén derbit válasszam. Ott amúgy döntetlenre tippeltem volna, hiszen a vehemens görögöknél, ahol olykor még pisztollyal is rohangálnak a pályán, eléggé gyakori eredmény a döntetlen. Majd nemsokára kiderül, hogy jól választottam-e avagy nem választottam jól. Kíváncsian várom, hogy kiderül vagy beborul?

Főként azért döntöttem a kettő közül az osztrák találkozó javára, mert a görögöknél ugyan tényleg a kelleténél gyakoribb az eldöntetlen eredmény, viszont ott a házigazda AEK Athén számára igazából a győzelem lenne megfelelő, s nem valószínű, hogy megelégszik majd a döntetlennel. Miközben az osztrákoknál az van ennél a Rapid Wien - Sturm Graz meccsnél, hogy a házigazda bécsi együttesnek kötelező nyernie, ha érmet akar szerezni. Méghozzá úgy kellene győznie otthon, hogy a vendég SK Puntigamer Sturm Graz a felsőházi rájátszás utolsó helyzett csapata. A 4. helyezett bécsi gárdának pedig jelenleg 20 pontja van, s csak 1 ponttal van előtte a 3. helyezett LASK Linz és csak 2 ponttal van előtte a 2. helyezett Wolfsberger AC. Egy győzelemért pedig, ugyebár, 3 pontot adnak, vagyis amennyiben nyerni bír otthon a Rapid Wien és kedvezni fognak számára a vetélytársak eredményei is, akkor még ebben a fordulóban dobogós helyezésre léphet előre a Rapid Wien.

Annak tudatában pedig pláne megéri győznie a bécsi alakulatnak, hogy közben azt is tudja, hogy a két vetélytársa éppen egymás ellen fog játszani a Wolfsberger AC - LASK Linz bajnoki mérkőzésen. És bizony nem szükségeltetik túl nagy matektudás kiszámolni azt, hogy ha győzni fog otthon a Rapid Wien és döntetlennel fog zárulni a Wolfsberger AC - LASK Linz találkozó, akkor máris dobogós helyezésre lép előre a bécsi együttes.

Tipp: győz a Rapid Wien.

4-0

#26417 június 09, 2020, 22:25:23, csabax
Austria Wien - Rheindorf Altach 1   :noway:

Az Austria Wien kifejezetten gyengén teljesít ebben a bajnoki idényben, hiszen szerintem nyilván nem lehet túlságosan boldogító a nagyon eredményes bécsi Ibolyák számára (nem kellene elfelejteni, hogy Ausztria 24-szeres bajnokcsapatáról, 27-szeres kupagyőztes csapatáról és 6-szoros Szuperkupa-győztes csapatáról van szó) az alsóházi rájátszásban való - és szégyenkezéssel egyenlő - szereplés. Ugyan ebben a kiesési csoportban éllovas a bécsi együttes és szinte biztosra mondható, hogy egyáltalán nem lesznek kiesési problémák a patinás klubnál, ám azért az tényleg nagyon-nagyon szégyenteljes dolog, hogy az Austria Wien-kaliberű focicsapatnak csak az alsóházi rájátszásban kelljen szégyenkeznie Ausztriában. Nem lehet ez jó dolog nekik, hogy ez van, ám minden bizonnyal ez a kudarc is szükségeltetett ahhoz, hogy Bécs lila-fehér részében újra kinyíljanak azok a bizonyos csipák és tudatosuljon a klub mindegyik érintettjében, hogy érdemesebb lenne változtatni az utóbbi időszak trehány hozzáállásán.

Ennél az Austria Wien - Rheindorf Altach osztrák bajnoki mérkőzésnél az lehet szerintem, hogy a házigazda fővárosi alakulat megmutathatja a vorarlbergi vendégcsapatnak, hogy ki az úr a háznál. Azért gyorsan megismétlem, hogy a "megmutathatja" egyáltalán nem jelenti azt is, hogy be is fog következni a dolog. Viszont gyanítani lehet, hogy ilyesmit is szándékozik cselekedni az Austria Wien, hiszen a bécsi együttes 16 ponttal 1. helyezett az alsóházban, miközben a vendég Rheindorf Altach közvetlenül mögötte 2. helyezett a maga 14 pontjával. Tehát nem csak az van, hogy egymás vetélytársai ezek az együttesek, de még az is van, hogy csak 2 pont választja el őket egymástól. Azaz egy győzelmen belüli távolságra vannak egymástól ezek az együttesek és a Rheindorf Altach bármikor helycserés előzésre használhatja ki az Austria Wien bármilyen jellegű megtorpanását.

Ez az a találkozó, amelyiken muszáj lenne nyernie a hazai csapatnak. Hiszen az Austria Wien számára már így is szégyenletes az alsóházi rájátszásba való jutás, s ez a hatalmas kudarc után talán nem esne jól számára egy még újabb kudarc.

Tipp: győz az Austria Wien.


0-2. A hazai csapat már az 1. percben kapot gólt, utána még az 1. félidőben kiállítottak egy bécsi játékost, majd pedig annyira tutira ment a hazai vereség terén az Austria Wien, hogy végül még öngólt is szerzett. Csak úgy, a "biztonság" kedvéért.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Idézetet írta: csabax Dátum június 07, 2020, 20:38:12
Hamburger SV - Holstein Kiel 1  :noway:

Úgy döntöttem, hogy már csak előzmények miatt is írok néhány sort ehhez a német meccshez, mert egyre inkább az a helyzet van, hogy hiába fejezték be a bohócligájukat azok a szerencsétlen franciák, mert helyettük itt vannak nekem a németek. Lehet rájuk hárítani a buktáimat! És vannak, akiket a franciák gyáva megfutamodása utána lehet szidnom. Előre jelzem, hogy ugyan tényleg leírom a véleményemet, ám az általam a németekről mostanában írtakat nem érdemes túlságosan komolyan venni, hiszen ezek a németek nálam most éppen átmenetileg a gyáva franciák által üresen hagyott "pofozógép" szerepét töltik be, akikre dühös és mérges lehetek, ha kell, ha nem. Nehogy már én kapjak agyvérzést, amikor ők tökéletesen megfelelnek nekem az idegesség levezetésére!

Tegnap ugyan megemlékeztem a Borussia Dortmund - Hertha BSC mérkőzésről, s bár azt véltem, hogy azon a meccsen lehet akár 5-6 gól is, ám azért kissé elővigyázatosan mégis azt tippeltem, hogy csak 3 gólnál lesz több. Szerintem joggal tippeltem azt a 3 gólnál többet, hiszen eddig mindkét csapat külön-külön is 3 gól feletti átlagot produkált (Borussia Dortmund 3.87 gól/meccs, Hertha BSC 3.13 gól/meccs). Úgy vélekedtem, hogy ha már ezek a csapatok külön-külön is képesek 3 gól feletti meccsekre, akkor valószínűleg egymás ellen is képesek lesznek arra a számukra mindennaposnak számító teljesítményre. Hát, csalódnom kellett, hiszen a Borussia Dortmund és Hertha BSC ezúttal nagyon távol maradtak a megszokott meccsenkénti gólátlaguktól és most kettejüknek együtt sikerült össze-vissza szerencsétlenkedni egy összesen 1 gólos mérkőzést.

Ezt is simán hozzá lehet tenni a korábbiakhoz, hiszen az újrakezdés óta ezek a németek a tippelésről elgondolt szinte összes elképzeléseimet a kukába dobták. Így tehát ennél a Hamburger SV - Holstein Kiel meccsnél is valószínűleg az lesz, hogy előzetesen "okoskodhatok" én bármit, mert hiszen úgyis majd az lesz, ami. Inkább azt teszem, hogy minimális téten "megteszem" a hazaiak győzelmét, s azt mondom, hogy stresszeljen az, akinek két anyja van.

Nyilván nem az van a német másodosztályban, amit én látok és az élen levő együttesek nem kezdtek bele a "na, ki nem fog feljutni az  élvonalba" című játszadozásba. Nyilván csakis véletlen lehet az, hogy a listavezető DSC Arminia Bielefeld úgy lehet még továbbra is fölényesen 1. helyezett, hogy az utóbbi 5 meccséből csak 1-et bírt megnyerni. Nyilván az is véletlen, hogy a szintén a német élvonalba kívánkozó 2. helyezett VfB Stuttgart képtelen győzni hazai pályán a gyenge VfL Osnabrück ellen. Nyilván az is véletlen, hogy a 4. helyezett FC Heidenheim is nagyon könnyedén vereséget szenvedett ebben a fordulóban. Nyilván az is véletlen, hogy bár a már biztonságosnak nevezhető 5 ponttal van lemaradva a 4. hely mögött, azért az 5. helyezett SV Darmstadt mégis biztosabbnak vélte, hogy amolyan elővigyázatosságból úgy kikapjon egy nála gyengébb csapattól, hogy a fal adta a másikat.

Mindezek az előbb említettek nyilván csakis véletlenek. Mint ahogyan nyilván csakis véletlen lehet az is, amit művelni fog a hazai pályán játszó és elvileg a német élvonalba feljutni akaró 3. helyezett Hamburger SV.

Tipp: győz a Hamburger SV.

3-3. A vendégek a 90+3. percben egyenlítettek.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#26419 június 09, 2020, 22:18:57, csabax
Austria Wien - Rheindorf Altach 1X  :noway:
Vejle Boldklub - Skive 1X  :noway:
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1X  :great:

Szorzó: 1.72

0-2
1-2
0-0


#26421 június 10, 2020, 20:23:50, csabax
Wolfsberger AC - Hartberg 1  :noway:
Viktoria Plzeň - FC Fastav Zlín 1  :great:

Szorzó: 1.57

2-4
3-0

#26422 június 14, 2020, 09:03:55, csabax
CD de Tondela - Aves 1X  :great:
Sevilla - Real Betis 1X  :great:

Szorzó: 1.52


#26424 június 12, 2020, 15:42:44, csabax
Universitatea Craiova - FC Botosani 1


Idézetet írta: csabax Dátum június 11, 2020, 21:20:46
Universitatea Craiova - FC Botosani 1
Ez lett volt a koronavírus-járvány miatti megszakítás utáni első találkozó a román élvonalban, ám elhalasztották a mérkőzést. Méghozzá azért halasztották el, mert a vendégcsapat orvosa koronavírusos. Így én az "SPF Race to 10" részvételi feltételeinek 12. pontja szerint kihasználom az újratippelési lehetőséget.

#26427 június 14, 2020, 20:16:46, csabax
TSG Hoffenheim - RB Leipzig, 1.5 gól felett  :great:
SV Sandhausen - Arminia Bielefeld X2   :great:
Dynamo Dresden - Hamburger SV X2  :great:

Szorzó: 1.61

#26428 június 15, 2020, 13:48:14, csabax
İstanbul Başakşehir - Alanyaspor 1X  :great:
Rheindorf Altach - St. Pölten 1X  :great:

Szorzó: 1.55

#26429 június 15, 2020, 14:32:46, csabax
Pardubice - FK Varnsdorf 1  :great: