csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


#25140 november 22, 2019, 22:39:23, csabax
Dortmund - Paderborn 1  :noway:

#25141 november 25, 2019, 20:35:46, csabax
PSG - Lille 1  :great:

#25142 november 25, 2019, 21:55:49, csabax
West Ham - Tottenham 2  :great:

Néhány nappal ezelőtt a vendégcsapat vezetősége - szerintem - az angol élvonalbeli fociszezon messze-messze kimagaslóan legidiótább döntését hozta meg: menesztette az általam is a világ szűkebb elitjéhez tartozó Mauricio Pochettino edzőt és egy megfáradt "buszsofőrt", bizonyos Jose Mourinho nevű trénert ültetett a helyére. Hát... ők tudják... Nekem az a véleményem, hogy mindenkinek jogában áll szétverni kalapáccsal a saját térdét, majd pedig utána hangosan óbégátni, hogy mekkora idióta volt.

Általában az szokik lenni az ilyen bemutatkozós meccseknél, amikor kirúgják az egyik edzőt és jön a másik edző és a meccs, hogy jobbára fel szokják "szívni" magukat az érintettek és próbálják mutatni ekkor a jobbik "arcukat". Vagyis az új tréner is bizonyítani akarja a klub vezetőségének, hogy jól döntöttek, amikor őt választották, míg pedig a focisták bizonyítani akarnak az új edzőnek, hogy ők márpedig jó játékosok és a kezdőcsapatban van a helyük. Na, én pontosan ezt a bizonyítási vágyat akarom kihasználni a magam javára, s ezért azt tippelem, hogy nyerni fog idegenben a Tottenham Hotspur FC. Amúgy nem jósolok akár még csak valamennyire fényes jövőt sem a Spurs számára. De ez már egy másik téma, amelyiknek semmi köze nincsen ehhez a West Ham - Tottenham mérkőzéshez, ezért tehát inkább maradok is ennél a meccsnél.

A hazaiaktól a lengyel Lukasz Fabianski és és argentin Manuel Lanzini fognak hiányozni, míg pedig a vendégektől a francia világbajnok Hugo Lloris kapus, a belga Jan Vertonghen hátvéd és az argentin támadó középpályás Erik Lamela lesznek kénytelenek kihagyni a találkozót. Tehát mindkét csapatból hiányozni fognak az első számú kapusok. Ám miközben ez a dolog Hugo Lloris sérülése és műtéte miatt immár megszokottá vált a vendégeknél, a franciát úgy-ahogy - jobbára megfelelően - pótló argentin Paulo Gazzaniga miatt, addig Lukasz Fabianski hiánya hatalmas problémát jelent a hazaiaknak. Várhatóan ezúttal is a spanyol kapus Roberto Jimenez lesz a Kalapácsosok kapusa, de szerintem róla elegendő csak azt megemlíteni, hogy az előző fordulóbeli vereségnél 3 gólt kapott a Burnley otthonában, azelőtt pedig a Newcastle United FC elleni hazai bajnoki buktánál szintén 3 gólt kapott.

Természetesen a vendég Tottenham is nagyon gyengén teljesített eddig, akárcsak a hazaiak, szóval nem lenne meglepetés a döntetlen, mondjuk 1-1 vagy 0-0. Ám én mégis úgy vagyok vele, hogy új edző van a vendégeknél, s emiatt hátha átmenetileg "magukhoz térnek" azok az amúgy is jobb focisták.

Tipp: győz a Tottenham.

#25143 november 25, 2019, 22:39:28, csabax
Manchester City - Chelsea 1  :great:

Ennél a meccsnél korábban hosszasan gondolkoztam azon, hogy a gólokra fogadjak-e, hiszen - másokhoz hasonlóan - én is sokgólos összecsapást várok, ám végül mégis a hazaiak győzelmére való tippelés mellett döntöttem, mert elvileg nagyon kell a győzelemért járó 3 pont Pep Guardiola csapatának. Ugyanis az van jelenleg, hogy hiába telt el eddig csak 12 forduló az angol élvonalbeli bajnokságból, hiszen a bajnoki címvédő Manchester City máris 3 vereségnél tart és így az elsőségért zajló párharcban máris 9 pont hátránya van a 34 ponttal veretlenül listavezető FC Liverpool mögött. És az még csak hagyján, hogy egyre nagyobb az FC Liverpool mögött a hátrány, de már csak 4. helyezett a 25 pontos Manchester City, s már az egyaránt 26-26 pontos Leicester City és Chelsea is a katalán tréner együttese előtt vannak.

Most pedig Manchester City - Chelsea mérkőzés lesz, s egy hazai siker révén előzhet majd az észak-angliai csapat. Ismétlem, hogy ennél a találkozónál sokáig gondolkoztam a gólokra való fogadásban, de végül az előbb említett "muszáj" győzelmen kívül az döntött a hazai győzelemre való tipp mellett, hogy itt 1.47 a szorzó, míg a 2.5 gól felettinél csak a 1.42. Tudom, hogy nem nagy a különbség, sőt, talán még jelentéktelen is, de azért mégis több a semminél. Vélem én, itt és most, persze.

Hiányzók terén az lesz, hogy az egyik oldalon Bernardo Silva, Leroy Sane, Aymeric Laporte és Oleksandr Zinchenko, míg a másik oldalon Ruben Loftus-Cheek, Antonio Rüdiger, Ross Barkley, Christian Pulisic és Callum Hudson-Odoi fognak hiányozni. Ám szerintem ezeknél a csapatoknál felesleges ilyesmivel előhozakodni, hanem inkább azt lesz érdemes nézni, hogy a kutya csóválja-e a farkát vagy pedig a farok csóválja-e a kutyát. Vagyis Guardiola csapata verni fogja Lampard csapatát, vagy pedig Lampard csapata fogja-e oktatni Guardiola csapatát.

Tipp: győz a Manchester City.



#25146 november 26, 2019, 13:04:09, csabax
Hamburger SV - Dresda 1  :great:

#25147 november 26, 2019, 16:15:52, csabax
Glentoran - Dungannon, 1.5 gól felett  :great:

#25148 november 26, 2019, 17:02:15, csabax
Celtic - Livingston 1  :great:

#25149 november 23, 2019, 18:15:37, csabax
Arsenal - Southampton 1  :noway:

;D ;D ;D

#25150 november 26, 2019, 18:21:42, csabax
Cukaricki - Rad Beograd 1  :great:

#25151 november 26, 2019, 19:38:13, csabax
Leverkusen - Freiburg, 1.5 gól felett  :great:

#25152 november 26, 2019, 20:56:59, csabax
Salzburg - St. Pölten, Salzburg 1.5 gól felett  :great:

#25153 november 26, 2019, 22:30:06, csabax
Mezőkövesd - Kaposvár 1  :great:

#25154 november 23, 2019, 19:22:34, csabax
MOL Fehérvár - Puskás Akadémia 1  :noway: