Arkhon naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



#1 április 06, 2022, 13:31:34, ArkhonTrett
Kezdésként egy EasyMoney próbálkozás

Kezdés: 12:30
Ország: Japán
Bajnokság: J1 League
Meccs: Nagoya vs. Shonan
Tipp: gólok száma 4,5 alatt
Odds: 1,05
Tét: 3. lépcső

A bankroll építő fogadásokat próbálom minél biztosabb meccsekre felrakni. A csapatok nem játszottak eddig túl sok meccset, így a statok nem mondhatóak elég megbízhatónak, de a liga átlagát tekintve (45 lejátszott meccsnek csak a 13%-n esett több mint 3 gól) elég nagy eséllyel zöldülhet.

A Nagoya utolsó 5 meccses lőtt gól átlaga 1,00, a kapott gól átlaga pedig 1,20. Ugyan ez a stat a másik oldalon a lőtt góloknál 0,60, a kapott góloknál pedig 1,60. A liga tábla alapján egyik csapat sem kimagasló támadásban, nem túl gólerősek. Végezetül az elmúlt három évben a csapatok 6 alkalommal találkoztak egymással és mindössze 17%-ban lett 3 fölötti találat a meccseiken.

Kezdés: 20:45
Ország: Anglia
Bajnokság: Championship
Meccs: Nottingham vs. Coventry
Tipp: hazai
Odds: 1,98
Tét: 5 egység

Ezen a meccsen hazai győzelmet jósolok. Formailag sokkal jobbak mint a Coventry. A Nottingham a tabellán formailag az első helyen van az utolsó 5 meccset tekintve (4 győzelem, 1 döntetlen). Az ellenfele az elmúlt időszakban nem teljesített valami jól. Utolsó meccseit tekintve csak egyszer tudott nyerni, kétszer kikapott és szintén kétszer remizett. A gólerősség is a hazaiak oldalára billenti a mérleget. Az elmúlt 5 találkozón, összesen 13 gólt lőttek és 4-et kaptak, míg ellenfelük 7 gólt lőtt és szintén 7-et kapott. Ami egy kicsit agodalomra ad okot az a Nottingham hazai pályán való szereplése. 19 meccsből mindössze 9-et tudtak megnyerni, lett 4 remi és 6 vereség. Idegenben a Coventry se nagyon remekel. Ők 18 meccsből csak 5-öt tudak behúzni, 6 remi lett, és 7 vereség. A két együttes az elmúlt 3 évben, háromszor találkozott, amiből kettőt a Nottingham nyert, és egyet a Coventry. Az utolsó meccseiket tekintve, jó tipp lehet még a mindkét fél betalál, és az 1,5 feletti gólszám is.

Kezdés: 21:00
Ország: Európa
Bajnokság: Bajnokok Ligája
Meccs: Real Madrid vs. Chelsea
Tipp: Szöglet - Chelsea
Odds: 1,86
Tét: 5 egység

A mai próbálkozásom tétemelővel egy BL meccs. Nagy meglepetésemre az odavágót a Chelsea hazai pályán 3-1-re elveszítette.  Az igazat megvallva én szorosabb meccsre számítottam, de hadjuk a múltat. Most jön a visszavágó. A Real Madridnak nem sietős. Hazai pályán játszanak és kétgólos előnyük van. Ezzel szemben a Chelsea-nek igen is sürgős a gólszerzés. Én mindig is a kékeknek drukkoltam, de ezt az akadályt szerintem most nem fogják tudni megugrani, de ettől fügetlenül most nem jósolnék kimenetelt. Tudom, hogy a fogadásban nincs tuti, de én szeretem a kockázatot minimalizálni. Mivel itt a Chelsea-nek sürgős a játék ezért úgy gondolom, hogy többet fogják birtokolni a labdát és többet fognak kapura lőni, ezért az esti meccsre a tippem, hogy az angolok több szögletet fognak lőni, mint a hazaiak.

Kezdés: 12:00
Ország: Dél-Kórea
Bajnokság: K League 2
Meccs: Daejeon vs. Gimpo FC
Tipp: 1X2 - Daejeon
Odds: 1,65
Tét: 7 egység

A mai napra két kóreai meccset néztem ki. Az első a Daejeon - Gimpo. Nálam a hazaiak a favoritok. Csapatértékben is ellenfelük előtt vannak és a tabellán is. A Daejeon az elmúlt 5 meccs alapján a harmadik, míg az ellenfele a 6. A teljes bajnokságot nézve a hazaiak a 3. helyen, míg a Gimpo a 9. helyen áll. A támadást tekintve hasonló a két csapat, de a védekezésben a hazaiak a TOP3-ban vannak, míg a vendégek az utolsó előttiek. Zárásként úgy gondolom, hogy ezt a meccset a Daejon be fogja húzni.

Kezdés: 12:30
Ország: Dél-Kórea
Bajnokság: K League 2
Meccs: Busan vs. Asan
Tipp: 1X2 - Asan
Odds: 2,20
Tét: 5 egység

A második meccs már egy kicsivel érdekesebb. Csapat értékileg a Busan a nyerő, de az eddigi teljesítményük nem ezt mutatja, jelenleg a tabella végén kullognak. Az Asan értékileg gyengébb, de jobban teljesítenek. Formailag az elmúlt 5 meccs alapján a liga 4. legjobb csapata. A H2H meccseket tekintve az állás döntetlen. Az elmúlt 3 évben a két csapat 9 alkalommal találkozott ebből négyet nyert a Busan, egy döntetlen született és szintén négyet nyert az Asan. Egy kicsit necces 1X2-re tenni, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy az Asan jobb formában van és be fogja húzni a győzelemért járó pontokat.

Kezdés: 19:30
Ország: Magyarország
Bajnokság: Magyar Kupa - döntő
Meccs: Ferencvárosi TC vs. Paks FC
Tipp: Fogadáskészítő
Odds: 3,20
Tét: Ingyen fogadás

Ma megjátszom a kupadöntőt. Nem lesz egy egyszerű meccs, az alábbiakra jutottam:

1X2 - hazai
A Fradi a jobb csapat, ráadásul hiába a semleges helyszín, hazai pályán érezheti magát. Valószínűleg a Paks nem fogja feladni az eddigi játékát ezért is gondolom, hogy a FTC az esélyesebb. Az atomvárosiak mindent fel fognak tenni a támadásra, de a gyenge védelem nem hiszem, hogy fel fogja tudni tartóztatni a Fradit. Végezetül úgy gondolom, hogy ez a találkozó a rendes játékidőben fog eldőlni.

Gólok száma: 1,5 felett
Ha csak az utolsó 5 meccsüket nézzük, három gól alatt nem fejeződött be találkozójuk. Most nem számítok nagy gólzáporra, de azért úgy gondolom, hogy legalább két gólt fog hozni a találkozó.

Szögletek száma: 6,5 felett
Szintén az utolsó 5 összecsapást tekintve mindig zöldült ez a tipp. Mind a két csapat szeretné elhódítani a kupát, szerintem lesz szögletrúgás bőven.

Mindkét csapat szerez gólt: igen
Az összeállított tippek közül szerintem ez a legkockázatosabb. De látok annyi motivációt és akaratot a Paksban, hogy egyszer beveszik a Fradi kapuját.

Kezdés: 19:00
Ország: Spanyolország
Bajnokság: La Liga
Meccs: Osasuna vs. Getafe
Tipp: golók száma 4,5 alatt
Odds: 1,04
Tét: 8. szint

Jöjjön mára egy tuti tipp az Easy Money stratégiára. Egy spanyol bajnokit néztem mára ki. Hosszú kihagyás után visszatérek a stratégiához. A szériában 7 győztes szelvénynél tartok, így jöhet a 8. szint.

Az Osasuna - Getafe találkozón nem várok sok gólt, szerintem egy remek meccs ehhez a stratégiához. A szezont tekintve a csapatok meccsenkénti gólátlaga 1 alatt van, és mind a két csapat jobb védekezésbe mint támadásba. Ha az elmúlt 3 évet nézzük, összesen 5 meccset játszottak és a gólok soha nem mentek 2,5 fölé. A statisztikát nézve ez a tipp még túl biztosnak is tűnek, de pont ez a lényege az Easy Money-nak.