F1 Tippjáték Infó (régi)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


március 12, 2014, 10:35:29, Milan
F1 Tippjáték Infó


A játék alapjai:

Minden futam előtt egy szelvényt kell kitöltenetek, amelyen bizonyos kérdések lesznek a soron következő futammal kapcsolatban.
A szelvényeket lehetőség szerint kb. egy héttel a futam előtt publikáljuk, így lesz elegendő időtök kitölteni, illetve szerkeszteni azt.

A szelvényeket itt találjátok: F1 Tippjáték Szelvények

Nyeremények:

Fődíj: 2 db. belépő a 2014-es F1 Magyar Nagydíjra!

Futamonkénti nyeremény: 1.hely: 5€ Skrillen keresztül

A játék szabályzatát kötelező elolvasni!  ;D

F1 Tippjáték Szabályzat!

Ha bármilyen kérdésed van az F1 Tippjátékkal kapcsolatban azt ebben a témában felteheted!

Sok sikert mindenkinek!  :beerchug:

Hamarosan érkezik az első szelvény.  ;)

Tetszik az ötlet jó kis verseny lesz biztos, viszont nem lennék Kagawa ha nem lenne valami amivel nem értek egyet.

A főnyereményre gondolok és arra hogy a két jegy ki lesz sorsolva a futamok győztesei között. Szerintem sokkal érdekesebb lenne ha csinálnánk összesített versenyt és annak a győztese kapná meg a nyereményt, így a rendszeresség lenne díjazva, nem pedig az hogy valaki az első pár futamon lemákol egy győzelmet utánna hónapokig be sem néz az oldalra mégis ő lesz kisorsolva a végén. Amúgy is rühellem az a randomot, eddig sose nyertem amikor az döntött, pedig volt hogy 50/50 esélyem volt  >:(

Van esély rá hogy ilyen téren változtattok a szabályon vagy halgassak és fogadjam el azt ami van?

Idézetet írta: Kagawa Dátum március 12, 2013, 14:47:28
Tetszik az ötlet jó kis verseny lesz biztos, viszont nem lennék Kagawa ha nem lenne valami amivel nem értek egyet.

A főnyereményre gondolok és arra hogy a két jegy ki lesz sorsolva a futamok győztesei között. Szerintem sokkal érdekesebb lenne ha csinálnánk összesített versenyt és annak a győztese kapná meg a nyereményt, így a rendszeresség lenne díjazva, nem pedig az hogy valaki az első pár futamon lemákol egy győzelmet utánna hónapokig be sem néz az oldalra mégis ő le kisorsolva a végén. Amúgy is rühellem az a randomot, eddig sose nyertem amikor az döntött, pedig volt hogy 50/50 esélyem volt  >:(

Van esély rá hogy ilyen téren változtattok a szabályon vagy halgassak és fogadjam el azt ami van?

Eredetileg mi is ezen az elven indultunk, hogy akkor szépen kell gyűjtögetni a pontokat, de aztán rájöttünk arra is, hogy lehet kb. a 10-ik futamtól már nem lesz olyan érdekes az új játékosok számára...lehet majd tudni, hogy kb. ki nyeri meg a belépőt stb. stb.

Így a jelen esetben annak is van esélye aki mondjuk csak az utolsó futamon tippel, de annak is aki az elsőn.

Sőt, aki folyamatosan nyeri a "futamokat" annak még nagyobb esélye lesz a sorsoláson.

Vegyünk egy pl. Mondjuk te 3 futamgyőzelmet aratsz. Ez azt jelenti, hogy a végső sorsoláson a 20 helyből 3 a tied, így jóval esélyesebb vagy mondjuk egy olyannal szemben akinek csak 1 futamgyőzelme van.

Vegyünk egy extrémet is. Mondjuk 10-szer nyered meg a versenyt, így 50%-os esélyed van a főnyeremény megszerzésére.

Idézetet írta: Milan Dátum március 12, 2013, 14:52:12
Eredetileg mi is ezen az elven indultunk, hogy akkor szépen kell gyűjtögetni a pontokat, de aztán rájöttünk arra is, hogy lehet kb. a 10-ik futamtól már nem lesz olyan érdekes az új játékosok számára...lehet majd tudni, hogy kb. ki nyeri meg a belépőt stb. stb.

Nem értek egyet, ugyanis ott van a futamonkénti 5 euró nyeremény ami motivációnak bőven megteszi. Aki pedig csak a 18. futamon kapcsolódik be a játékba az ne is nyerje meg a jegyeket szerintem. Na de mindegy, ti döntetek, ha szerintetek így a helyes akkor legyen így.  :ok:

Akkor,ha jól értelmeztem,minden futam előtt kell rakjál egy fogadást ,hanem nem végezhetsz pontszerző helyen?

Idézetet írta: Pikaa Dátum március 12, 2013, 15:05:20
Akkor,ha jól értelmeztem,minden futam előtt kell rakjál egy fogadást ,hanem nem végezhetsz pontszerző helyen?

Így igaz.

Idézetet írta: Kagawa Dátum március 12, 2013, 15:00:09
Nem értek egyet, ugyanis ott van a futamonkénti 5 euró nyeremény ami motivációnak bőven megteszi. Aki pedig csak a 18. futamon kapcsolódik be a játékba az ne is nyerje meg a jegyeket szerintem. Na de mindegy, ti döntetek, ha szerintetek így a helyes akkor legyen így.  :ok:

Tudod hogy van...kinek a pap, kinek a papné... ;)

Idézetet írta: Milan Dátum március 12, 2013, 15:14:38
Tudod hogy van...kinek a pap, kinek a papné... ;)

Kinek a pap, kinek a paplan  ;)

Lehet még ezen változtatni kb. péntek délig. Várjuk a javaslatokat.

Az egyik javaslat ez lenne:

"Futamgyőztes 1
Futamgyőztes 2
Futamgyőztes 3
...
Futamgyőztes 19
F1 Tippjáték 1.hely"

Az F1 tippjáték 1.hely az a sorsoláson több eséllyel induljon: mondjuk 5x szerepeljen a neve a sorsolási listán.

Javaslatok?

A súlyozás jó ötlet!
Az első gondolatom nekem is az volt, hogy az összetett győztesnek kéne adni a fődíjat, de tényleg unalmasabbá válhat a verseny, ha valaki nagyon elhúz.

Szerintem akkor jó a játék, ha a futamgyőzelemre hajtók és az összetettre pályázóknak is van motiváció.
Igen, a futamgyőzteseknek 1-1 sorsjegy a fődíjra, az összetett győztesnek meg több, de az sem lenne botrány, ha mondjuk az összetett első 3 vagy első 5 helyezettje kapna esélyt a fődíj sorsoláson. (pl. 5-3-2 vagy 5-3-2-1-1)

Előre el lehet dönteni, hogy hány százalék esélyt akarunk adni az összetett győztesnek a fődíjra és az alapján meg lehet szórni sorsjegyekkel.  :)

Kérdés: Kié legyen a főnyeremény?

Megkérlek benneteket, hogy írjátok le véleményeteket, szavazzatok, közösen döntsük el, hogy kinek járjon az F1 tippjátékunk főnyereménye.

1. Opció: F1 Tippjáték 1.Hely (véleményünk szerint így unalmassá válik a verseny a vége fele)
2. Opció: Sorsjegyeket osztunk (futamgyőztes 1 sorsjegy, f1 tippjáték 1.hely 5 sorsjegy, és így tovább.

Idézetet írta: Milan Dátum március 13, 2013, 12:16:39
Kérdés: Kié legyen a főnyeremény?

Megkérlek benneteket, hogy írjátok le véleményeteket, szavazzatok, közösen döntsük el, hogy kinek járjon az F1 tippjátékunk főnyereménye.

1. Opció: F1 Tippjáték 1.Hely (véleményünk szerint így unalmassá válik a verseny a vége fele)
2. Opció: Sorsjegyeket osztunk (futamgyőztes 1 sorsjegy, f1 tippjáték 1.hely 5 sorsjegy, és így tovább.

Felkerült a szavazás is! Szavazzatok!  :beerchug:

Ha már súlyozás: én azt a verziót támogatnám, hogy mindenki annyi sorsjegyet szerezzen, ahány pontot begyűjtött. Ezzel mindenkinek végig megmarad a motiváció, hiszen akár 1 sorsjeggyel is nyerhet. Ha csak az első 3 vagy 5 vagy nem tudom mennyi helyezett vehetne részt a sorsoláson, akkor a szezon vége felé ugyanott vagyunk, hogy csak néhány versenyző lesz igazából érdekelt. Oké, hogy egy nagyon hátul állónak is még ott lenne a lehetőség a futamgyőzelemmel sorsjegyet szerezni, ez viszont nem biztos, hogy úgy motiválná, mint az, hogy "nem gond, ha nem én nyerem a futamot, néhány pont is jól jöhet". A másik indokom: az általam javasolt verzió sokkal differenciáltabb, itt valóban mindenki akkora eséllyel indul a fődíjért, amilyen sok pontot szerzett. A futamgyőzelemre meg ott lenne az 5€ plusz, a pontok mellé.

Idézetet írta: benson Dátum március 14, 2013, 08:26:00
Ha már súlyozás: én azt a verziót támogatnám, hogy mindenki annyi sorsjegyet szerezzen, ahány pontot begyűjtött. Ezzel mindenkinek végig megmarad a motiváció, hiszen akár 1 sorsjeggyel is nyerhet. Ha csak az első 3 vagy 5 vagy nem tudom mennyi helyezett vehetne részt a sorsoláson, akkor a szezon vége felé ugyanott vagyunk, hogy csak néhány versenyző lesz igazából érdekelt. Oké, hogy egy nagyon hátul állónak is még ott lenne a lehetőség a futamgyőzelemmel sorsjegyet szerezni, ez viszont nem biztos, hogy úgy motiválná, mint az, hogy "nem gond, ha nem én nyerem a futamot, néhány pont is jól jöhet". A másik indokom: az általam javasolt verzió sokkal differenciáltabb, itt valóban mindenki akkora eséllyel indul a fődíjért, amilyen sok pontot szerzett. A futamgyőzelemre meg ott lenne az 5€ plusz, a pontok mellé.

Tehát valahogy így gondolod:

1 futam után:

1.hely: 25 sorsjegy?
2.hely: 18 sorsjegy?
10.hely: 1 sorsjegy?

Mondjuk ebben az esetben ha valaki minden futamot megnyer akkor lesz 475 sorsjegye.