Tippmix

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


 "gyengék a szorzók, de ezen nem tudnak változtatni az adótartalom miatt"

Ezzel vitáznék egy kicsit. Ha már az a szándékuk, hogy ide tereljék a fogadókat -  és ennek érdekében különböző felhatalmazásokat és jogszabályokat meg tudtak hozni - ( lásd:blokkolások, Vajna papa mentessége, NAV-felé nem kívánatos pénztárgépe stb.) akkor igazán tehettek volna egy gesztust a fogadók felé is.  Például azzal, hogy ugyanilyen gyorsasággal hoztak volna egy határozatot az ÁFA-mértékének 8-10 százalékos csökkentésére vonatkozóan. Ennyivel, ha megemelik az oddsokat, mindjárt versenyképesebbé, vonzóbbá tehették volna magukat. Szvsz. lehet, még jobban is jártak volna. Vagy én vagyok ennyire naiv?

Minden legalis fogadoiroda adozik valamelyik EU orszagban.  :ok:

Idézetet írta: corsica Dátum augusztus 10, 2015, 21:02:31
"gyengék a szorzók, de ezen nem tudnak változtatni az adótartalom miatt"

Ezzel vitáznék egy kicsit. Ha már az a szándékuk, hogy ide tereljék a fogadókat -  és ennek érdekében különböző felhatalmazásokat és jogszabályokat meg tudtak hozni - ( lásd:blokkolások, Vajna papa mentessége, NAV-felé nem kívánatos pénztárgépe stb.) akkor igazán tehettek volna egy gesztust a fogadók felé is.  Például azzal, hogy ugyanilyen gyorsasággal hoztak volna egy határozatot az ÁFA-mértékének 8-10 százalékos csökkentésére vonatkozóan. Ennyivel, ha megemelik az oddsokat, mindjárt versenyképesebbé, vonzóbbá tehették volna magukat. Szvsz. lehet, még jobban is jártak volna. Vagy én vagyok ennyire naiv?

Monopol helyzetben leszarják, hogy milyen a kínálat, úgy is jön a lé.

Hát basszus, átlag 5-10 századdal rosszabbak az oddsok, mint a tippmixpro-n. Ha már ekkorát újítottak, mégis mibe került volna összehangolni? Ha az informatikai rendszereket nem is, de az oddsokat miért nem? Az adótartalom nem ugyanakkora?
Komolytalan csürhe.

Magyarországon a második legnézettebb magyar weboldal a freemail (tehát a freemail), illetve a gyakori kérdéseket naponta 280 ezer nézi meg. A második legnézettebb magyar Youtube videó a Fluor-Mizu, a harmadik pedig Jolly és KisGrofó - No roxa áj (official video HD). 2014-ben a második legnépszerűbb mozifilm a Transformers volt. Múlt héten a Szulejmán volt a legnézettebb tv műsor, amit háromszor annyian néztek, mint a magyar-olasz vízilabda meccset. Ha a szar is elég, akkor szart kell csinálni. Egyszerű ez.

Ma hazafelé munkából én is rászántam magam, és bementem feladni egy tippmixet, pedig nálunk jóval nagyobb kínálat van, de mégis gondoltam ki kell próbálni,,,
Az egyik idősebb ember épp azt beszélte a másikkal, hogy milyen szuper ez az új mix, mert annyi lehetőség van benne, hogy sokkal könnyebb lesz nyerni, gondolkodtam is, hogy felvilágosítom őket, de amellett döntöttem, hogy nem kezdek el okoskodni. Aztán becsatlakozott a srác is, akinél fel kellett adni a szelvényeket, és nyomta a szöveget, hogy ilyet még ő sem látott, hogy pl. a Barca-Sevilla meccsen is volt vagy 40-50 plusz lehetőség, azt sem tudta mire fogadjon a széles kínálatból, na meg persze, hogy így több szelvénye is jött, mert annyi jó fogadást lehetett kötni, és tényleg igaz, hogy sokkal könnyebb nyerni ezzel az új mixel. (nem tudom, hogy csak buzdítani e akarta őket, hogy adjanak több szelvényt, vagy csak fiatal kora ellenére szimpla hülye)
Gyorsan feladtam a kiírt 3-as kötésemet, és jöttem is el. Biztos vagyok benne, ha az oddsok 3 tizeddel is alacsonyabbak lennének akkor is simán megérné a zrt.-nek, mert sajnos nagyon sok ember azt sem tudja, hanyadikán van elseje......

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 13, 2015, 19:19:10
Magyarországon a második legnézettebb magyar weboldal a freemail (tehát a freemail), illetve a gyakori kérdéseket naponta 280 ezer nézi meg. A második legnézettebb magyar Youtube videó a Fluor-Mizu, a harmadik pedig Jolly és KisGrofó - No roxa áj (official video HD). 2014-ben a második legnépszerűbb mozifilm a Transformers volt. Múlt héten a Szulejmán volt a legnézettebb tv műsor, amit háromszor annyian néztek, mint a magyar-olasz vízilabda meccset. Ha a szar is elég, akkor szart kell csinálni. Egyszerű ez.


csak hogy kötekedjek: eszerint a 3 volt ;D
http://www.boxofficemojo.com/intl/hungary/yearly/?yr=2014&p=.htm

arra viszont szerintem büszkék lehetünk, hogy mi vagyunk az egyetlen ország, ahol a Wall street farkasa az adott év legnézettebbje filmje lett, hehh

Idézetet írta: trianonstorno Dátum augusztus 13, 2015, 20:31:03
csak hogy kötekedjek: eszerint a 3 volt ;D
http://www.boxofficemojo.com/intl/hungary/yearly/?yr=2014&p=.htm

Bocs az offért moderátorok :D Szóval ez a bemutatás éve szerinti lista. Az adott év legnézettebb filmjénél bekavar a bemutatási dátum, ami például a Wall Street farkasánál december vége. 2013-ban ez a film még az első 40-ben sem volt, mivel 2014 januárjában termelte a pénzt igazán. Ugyanezen ok miatt nem első 2014-ben a Hobbit, mert az is átcsúszott a következő év januárjára. Csak a hétvége adatokat adják meg, de abból nagyjából kikalkulálható, hogy tényleg 3. volt a Transformers, mert vagy a Wall Street farkasa, vagy az Így neveld a sárkányod 2 megelőzte. Kérdés, hogy december 29 és január 1 között mennyit termelt Leonardo Di Caprio. Leonardo Di Caprio. Leonardo Di Caprio. Leonardo Di Caprio.

Na ezt is kimaxoltam. Király. Amúgy a bevételi adatokkal az a baj, hogy például a Transzformers megagiga 3D-s jegye, lehet hogy drágább volt, mint a Wall Street farkasa ultraciki lejárt lemez 2D-s jegye, és akkor még a diák vs felnőtt jegyekről nem is beszéltünk. Következtetés: a legnagyobb bevételű nem feltétlenül a legnézettebb. Hoppá. Megyek iszok egy sört, mindenkinek jobb lesz így.

MOst én vagyok a hülye?Itt elvileg nem ugyan arról beszélünk ?

Idézetet írta: Banderas79 Dátum augusztus 16, 2015, 11:38:53
MOst én vagyok a hülye?Itt elvileg nem ugyan arról beszélünk ?
Szerintem itt nincs ellentmondás.Mert ugye háromféle eset lehetséges:vagy mindkét félidőben több lesz 1,5-nél vagy mindkét félidőben kevesebb lesz 1,5-nél vagy egyik félidőben több és a másikban kevesebb lesz 1,5-nél (jellemzően ez a leggyakoribb).

Idézetet írta: corsica Dátum augusztus 10, 2015, 21:02:31
"gyengék a szorzók, de ezen nem tudnak változtatni az adótartalom miatt"

Ezzel vitáznék egy kicsit. Ha már az a szándékuk, hogy ide tereljék a fogadókat -  és ennek érdekében különböző felhatalmazásokat és jogszabályokat meg tudtak hozni - ( lásd:blokkolások, Vajna papa mentessége, NAV-felé nem kívánatos pénztárgépe stb.) akkor igazán tehettek volna egy gesztust a fogadók felé is.  Például azzal, hogy ugyanilyen gyorsasággal hoztak volna egy határozatot az ÁFA-mértékének 8-10 százalékos csökkentésére vonatkozóan. Ennyivel, ha megemelik az oddsokat, mindjárt versenyképesebbé, vonzóbbá tehették volna magukat. Szvsz. lehet, még jobban is jártak volna. Vagy én vagyok ennyire naiv?

Áfa-mentes az egész, úgyhogy ezzel biztos nem ügyködhettek volna a magasabb szorzók érdekében. Sok minden mással persze igen, de nem a fogadók elégedettsége a fő cél, hanem a bevétel.

Sziasztok!
Tudnátok olyan helyet mondani, Budapesten a 4-6-os illetve a metrók vonalán és vonzáskörzetükben, ahol vasárnap is nyitva van lottózós terminál?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Tipsz

Boráros téri aluljáróban van egy kocsma az nyitva van.

Eddig nem nagyon foglalkoztam a kombinációs fogadásokkal, de most hogy itt az új mix, gondoltam...

Viszont vannak ezek az új kombinációk (Trixie, Patent stb.). Nem értem, mi a különbség ezek között és a régi kombinációs fogadások között.
Pl: Miért jobb a Yankee kombinációs lehetőség, mint a sima 2/4 kombináció? Nekem úgy tűnik tökugyanaz a kettő, csak a Yankee drágább.

Valaki elmagyarázná?

Trixie: 4 darab fogadás megtételét jelenti 3 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Trixie" 3 db kettes kötésű és 1 db hármas kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Patent: 7 darab fogadás megtételét jelenti 3 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Patent" 3 db önálló (egyes kötésű), 3 db kettes kötésű és 1 db hármas kötésű fogadást tartalmaz. Bármely kiválasztott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Yankee: 11 darab fogadás megtételét jelenti 4 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Yankee" 6 db kettes kötésű, 4 db hármas kötésű és 1 db négyes kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Lucky 15: 15 darab fogadás megtételét jelenti 4 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Lucky 15" 4 db önálló (egyes kötésű), 6 db kettes kötésű, 4 db hármas kötésű és 1 db négyes kötésű fogadást tartalmaz. Bármely kiválasztott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Canadian: 26 darab fogadás megtételét jelenti 5 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Canadian" 10 db kettes kötésű, 10 db hármas kötésű, 5 db négyes kötésű és 1 db ötös kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Lucky 31: 31 darab fogadás megtételét jelenti 5 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Lucky 31" 5 db önálló (egyes kötésű), 10 db kettes kötésű, 10 db hármas kötésű, 5 db négyes kötésű és 1 db ötös kötésű fogadást tartalmaz. Bármely kiválasztott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Heinz: 57 darab fogadás megtételét jelenti 6 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Heinz" 15 db kettes kötésű, 20 db hármas kötésű, 15 db négyes kötésű, 6 db ötös kötésű és 1 db hatos kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Lucky 63: 63 darab fogadás megtételét jelenti 6 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Lucky 63" 6 db önálló (egyes kötésű), 15 db kettes kötésű, 20 db hármas kötésű, 15 db négyes kötésű, 6 db ötös kötésű és 1 db hatos kötésű fogadást tartalmaz. Bármely kiválasztott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Super Heinz: 120 darab fogadás megtételét jelenti 7 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Super Heinz" 21 db kettes kötésű, 35 db hármas kötésű, 35 db négyes kötésű, 21 db ötös kötésű, 7 db hatos kötésű és 1 db hetes kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Goliath: 247 db fogadás megtételét jelenti 8 különböző sportesemény kimenetelére. A ,,Goliath" 28 db kettes kötésű, 56 db hármas kötésű, 70 db négyes kötésű, 56 db ötös kötésű, 28 db hatos kötésű, 8 db hetes kötésű és 1 db nyolcas kötésű fogadást tartalmaz. Bármely két választott kimenetel eltalálása esetén a fogadás már nyereményre jogosít.

Egyéb lehetőségek: A fogadónak lehetősége van arra, hogy legfeljebb 20 különböző fogadási esemény kimenetelét kombinálhassa. A fogadó által megtett egységnyi fogadások darabszáma n elem k-ad osztályú kombinációinak száma. Ilyenkor az adott kombinációtípus által meghatározott számú egységnyi fogadást fogad meg a fogadó (lásd táblázat). Például 3/5 típusú kombináció estében 10 egységnyi fogadás kerül megfogadásra. 3/5 típusú kombináció megfogadása a kiválasztott 5 kimenetelből képezhető összes lehetséges 3 tippet tartalmazó kötés megfogadását jelenti. Nyeremény eléréséhez legalább 3 kimenetel eltalálása szükséges.

forrás: tippmix.hu