Tippmix

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Solyom2 Dátum szeptember 13, 2015, 12:00:04
Eddig nem nagyon foglalkoztam a kombinációs fogadásokkal, de most hogy itt az új mix, gondoltam...

Viszont vannak ezek az új kombinációk (Trixie, Patent stb.). Nem értem, mi a különbség ezek között és a régi kombinációs fogadások között.
Pl: Miért jobb a Yankee kombinációs lehetőség, mint a sima 2/4 kombináció? Nekem úgy tűnik tökugyanaz a kettő, csak a Yankee drágább.

Valaki elmagyarázná?

A Yankee azzal több, mint a sima 2/4-es kombináció, hogy a 2/4 mellett tartalmazza a 3/4-es és a 4/4-es variáció(ka)t is.
Ezért pontosan annyival drágább, mint amennyivel több szelvény szükséges hozzá.

Minden ilyen fantázianeves fogadástípus tartalmazza az összes lehetséges kombinációt, amelyet ki lehet hozni az eseményekből.

Köszönöm a válaszokat!

Értem már ezeket a fantázia kombikat.
De a 2/4 nem tartalmazza a 3/4 kötést is? Mármint, ha 2/4-ben játszom, de 3 eseményt eltalálok, akkor nem jár a plusz pénz?
Vagy ha telitalálatom van?

#92 szeptember 13, 2015, 22:45:18, Irtis
A 2/4 fogadási típus 6 db 2-es kötést tartalmaz. Tehát a 4 eseményből kettőt kell minimum eltalálni nyeremény eléréséhez. Persze ha hármat vagy négyet találsz el többet fogsz nyerni (több 2-es kötés jön be), de nem annyival, mintha Yankee fogadást tettél volna.

https://help.bwin.com/hu/sports-help/sports-betting/bet-types/system-bets

Idézetet írta: Solyom2 Dátum szeptember 13, 2015, 21:04:15
Köszönöm a válaszokat!

Értem már ezeket a fantázia kombikat.
De a 2/4 nem tartalmazza a 3/4 kötést is? Mármint, ha 2/4-ben játszom, de 3 eseményt eltalálok, akkor nem jár a plusz pénz?
Vagy ha telitalálatom van?

Hátha így látványosabb:

2/4, 4 esemény (ABCD) kettes kötésekbe rendezve:

1. AB
2. AC
3. AD
4. BC
5. BD
6. CD

Ez lesz a 6 szelvényed.
Ha kettőt eltalálsz, akkor 1 nyertes szelvényed lesz.
ha 3-at, akkor 3,
ha 4-et, akkor meg mind a 6 szelvényed nyer majd.


Yankee

1. AB
2. AC
3. AD
4. BC
5. BD
6. CD

és

7. ABC
8. ABD
9. ACD
10. BCD

és

11. ABCD

Azaz összesen 11 szelvény.
Ha 2 találatod van, akkor ugyanúgy csak 1 nyertes szelvényed lesz (tehát rosszabb üzletet kötöttél, mint ha sima 2/4-et játszottál volna, mert ugyan a nyereményed ugyanannyi, de majdnem kétszer annyiba került a Yankee)

Ha 3 találatod lesz, akkor viszont már 4 nyertes szelvényed lesz 3 helyett:
a 3 db kettes kötéshez 1 db 3-as kötés is csatlakozik.

Ha meg 4 találatod van, akkor értelemszerűen mind a 11 szelvényed nyer, közte a 4-es kötés is.

Szerintem matekozd végig, hogy az általad jellemzően játszott szorzókkal hogyan alakulnának a nyeremények 2/4 és yankee esetén, különböző találati arányoknál!


2-es szorzókkal számolva 2/4 esetén 24 egység a maximális kifizetés telitalálat esetén (6 egységre 18 profit jön), ugyanaz yankee esetén már 64 egység. (azaz 53 egység profit, mivel itt 11 egység volt a kombináció ára)

3-as szorzóknál még nagyobb a különbség: 54 illetve 225 egység a maximális kifizetés! (a profit 48 és 214 egység)

Kicsit megfordítva a dolgot: ha csak 0-,1- vagy 2 találatod van, akkor az a jó, ha nem dobáltál ki felesleges pénzt a yankee kombinációra   :)  , ha viszont 3 vagy 4 meccs is jön, akkor több nyertes szelvényed és nagyobb nyereményed lesz, ha lejátszottad a 3-as és 4-es kötéseket is.



#94 szeptember 14, 2015, 17:44:45, Solyom2
Köszönöm szépen mindenkinek!  :)

Még egyszer a régi rendszerben  barátom nyert egy telitalálatos kombival, de akkor se tudtuk ketten kimatekozni, hogy miképp jött ki neki az X összegű nyeremény. De végre értem.  ;)

Sziasztok! Véletlenül kettétéptem a nyertes szelvényemet de minden olvasható róla! Megpróbáljam valahogy összeragasztani vagy ez tényleg kuka? Ennyire hülye is csak én lehetek.A nyerőt téptem szét a másik helyett. Kódról esetleg be tudja pönyögni a lottózós csaj vagy mindenképpen be kell húznia a gépnek! Vagy ennek tényleg annyi? Kérlek segítsetek!

Idézetet írta: pisti1983 Dátum december 19, 2015, 19:21:50
Sziasztok! Véletlenül kettétéptem a nyertes szelvényemet de minden olvasható róla! Megpróbáljam valahogy összeragasztani vagy ez tényleg kuka? Ennyire hülye is csak én lehetek.A nyerőt téptem szét a másik helyett. Kódról esetleg be tudja pönyögni a lottózós csaj vagy mindenképpen be kell húznia a gépnek! Vagy ennek tényleg annyi? Kérlek segítsetek!

Vonalkódnak elégnek kell lennie.

Idézetet írta: pisti1983 Dátum december 19, 2015, 19:21:50
Sziasztok! Véletlenül kettétéptem a nyertes szelvényemet de minden olvasható róla! Megpróbáljam valahogy összeragasztani vagy ez tényleg kuka? Ennyire hülye is csak én lehetek.A nyerőt téptem szét a másik helyett. Kódról esetleg be tudja pönyögni a lottózós csaj vagy mindenképpen be kell húznia a gépnek! Vagy ennek tényleg annyi? Kérlek segítsetek!

Elvileg elég a fölötte lévő kód. Háromszor lehet megpróbálni beütni a szelvény kódját, ha nem sikerül eltalálni akkor kuka.

Idézetet írta: Tipsz Dátum december 20, 2015, 13:05:00
Elvileg elég a fölötte lévő kód. Háromszor lehet megpróbálni beütni a szelvény kódját, ha nem sikerül eltalálni akkor kuka.

Össze kell celluxozni és ha megvan az egész, akkor nem lehet gond.

Nem tudja véletlenül valaki,hogy a tippmixen mennyi a plafon nyerhető összeg.mondjuk egy kombinációs szelvényen?Tegnap akartam feladni egy Lucky 31-es fogadási típuson 5 meccset,de a gép kiírta,hogy túl magas a nyerhető összeg(ami egyébként 177 milliárd 700 millió lett volna).Egy meccset levettem,de még így is sok volt(333 millió).Mondjuk a legkisebb odds 40,a legnagyobb 110 lett volna.

Idézetet írta: knosy Dátum január 26, 2016, 09:44:02
Nem tudja véletlenül valaki,hogy a tippmixen mennyi a plafon nyerhető összeg.mondjuk egy kombinációs szelvényen?Tegnap akartam feladni egy Lucky 31-es fogadási típuson 5 meccset,de a gép kiírta,hogy túl magas a nyerhető összeg(ami egyébként 177 milliárd 700 millió lett volna).Egy meccset levettem,de még így is sok volt(333 millió).Mondjuk a legkisebb odds 40,a legnagyobb 110 lett volna.

"Normál, illetve kombinált fogadás során az egységnyi fogadásban megnyerhető
legnagyobb nyeremény összege a mindenkor hatályos jogszabályban előírt
mérték, de legfeljebb 1 000 000 Ft. "

Idézetet írta: knosy Dátum január 26, 2016, 09:44:02
Nem tudja véletlenül valaki,hogy a tippmixen mennyi a plafon nyerhető összeg.mondjuk egy kombinációs szelvényen?Tegnap akartam feladni egy Lucky 31-es fogadási típuson 5 meccset,de a gép kiírta,hogy túl magas a nyerhető összeg(ami egyébként 177 milliárd 700 millió lett volna).Egy meccset levettem,de még így is sok volt(333 millió).Mondjuk a legkisebb odds 40,a legnagyobb 110 lett volna.

Személyre szabott tétkorlátozás, mint sok irodánál nincs, fel lehet tenni többször is a szelvényt.

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 27, 2016, 09:48:27
Személyre szabott tétkorlátozás, mint sok irodánál nincs, fel lehet tenni többször is a szelvényt.

Megnéztem volna az eladó reakcióját, mikor knosy mondja: Jó, akkor húzd le még ezerszer. :redchug:

177 milliárd  ;D ;D ;D ;D ;D annyit 5 vaskos eurojackpot telitalálattal nem lehet nyerni  ;D ;D ;D