Atlétika VB 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kendra Harrison: hazai pálya, világ idei legjobb ideje, még ő tartotta a világcsúcsot is. Mi kell még, hogy végre nyerjen egy világversenyt? Aztán jött a nigériai Tobi Amusan, aki 12.60-as futó volt 2022-ig, de még a vb előtt is legfeljebb csak 12.41-et tudott, de az talán egy intő jel lehetett a többieknek (komoly ellenszélben futotta). Mindezek ellenére, így is a semmiből futott világcsúcsot és nyert aranyérmet. Oké, döntőben levitte 12.05-re, de óriási hátszél volt, viszont ott a rajtban sokat hagyott, szerintem az egy jobb rajttal 11.90 körüli futás... Amusan gyakorlatilag egy nap alatt két világcsúcsot futott, brutális, mint ahogyan Duplantis is, aki 621-gyel nyert. Ingebrigtsen? Elbukja az 1500 métert, 5000-et behúzza.  ;D Athing Mu pedig egy év leforgása alatt igazolta, korszakos tehetség, olimpiai és világbajnoki aranyra készült, 20 évesen megvan neki mindkettő. Testfelépítése miatt szerintem neki a 200 kiesik (plusz eljöhet Shericka Jackson uralkodása), de a 400-on tavalyi idejével ezüstérmes lett volna. 800 méteren csak Kratochvílová világcsúcsa maradt neki, mint cél. Az pedig külön öröm, hogy minimum 10-20 komoly tehetség van, akik 16-26 év között vannak, akadnak már kiforrott klasszisok is közöttük, szóval egy 5-6 évre ellátták a sportágat. Nem is tudom, mikor volt így egyben ennyi tehetséges versenyző a sportágban.