Bajnokok Ligája Fogadások 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri a BL-döntőt?

Real Madrid
9 (50%)
Liverpool
9 (50%)

Összes szavazó: 17

Szavazás lezárva: május 26, 2018, 15:02:55

Bajnokok Ligája Fogadások 2017/18.



Február 20., kedd:

2018.02.20 20:45   Chelsea - FC Barcelona   3.59   3.44   2.06

2018.02.20 20:45   Bayern München - Besiktas   1.15   7.95   17.20

Február 21., szerda:

2018.02.21 20:45   Shahtior Donetsk - AS Roma   2.44   3.26   2.91

2018.02.21 20:45   FC Sevilla - Manchester United   2.91   3.20   2.50



Tippek, vélemények!

Neymar lábának annyi, közel két hónapot kell kihagynia. Nem írnám le teljesen a PSG-t, azért adok nekik 1-2%-ot a továbbjutásra.  ;D Amit így rakni fogok, az egy Di María gól, hátha ő villan majd egyet. 

Az eddigi nagyon-nagyon-nagyon kevés esély még kevesebb lett: azaz - szerintem - 5 százalékról 0,001 százalékra csökkent az esély!

Annyi esélye se lesz főtáblára jutni a magyaroknak a Bajnokok Ligájában, mint eddig
https://444.hu/2018/02/27/annyi-eselye-se-lesz-fotablara-jutni-a-magyaroknak-a-bajnokok-ligajaban-mint-eddig

#123 február 28, 2018, 10:10:15, Pozzato
Olvasgattam tegnap ezt a hírt és azon gondolkoztam, lehet érdemesebb lenne top4-5 ligának nevezni ezt a sorozatot. Ezzel a döntéssel egyértelműen annak az irányába mentek el, hogy nem érdekük a kisebb országok felzárkóztatása a legjobbak mellé. Kell az a 15-20 csapat, ami hozza a profitot és ennyi. Mondjuk az is igaz, hogy egy átlag nézőt rohadtul nem érdekel a BATE vagy a ciprusi bajnok játéka.

Azért az nagy probléma, hogy még csak selejteznie sem kell az angol vagy spanyol 4.-nek. Pedig volt arra példa, hogy nem a top4 országai mentek tovább a playoffból (Porto - Roma két éve). Az pedig így nyilvánvalóvá válik, hogy ez hosszú időre így is marad, mivel a koefficiens a kisebb országoknál nem fog nőni, mert a BL főtáblája elérhetetlen messzeségbe kerül, míg a mostani épp lecsúszó országok a top4-ről (francia, orosz, portugál, török stb.) pedig stabilizálhatják helyüket hosszú évekre.

Ahelyett, hogy próbálnának elmenni a major ligák alapelveinek irányába, bevezetnek ilyen kamu dolgokat, mint fair play (ja, hatalmas fair play, hogy már 100 millánál kezdődik egy 20 éves játékos). Lehet nagy hülyeséget mondok, de szerintem jóval nézettebb lenne egy olyan megvalósítás, amikor nem tudod megmondani, hogy melyik az 4-5 csapat, akik reálisan pályáznak a végső győzelemre, hanem van 10-20, akik nagyjából egyenlő eséllyel indulnak. Az MLS-ben hellyel közzel, de működik is ez a dolog, ott azért 1-3 évente változnak a főbb esélyesek. A Toronto contender csapat lett, míg például a Portland egy bajnoki cím után a következő évben rájátszásba sem került, de hasonló az esete a Los Angeles Galaxynak is.

Európai szinten pedig nem nevezném nagy változásnak azt, hogy a Manchester City vagy a PSG tőkeinjekció után felvásárol mindenkit és eljutnak maximum a legjobb négyig. Az is igaz mondjuk, hogy álmodozhatok én fizetési sapkáról és társairól, ez európai szinten megvalósíthatatlan.

26 csapat automatikusan, selejtezők nélkül kvalifikálja majd magát az idényre. A címvédő, az Európa Liga győztese mellett a négy nagy bajnokság (olasz, német, angol, spanyol) első négy helyezettjének bérelt helye lesz

Azért kicsit sérti a fülem, hogy az olasz bajnokságot még a top4 sorolják  :D  Én kettőt vinnék a BL-be az olaszból automatikusan, miközben az angolból és a spanyolból 5-5 csapat menne, de talán angolból az első hatot is kivinném, pedig nem a kedvencem a Premiership.

Nekünk magyaroknak meg mi keresnivalónk lenne a BL-ben, mikor az EL-be sem tudunk kvalifikálni egy csapatot sem.

A fizetési sapka meg jó dolog, de NBA-ben nagyjából sanszos, hogy harmadszor is Cavs-GSW finálé jön, az MLS-ben az utsó két finálét ua a két csapat játszotta, ami nagy szó, mert ott egy párharc nem négy győzelemig tart, NFL-ben meg ott a Pats, amely csapat évek óta ott van az elitben,miközben egy Browns kb örül, ha egy szezonban egy meccset nyer, idén az sem sikerült.


'szerintem jóval nézettebb lenne egy olyan megvalósítás, amikor nem tudod megmondani, hogy melyik az 4-5 csapat, akik reálisan pályáznak a végső győzelemre, hanem van 10-20, akik nagyjából egyenlő eséllyel indulnak. '


Poz, ez szerintem badarság. Ott az Európa Liga, sosem tudod előre megmondani, melyik csapat nyeri. Már csak azért sem, mert a BL-ből is beesnek nagyok, akik meg vagy komolyan veszik, mint tavaly a United, vagy leszarják, mint korábban a United, vagy most a Nápoly. Aztán az EL a kutyát sem érdekli, miközben a BL nézettsége szerintem semmit sem csökken, függetlenül attól, hogy tényleg reális esélye 4-5 csapatnak van nyerni.

Én üdvözlöm a döntést, kutyának sem hiányzik majd a BATE meg az APOEL, olyan csapat meg minden 10 évben van, mint a Legia, amely elkezdett focizni a nagyok ellen is. sőt én még angolból 6 csapatot is nyugodt szívvel engednék a BL-ben indulni a kiskutyák kárára.

Most őszintén, ki nézett Porto-Liverpoolt (Liverpool fanokat kivéve), mikor volt a Real-PSG. Pedig a Porto sem kiscsapat, a Liverpool meg főleg nem, ráadásul szórakoztató focit játszik.

tényleg max az elnevezés sántít, mert a Bajnokok Ligájában nem csak bajnokok játszanak, de ez legyen a legnagyobb baj

Én igenis akarom látni sokszor a nagyokat, ahogy NBA-ben is megnézem majd a Cavs-GSW finálét megint

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 28, 2018, 12:08:46

Azért kicsit sérti a fülem, hogy az olasz bajnokságot még a top4 sorolják  :D  Én kettőt vinnék a BL-be az olaszból automatikusan, miközben az angolból és a spanyolból 5-5 csapat menne, de talán angolból az első hatot is kivinném, pedig nem a kedvencem a Premiership.

Most őszintén, ki nézett Porto-Liverpoolt (Liverpool fanokat kivéve), mikor volt a Real-PSG. Pedig a Porto sem kiscsapat, a Liverpool meg főleg nem, ráadásul szórakoztató focit játszik.

Legutóbbi 3 döntőből kettőn volt olasz résztvevő. Nem értem ezt az olasz ellenességet, de kinek a pap, kinek a papné.

Ami a Real - PSG-t illeti, én kb. az első félidőből láttam 10-15 percet, de annyira szarnak tűnt, hogy inkább Netflixre váltottam. Drága időmet nem pazarolom ilyen kurvákra.  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 28, 2018, 10:04:39
Olvasgattam tegnap ezt a hírt és azon gondolkoztam, lehet érdemesebb lenne top4-5 ligának nevezni ezt a sorozatot. Ezzel a döntéssel egyértelműen annak az irányába mentek el, hogy nem érdekük a kisebb országok felzárkóztatása a legjobbak mellé. Kell az a 15-20 csapat, ami hozza a profitot és ennyi. Mondjuk az is igaz, hogy egy átlag nézőt rohadtul nem érdekel a BATE vagy a ciprusi bajnok játéka.

Azért az nagy probléma, hogy még csak selejteznie sem kell az angol vagy spanyol 4.-nek. Pedig volt arra példa, hogy nem a top4 országai mentek tovább a playoffból (Porto - Roma két éve). Az pedig így nyilvánvalóvá válik, hogy ez hosszú időre így is marad, mivel a koefficiens a kisebb országoknál nem fog nőni, mert a BL főtáblája elérhetetlen messzeségbe kerül, míg a mostani épp lecsúszó országok a top4-ről (francia, orosz, portugál, török stb.) pedig stabilizálhatják helyüket hosszú évekre.

Ahelyett, hogy próbálnának elmenni a major ligák alapelveinek irányába, bevezetnek ilyen kamu dolgokat, mint fair play (ja, hatalmas fair play, hogy már 100 millánál kezdődik egy 20 éves játékos). Lehet nagy hülyeséget mondok, de szerintem jóval nézettebb lenne egy olyan megvalósítás, amikor nem tudod megmondani, hogy melyik az 4-5 csapat, akik reálisan pályáznak a végső győzelemre, hanem van 10-20, akik nagyjából egyenlő eséllyel indulnak. Az MLS-ben hellyel közzel, de működik is ez a dolog, ott azért 1-3 évente változnak a főbb esélyesek. A Toronto contender csapat lett, míg például a Portland egy bajnoki cím után a következő évben rájátszásba sem került, de hasonló az esete a Los Angeles Galaxynak is.

Európai szinten pedig nem nevezném nagy változásnak azt, hogy a Manchester City vagy a PSG tőkeinjekció után felvásárol mindenkit és eljutnak maximum a legjobb négyig. Az is igaz mondjuk, hogy álmodozhatok én fizetési sapkáról és társairól, ez európai szinten megvalósíthatatlan.

Kosár Euroliga jut eszembe. Megvan az alap felhozatal, s ki lehet egészíteni egy pár selejtezőből érkező csapattal.

Csak míg jó pár évvel ezelőtt maximum csak az elvakult GSW-fanok ismerték a Warriorst (jó öreg Baron Davis, Stephen Jackson vagy épp Monta Ellis), addig mára ők lettek a liga legjobbjai. Ugyanez előfordulhat a Phillyvel, de ellenpéldának ott a Lakers, akik éveken át uralták a ligát, majd az elmúlt egy-két évben csak vergődtek. Ott igenis van olyan rendszer, aminek hála kiscsapatból is lehet elit franchise és ugyanez fordítva is igaz (anno például a Bulls hanyatlása). Fociban erősen kérdőjeles, hogy a Barca vagy a Real Madrid valaha is kiesik-e a spanyol első osztályból, vagy legalább a top4 nincs meg nekik, ami most már automatikus BL csoportkört jelent.

Másik kérdés, hogy egy összejöhet-e Eibar vagy egy Sampdoria szintű csapatnak egy Bajnokok Ligája elődöntő? Nem igazán, maximum a Football Managerben. Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy még nagyobb lesz a szakadék és a kis és nagy klubok között. Eddig se volt kicsi, néha beesett egy-két meglepetés (Leicester, Wolfsburg), de ezek utána ki is hullottak. A 2000-es években még úgy ahogy menedzselhető volt ez a különbség, jóval több csapat volt, akik reális eséllyel harcoltak egy BL-címért, addig mára ez teljesen eltűnt. Persze, a major ligákban is voltak hasonló jelenségek, de ott jóval nagyobb az esély, hogy egy franchise egyik évről a másikra szétesik, mint az európai fociban. Itt ehhez valami csoda kéne, meg ahhoz is, hogy újra ne valami top4 (5) bajnokságban szereplő csapat nyerje a BL-t. Utoljára 2004-ben fordult ez elő, de már az is meglepetés számba menne, ha netalán döntőt játszanának (ez is 2004-ban fordulót elő).

Az NBA-ben zsinorban 3x volt Cavs-GSW.
Az rendben van hogy a BL-ben kb kiberelte az elodontot a Real, Barca, Bayern harmas, de mikor volt Bayern-Barca, Real-Bayern, vagy Barca-Real donto? Ha 4-5 eselyesrol beszelunk, akkor a harmashoz gondolom hozzavehetjuk a ket penzes csapatot, a City-t meg a PSG-t, azok viszont meg a donto kozelebe sem tudnak jutni. Viszont az utobbi evekben volt finalista a Dortmund es a Tico (2x) apropenzbol, es a Juve (2x) a szutyok olasz ligabol. Mi ez ha nem izgalmas, valtozatos?

Jobb lesz ez igy, vegig rohdt jo meccsekkel. Meg egyebkent is, ki gondolja komolyan hogy ha a bolgar, orosz, roman, vagy foleg a magyar bajnok fotablara jut, abbol megindulnak felfele, es nem tuntetik el a penzt... 

Idézetet írta: Milan Dátum február 28, 2018, 12:28:55
Legutóbbi 3 döntőből kettőn volt olasz résztvevő. Nem értem ezt az olasz ellenességet, de kinek a pap, kinek a papné.

Ez tény, de mindkettő a Juve volt :D Napolit is hamarosan szétszedik, mert nem létezik, hogy nem, és akkor megint ott lesz a Juve, amely 15-20 ponttal nyer majd bajnokságot. Olaszoknál nincs 4 jó csapat, angoloknál van 6-7, ahogy a spanyoloknál is, stílustól, szimpátiától függetlenül.

Szóval azért, mert a Juve jó, nincs még ott annyi jó csapat, hogy a Serie A 4 automatikus helyet kapjon, de ja, kinek a pap, kinek a papné.

Nézd meg az EL-t, hány olasz csapat döntőzött? Konkréten egy se, miközben pl. spanyolból fináléba jutott a Bilbao, a Sevilla és az Atleti is, a sorozat rövidke létezése óta, de angolból ott volt a Fulham, a Chelsea, a Man. United és a Liverpool is, miközben tudjuk, hogy az angol csapatoknak sem volt feltétlenül prioritás az EL, valahogy mégis oda kerültek a fináléba, miközben hány olasz csapat játszott ott döntőt. Hát ja, egy sem. Szóval lehet, hogy a múltban a Serie A erős volt, sőt ez tény, de azért most ott a Juve, még egy pici ideig a Napoli, de ennyi, és nem több.

Álszentek meg ne legyünk, mert ezek a kurvák hozzák a pénzt itt is, és ezt nem fejteném ki, mert nincs rá szükség. Te is tudod, hogy a legszarabb cikk is több kattintásszámot generál, ha benne van a Neymar, mint egy teljesen informatív írás a Depor-Levantéről.

Más: Az Abramovic-éra előtt a Chelsea sem volt nagy csapat, a Man City sem volt, amíg nem jött a pénz, de a galloknál is a Lyon uralta a bajnokságot évekig, és a PSG fasorban sem volt. Itt Európai fociban is lehet kiscsapatból nagy, és fordítva. Csak itt nem a draft meg a hozzáértés miatt, hanem a pénz miatt. Aztán ha a pénz mellett van szakmai munka is, akkor olyan csapatok nőnek ki a földből, mint a Lipcse, ahol világsztár egy sincs, egyelőre mégsem látni hanyatlást náluk. tény, hogy nem egy Bayern, de azért nem gyenge, pár éve hol volt, és hol van most.

Vagy ellenpélda a Hambi, amely korábban elég frankó kis csapat volt, most évek óta kiesés ellen küzd, ahogy a Werder is. Európai focinál is van ilyesmi, csak amíg ott USÁban a draft mozgat meg a fizetési sapka, addig itt a pénz. Itt ugyanúgy nem tudod, melyik csapat lesz egy-két év múlva még nagy, és melyik esik szét. Itt volt nálunk a Győr, élvonalbeli csapat, bajnokcsapat volt, aztán püff, elfogyott a pénz, és sehol sincs a Győr, lehet újra építkezni. Vagy spanyolban a Malaga a Joaqin-Isco-féle csapat, amely a BL-ben is ment szépen, aztán paff, elfogyott a pénz, és a Malaga kiesés ellen küzd.

Ugyanígy nem tudjuk, hogy egy milliárdos nem gondolja-e azt, hogy kéne egy csapat, és pénzt nem sajnálva mondjuk sztárcsapattá varázsolja a Levantét. NBA-s példánál maradva, ott sem fog összejönni a Miami-Minnesota döntő, hiába a draft, hiába a fizetési sapka.

De BL-re visszatérve én igenis szeretem a kurvákat, hívják Messinek, Ronaldónak vagy Neymárnak. Szívesen nézem én a Betist, pár éve a Sassuolót vagy Cagliarit, vagy a Brightont is alkalomadtán, de ha lehet választani egy Apoel-Benfica, meg egy Barca-PSG között, akkor én a Barca-PSG-t fogom választani. De nem csak én.  :)

Az azért közröhej, hogy kinevezünk egy sorozatot, a Bajnokok Ligájának és a legjobb 32 között jó ha 10 bajnok van. :bash:
A legjobb 32-ből 24-t kb 95% találati aránnyal lehet besorolni évente. A maradék 8-t is 2 hibaponttal lehet tudni ki lesz.

Nem ilyen formában kellene létrehozni a top bajnokság. Létre kell hozni egy csúcs szuper, top bajnokságot - egy masszív ország költségvetésért már működhet a szórakoztató ipar -  csak ugye ezt nem engedik, mert a BL is az EL sorsára jutna, kevés pénz morzsákból tengődne, ami persze nem lenne baj, mert esetleg a foci, szakma nagyobb szerepet kapna a pénznél. Az olyan futball fenomén edzők kevésbé rúgnának labdába, akiknek évente komplett csapatokat vesznek, hogy tudják döngetni a mellüket mekkora sikeres edzők. Ezek a klubok megtehetik, évente váltogatják a jobbnál jobb játékosaikat, horrorisztikus fizetésekkel licitálnak egymásra.

Félre nem értés végett, én is szívesen nézem a top BL csapatokat, de ez egy másik kávéház és ha így van, akkor nyissunk nekik egy saját játszóteret.

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 28, 2018, 14:27:53
Ez tény, de mindkettő a Juve volt :D Napolit is hamarosan szétszedik, mert nem létezik, hogy nem, és akkor megint ott lesz a Juve, amely 15-20 ponttal nyer majd bajnokságot. Olaszoknál nincs 4 jó csapat, angoloknál van 6-7, ahogy a spanyoloknál is, stílustól, szimpátiától függetlenül.

Szóval azért, mert a Juve jó, nincs még ott annyi jó csapat, hogy a Serie A 4 automatikus helyet kapjon, de ja, kinek a pap, kinek a papné.


Ugyanez elmondható a németekről is, a Bayernen kívül belátható időn belül nem lesz állandó top csapatuk. Náluk mondjuk legalább volt 1-1 kiugró eredmény (Dortmund, Schalke is pár éve), de az élklubok 'megtartó ereje' még az olasz élcsapatokénál is kisebb.
Persze, nevekre meg izgalomra az angol a legjobb bajnokság, csak éppen a mostani év kivételével nem nagyon tudták ezt a nemzetközi porondon bemutatni. Így jogilag semmi alapja nem lenne 6 csapat indításának, a spanyolok messze előttük vannak a coeff listán. Egyébként az olaszok meg a németek előtt..

Amúgy annyira király lenne egy európai szuperliga a 20 legjobb csapattal, alapszakasszal, rájátszással olyan NFL mintára..Lehetne több ilyen liga is és olyan nemzetek ligája módjára lehetne átjárás közöttük.. Legalsó ligához pedig a nemzeti bajnokságok egyfajta selejtezőként funkcionálnának (a bajnokok selejtezőkörben vennének részt). Szép álom..

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 28, 2018, 14:27:53
Ez tény, de mindkettő a Juve volt :D Napolit is hamarosan szétszedik, mert nem létezik, hogy nem, és akkor megint ott lesz a Juve, amely 15-20 ponttal nyer majd bajnokságot. Olaszoknál nincs 4 jó csapat, angoloknál van 6-7, ahogy a spanyoloknál is, stílustól, szimpátiától függetlenül.

Szóval azért, mert a Juve jó, nincs még ott annyi jó csapat, hogy a Serie A 4 automatikus helyet kapjon, de ja, kinek a pap, kinek a papné.

Nézd meg az EL-t, hány olasz csapat döntőzött? Konkréten egy se, miközben pl. spanyolból fináléba jutott a Bilbao, a Sevilla és az Atleti is, a sorozat rövidke létezése óta, de angolból ott volt a Fulham, a Chelsea, a Man. United és a Liverpool is, miközben tudjuk, hogy az angol csapatoknak sem volt feltétlenül prioritás az EL, valahogy mégis oda kerültek a fináléba, miközben hány olasz csapat játszott ott döntőt. Hát ja, egy sem. Szóval lehet, hogy a múltban a Serie A erős volt, sőt ez tény, de azért most ott a Juve, még egy pici ideig a Napoli, de ennyi, és nem több.

Álszentek meg ne legyünk, mert ezek a kurvák hozzák a pénzt itt is, és ezt nem fejteném ki, mert nincs rá szükség. Te is tudod, hogy a legszarabb cikk is több kattintásszámot generál, ha benne van a Neymar, mint egy teljesen informatív írás a Depor-Levantéről.

Más: Az Abramovic-éra előtt a Chelsea sem volt nagy csapat, a Man City sem volt, amíg nem jött a pénz, de a galloknál is a Lyon uralta a bajnokságot évekig, és a PSG fasorban sem volt. Itt Európai fociban is lehet kiscsapatból nagy, és fordítva. Csak itt nem a draft meg a hozzáértés miatt, hanem a pénz miatt. Aztán ha a pénz mellett van szakmai munka is, akkor olyan csapatok nőnek ki a földből, mint a Lipcse, ahol világsztár egy sincs, egyelőre mégsem látni hanyatlást náluk. tény, hogy nem egy Bayern, de azért nem gyenge, pár éve hol volt, és hol van most.

Vagy ellenpélda a Hambi, amely korábban elég frankó kis csapat volt, most évek óta kiesés ellen küzd, ahogy a Werder is. Európai focinál is van ilyesmi, csak amíg ott USÁban a draft mozgat meg a fizetési sapka, addig itt a pénz. Itt ugyanúgy nem tudod, melyik csapat lesz egy-két év múlva még nagy, és melyik esik szét. Itt volt nálunk a Győr, élvonalbeli csapat, bajnokcsapat volt, aztán püff, elfogyott a pénz, és sehol sincs a Győr, lehet újra építkezni. Vagy spanyolban a Malaga a Joaqin-Isco-féle csapat, amely a BL-ben is ment szépen, aztán paff, elfogyott a pénz, és a Malaga kiesés ellen küzd.

Ugyanígy nem tudjuk, hogy egy milliárdos nem gondolja-e azt, hogy kéne egy csapat, és pénzt nem sajnálva mondjuk sztárcsapattá varázsolja a Levantét. NBA-s példánál maradva, ott sem fog összejönni a Miami-Minnesota döntő, hiába a draft, hiába a fizetési sapka.

De BL-re visszatérve én igenis szeretem a kurvákat, hívják Messinek, Ronaldónak vagy Neymárnak. Szívesen nézem én a Betist, pár éve a Sassuolót vagy Cagliarit, vagy a Brightont is alkalomadtán, de ha lehet választani egy Apoel-Benfica, meg egy Barca-PSG között, akkor én a Barca-PSG-t fogom választani. De nem csak én.  :)

Persze, hogy mindkettő a Juve volt, mert ő volt olyan szinten, hogy ezt elérje. Amiről te álmodsz (6-6 spanyol, angol csapat) azt már nevezhetnénk egy spanyol-angol összevont ligának. Mondjuk nem tudom miben lenne érdekesebb egy Villareal - Chelsea találkozó, egy Napoli - Valencia összecsapástól. De akár a Napoli helyett említhetném bármelyik római csapatot is.

Ez, hogy egy csapat jó, vagy rossz, az nagyon relatív. Figyelembe kell venni a körülményeket is. Hány focistánál is megtörtént, hogy Istenkirály volt egy bajnokságban, a másikban meg elhomályosodott.

Szóval szerintem nem a 4-4 csapattal van a baj, bár az érezhető, hogy nem vagy nagy rajongója az olasz focinak, amivel egyébként semmi gond nincs. Most azt mondod, hogy nincs 4 erős olasz csapat, de mi van ha lesz? Akkor megint változtatnak?

Amint slices is említette, abból kellene kiindulni, hogy "Bajnokok Ligája", s ez erről kellene szóljon. Amit ők szeretnének, azt mondjuk nevezhetnénk "Szuperligának". Legyen 16 top csapat, s kész. Indulhat a buli.

Kattintásokra térve. Ha kattintásból meg lehetne élni (jelen esetben), akkor én már multimilliomos lennék (euróban, dollárban stb.). Hiába van 10.000 kattintás, ha a következő kattintás az X-re megy.  ;D Ha fordítva lenne, akkor minden egyes NB1-es cikk Győzikével kezdődne.
Hogy vonzza a sztárnév a népet? Igen. Minőséget, értéket is? Nem.
Én személyesen többre értékelek egy Deportivo - Levante minőségi előzetest, mint egy Neymar fülzsírjáról szóló hírt. Utóbbit nem igazán találod meg nálunk (ettől eltekintve, beismerem, hogy a szerkesztők néha viccből/kíváncsiságból bedobnak egy "megtévesztő" címet/képet).
Sajnos oda jutottunk, hogy az emberek nem igazán szeretnek olvasni, így manapság elegendő egy jó cím, egy pucér ribanc, és már kattintanak is rá (tartalom meg nulla). Erről szól a mai újságírás (sajnos).

Ami a Real - PSG-t illeti, s a kurvákat. A lényeg, hogy egy meccskiírás még nem garancia a minőségi focira is. Megeshet, hogy egy Porto - Liverpool érdekesebb, mint egy Real - PSG, amelytől sokkal többet várna az ember.

Tudtam, hogy ez az átszervezés elég nagy visszhangot fog kiváltani. Tény, mostanában egyetlen olyan dolog volt, ami előre vitte a labdarúgást, az pedig a gólvonal technológia, pedig történés volt bőven: pénzügyi fair play, Nemzetek Ligája, horribilis transzferdíjak, stb...

Az elmúlt évekkel ellentétben, már most a negyeddöntőben több giga párharc is összejöhet, az elődöntő gyakorlatilag kiváltság. A BL átszervezésről így nekem a Massa-Hamilton csata ugrik be (az utolsó körben dőlt el a vb-cím sorsa, azóta izgalom csak esőben és utcai pályán van...), az átszervezésre talán későbbi időpontot kellett volna kitűzni...

Az elosztással kapcsolatban a négy topbajnokság (nálam a max. keret: angol 3+1, német 2+1, spanyol 3+1, olasz 2+1) durván rendben van. A két kezdési időpont jó ötlet, bár azt nem tudom, hogy az ukrán és oroszok mindig az első időpontban lesznek vagy az ő meccseik kezdése még ebből is lejön. A kiscsapatok hiányozni fognak, és félő, hogy amelyik végigjut a maratoni selejtezőben, az így is pofozógép lesz a csoportkörben. Nekem a régi, két csoportkörös rendszer jobban tetszett. Elsőre nem tudom eldönteni, hogy a BL vagy az EL lesz nagyobb katyvasz, mert a BL-ben elvérzők mennek az EL kvaliba...

Örülök, hogy produktív eszmecsere van kialakulóban. Érdekes megismerni egy ellenpólust is (Alex és Oak véleménye), mivel ők is egy teljesen más szemüvegen át látják a dolgokat, mint én, amivel semmi probléma nincsen, bár az is igaz, hogy egymást jó eséllyel nem tudjuk meggyőzni, így ez parttalan vita lehet. Ugyanakkor folytatnám a dolgot, pár érdekességgel.

Sejtettem, hogy ki fogtok térni az NBA kapcsán a Golden State - Cleveland párharcra az elmúlt évek fináléiból, de azt is érdemes figyelembe venni, hogy itt teljesen új arculatú franchise épült fel a "semmiből" rövid idő alatt. Előtte a GSW-nek mindössze egy bajnoki címe volt (ilyen néven), míg a Clevelandnek egy sem. Senki sem gondolta 10-15, de akár öt évvel ezelőtt is, hogy majd ők egy finálét is játszanak egymás ellen, nemhogy hármat zsinórban.

És, ha már első győzelem a Cleveland esetében, megvizsgáltam az elmúlt 20 évet, mind az NBA, mind a BL döntők tekintetében. Arra jutottam, hogy az NBA-ben négy új győztes is volt ezen idő alatt (Miami, Dallas, Cleveland és San Antonio), míg a Bajnokok Ligájában ez mindössze a Chelseanek sikerült 20 év alatt. Ez azért eléggé komoly eltérés, az pedig szintén, hogy ez alatt a 20 év alatt a BL-ben 16 klubnak sikerült döntőt játszania, ugyanez NBA szinten 17. Ott ráadásul csak 30 csapatról beszélünk, ami félelmetes szám. Pedig elvileg a BL-ben bárki tudna csapatot venni a fenti elméletek szerint és bárki tudna döntőbe jutni, míg az NBA-ben, ki lett hegyezve ez a Cavs-Warriors párharcra, közben látjuk, hogy ez nagyon nincs így. Az pedig még durvább adat, hogy a 30 franchiseból 27 jutott 20 év alatt konferencia döntőbe, ami 90%-os arány.

A nap kérdése, hogy a BL-ben ugyanez az elődöntőnek felel meg (mármint az NBA konferencia döntő), szóval ott hány csapat jutott be? Mindössze 24. Nem durva, hogy elvileg több 100 európai csapatból, mindössze 24-nek sikerült 20 év alatt eljutnia eddig, pedig nem csak a megszokott 30 indulhat minden évben? És egy még durvább adat: Ebből a 24-ből mindössze 3 darab volt nem Top5-ös bajnokságú.

Magyarán egy NBA csapatnál jó esély nyílik arra, hogy 20 év alatt egyszer eljuss egy konferencia fináléig, míg fociban erre vajmi kevés esélyed van a már megszokott gárdák mellett.

A másik dolog, hogy én nem sajnálnám le a Juventus és az Atlético Madridot sem, mivel utóbbinál eléggé komoly kínai tőke állt rendelkezésre az elmúlt években. Ebből épült új stadion, ami nem hiába kapta a Wanda Metropolitano nevet. A Juventust sem féltem, azért okosan adtak el játékosokat, volt 80 millájuk olyan lókötőkre is, mint Higuan. Utóbbi két csapat nagy ereje mégsem ezekben rejlett, hanem hogy két fanatizmussal megáldott edző ült a padon. Choloért meghalnának a játékosai, míg Allegri egy taktikai zseni.

Azt pedig simán cáfolnám, hogy Európában szinte csak pénzből lehet kiscsapatból nagy (mint ahogyan NBA-s Miami-Minnesota vagy bármilyen más példát is megcáfoltam a fenti adatokkal). A PSG már régebben is egy név volt a franciáknál, de láthatjuk, hogy sokra még ezzel a rakás pénzzel sem mennek. A Citynél is nagy kérdés, hogy mit érnek el a nagy bevásárlással, mert lehet 4-5 év múlva ők se lesznek már porondon. Évek óta ugyanazok a csapatok határozzák meg Európa körforgását (Bayern München, Real Madrid, Barcelona, Juventus, Manchester United), amikhez olykor felnő pár csapat, de ez sem tart kifejezetten sokáig. A Chelseanek is hosszú évekbe tellett, mire BL-t nyertek Abramovic befektetése után és utána komoly hullámvölgyek jöttek a csapatnál.