Bet-at-home Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: hossa81 Dátum március 30, 2015, 19:29:06
Nekem nem volt betclices számlám. A BAH-on volt 25 €-m, pár adat megadása után a BAH-on lévő 25 € átkerült a betclichez. Kiírta, hogy kereken 300 Ft-ot ér egy Euró, tehát a 25 € elvileg forintosítás után 7500 lett volna. Aztán mikor bejött az egyenleg betclicen, akkor 7500 helyett 10500 Ft volt az egyenleg. Meglepődtem, olyan, mintha első befizetésre kaptam volna 50%-ot...
Fura dolgok, mert ahogy olvasom, itt sokan csak nagy utánajárás után látják a pénzüket, én még 50%-ot is kaptam. Igaz, korábban nem volt betclices számlám...

Tiszta vicc az egész, ezt a 25 € elvesztését valahogy túléltem volna, de akinek sok pénze volt a BAH-on, most nem lehet túl jó kedve.


Ez az egész nagyon gáz, kezdjük ott hogy BAH nem volt még arra sem hajlandó hogy előtte 2hétel küldjön egy mail-t erről.
Leszarják az ügyfeleket, hol ott eddig belölünk is éltek.
Én kerülöm BAH, betcilc meg expekt-et (egy cég) ennyit érnek az ügyfelek...


Ez lényegében ugyanaz, ami már korábban többször elhangzott, annyi különbséggel, hogy ez már betclic-es e-mailről jött:

Kedves Játékosunk!

Ezúton értesítjük, hogy a bet-at-home beszüntette szolgáltatásait Magyarországon. Ennek következtében nem tud többé befizetni vagy játszani a bet-at-home oldalán.

Biztos lehet benne, hogy a pénze biztonságban van nálunk. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot velünk a service.hu@bet-at-home címen, hogy elindíthassuk a bet-at-home számláján tárolt pénzének kifizetését.

A Betclic, cégcsoportunk egy másik márkája, továbbra is mindent megtesz azért, hogy sportfogadási, játék-, póker és kaszinószolgáltatásai elérhetőek legyenek magyar ügyfelek számára. A Betclic kínálatában megtalálható a világ minden fontos sporteseménye, több mint 100 kaszinójáték és a világ egyik vezető online pókerterme.

Ha Önnek már van Betclic számlája, folytathatja a fogadást és a játékot a Betclic oldalán, a szokásos módon.

Köszönjük, hogy a bet-at-home-ot választotta, és sok sikert kívánunk a jövőre!

Üdvözlettel,
bet-at-home

Idézetet írta: Milan Dátum március 30, 2015, 18:41:56
Ez üzleti döntés, s sajnos benne van a pakliban. A kecskeméti Mercedes gyár is elköltözhet egyik napról a másikra, s az alkalmazottak ugyanúgy "mennek a hóra".

Nem éri meg nekik itt bohóckodni. Köszönd meg ezt a mostani kormánynak, s a rágcsáló vajnának. Magyarország, én így nem szeretlek.  ;D

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum március 30, 2015, 20:25:33

Biztos lehet benne, hogy a pénze biztonságban van nálunk.

Senki hozzá se férhet...  ;D

...És kizárt, hogy egyik percről a másikra bezárjon az iroda. hehe

Kedves érdekeltek!

Én 7 év után ezen "korrekt" húzás után kiesek a Porsce 911 játékból.

Kicsit körüljártam a kérdést, és úgy határoztam jogi útra terelem a dolgot.
(Mondhatják egyesek, hogy nem tudom lenyelni a békát... hát, nem nagyon).

Nem érdekel a játékszabályzatuk, mert nem azt sértettem meg a bet-at-home, hanem a játékosok között tett indokolatlan különbséget azzal, hogy kizárt. Ennek viszont jogi következményei lehetnek egy máltai székhelyű uniós társaságnak. Több emailt küldtem ma nekik, nem érdekelte őket - majd a jogi következmények érdekelni fogják.

Aki hasonlóan járt mint én, privátban írjon emailt.

De aranyosak, hogy minden előzmény nélkül meglépték ezt... Mondjuk kárpótol, hogy egy fillérem nem volt bah-nál, és miután a betclicnél még nem volt regem, most ott virít 3000Ft :D

Idézetet írta: sleve Dátum március 30, 2015, 17:06:58
A pénz átkerült csak forintosították.

Végül is hónapok óta a csapból is ez folyik. Lehet azt hitték, hogy rájuk is vonatkozik. Bocs.  :cya:

Hogyan tudhatnám meg, hogy mi volt a BAH jelszavam? Valaki, valamilyen ötlet?  :angel:

Idézetet írta: akosh76 Dátum március 30, 2015, 22:18:33
Kedves érdekeltek!

Én 7 év után ezen "korrekt" húzás után kiesek a Porsce 911 játékból.

Kicsit körüljártam a kérdést, és úgy határoztam jogi útra terelem a dolgot.
(Mondhatják egyesek, hogy nem tudom lenyelni a békát... hát, nem nagyon).

Nem érdekel a játékszabályzatuk, mert nem azt sértettem meg a bet-at-home, hanem a játékosok között tett indokolatlan különbséget azzal, hogy kizárt. Ennek viszont jogi következményei lehetnek egy máltai székhelyű uniós társaságnak. Több emailt küldtem ma nekik, nem érdekelte őket - majd a jogi következmények érdekelni fogják.

Aki hasonlóan járt mint én, privátban írjon emailt.

Először is, gratulálok hogy sikerült ennyi ideig húznod. Ha ez így folytatódik, lassan veterán autót fog kapni a nyertes (amikor ez beindult, lehetett arra fogadni, hogy mennyi ideig fog ez a verseny tartani. Azt hiszem 5 év volt meghatározva. Kemény, hogy ez már letelt).
Viszont amennyiben valóban jogi útra fog terelődni a helyzet a BAH nyert helyzetben lesz. Szvsz próbáld meg Velük lebeszélni a dolgot, akár free bet formájában is. Ne érts félre, nem Őket akarom védeni, de szerintem esélyed se lesz ellenük (mindent a piaci helyzetükre és a magyar kormányra fognak hárítani). Kívánom, hogy ne így legyen, és Brüsszel számodra megfelelő ítéletet hozzon, de erre sok esélyt nem látok. Mindenesetre drukkolok, és kívánom, hogy nyerjetek. :ok:

Idézetet írta: iLogic Dátum március 30, 2015, 23:21:56
Először is, gratulálok hogy sikerült ennyi ideig húznod. Ha ez így folytatódik, lassan veterán autót fog kapni a nyertes (amikor ez beindult, lehetett arra fogadni, hogy mennyi ideig fog ez a verseny tartani. Azt hiszem 5 év volt meghatározva. Kemény, hogy ez már letelt).
Viszont amennyiben valóban jogi útra fog terelődni a helyzet a BAH nyert helyzetben lesz. Szvsz próbáld meg Velük lebeszélni a dolgot, akár free bet formájában is. Ne érts félre, nem Őket akarom védeni, de szerintem esélyed se lesz ellenük (mindent a piaci helyzetükre és a magyar kormányra fognak hárítani). Kívánom, hogy ne így legyen, és Brüsszel számodra megfelelő ítéletet hozzon, de erre sok esélyt nem látok. Mindenesetre drukkolok, és kívánom, hogy nyerjetek. :ok:

Köszönöm, de most van vége  >:(

Nem értelek félre, de én velük nem kell alkudozzak. Hogy ők mire hivatkoznak szvsz nem releváns a tényekkel szemben.
A tények: bizonyos embereket kizártak (magyarok), míg másokat (pl. lengyelek) nem. Ez erősen megkülönböztetés...
A pert nem Brüsszelben kell megindítani, hanem a máltai bírságon. Azt megelőzően a Máltai Szerencsejáték Hatóságnál kell vizsgálat ellenük (én ma már megetttem a bejelentést), ha az elmarasztalja őket, akkor simán nyerhető az ügy. A probléma nem piaci vagy magyar kormány alapú, hanem az indokolatlan megkülönböztetés. Ha az egész játékot bezárják, akkor ennyi lett volna. De ha egy lengyel megnyeri, akkor sztem minden magyarnak jár a Porsche vagy az ellenértéke. Ezt pedig a máltai bíróság dönti el

Idézetet írta: akosh76 Dátum március 30, 2015, 23:57:47
Köszönöm, de most van vége  >:(

Nem értelek félre, de én velük nem kell alkudozzak. Hogy ők mire hivatkoznak szvsz nem releváns a tényekkel szemben.
A tények: bizonyos embereket kizártak (magyarok), míg másokat (pl. lengyelek) nem. Ez erősen megkülönböztetés...
A pert nem Brüsszelben kell megindítani, hanem a máltai bírságon. Azt megelőzően a Máltai Szerencsejáték Hatóságnál kell vizsgálat ellenük (én ma már megetttem a bejelentést), ha az elmarasztalja őket, akkor simán nyerhető az ügy. A probléma nem piaci vagy magyar kormány alapú, hanem az indokolatlan megkülönböztetés. Ha az egész játékot bezárják, akkor ennyi lett volna. De ha egy lengyel megnyeri, akkor sztem minden magyarnak jár a Porsche vagy az ellenértéke. Ezt pedig a máltai bíróság dönti el

Szerintem meg pont az, hogy releváns. A magyar kormány meghatározott egy összeget, amit Ők a piaci normának megfelelően nem voltak hajlandóak megfizetni. Tudtommal az EU is sérelmezte ezt az eljárást. Amennyiben nem tévedek, úgy a BAH a saját érdekeit előtérbe helyezve jogosan járt el. Téged viszont nem tiltott el attól, hogy a bejelentett lakcímedet megváltoztasd. Tehát maradhattál volna játékban, ha mondjuk megadsz egy bécsi lakhelyet (nekem például egy st. etienne-i lakcím lett megadva az összes irodánál regisztrációnál, azóta is elérem a Ladbrokes, Skybet és egyéb oldalakat, hiába a magyar személyi).
Én tényleg annak drukkolok, hogy járj sikerrel, mindig öröm számomra az, ha egy honfitársam szakít egy külföldi céggel szemben. Ennek ellenére én vázoltam a magam álláspontját, bár hangsúlyozom, jogi témákban nem vagyok jártas.
Vannak ügyvéd barátaim, ha úgy érzed, segítségre van szükséged, megtehetem azt, hogy szólok Nekik. Még mielőtt félreértenél: természetesen ingyen ;)
Sok sikert kívánok!
 

Idézetet írta: 26juventino Dátum március 30, 2015, 22:52:39
Hogyan tudhatnám meg, hogy mi volt a BAH jelszavam? Valaki, valamilyen ötlet?  :angel:

Böngésző?

Idézetet írta: iLogic Dátum március 31, 2015, 00:29:20
Szerintem meg pont az, hogy releváns. A magyar kormány meghatározott egy összeget, amit Ők a piaci normának megfelelően nem voltak hajlandóak megfizetni. Tudtommal az EU is sérelmezte ezt az eljárást. Amennyiben nem tévedek, úgy a BAH a saját érdekeit előtérbe helyezve jogosan járt el. Téged viszont nem tiltott el attól, hogy a bejelentett lakcímedet megváltoztasd. Tehát maradhattál volna játékban, ha mondjuk megadsz egy bécsi lakhelyet (nekem például egy st. etienne-i lakcím lett megadva az összes irodánál regisztrációnál, azóta is elérem a Ladbrokes, Skybet és egyéb oldalakat, hiába a magyar személyi).
Én tényleg annak drukkolok, hogy járj sikerrel, mindig öröm számomra az, ha egy honfitársam szakít egy külföldi céggel szemben. Ennek ellenére én vázoltam a magam álláspontját, bár hangsúlyozom, jogi témákban nem vagyok jártas.
Vannak ügyvéd barátaim, ha úgy érzed, segítségre van szükséged, megtehetem azt, hogy szólok Nekik. Még mielőtt félreértenél: természetesen ingyen ;)
Sok sikert kívánok!
 

Nem értettelek félre. A hozzáállásod, a segítségfelajánlásod köszönöm.

Az autó a játékszabályzat szerint a  nyereménykor esélyes 911-es modell lesz, nem a játék indulásakori 2008-as model.

A címváltoztatásról: amikor regisztrálni kellett, még anno 2008 előtt ki gondolt erre, hogy a cím ilyen súlyú lesz? A BAH-nál ha módosítottad az adataidat illetve már a regisztrációnál igazolást kértek (scannelt igazolvány), úgyhogy esélytelen lett volna külföldi címet megadni. Ha mégis, akkor viszont amikor (feltételezve hogy megnyerem) akkor nyilván be kell mutatnom a nyereményhez az igazolványom: na akkor biztos pofára esés, mert simán megtagadhatnák, hogy én valótlan adatokat adtam meg. Az a két magyar állampolgár aki még játékban van, ha ők nyernének és kamu külföldi címük van a rendszerben, már most búcsút mondhatnak az autónak. Másfelől a tényszerűség kedvééért: az adatmódosítás esélytelen lett volna, miután minden előzetes értesítés (email, hirdetmény stb.) nélkül egyszerűen lezárolták a számlát 00:01-kor, azaz ha jelzik előre, mit fognak tenni, talán változtat a játékos, de így lehetetlen volt.

Másfelől, én magam ügyvéd vagyok :-)  ;)
Értem az álláspontodat, de itt semmi köze közvetlenül a nyeremény-játéknak a BAH meg a NAV közötti civódáshoz. Itt a BAH döntött egyoldalúan úgy, hogy kizár bennünket a játékból. A kettő nem függ össze, hogy őket a NAV mivel akarja lehúzni, én pedig szerződésben állok a BAH-al. A BAH egyoldalúan megszüntette a szerződést (a számlámat) erre joga van, de a játékból való kizárásra a játékszabályzat szerint nem. Ezzel nekem jogsérelmet okozott, aminek jogi következménye van illetve a lehet. A játékra a játékszabályzat meg a BAH ÁSZF-je vonatkozik. Azzal, hogy én megtartottam a játékszabályzatot és ők lehetetlenítettek el, hogy tovább játszassak, megsértették ezeket.

Hab a tortán, hogy a BAH a betclic-en továbbra is biztosítja a fogadást, de a nyeremény játékot nem, a magyar játékosoknak... szóval a hivatkozás, amely ok szerint kivonul, nem fog helyt. Ha igaz is az az ok, hogy miért vonulnak ki, közömbös, mert ők sértették meg egyoldalú döntéssel a játékos és köztük lévő viszonyt, indokolatlan különbségtétellel. Az ÁSZF áttanulmányozása után azt meg lehet állapítani, hogy a BAH bármikor egyoldalúan indok nélkül megszüntethet egy számlát, de a nyereményjátékra, abból való kizárásra nincs joga.

Összességében a máltai bíróságnak kell döntenie (kikötötték annak illetékességét a BAH-nál :)  ). Az ottani jog más, mint a magyar, elismerem, de jobban támogatja az együttmüködést, a tájékoztatást, szigorúbb az egyodalú döntésekkel szemben. Szóval erősen a BAH-nak fogok ugrani, mivel a mai napig 3 email-em közül egyre se válaszoltak, sunnyognak a fűben, ez pedig nekem hajtja a malmomra  a vízet. Se előzetesen, se utólagosan nem értesít, kérésre sem indokol, (a honlapon sem adott magyarázatot) a mai napig ismeretlen okból zárt ki - ennek ebben a formában jogi következményei vannak.

Idézetet írta: iLogic Dátum március 31, 2015, 00:29:20
Téged viszont nem tiltott el attól, hogy a bejelentett lakcímedet megváltoztasd. Tehát maradhattál volna játékban, ha mondjuk megadsz egy bécsi lakhelyet (nekem például egy st. etienne-i lakcím lett megadva az összes irodánál regisztrációnál, azóta is elérem a Ladbrokes, Skybet és egyéb oldalakat, hiába a magyar személyi).


Példának a betclic GYÍK-jában ez szerepel:

"Hogyan módosíthatom személyes adataimat?
Módosíthat egyes személyes adatokat, például mobilszámát, időzónáját és e-mail címét a "Számlám" – "Adatok" oldalon. Egyéb adatokat nem tud online módosítani, ezért kérjük, lépjen kapcsolatba Ügyfélszolgálatunkkal, ha más módosításokat kíván eszközölni.
"

Az ÁSZF-jük így szól:
"5.1.4 azonnali hatállyal megszüntetni az Ön számláját és elkobozni a számláján található teljes egyenleget, ha alapos gyanú merül fel a csaló magatartásra, ami magában foglalja, de nem kizárólag a hamis személyi adatok megadását, hamisított, módosított vagy lopott személyazonosító okmányok vagy pénzügyi dokumentumok benyújtását, lopott személyazonosság használatát és a többszörös számlanyitást."

"5.4 Fenntartjuk saját hatáskörünkben a jogot, hogy ellenőrizzük a játékosok megadott adatainak valódiságát az információk pontossága érdekében, és hogy további igazolásokat kérjünk a számlanyitást kérő ügyfelek életkorára, jogi cselekvőképességére a velünk való szerződéskötést illetően, lakhely szerinti országára vagy bármilyen más információra vonatkozóan a jövőben bármikor."

Részemről ez csak észrevétel, de csak óvatosan és a legjobb szándékkal jelzem, hogy ha kamu valakinek a lakcíme, akkor erősen esélyes (szinte minden oldal ÁSZF-jében ez benne van), hogy csalónak kiálltanak ki valakit,ha nagyobb nyereményt venne ki és leellenőrzik az adatait.

"8.9 Minden betéti és hitelkártyás kifizetésre minimum és maximum összegek érvényesek. Ezek a korlátok mások és mások a különböző kártya-szolgáltatók esetében és azokat jól láthatóan megjelenítjük, amikor kifizetést indít Betclic-számlájáról. Minden valutával kapcsolatban, kivéve az USD-t és BRL-t: az alábbi valutákra, minden Moneybookers és Netelleres kifizetés nem lehet magasabb, mint 10 000 EUR, vagy ennek megfelelő más valuta egyetlen tranzakció során. A BRL és USD kifizetésekkel kapcsolatban: bármely Moneybookers kifizetés nem lehet nagyobb 21 000 BRL-nél és 12 000 USD-nál tranzakciónként, és nem lehet nagyobb 27 000 BRL-nél és 15 000 USD-nál Netelleres tranzakciónként. Fenntartjuk a jogot, hogy bármikor papíralapú másolatot kérjünk be az Útleveléről/Vezetői Engedélyéről, Személyi Igazolványáról vagy fényképes Személyi Igazolványáról. Ugyanakkor megtörténhet, hogy kérünk Öntől egy friss folyószámla/hitelkártya kivonatot is, hogy a nyilvántartott lakcímét ellenőrizzük. Bankkártyára vagy hitelkártyára igényelt kifizetések esetén csak a Számlán regisztrált és a feltöltés során használt kártyára utaljuk el a nyereményt. A készpénzes és csekkes kifizetés nem elfogadott kifzetési mód."

Azért akadnak itt érthetetlen döntések a Bet-at-home-nál.
Például ha tisztességesek akarnak maradni, és tényleg átvisznek minden "bennragadt" pénzt a Betclic-hez, akkor nem értem, hogy miért kellett mindenfajta figyelmeztetés nélkül lezárni a magyar számlákat.
Aztán az sem nagyon világos számomra, hogy egy ilyen döntés után (értem ezalatt az azonnali zárolást) tényleg azt hiszik, hogy lesz még olyan ember, aki megbízik ebben a cégcsoportban?
Én legalábbis azonnal veszem ki a pénzem, és viszem át máshova.

Mindenesetre megnyitottam egy Betclic-es számlát, amin nekem is – egy korábbi hozzászólóhoz hasonlóan – 3000 Ft plusz várt. Ennek azért örültem. (Bár ez valószínűleg nyitási bónusz.)
Azért viszont nem voltam elragadtatva, hogy a függőben levő fogadásaim (ahol már csak egy-egy mérkőzés hiányzik) nem kerültek át az új számlámra.
Természetesen írtam nekik, de válasz még nem jött.