HT naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum július 22, 2020, 16:09:48
A sikertelenség ellenére továbbra is a fixnek tűnő meccsekkel fogok próbálkozni.
Már csak azért is, mert akad ma egy jópár olyan, ami nagyon kínálja magát.

Inter – Fiorentina (HD) – 1,11
Mivel az Atalanta győzött, így az Inter lecsúszott a második helyről, vagyis kötelező számukra a három pont (pláne hazai pályán). Ugyanakkor a Fiorentina is formába lendült a végére (nem is kapott ki az utolsó 5 meccsén), vagyis a biztonság kedvéért egy döntetlent bekalkulálhatunk.

Parma – Napoli (DV) – 1,11
Ha már a BL-ről lemaradt a Napoli, akkor legalább az EL-indulást igyekeznek megszerezni. Ehhez viszont utol kellene érniük a Rómát, amihez az ilyen meccseket kötelező hozniuk.

Spal – Roma (DV) 1,071
A Spal már kiesett (de ettől függetlenül szorgosan gyűjti a vereségeket), a Roma pedig harcol a Napolival és a Milannal az EL-indulásért.

Brentford – Barnsley (HD) – 1,1
Ha nyer a Brentford (és nem nyer a WBA), akkor máris feljutottak a Premier Ligába. Ehhez csak annyit kell tenniük, hogy legyőzik a 23. helyezettet. Nem tudom elképzelni, hogy kikapjanak a hazaiak.

Runavik – Skala (Runavik) – 1,083
Akkora különbség van a két csapat között, hogy ha nem nyernek a hazaiak, senki le nem mossa róluk, hogy bunda volt a mérkőzés.
A Runavik a 2. a bajnokságban (27-6-os gólkülönbséggel), a Skala az utolsó (7-37-es gólaránnyal).

1,57-es szorzó. Nem túl komoly szelvény, de most kell egy kis önbizalom-növelő siker.
10 egységgel kipróbálhatjuk.

Nem könnyű sok okosat mondani egy ilyen szelvény után.
Olyan mérkőzések mentek el, amelyekre nincs észszerű magyarázat.
A Napoli az EL-indulásért hajt, és kikap a Parmától. Nonszensz.
A Brentford már biztos PL-résztvevő lenne, ha hazai pályán megveri az utolsó előttit. Vicc.
És ha ehhez még hozzáveszem, hogy a Runavik is csak egy kínkeserves 1-0-val tudta hazaküldeni a Skala-t, akkor elmondhatjuk, hogy nem ez volt életem szelvénye.
Maradt 90 egységem.

Szerintem a X-es szelvényekkel nyomulj. Visszaolvastam a naplód, és az volt a legjövedelmezőbb, jó érzékkel nyúlsz a döntetlenekhez. Ha csak ezeket tolnád, szerintem sima pluszos lennél. Bocs az offért.

Idézetet írta: Szigo Dátum július 23, 2020, 11:33:19
Szerintem a X-es szelvényekkel nyomulj. Visszaolvastam a naplód, és az volt a legjövedelmezőbb, jó érzékkel nyúlsz a döntetlenekhez. Ha csak ezeket tolnád, szerintem sima pluszos lennél. Bocs az offért.

Köszi, Szigo, igazad van.
És azt is köszi, hogy ilyen finoman tudattad velem (amit sajnos én is látok), hogy ami nem megy, azt kár erőltetni.  ;D   :beerchug:

Ha már másnak is feltűnt, hogy nem igazán jönnek a fixeim, akkor térjünk vissza az eddigi egyetlen nyerő stratégiára, a döntetlenekhez.
Sajnos ma elég gyér a kínálat, és nem is annyira biztosak a mai tippek, mint korábban, de hát – ahogy tartja a mondás – szegény ember vízzel főz, úgyhogy ma ebből kell valamit kihozni. Mert fogadás nélkül nem maradhatunk.

Jöjjön az 5 döntetlen, 10 szelvényen (szelvényenként 1 egységgel), kettesével összefogadva őket.

AaB Aalborg – FC Copenhagen (3,6)
Máris egy érdekes mérkőzéssel nyitunk, ugyanis a fogadóirodák a vendégcsapatot részesítik előnyben, én viszont biztos, hogy HD játszanék, ha dupla esélyt kellene tippelnem.
Az Aalborg a bajnokságban 5 forduló óta veretlen (4 győzelem, 1 döntetlen), és mindössze 1 gólt kapott ezeken a meccseken (az utolsó négyen pedig egyet sem). A Kőbenhawn ezzel szemben pont fordított utat jár be, ugyanis az utolsó 5 meccsén mindössze 1 pontot szerzett (4 vereség, 1 döntetlen). Pedig azt sem lehet mondani, hogy már tét nélküli számára a bajnokság, hiszen az Aarhus-szal vív csatát a 2. helyért, ami az EL-selejtezőt jelentene.
Abban bízom, hogy talán a vendégek összeszedik kicsit magukat, és igyekeznek megmutatni, hogy övéké a jobb csapat, míg a hazaiak a jó formájuk hullámán ülve egy döntetlenre mindenképpen jók lesznek.

Odense – Horsens (3,3)
Két nagyon egyforma csapat összecsapása lesz. A bajnokság alapszakaszában is egymás mögött végeztek. A statisztika szerint a Horsens jobb formában van, viszont több mint két hete nem léptek már pályára. Nem tudom, hogy ez milyen hatással lesz a játékukra.

HB Torshavn – B36 Torshavn (3,3)
A Feröer-szigetek két élcsapatának mérkőzése. Ez az a bajnokság, ahol három részre lehet osztani a csapatokat. Az első négy felfelé emelkedik ki a mezőnyből, az alsó négy pedig lefelé. Középen pedig ott van két csapat, akik majd 5-6. helyen végeznek a legvégén. A jobbak szinte mindig megverik a gyengébbeket, alig-alig van meglepetés. Most viszont két olyan csapat meccsére kell fogadni, akik az első négyben vannak, és a formájuk is (természetesen) nagyon jó, hiszen a hazaiak 10-szer, a vendégek 9-szer nyertek az eddigi 12 forduló alatt. Bár a vendégeket egy nagyon picit jobbnak érzem, de ezt kompenzálhatja a hazai pálya előnye.

Elva – Nomme Utd (3,75)
Az észt második liga 4. helyezettje fogadja a 2. helyen állót. Az Elva elég jól teljesít az utóbbi pár fordulóban, a Nomme pedig még jobban, hiszen ők a bajnokság egyetlen veretlen csapata (8 győzelem, 5 döntetlen), és elég szépen termelik a gólokat is (13 forduló alatt 34 rúgott gól). Mégis azt gondolom, hogy ezen a meccsen a döntetlenjeik száma fog nőni, nem pedig a győzelmi mutatójuk.

Helsingborg – Örebro (3,4)
A svéd első osztály két olyan csapata játszik, akik nagyon kevés gólt lőttek eddig. A Helsingborg a 9 forduló alatt 7, az Öregbro pedig 8 rúgott góllal szerénykedik. A hazaiak ráadásul az utolsó 4 meccsükből háromszor is döntetlent játszottak, úgyhogy már van benne rutinjuk.

Tudom, hogy nem egy életbiztosítás ez a szelvény, de legalább van miért szurkolni.

Idézetet írta: HT Dátum július 23, 2020, 15:26:03
Ha már másnak is feltűnt, hogy nem igazán jönnek a fixeim, akkor térjünk vissza az eddigi egyetlen nyerő stratégiára, a döntetlenekhez.
Sajnos ma elég gyér a kínálat, és nem is annyira biztosak a mai tippek, mint korábban, de hát – ahogy tartja a mondás – szegény ember vízzel főz, úgyhogy ma ebből kell valamit kihozni. Mert fogadás nélkül nem maradhatunk.

Jöjjön az 5 döntetlen, 10 szelvényen (szelvényenként 1 egységgel), kettesével összefogadva őket.

AaB Aalborg – FC Copenhagen (3,6)
Máris egy érdekes mérkőzéssel nyitunk, ugyanis a fogadóirodák a vendégcsapatot részesítik előnyben, én viszont biztos, hogy HD játszanék, ha dupla esélyt kellene tippelnem.
Az Aalborg a bajnokságban 5 forduló óta veretlen (4 győzelem, 1 döntetlen), és mindössze 1 gólt kapott ezeken a meccseken (az utolsó négyen pedig egyet sem). A Kőbenhawn ezzel szemben pont fordított utat jár be, ugyanis az utolsó 5 meccsén mindössze 1 pontot szerzett (4 vereség, 1 döntetlen). Pedig azt sem lehet mondani, hogy már tét nélküli számára a bajnokság, hiszen az Aarhus-szal vív csatát a 2. helyért, ami az EL-selejtezőt jelentene.
Abban bízom, hogy talán a vendégek összeszedik kicsit magukat, és igyekeznek megmutatni, hogy övéké a jobb csapat, míg a hazaiak a jó formájuk hullámán ülve egy döntetlenre mindenképpen jók lesznek.

Odense – Horsens (3,3)
Két nagyon egyforma csapat összecsapása lesz. A bajnokság alapszakaszában is egymás mögött végeztek. A statisztika szerint a Horsens jobb formában van, viszont több mint két hete nem léptek már pályára. Nem tudom, hogy ez milyen hatással lesz a játékukra.

HB Torshavn – B36 Torshavn (3,3)
A Feröer-szigetek két élcsapatának mérkőzése. Ez az a bajnokság, ahol három részre lehet osztani a csapatokat. Az első négy felfelé emelkedik ki a mezőnyből, az alsó négy pedig lefelé. Középen pedig ott van két csapat, akik majd 5-6. helyen végeznek a legvégén. A jobbak szinte mindig megverik a gyengébbeket, alig-alig van meglepetés. Most viszont két olyan csapat meccsére kell fogadni, akik az első négyben vannak, és a formájuk is (természetesen) nagyon jó, hiszen a hazaiak 10-szer, a vendégek 9-szer nyertek az eddigi 12 forduló alatt. Bár a vendégeket egy nagyon picit jobbnak érzem, de ezt kompenzálhatja a hazai pálya előnye.

Elva – Nomme Utd (3,75)
Az észt második liga 4. helyezettje fogadja a 2. helyen állót. Az Elva elég jól teljesít az utóbbi pár fordulóban, a Nomme pedig még jobban, hiszen ők a bajnokság egyetlen veretlen csapata (8 győzelem, 5 döntetlen), és elég szépen termelik a gólokat is (13 forduló alatt 34 rúgott gól). Mégis azt gondolom, hogy ezen a meccsen a döntetlenjeik száma fog nőni, nem pedig a győzelmi mutatójuk.

Helsingborg – Örebro (3,4)
A svéd első osztály két olyan csapata játszik, akik nagyon kevés gólt lőttek eddig. A Helsingborg a 9 forduló alatt 7, az Öregbro pedig 8 rúgott góllal szerénykedik. A hazaiak ráadásul az utolsó 4 meccsükből háromszor is döntetlent játszottak, úgyhogy már van benne rutinjuk.

Tudom, hogy nem egy életbiztosítás ez a szelvény, de legalább van miért szurkolni.

5-ből 1 jött csak össze, úgyhogy nem volt nyerő.
Éreztem, hogy ezek a tippek most nem a legjobbak, de ilyen választékból csak ennyire futotta.
Maradt 80 egység.

Azt hiszem, hogy ezt a tegnapi napot nem kell túlragozni.
Egy kis szerencsével legalább még egy X összejöhetett volna, és akkor legalább a feltett összeg megtérül, de emiatt nem fogok a kardomba dőlni.
Lehet, hogy a mai napot ki kell hagynom fogadás szempontjából, mert nagyon el vagyok havazva a munkákkal, de majd meglátjuk később.

Nem bírtam ki mégsem játék nélkül.
A mai szelvény egyetlen mérkőzésre fog épülni, a nap rangadójára.
Egy fogadáskészítővel összeállított szelvénnyel próbálkozom a Milan-Atalanta mérkőzésre.

- Mindkét csapat lő gólt
- Kevesebb mint 7 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Nézzük sorba:

1. Mindkét csapat lő gólt.
Az olasz első osztály (jelenlegi) három leggólerősebb csapata közül kettő játszik ma (a Sassuolo a harmadik).
Az Atalanta 2019 novembere óta minden mérkőzésén lőtt gólt. Az újraindulás óta eltelt 10 meccsen 25-öt (2,5 gólos átlag).
A Milan csak 9 mérkőzést játszott a bajnokságban az újrakezdés óta, viszont ezeken 27 gólt lőtt (3 gólos átlag).

2. Kevesebb mint 7 lap.
Nos, ez általában sokkal inkább a játékvezetőkön múlik, mint a csapatokon.
A mérkőzés játékvezetője Daniele Doveri lesz, aki azok közé az olasz bírók közé tartozik, akik az átlagnál kevesebbszer mutatják fel a lapot. A legtöbb olasz bírónál a 6 és 7 között van a meccsenkénti lapátlag, de Doverinél ez a szám 4,4.
Bár mindkét csapat számára van tétje a mérkőzésnek, ennek ellenére valószínűleg nem lesz annyira durva az összecsapás, hogy 7 sárgáig eljussanak a felek.

3. Több mint 6 szöglet.
Ahogy a gólokból is látjuk, két erősen támadószellemű csapat játszik, akik nem arról híresek, hogy hátul passzolgatnak. Emellett mindkét csapatban akad 2-3 nagy lövő, ami azért hasznos az ilyen tippnél, mert ők szokták a leginkább hozni a szögleteket (az átlövéseikkel). Ezt a 6 feletti számot vehettem volna nagyobbra is, de próbáltam egy biztosabb szelvényt összerakni.

Az odds így 2,08 lett, amit 10 egységgel fogok megtenni.

Ez előző tippből kiindulva nem tudom megállni, hogy ne csináljak egy kicsivel nagyobb szorzós összeállítást is. Főleg azért, mert nagy esélyét látom a döntetlennek, már csak azért is, mert a Milan 10-es, az Atalanta pedig 18-as veretlenségi szériát tud maga mögött.

- A mérkőzés döntetlen lesz
- Mindkét csapat szerez gólt
- Kevesebb mint 8 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Ez pontosan 6-szoros odds. Erre 2 egységet kötelező rádobni.

Idézetet írta: HT Dátum július 24, 2020, 15:41:04
Ez előző tippből kiindulva nem tudom megállni, hogy ne csináljak egy kicsivel nagyobb szorzós összeállítást is. Főleg azért, mert nagy esélyét látom a döntetlennek, már csak azért is, mert a Milan 10-es, az Atalanta pedig 18-as veretlenségi szériát tud maga mögött.

- A mérkőzés döntetlen lesz
- Mindkét csapat szerez gólt
- Kevesebb mint 8 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Ez pontosan 6-szoros odds. Erre 2 egységet kötelező rádobni.

Végre egy kis sikerélmény.

Idézetet írta: HT Dátum július 24, 2020, 15:40:05
Nem bírtam ki mégsem játék nélkül.
A mai szelvény egyetlen mérkőzésre fog épülni, a nap rangadójára.
Egy fogadáskészítővel összeállított szelvénnyel próbálkozom a Milan-Atalanta mérkőzésre.

- Mindkét csapat lő gólt
- Kevesebb mint 7 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Nézzük sorba:

1. Mindkét csapat lő gólt.
Az olasz első osztály (jelenlegi) három leggólerősebb csapata közül kettő játszik ma (a Sassuolo a harmadik).
Az Atalanta 2019 novembere óta minden mérkőzésén lőtt gólt. Az újraindulás óta eltelt 10 meccsen 25-öt (2,5 gólos átlag).
A Milan csak 9 mérkőzést játszott a bajnokságban az újrakezdés óta, viszont ezeken 27 gólt lőtt (3 gólos átlag).

2. Kevesebb mint 7 lap.
Nos, ez általában sokkal inkább a játékvezetőkön múlik, mint a csapatokon.
A mérkőzés játékvezetője Daniele Doveri lesz, aki azok közé az olasz bírók közé tartozik, akik az átlagnál kevesebbszer mutatják fel a lapot. A legtöbb olasz bírónál a 6 és 7 között van a meccsenkénti lapátlag, de Doverinél ez a szám 4,4.
Bár mindkét csapat számára van tétje a mérkőzésnek, ennek ellenére valószínűleg nem lesz annyira durva az összecsapás, hogy 7 sárgáig eljussanak a felek.

3. Több mint 6 szöglet.
Ahogy a gólokból is látjuk, két erősen támadószellemű csapat játszik, akik nem arról híresek, hogy hátul passzolgatnak. Emellett mindkét csapatban akad 2-3 nagy lövő, ami azért hasznos az ilyen tippnél, mert ők szokták a leginkább hozni a szögleteket (az átlövéseikkel). Ezt a 6 feletti számot vehettem volna nagyobbra is, de próbáltam egy biztosabb szelvényt összerakni.

Az odds így 2,08 lett, amit 10 egységgel fogok megtenni.

Örülök, hogy végre összejött egy olyan szelvény is, ami bár nem igazán volt rizikós (mert igyekeztem eléggé a papírformánál maradni), de így is legalább 2-szeres szorzó volt benne.
+10,8 egység.
Ez még jó jöhet a későbbiekben. :)

Idézetet írta: HT Dátum július 24, 2020, 15:41:04
Ez előző tippből kiindulva nem tudom megállni, hogy ne csináljak egy kicsivel nagyobb szorzós összeállítást is. Főleg azért, mert nagy esélyét látom a döntetlennek, már csak azért is, mert a Milan 10-es, az Atalanta pedig 18-as veretlenségi szériát tud maga mögött.

- A mérkőzés döntetlen lesz
- Mindkét csapat szerez gólt
- Kevesebb mint 8 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Ez pontosan 6-szoros odds. Erre 2 egységet kötelező rádobni.

Ez az a tipikus eset, amikor nem tudja az ember eldönteni, hogy örüljön-e annak, hogy összejött a tipp, vagy inkább bánkódjon azon, hogy csak ennyivel tette meg.
+ 10 egység a haszon, vagyis az előzővel együtt +20,8 egységgel zártam a napot, vagyis 100,8 egységnél járok.
Nagyjából ott, ahonnan indultam.  >:(

Idézetet írta: HT Dátum július 24, 2020, 15:41:04

- A mérkőzés döntetlen lesz
- Mindkét csapat szerez gólt
- Kevesebb mint 8 lap a mérkőzésen
- Több mint 6 szöglet a mérkőzésen

Ez pontosan 6-szoros odds. Erre 2 egységet kötelező rádobni.

Ha abbol indulok ki hogy 80 egyseged volt a es ez igy van, akkor nem gaz a 2,5%-os tet a  egy 6-os oddszra ,szerintem ,sot !! talan mar meresz tipp is :D .   Na meg egy kerdes, Napi tippek topikban lathato kepbol kiindulva 1 egyseg =250 ft ?

Idézetet írta: sunik29 Dátum július 25, 2020, 15:16:54
Ha abbol indulok ki hogy 80 egyseged volt a es ez igy van, akkor nem gaz a 2,5%-os tet a  egy 6-os oddszra ,szerintem ,sot !! talan mar meresz tipp is :D .   Na meg egy kerdes, Napi tippek topikban lathato kepbol kiindulva 1 egyseg =250 ft ?

Ez az 1 egység=250 Ft jó észrevétel volt sunik (bár nem teljesen így van). De ettől függetlenül jól kombináltál.   :great:

Amit itt 1 egységnek számolok a napló indulása óta, azt fogadásoknál 100 Ft-tal teszem meg.
Vagyis az induló 100 egység összesen 10.000 Ft volt.
Ezt az utolsó tippet is 200 Ft-tal (2 egységgel) tettem volna meg, ha a napi tippeknél nem lett volna megszabva a minimum 500 Ft-os szelvény.
Bár így, hogy összejött, természetesen örülök, mert így nem 1200 Ft-ot hozott, hanem 3000-et.
De ettől függetlenül 1 egység továbbra is csak 100 Ft.
Majd ha végre sikerül az ötös lottóban eltalálni azt az átkozott 5 számot, akkor hirtelenjében hatalmasat fog ugrani az 1 egység értéke.  ;D

A lassan már többszázezresre rúgó követői táboromtól elnézést kell kérnem, de ma annyira el voltam havazva a munkával, hogy nem volt időm milliókat érő szelvények összeállítására.
Pedig a szombat mindig nagyon jó szokott lenni fogadási szempontból.

Kinéztem mára 8 döntetlen-gyanús mérkőzést, és ezeket próbáltam 5-re leszűkíteni, amiket aztán megjátszom a szokásos módon (vagyis 10 szelvényen, kettesével összepárosítva őket).

Az öreg, rutinos rókák joggal mondhatnák, hogy nem a legjobb ötlet egy bajnokság utolsó fordulójából kiválasztani a tippeket, hiszen ilyenkor már nem lehet tudni, hogy egy adott csapat játékosai – akik már tét nélkül lépnek pályára – mennyire fogják felszívni magukat, és lehet, hogy inkább arra ügyelnek, nehogy az utolsó meccsen megsérüljenek. Arról nem is beszélve, hogy azt sem lehet tudni, hogy az edző vajon a kezdőket fogja-e játszani, vagy azokat, akik eddig kevesebb időt szerepelhettek. De ilyen "apróságokkal" most nem foglakozom.

A Premier Ligából választottam 4 mérkőzést (amiből végül a Chelsea-Wolvest kihagytam), kettőt pedig az olaszból.

Leicester – MU (3,4)
West Ham – Aston Villa (3,6)
Burnley – Brighton (3,4)
Cagliari – Udinese (3,4)
Verona – Lazio (3,6)

Ahogy írtam, szívem szerint belevettem volna a Chelsea-Wolves összecsapást is, de hagytam magam meggyőzni a fogadóirodák által, akik egyértelműen esélyesebbnek tartják a hazaiakat. Hát majd meglátjuk. Bár szerintem a Wolverhamptont nagyon gyakran alulértékelik, ami szerintem hiba.

A tét szokás szerint 10 x 1, vagyis összesen 10 egység.