III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ez kemény! Főleg ha tényleg megvalósul ez a büntetés..... De maga az a tény, hogy meghozták ellenünk sok mindent elárul sportpolitikánkról és labdarúgásunk nemzetközi megítéléséről.
Pont a román meccsre... hmmm.... a blatter megint alkotott.  :hanyas: :hanyas:

De a "puhapöcs" nyilatkozata mindent felülmúlt:

"Aki volt már nézők nélküli bajnokin, tudja, milyen borzasztó, nyomasztó hangulata van"

;D ;D Hát hogyne lettünk volna már ilyen meccsen, több ezren tolongtunk a lelátón.  ;D ;D

Még mindig nem tudom elhinni....itt ülök, s csak nézek ki a fejemből...a kurva életbe...pedig egy egész csapat ment volna a meccsre Szászrégenből.

Idézetet írta: Várda64 Dátum január 09, 2013, 07:59:25
Ez kemény! Főleg ha tényleg megvalósul ez a büntetés..... De maga az a tény, hogy meghozták ellenünk sok mindent elárul sportpolitikánkról és labdarúgásunk nemzetközi megítéléséről.
Pont a román meccsre... hmmm.... a blatter megint alkotott.  :hanyas: :hanyas:

De a "puhapöcs" nyilatkozata mindent felülmúlt:

"Aki volt már nézők nélküli bajnokin, tudja, milyen borzasztó, nyomasztó hangulata van"

;D ;D Hát hogyne lettünk volna már ilyen meccsen, több ezren tolongtunk a lelátón.  ;D ;D
Nagyon kínos és abszurd lenne ezt az Aranyköpések topikba beírni, pedig duplán is odavaló, főleg Pisti frappáns kommentje miatt.!!! :great: :great:

"Ujjonganak a románok a magyar válogatott zártkapus büntetése miatt

Furcsa botrány a románoknál a magyar meccs előtt

Mondani sem kell, a románok örülnek annak, hogy a FIFA elsőfokon kitiltotta a szurkolókat a budapesti magyar-román világbajnoki selejtezőről. A prosport.ro egyik cikke címében búcsúzik a magyar fővárostól, és több olyan véleményt is idéz, amely szerint hatalmas előny lesz mindez csapatuknak a továbbjutásért folytatott harcban. Szomszédaink egyébként Gera Zoltán sérülése miatt sem szomorúak.


Nagy sokkhatás volt az egész magyar labdarúgó-közvélemény számára, hogy az Izrael elleni mérkőzésen tapasztalt antiszemita rigmusok miatt a FIFA egy mérkőzésre bezáratta első fokon a Puskás-stadiont, azaz jelen állás szerint a mieinknek üres lelátók előtt kell fogadniuk Romániát a sorsdöntő világbajnoki selejtezőn. Az MLSZ azonnal jelezte, fellebbez a döntés ellen, mert aránytalannak tartja a szankciókat.

A románok persze dörzsölik a tenyerüket, ők nagyon örülnek a határozatnak. Mindenhol vezető hír a sztori, prosport.ro például azt írja, a legfontosabb meccsen hiányozhatnak tízezrek a nagy ellenfél mellől. A portál egyik cikkének címében azt írja: "Viszlát, Budapest!"


Az egykoron mindkét válogatott kispadján ült Jenei Imre messze nem volt szomorú a jelek szerint, amikor meghallotta a hírt:

– Hatalmas előny ez! Ismerem a magyar közönséget, úgyhogy tudom, miről beszélek – idézi a weboldal a trénert.

Az egyik játékos, Alexandru Maxim is bizakodott:

– Labdarúgóként nyilván nem szeret az ember üres lelátók előtt játszani, de azt hiszem, elég komoly arculcsapás ez a magyaroknak. Biztosan számítottak a szurkolóik támogatására. Most viszont már előnyben vagyunk – mondta.

A Román Labdarúgó Szövetség szóvivője, Paul Zaharia annyit mondott, a FIFA hivatalos tájékoztatásának hiányában még nem mondhatnak semmit, ugyanakkor ha tényleg így lesz, sajnálják azokat a szurkolókat, akik elkísérték volna a csapatot Magyarországra.

A prosport.ro amiatt is kárörvendő, hogy Gera Zoltán sérülés miatt legalább fél évre kidőlt.

A gsp.ro szintén vezető hírként számol be a történésekről, és Egervári Sándor kapitány reakcióját is közli."



forrás: csakfoci.hu

Kárörvendő banditák, de hát ez jellemzi ezt a szolga népet...kár, hogy nem értitek meg, hogy milyen hozzászólások születnek ilyenkor a cikkek aljánál.

Természetesen jönnek a székelyek is, akik 1-2 kiosztják a kárörvendő regátiakat, és természetesen nem maradnak el a történelmi órák sem...ez már alap.

Az is megcsinálhatná az anyuciját, aki lekötötte az Izrael elleni meccset. Most, hogy írom kezd gyanús lenni, lehet nem volt véletlen...

Na! És akkor minden antiszemita megnyilvánulást félretéve. Miért is kellene héber felebarátainkat oly annyira szeretnünk??? Optimista jövőkép, de nekünk ezen a vb részvétel, illetve annak esélye múlik/múlhat. Mindenkivel megutáltatják magukat. Erőszakosan akarják kieszközölni a tiszteletet, ami tetteik alapján kurvára nem jár nekik. Hogy lehet objektívnak maradni egy ilyen pöcs "néppel" szemben? Hát sehogy!  :noway:

Facebookon olvastam a Magyar Válogatott oldalán.  "Ezeknél az eseteknél hol volt a FIFA?!?!?!?!?!!?!?!!"

Attól függetlenül, hogy szerettem volna elmenni a meccsre, illetve hogy mennyire szeretem a válogatottat, sajnos megérdemelt a büntetés a sok köcsög miatt, de azt tényleg nem értem, hogy miért csak ezt az országot kell sújtani...

A Jobbik elnöke demonstrációt javasol a magyar-román focimeccsre

Demonstráció szervezését javasolja a stadion mellé a magyar válogatott következő, Románia elleni hazai világbajnoki selejtezőmérkőzésén a Jobbik elnök-frakcióvezetője.

Vona Gábor annak kapcsán nyilatkozta ezt, hogy a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fegyelmi bizottságának döntése értelmében a meccset zárt kapuk mögött kell lejátszani március 22-én.

A FIFA illetékes testülete azért büntette meg súlyosan a magyar szövetséget (MLSZ), mert az augusztus 15-én rendezett Izrael elleni barátságos mérkőzésen a magyar szurkolók egy csoportja antiszemita rigmusokat kiabált és sértő jelképeket mutatott fel.

Vona Gábor ezzel kapcsolatos Facebook-bejegyzésében azt írta, a szurkolóknak, a magyar embereknek meg kell találniuk a módját, hogy a hangjuk hallatsszon. "Ötletem is van. Szervezzünk egy nagy demonstrációt a stadion mellé kivetítővel. Onnan szurkoljunk, hagy hallják a fiúk, hogy ott vagyunk velük. Ha megoldható, ha van néhány ezer ember, aki kijön, én is mozgósítom a pártomat. A kivetítő költségét a Jobbik vállalja" - fogalmazott az ellenzéki pártvezető, aki bejegyzésében Izraelt olyan "szent tehénnek" nevezi, "akit kritizálni sem szabad, de aki bárkire bármikor ráürítheti a tehénlepényét".


Forrás: sport365.com

#849 január 09, 2013, 11:56:33, BvB_09
Idézetet írta: szumos Dátum január 09, 2013, 11:26:58
Na! És akkor minden antiszemita megnyilvánulást félretéve. Miért is kellene héber felebarátainkat oly annyira szeretnünk??? Optimista jövőkép, de nekünk ezen a vb részvétel, illetve annak esélye múlik/múlhat. Mindenkivel megutáltatják magukat. Erőszakosan akarják kieszközölni a tiszteletet, ami tetteik alapján kurvára nem jár nekik. Hogy lehet objektívnak maradni egy ilyen pöcs "néppel" szemben? Hát sehogy!  :noway:

Ismerősöm mesélte, hogy volt kint valakije Izraelben és magyarul tanulnak a gyerekek. Plakáton kint van Budapest látképe... Megkérdezték, hogy miért van ez, erre a válasz: Ez lesz az új otthonom. Most hogy ez hol volt, illetve hogy igaz-e vagy sem azt nem tudom, de mindenesetre érdekes...


*Amúgy a köszönetet véletlenül nyomtam az írásodra.*

Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 09, 2013, 11:51:56
*Amúgy a köszönetet véletlenül nyomtam az írásodra.*

;)


Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 09, 2013, 11:37:43
Attól függetlenül, hogy szerettem volna elmenni a meccsre, illetve hogy mennyire szeretem a válogatottat, sajnos megérdemelt a büntetés a sok köcsög miatt, de azt tényleg nem értem, hogy miért csak ezt az országot kell sújtani...



Nem csak ezt az országot sújtják. Bulgária és Horvátország is kapott büntetést a közelmúltban, de nemrégiben a Portónak és a Laziónak is büntetést kellett fizetnie rasszista szurkolói miatt. Egy olasz klub következik a büntetési sorban (alsóbb osztályú), ott az AC Milan játékosát, Boatenget találták meg maguknak a szurkolóknak nevezett emberszabású lények. :)

Angol lapértesülés szerint, Juhász Roland 1,8 millió euróért a Sunderland csapatához igazolt.

Idézetet írta: Winger Dátum január 09, 2013, 10:37:27
Nagyon kínos és abszurd lenne ezt az Aranyköpések topikba beírni, pedig duplán is odavaló, főleg Pisti frappáns kommentje miatt.!!! :great: :great:
Köszönöm Winger:beerchug: Azért úgy látom volt aki érezte benne az iróniát.  ;) De most köztünk legyen szólva, hát nem hülye? Látszik hogy ennek a fickónak nincs egy épkézláb önálló gondolata. Gondolom hirtelen hívták fel és nem volt senki aki a "sablon szöveget" a szájába adja.  ;D

De beszéljünk komolyabb dolgokról.
Több helyen is olvasom, hogy az MLSZ feltétlenül fellebbezni akar. Jó, ezt betyárbecsületből meg kell tenni, de mindannyian tudjuk, hogy ez kb. az ablakon kidobott pénz kategória. Viszont az is igaz, ha nem tennék meg akkor mindenki Őket szapulná.
Én azért bő 24 óra elteltével kicsit átgondoltam a dolgokat és beletörődve a megváltoztathatatlanba az alábbiakat gondolom:
Nagyon nem jó ami történt, de lehet ebből tőkét kovácsolni. Ezzel a döntéssel kapott a csapat egy olyan plussz extra motivációt a győzelemre, amit "puhapöcs" és stábja sehonnan nem tudott volna előteremteni. Én ha válogatott játékos vagyok és a nemzetemet (közöttük engem, aki képviselem ezt a nemzetet) ilyen szintű sérelem érné, én biztos hogy vért izzadnék a győzelemért, még akkor is ha a végén hordágyon hoznának le végelgyengülésben. Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek hogyan fogjuk ezt a történetet lereagálni.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 09, 2013, 12:06:13
Egyébként valamilyen szinten egyet értek Veled.

Más.
http://sport365.hu/magyar-foci,labdarugo-nb1,kozos-magyar-roman-fociliga-a-lathataron,44832
Ez pedig remélem felejtős mindenki részéről. Az első meccs után örökre zártkapus nemzetközi meccseket rendelnének el Magyarországra.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 09, 2013, 12:47:33
Angol lapértesülés szerint, Juhász Roland 1,8 millió euróért a Sunderland csapatához igazolt.

Mikor olvastam egy kérdés jutott hirtelen eszembe: Biztos kiesőre lehet valamelyik fogadóirodánál fogadni?  ;D Félreértések elkerülése végett, számomra nagyon szimpatikus srác a Roland, de szerintem nem PL szintű játékos. Ha mondjuk 5-6 éve történik meg ez a tranzakció, akkor azt mondom szakmailag indokolt, most csak annyit tudok mondani, jó a menedzsere.