III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintem jól csinálta, hogy belőtte, ha meg nem lövi be és nem nyernek, akkor meg az baj. Nem örült ő se a gólnak... Aki valaha komolyabban sportolt vagy sportol, az szerintem át tudja ezt érezni.  Egyik nyilatkozatban volt, hogy előtte már ápolták a kapust sérülés miatt. Mos mondjam azt, hogy pech, hát ez van. Hányszor van olyan , hogy a bíró rosszul fúj egy meccset vagy a játékos kiharcol egy kamu tizenegyest műeséssel stb., az szerintem még jobban elítélendő. Persze arra is lehet mondani, hogy ilyen a foci és az dolga, ha olyan ügyes..., akkor itt miért ne lőtte volna be.

A videó láttán, szerintem annyira gyorsan történik minden, hogy majdnem lehetetlen ilyen szituációkban másképp cselekedni.

Véleményem szerint 10 játékosból 8 berúgta volna, igy én személyesen nem itélem el egyáltalán...

Gyakran, mint a zoknit – brazil edzősors  :)

Újabb két edzőváltás történt a brazil labdarúgó-bajnokságban az elmúlt két napban, ezzel huszonhatra emelkedett a kirúgott szakvezetők száma. A dél-amerikai országban alig több mint a felénél tart a pontvadászat...

Alig van túl félidejénél a brazil labdarúgó-bajnokság, és már huszonhat edzőnek kötöttek útilaput a talpára.

A húszcsapatos bajnokságból nyolc együttes nem váltott még edzőt a májusi bajnoki nyitány óta.  Július 12-e óta húsz szakember vesztette el az állását valamilyen úton-módon a brazil élvonalban.

Tény és való, hogy a gól szabályos és az is, hogy rengeteg olyan van, amikor eljátssza egy-egy játékos a nagy halált, de ez tipikusan annak az esete, hogy, ha más is az erdő szélére szemetel, akkor mi is tegyük ugyanezt, hiszen nem mi voltunk az elsők!

Másrészről pedig ezért is nem komálom az olasz bajnokságot, hiszen én eddig még ott láttam a legtöbb szimulálást és a legtöbb műesést (persze lehet, hogy pont mindig ilyen meccseket fogok ki és biztos, hogy nem mindenki így látja, de nekem ez a véleményem).

Harmadszor pedig a mai labdarúgásban a másodperc tört része alatt kell döntéseket meghozni... Azért Kovácsnak volt ideje rendesen és akkor mit nyilatkozik ilyen baromságot, hogy nem volt ideje.....

Summasummarum nekem akkor sem szimpatikus ez a hozzáállás és nálam egy életre leírta magát. Persze ez valószínűleg nem fog neki túl sok álmatlan éjszakát okozni.  ;D

A keddi londoni ligakupameccs harmadik félideje videón:  :noway:

http://www.youtube.com/watch?v=bHYArmM6o5g

Na, ez hír:

"Sajnálatos esemény történt péntek éjszaka: a DVSC-TEVA védője, Bodnár László tegnap este a 471-es főúton tartott Mátészalka felé, amikor elgázolt egy kerékpárost, aki a helyszínen életét vesztette. Szilágyi Sándor, a debreceniek cégvezetője elmondta: Bodnár László szüleihez tartott, amikor a sajnálatos baleset bekövetkezett. Bodnár László a mai, Nyíregyháza elleni bajnokin nem lép pályára.
- A rendőrségi vizsgálat folyamatban van, ezért bővebb információval a jelenlegi helyzetben nem tudunk szolgálni – nyilatkozta Szilágyi Sándor.
A police.hu a következőket írja: pénteken 21 óra körül Nyírbátor lakott területén kívül, a Császári úton személygépkocsi gázolt el egy előtte közlekedő kerékpárost. A láthatósági mellényt viselő, 34 éves nyírvasvári illetőségű férfi a helyszínen életét vesztette. Az ügyben szakértők bevonásával büntetőeljárás indult. Az autót vezető 30 éves férfit könnyű sérülésekkel szállították kórházba."
(dvsc.hu, police.hu)

NB1 Hír: Csertői év végéig nem ülhet le a kispadra

A haladasfc.hu tájékoztatása szerint ezekben a percekben hirdette ki az ítéletet a Csertői Aurél kontra Bódog Tamás-ügyben a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága. A Haladás trénere december 31-ig, a Videoton másodedzője pedig október 31-ig nem ülhet le a kispadra.

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának határozata értelmében a Haladás vezetőedzője, Csertői Aurél ez év december 31-ig nem ülhet le a szombathelyi csapat kispadjára a gárda tétmérkőzésein.

Bódog Tamás, a Videoton másodedzője enyhébb büntetést kapott, ő október 31-ig nem segítheti csapatát a találkozókon.

A haladasfc.hu információi szerint a bizottság a felvételek alapján megállapította, hogy a konfliktust Bódog Tamás robbantotta ki, tényleges tettlegességre azonban először Csertői Aurél részéről került sor. Ezért kapott súlyosabb büntetést a szombathelyiek vezetőedzője.

Mint ismert:, botrányos körülmények között ért véget a Haladás–Videoton bajnoki mérkőzés, a rendes játékidő ráadásában ugyanis összeakaszkodott egymással Csertői és Bódog.

(forrás: NSO)

Serie A hir: Spalletti lemondott, érkezhet Ranieri

Szabad az út Claudio Ranieri előtt, Luciano Spalletti ugyanis lemondott a Roma vezetőedzői posztjáról. Mint korábban megírtuk, a fővárosi klub vezetői kedd délelőtt találkoztak Ranierivel, akit a csapat új vezetőedzőjének szeretnének kinevezni. Ez valószínűleg még a délután folyamán megtörténik.

,,Benyújtottam a lemondásomat, amit egyből elfogadtak" – idézi a Sky Sport Italia az 50 éves edzőt, aki 2005 óta irányította a Romát.

Vasárnap a Juventus elleni vereség után elárulta, hogy elvesztette a játékosok bizalmát, akik közül többen már nem álltak mögötte. A bordó-sárgáknál eltöltött évei alatt két Olasz Kupát, és egy olasz Szuperkupát nyert a csapattal, amely látványos támadójátékkal rukkolt elő, ám az utóbbi időben az eredmények már elmaradtak.

Spalletti az első edző, aki a 2009–2010-es szezonban felállt egy csapat kispadjáról a Serie A-ban.

(forrás: NSO)

Idézetet írta: Milan Dátum szeptember 01, 2009, 17:01:14
NB1 Hír: Csertői év végéig nem ülhet le a kispadra

A haladasfc.hu tájékoztatása szerint ezekben a percekben hirdette ki az ítéletet a Csertői Aurél kontra Bódog Tamás-ügyben a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága. A Haladás trénere december 31-ig, a Videoton másodedzője pedig október 31-ig nem ülhet le a kispadra.

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának határozata értelmében a Haladás vezetőedzője, Csertői Aurél ez év december 31-ig nem ülhet le a szombathelyi csapat kispadjára a gárda tétmérkőzésein.

Bódog Tamás, a Videoton másodedzője enyhébb büntetést kapott, ő október 31-ig nem segítheti csapatát a találkozókon.

A haladasfc.hu információi szerint a bizottság a felvételek alapján megállapította, hogy a konfliktust Bódog Tamás robbantotta ki, tényleges tettlegességre azonban először Csertői Aurél részéről került sor. Ezért kapott súlyosabb büntetést a szombathelyiek vezetőedzője.

Mint ismert:, botrányos körülmények között ért véget a Haladás–Videoton bajnoki mérkőzés, a rendes játékidő ráadásában ugyanis összeakaszkodott egymással Csertői és Bódog.

(forrás: NSO)

Szerintem Csertői már sok csapatnál bizonyította edzői kvalitását. Emberileg viszont tényleg kicsit defektes.
Én Bódogot ugyanannyi időre tiltottam volna el, mint Csertőit.
Egyébként ez a két ember együtt dolgozott Fehérváron anno?

#129 szeptember 02, 2009, 15:00:12, Milan
Már megbocsáss, de miért kellett volna Bódogot ugyanannyi időre eltiltani, mint Csertőit? Jogászkodjunk egy kicsit, mert látom, te is szeretsz.

Rögzítsünk egy tényállást: a haladasfc.hu úgy torzít, mint állat, ugyanis a konfliktust nem Bódog robbantotta ki, hanem Csertői, amikor bement a pályára és elrúgta a labdát. Ezek után miről eszélünk, Halika?! Nézzük tovább a tényeket: Bódog kiszaladt erre a saját zónájából, és beszólt Csertőinek kb ennyit: "miért rúgod el a labdát te kis geci, a kurva anyád?!". A baj az, hogy senki nem tudja pontosan, mi hangzott el, így pedig nehéz tényállás rekonstruálni, a jegyzőkönyvek és tanúk is csak azt írták le, hogy Bódog ennyit mondott "miért rúgod el a labdát te...". Így ennyi, pont, pont, pont. Bizonyíték tehát nincs arra, hogy más is elhangzott, és ugye ott az egy állítás, egy tagadás, in dubio  pro reo, stb. Bódog számláján tehát feltételezzük a legrosszabbat, egy káromkodást, ami az én olvasatomban egy becsületsértés szabálysértési alakzata.

Erre fel jön Csertői, és jól tökön rúgja. Erre aztán van tanú dögivel, fénykép, videó. Ez pedig már szép kis könnyű testi sértés vétsége, bűncselekmény... Két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető, magánvádas, Bódog megtette a feljelentést...

És itt jön a fegyelmi bizottság balfaszsága. De facto Csertőit 3 hónapra meszelték el, mivel november végén vége az évadnak, míg Bódogot egy szokványos feltételezett beszólásért két hónapra. Csöppet van különbség aközött, hogy valaki elkövet egy állítólagos (nem bizonyított) szabálysértést, vagy pedig egy bűncselekményt. Ezek szerint az MLSZ-nél utóbbi 3 hónapot ér, míg egy beszólás 2 hónapot. Ennél köcsögebb határozatot is régen láttam. Mondjuk ki, a .... mutyi megint működött...

Bódog idén nyáron jött vissza Magyarországra, mert Matthaus németül prefekt tudó pályaedzőt keresett, tehát Csertőihez sok köze nem volt eddig Bódognak. Csertői edzői kvalitásairól is lehetne sokat beszélni, talán máskor.

A Chelsea 2011 januárjáig nem igazolhat

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a két következő átigazolási időszakban – tehát 2009 telén és 2010 nyarán – transzferembargót léptetett életbe a Chelsea csapata ellen. Az angolok fellebbeznek.

A nemzetközi szövetség állásfoglalása szerint a Chelsea egy fiatal francia labdarúgót, Gaël Kakutát szabálytalanul csábított el az RC Lenstól. Az utóbbi klub feljelentette a londoniakat a FIFA-nál, az pedig a franciáknak adott igazat.

,,A Chelsea nem szerződtethet egyetlen új játékost sem a következő két átigazolási időszakban, sem belföldről, sem külföldről" – közölte a szankciót rövid határozatban a FIFA.

,,A francia RC Lens kompenzációt és szankciók életbe léptetését kérte a játékos elcsábítása miatt; vádjuk szerint a Chelsea szerződésszegésre buzdította a futballistát. Úgy találtuk, hogy a vád megalapozott" – írták.

A londoni kékek a Sportdöntőbíróság (CAS) elé vihetik az ügyet egy fellebbezéssel, és ezt meg is teszik.

Kakuta maga 780 ezer eurót kell hogy fizessen volt együttesének (ennek teljesítéséért a Chelsea felel), a klub pedig még 130 ezer eurót fizet mellékbüntetésként a ,,vér és arany" becenevű Lensnak. Kakutát négy hónapra eltiltották a labdarúgástól.

Az ifjú csatár a Chelsea egyik nagy tehetsége, első szezonjában az ificsapat házi gólkirálya és a legjobb fiatal játékos volt, míg a 2008–2009-es idényét egy bokatörés zárta rövidre. Nemrég írta alá a profi szerződését.

A FIFA a svájci FC Sion gárdáját – Vanczák Vilmos klubját – az egyiptomi válogatott kapus, Esszam el-Hadari szabálytalan átigazolása miatt zárta ki ugyanezen az alapon a 2010-es transzferszezonból. A rutinos kapuvédő szintén négy hónapos eltiltást kapott. A Sion fellebbezett, ennek elbírálásáig az eljárást felfüggesztették – valószínűleg most is ez várható.


Korábban hasonló esete az AS Romának volt Philippe Mexés esetében, illetve a spanyol Real Zaragozának, Matuzalem szerződtetésekor. Előbbi esetben a Romát is transzferembargót kapott, de fellebbezés után ezt egy átigazolási időszakra csökkentették, míg a Zaragozát nem zárták ki az átigazolásból, viszont Matuzalemmel közösen több mint 11 millió eurót kellett fizetniük a Sahtar Donecknek.


Az angol klub 15 évesen környékezte meg Kakutát, aki szerződéssel rendelkezett a Lens-nál. A játékos ennek ellenére aláírt a Chelsea-hez.

,,Ezt a döntést lehetett várni, bár nem kapjuk meg teljes egészében az általunk követelt átigazolási összeget. A Chelsea megkörnyékezte a játékost még 16. születésnapja előtt, ezzel súlyosan megszegve a FIFA átigazolási szabályzatát. A srácnak aláírt szerződése volt velünk, nyolcéves kora óta kontraktus kötötte az akadémiánkhoz. Gyakorlatilag elrabolták tőlünk" - nyilatkozta az AFP hírügynökségnek a Lens elnöke, Gervais Martel.

(forrás: NSO)

Nem semmi...

Érdekes dolgokra hívta fel blogjában a figyelmet az NS munkatársa a szerdai válogatott-meccs kapcsán.

    "De ha már Gera Zoltán is szóba került, ne felejtsük el megemlíteni, hogy a 42 ezer néző közül nem csak Nyilasi Tibornak, Törőcsik Andrásnak és a volt szövetségi kapitányoknak nem jutott hely (ahogyan erre már a svéd meccs kapcsán rávilágítottam), hanem a mai magyar válogatott csapatkapitányának sem (a játékosok amúgy a hozzátartozóiknak sem nagyon mernek már jegyeket igényelni, olyan nagy a szigor a szövetségben).

    Miután Gera sárga lapot kapott a svédek ellen, nem nevezhették őt a tegnapi meccsre a válogatott vezetői, csakúgy, mint azt a további néhány játékost, aki a bő keretből nem fért rá a meccsre nevezett játékosok tizennyolcas listájára. Néhány ilyen futballista mindig akad, ha történetesen sztárok is vannak közöttük, általában őket mutatja a tévé, hogy lám, X vagy Y ott ül a VIP-páholyban, mivel nem játszhat ma.  Nálunk a dolog nem így történik. Itt ezekről a futballistákról megfeledkezik a VIP-tribünt precízen felosztó apparátus éppen úgy, mint a válogatott vezetői. Felküldik őket a csapatbuszról (hiszen a pályára még a többiekkel együtt érkeznek az edzőtáborból), mondván, üljetek le ott fent valahogy. Igen ám, csakhogy mostanában telt házas meccseket játszunk, és hely bizony nem nagyon jut ezeknek a játékosoknak. Tegnap legalábbis nem jutott. Fülöp Márton és Szélesi Zoltán még le tudott ülni, miután valaki átadta nekik a helyét, de a többiek – köztük Gera – már nem. Szerényen meg is húzódtak a VIP-terasz mögötti folyosón, állva próbálták figyelemmel kísérni a látottakat. Ekkor jött a csattanó: egy túlbuzgó rendező vagy MLSZ-alkalmazott (sajnos nem sikerült megtudnom, hogy pontosan ki is volt ő) rátámadt a válogatott melegítős játékosokra, mondván, ha nincs jegyük, akkor itt nincs keresnivalójuk, ne zavarják jelenlétükkel a VIP-vendégeket. Gera Zoltán és Tímár Krisztián innentől kezdve még szerényebben igyekezett megbújni a sarokban és a nyakát nyújtogatva figyelni a meccset... (lásd a mellékelt képen, amelyet Szabó Miklós fotós kollégám készített a pálya mellől, amint felhívtam a figyelmét a furcsa esetre).

    Hiába, Gera a mérkőzésen, Lipcsei Péter előző nap, az edzésen volt nem kívánatos személy (úgy hallottam, ki is dobták a stadionból), míg ismeretlen cicababák és autogramvadászok gond nélkül ostromolhatták a portugál sztárokat az amúgy a sajtónak fenntartott ,,mixed zone"-ban a meccs után."

    (Szöllösi György/NSO)

A teljes cikk:  http://mindenamifoci.blogzona.hu/ 



Na, akkor mondok én erre egy dolgot, ami lehet, hogy nem lesz mindenki számára szimpatikus, de ami a szívemen a számon.

Bodnár László az én szememben egy életre elásta magát! Történt ugyanis, hogy az elütött fiatalember családja még a temetés előtt interneten, újságon keresztül üzent neki, hogy nem haragszanak rá, a történteket, bármilyen fájdalmas is elfogadják, tudomásul veszik és keresse meg őket! Annyira szívszorító volt az interjú és az egyszerű ember nemes és őszinte megbocsájtása, hogy még az én torkom is elszorúlt.
Tudom, több helyen is azt mondták majd a vizsgálat után elmegy. De ne a vizsgálat után menjen! Miért? Mit gondol, most jobb a gyászoló család lelkiállapota? Főleg ennek az igen "példás" büntetésnek a tükrében.... Szégyen! Nem is a büntetés, mert ha ennyi van a törvényben, hát ennyi. Sokkal inkább a Bodnár viselkedése.

Idézetet írta: Várda64 Dátum szeptember 11, 2009, 13:58:34
Na, akkor mondok én erre egy dolgot, ami lehet, hogy nem lesz mindenki számára szimpatikus, de ami a szívemen a számon.

Bodnár László az én szememben egy életre elásta magát! Történt ugyanis, hogy az elütött fiatalember családja még a temetés előtt interneten, újságon keresztül üzent neki, hogy nem haragszanak rá, a történteket, bármilyen fájdalmas is elfogadják, tudomásul veszik és keresse meg őket! Annyira szívszorító volt az interjú és az egyszerű ember nemes és őszinte megbocsájtása, hogy még az én torkom is elszorúlt.
Tudom, több helyen is azt mondták majd a vizsgálat után elmegy. De ne a vizsgálat után menjen! Miért? Mit gondol, most jobb a gyászoló család lelkiállapota? Főleg ennek az igen "példás" büntetésnek a tükrében.... Szégyen! Nem is a büntetés, mert ha ennyi van a törvényben, hát ennyi. Sokkal inkább a Bodnár viselkedése.

Hát igen...
Elgondolkodtató a viselkedése! Bár át tudom érezni, milyen nehéz lehet odaállni, de amit meg kell tenni, azt meg kell tenni. Ha pedig gyáva, nem törődöm, vagy tudom is én mi, akkor nem érdemli meg, hogy egyáltalán kimondjuk a nevét.... Legalábbis én ezt gondolom. Biztosan nehéz, de már csak azért is el kellett volna mennie, hogy "megnyugodjon a lelke". Bármi is várja ott. Ezt nem lehet húzni, vonni. Már rég el kellett volna mennie...
A büntetési tételről meg annyit, hogy sajnos ez ma Magyarországon a gyakorlat!!! Igaz a legenyhébb büntetést kapta, de a mai bevett ítélkezési gyakorlat szerinti legenyhébbet... Tehát annyit amennyit bármelyikünk kapott volna! Hogy ez vicc? Igen az! De ma így mennek a dolgok nálunk... Egyébként vannak enyhítő körülmények is. Például az emberünk benn tekert az út közepén molyosan egy forgalmas főúton... Csoda hogy előtte el tudták kerülni... De mindegy is. Mert lehet hogy a büntetési tételt ez befolyásolja, de a lelki tényezőt biztos nem!