Benedek185 naplója, tippjei és elemzései

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


[2014.09.25.] 1. hét 3. nap

Lazio-Udinese
OLASZORSZÁG: Serie A
tipp: gólok száma (goal line) 2 felett
odds: 1.50
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 0-1


St. Etienne-Bordeaux
FRANCIAORSZÁG: Ligue 1
tipp: gólok száma 1.5 felett
odds: 1.40
iroda: bet365
tipperősség: 6/10
végeredmény: 1-1

Valencia-Cordoba
SPANYOLORSZÁG: Primera Division
tipp: Valencia gólok 1.5 felett
odds: 1.44
iroda: bet365
tipperősség: 8/10
végeredmény: 3-0


[2014.09.29.] 1. hét 4. nap

Palermo-Lazio
OLASZORSZÁG: Serie A
tipp: Lazio szögletek 4.5 felett
odds: 1.61
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 1 Lazio szöglet

A mai kínálat elég szegényes, ezt a két meccset tudtam csak kierőszakolni belőle. A Lazio szögletekben nagyon bízom, ugyanis hiába nem jönnek az eredmények a római gárdának, a csapat támadófelfogásban játszik továbbra is, rengeteg szögletet lőve mind otthon, mint idegenben. Legutóbbi meccseiken rendre nemhogy csak 5 szögletet, hanem 7 szögleteket rúgtak. Ma is sok szögletet várok a vendégektől, de ötöt mindenképpen.


Stoke-Newcastle
ANGLIA: Premier League
tipp: Stoke szerez gólt
odds: 1.25
iroda: bet365
tipperősség: 9/10
végeredmény: 1-0

A Stoke-Newcastle mindkét csapat számára presztízs meccs, ugyanis egyik csapat sem áll túl fényesen a PL-ben. A Stoke jól kezdett, a City-t sikerült leverniük, de aztán erős visszaesés következett. Otthon még nem nyertek a hazaiak, illene mostmár 3 ponttal boldogítani a szurkolóikat. A Newcastle valami pocsék formában van,a gólokkal elég szegényesen állnak, idegenben még be se találtak, cserébe viszont kaptak 4-et 2 meccsen, összesen 11-et 5 meccsen. Nagyon inog a pad Alan Pardew alatt, ha ma se nyernek nem csodálkoznék azon sem, ha elköszönnének tőle.
Kiesési rangadóról felesleges beszélni ilyen hamar, de mindkét csapat pocsék formában van, azonban a Stoke-ot ma mégis erősebbnek érzem. Győztesre szerintem értelmetlen rakni ezen a meccsen, de a Stoke jó lesz legalább 1 gólra.


@

A mai nap 50 %-osra sikeredett. A Stoke gól könnyedén jött, viszont a Lazio szögleteket nagyon benéztem. Mondjuk nem tett jót a tippnek, hogy a Lazio gyorsan letudta a meccset, így 2-3-4 gólos vezetésnél már nem volt miért hajtaniuk, így a szögletek is elmaradtak. Azonban okultam is ebből a vesztes tippből. Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a meccs előtti szögletes tippeket hanyagolnom kéne mert amit a bukik adnak meg az vagy túl a határon mozog, vagy alábecsülnek egy csapatot vagy túlbecsülik. Egy adott meccsen sok minden befolyásolhatja nem csak a meccs kimenetelét, hanem a szögletek számát is. Így meccs előtt rakni szögletekre szerintem lutri. Kivéve persze ha több alternatíva is van, mint pl. PaddyPower-nél, ahol a csapat szögleteknél is több opció van nemcsak az egész meccsre nézve, hanem adott félidőkre lebontva is. Ott tehát meggondolandó a dolog, de bet-en meccs előtt rakni, főleg csapat szögletekre rájöttem, hogy felejtős történet. Szögletekre élőben rakni jó, persze ott se kockázatmentes, de látjuk a játék képét, a meccs alakulását.

[2014.09.30.] 1. hét 5. nap

Manchester City-AS Roma
EURÓPA: Bajnokok Ligája - Csoportkör
tipp: Roma szerez gólt
odds: 1.53
iroda: bet365
tipperősség: 8/10
végeredmény: 1-1

Ma se valami bő a kínálat, már ami a foci meccseket illeti. Amire ma van értelme fogadni az kb. a BL-csoportmeccsek és a Championship küzdelmei és itt ki is fújt a történet. Igaz, ezeken belül van mire fogadni, de én mára csak egy meccset pécéztem ki magamnak, az pedig az E-csoport rangadója, a Manchester City-Roma találkozó.
A hazaiak 3. helyen állnak a PL-ben, legutóbb gurítottak egy 4-est a Hull-nak, igaz kétszer kapituláltak is. A City tavalyhoz hasonlóan most is elég gólerős, de az is elmondható, hogy a hátsó alakzat még mindig nem a legütősebb. Azaz 3 hazai meccsükön mindháromszor kaptak gólt a kékek (Chelsea, Stoke, Liverpool). Kérdem én, egy jó formában levő Roma ellen ne kapnának gólt megint a vendéglátók?
A Roma-nak nagyon megy most a szekér, 2. helyüket csak a rosszabb gólkülönbségüknek "köszönhetik" a Juventus mögött. 5 meccs, 5 győzelem, 9:1-es gólarány. Ha ma nem találnak be a City-nek, akkor sosem.
Úgy érzem, ma a Roma megszorongathatja a City-t, de aki ismer az tudja, hogy győztesre sosem rakok, csak gólokra. Azokban jobban bízom. Több értéket is látok benne. Egy szó, mint száz, csak egy Roma gól kell és semmi más!  :D

Szia!

Szerintem pont, hogy nincs érték benne. Jó egygólt bármikor találhat bármelyik csapat, de Romának fél kezdője sérült és aki egészséges az is túlterhelt kb. Akkor már sokkal jobban megérni a Cityt simán pakolni. Tudom írtad, hogy arra nem fogadsz, de szerintem abba sokkal nagyobb value van.
Azért remélem jön a tipped, mert Roma drukker vagyok. :)

Idézetet írta: Fogkefe1 Dátum szeptember 30, 2014, 19:57:07
Szia!

Szerintem pont, hogy nincs érték benne. Jó egygólt bármikor találhat bármelyik csapat, de Romának fél kezdője sérült és aki egészséges az is túlterhelt kb. Akkor már sokkal jobban megérni a Cityt simán pakolni. Tudom írtad, hogy arra nem fogadsz, de szerintem abba sokkal nagyobb value van.
Azért remélem jön a tipped, mert Roma drukker vagyok. :)

Köszönöm észrevételed! :)
Nekem a City győzelme túl tömegtipp mára, persze lehet, hogy simán jön, de én nem érzem biztosnak. Mondjuk én pont máshogy látom a dolgokat, mint te. Egy Roma gól 1.50-ért szerintem lazán megéri. De kinek mi tetszik, ki mire fogad. Ahány ember, annyi fogadási szemlélet. Egy esetleges City győzelem is bármikor elúszhat 1.60-ért, azaz csupán csak 1 tized odds-cal többért, mint a  Roma gól. Bármikor lehet egy City kiállítás vagy az, hogy x lesz a meccs stb. Inkább a gólokban bízom!  :)

Szerintem te tudod jól, mert én a foci fogadásokon általában csak bukni szoktam. Viszont most már tényleg van value a Cityre, most már tényleg érdemes tenni. (én nem teszem, mert Roma drukker vagyok, de szerintem 2-1-re nyer a City)

@

Mai tippem jött, szerencse, hogy nem hallgattam a tömeg hangjára és nem a City H-t raktam meg. Ezért jó saját megérzés és mérlegelés alapján játszani. Persze ez nem jelenti azt, hogy mások véleményére nem adnék vagy nem hallgatnám meg őket. Csak a végső döntés mindig a saját eszünk/fejünk szerint legyen meg, azaz ha nyerünk, akkor örüljünk, hogy így döntöttünk, ha vesztünk akkor a saját hülyeségünk és meggondolatlanságunk miatt veszítsünk.  :)

[2014.10.01.] 1. hét 6. nap

Ma is főként csak BL-meccsekre érdemes fogadni, a kínálat ma is elég szűkös, ami a jó foci meccseket illeti. Időhiány miatt csak pár mondatos indoklásokat írnék az általam kiválasztott meccsekhez.

Arsenal-Galatasaray
EURÓPA: Bajnokok Ligája - Csoportkör
tipp: Galatasaray szerez gólt
odds: 1.66
iroda: bet365
tipperősség: 6/10
végeredmény: 4-1

Az Arsenal sosem a védekezéséről volt híres, így meg pláne nem lesz az a közeljövőben sem. Tucatnyi sérült a hazaiaknál, mind-mind meghatározó játékosok. Egy ilyen foghíjas Arsenalnak még a nem a legjobb formában levő Galata-nak is illik betalálnia.

Atletico Madrid-Juventus
EURÓPA: Bajnokok Ligája - Csoportkör
tipp: gólok száma 1.5 felett
odds: 1.50
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 1-0

Két bivaly erős csapat feszül egymásnak Madridban, az Atletico és a Juve is igen jó formában várhatják a mérkőzést. Mindkét féltől elvárok legalább egy-egy gólt. A legutóbbi 5 hazai meccsén az Atleti mindig betalált, sőt 4-szer rúgott legalább 2 gólt is, a Juve-val szintén ez a helyzet, csak persze az idegenbeli meccseket nézve.

Malmö-Olympiakos
EURÓPA: Bajnokok Ligája - Csoportkör
tipp: Malmö szerez gólt
odds: 1.44
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 2-0

A Malmö elég jól alakít otthon mostanában, a bajnokságot is toronymagasan vezeti, legutóbbi 5 hazai meccsén mindig betalált. Sőt rúgta ám a svéd csapat rendesen a 3-4 gólokat is. Igaz a BL más tészta, de ma sem várok óvatoskodást hazai részről, meglesz az a Malmö gól mindenképpen.

[2014.10.04.] 1. hét 7. nap

A mai kínálat nagyon jó, sőt már-már túl sok a meccs. Bőség zavara.  :D
Mára 7 meccset néztem ki. A tőlem megszokottnál találhatóak  benne nagyobb oddsok is, de természetesen mindegyiket átgondoltam és látok bennük rációt.
Mivel ez a 7. játéknap, majd jelentkezem egy összegzéssel, már ami az elmúlt játékhetet illeti (összes nyertes/vesztes tipp, odds átlagok, ROI stb.)

Hull City-Crystal Palace
ANGLIA: Premier League
tipp: gólok száma 2.5 felett
odds: 1.95
iroda: bet365
tipperősség: 6/10
végeredmény: 2-0


Aston Villa-Manchester City
ANGLIA: Premier League
tipp: Manchester City gólok 1.5 felett
odds: 1.53
iroda: bet365
tipperősség: 8/10
végeredmény: 0-2


Austria Wien-AC Wolfsberger
AUSZTRIA: Bundesliga
tipp: AC Wolfsberger szerez gólt
odds: 1.40
iroda: bet365
tipperősség: 8/10
végeredmény: 0-2


Heracles-NAC Breda
HOLLANDIA: Eredivisie
tipp: mindkét csapat szerez gólt
odds: 1.53
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 6-1


Valencia-Atletico Madrid
SPANYOLORSZÁG: Primera Division
tipp: mindkét csapat szerez gólt
odds: 1.83
iroda: bet365
tipperősség: 6/10
végeredmény: 3-1


Vallecano-Barcelona
SPANYOLORSZÁG: Primera Division
tipp: gólok száma 3.5 felett
odds: 1.83
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 0-2


St. Gallen-Basel
SVÁJC: Super League
tipp: mindkét csapat szerez gólt
odds: 1.62
iroda: bet365
tipperősség: 7/10
végeredmény: 2-1





#

Indoklásokkal sajnos most adós maradok, elnézést kérek mindenkitől. Hosszútávon nem akarom ezt csinálni, hogy úgy írok ki tippeket, hogy nincs hozzájuk valamiféle elképzelés lejegyezve, mert az úgy nem jó. Nem akarok olyan fogadónak tűnni, aki csak kidob 2-3 tippet a naplójába ahogy esik úgy puffan módon (de szerintem nem is vagyok ilyen). Annak szerintem nincs értelme!  :)
Ha van indoklás tisztább a tipp, egyfajta megerősítést ad másoknak és nekem is egy-egy meccs kapcsán.

#

Üdv mindenkinek!
Mai 7 tippemből 5 jött, ennek nagyon örülök. Annak viszont nem, hogy mint a számításaimból kiderült, mínuszban zártam ezt a játékhetet. Még ha nagyon kicsi mínuszban is, de akkor is mínuszban. Na de haladjunk csak szépen sorjában!
Az elmúlt játékhéten összesen 25 darab tippet adtam:
Ezek közül 18 darab nyertes és 7 darab vesztes.
A nyertes tippek átlagoddsa: 1,53
A vesztes tippek átlagoddsa: 1,62
ROI: (javítva) +9,88%

Na itt van a kutya elásva. Szépek a zöld tippek, meg zöld oddsok, de a ROI mindent megmutat. Tény és való, hogy nem túl nagy oddsokkal játszom (1,4-1,6), de azokkal is lehet profitot elérni valamennyire. Nem egetverő ez a mínusz, de figyelmeztető jel, hogy jobban oda kell figyelnem és változtatni kell bizonyos dolgokon. Volt egy bizonyos megjátszott tétem (25 tipp, 25 egység) és hiába volt kevés a vesztes tipp relatíve, a nyertes tippek mellette viszonylag kis odds-cal nem termeltek pluszt. Na most a megoldás vagy az, hogy kevesebb tippel játszom vagy az, hogy az ember rizikózik és nagyobb oddsokat néz ki (persze ebben is benne van a bukás lehetősége, amely szintén negatív irányt eredményezhet). Én így látom a dolgokat, várom a ti véleményeiteket/hozzászólásaitokat! :)

Én nem látok semmilyen bajt, legalábbis a naplós tippjeid közt. Bár a minta is elég kicsi, de szerintem nincs okod panaszra. Eléggé tapasztalatlan vagyok a sportfogadás terén, de azt azért tudom javasolni, hogy ne tűzzél ki magad elé ilyen 3%-os ROI-t a következő hétre. Isten malmai kifürkészhetetlenek, csak magadat lovagolhatod bele tévhitekbe. A jövő nehezen definiálható, ezt ne felejtsd ;)

Idézetet írta: iLogic Dátum október 05, 2014, 00:28:04
Én nem látok semmilyen bajt, legalábbis a naplós tippjeid közt. Bár a minta is elég kicsi, de szerintem nincs okod panaszra. Eléggé tapasztalatlan vagyok a sportfogadás terén, de azt azért tudom javasolni, hogy ne tűzzél ki magad elé ilyen 3%-os ROI-t a következő hétre. Isten malmai kifürkészhetetlenek, csak magadat lovagolhatod bele tévhitekbe. A jövő nehezen definiálható, ezt ne felejtsd ;)

Köszönöm a hozzászólást iLogic!  :) Igazad van teljesen. Le is veszem ezt a célkitűzést, mert mint mondtad sose lehet előre tudni mit hoz a sors. :)
De, attól még pluszra törekszem, próbálom ezt az eheti mínuszos történet átvinni nyereséges állapotba. Aztán majd persze 1 hét múlva meglátjuk, hogy mi is sült ki belőle.  :D

Nem vagyok otthon a ROI-ban de ez a 1,5% nagyjából mennyit jelentene neked ha alaptétre kellene lebontani ha mindent mondjuk 1x el raksz? Mert ha ilyen 2-3x el vagy minuszban 1 hónap után az nem vészes. Igazából egy séma nagyjából 100 tipp után nézhető, plusz nézd meg milyen típusú tippekkel nyertél/vesztettél és milyen arányban. Lehet gólok jönnek szögletek mennek stb és ebből már eltudsz mozdulni. Szerintem az odds mindegy én 1.2 alatt nem fogadok ennyit szabtam ki magamnak. De ha van 1 meccs megnézem mivel én büntetőlapokban vagyok otthon így most erről irok egy példát. Pénteken fogadhattam egy meccsre amit már meccs előtt oddsok előtt megnéztem. 4,5 lap alá vártam a tutit első félidőben pedig 2,5 alá. Következő történt fortunawinen beadta a meccset első ahogy vártam 2,5 alá 1.25 odds nagyjából ez normális. Ám rendesre kaptam 5,5 6,5 és 4,5 lap alát is. Oddsok elég jók voltak de már a 4,5 nem mert megfogadni mert több mint 10% a bankomnak benne lett volna. Simán jött. Ne az odds vezéreljen hanem a jó tipp. Lehet bár mekkora az odds a lényeg legyen egy rendszer legyen valami amiben elég jó vagy ahoz hogy profitot termelj.