csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: csabax Dátum január 11, 2020, 15:40:24
Manchester United - Norwich City 1  :great:

Trent Alexander-Arnold vezeti a Liverpool bajnoki hadjáratát
"Kiválóságát mutatja az a tény, hogy egy 21 éves fullback szóba kerül egyáltalán. Az emberek arról beszélnek, hogy újradefiniálja a pozíciót, és egyértelműen valami olyasmit csinál, amelyet a jobboldali védő korábban még nem tudott. A meglátásai, a finomság, a technika és az asszisztok száma, amivel Alexander-Arnold hozzájárult az elmúlt két szezonban a Liverpool játékához magasra emelték a pozícióját."
https://keresztlabda.hu/2020/01/11/trent-alexander-arnold-vezeti-a-liverpool-bajnoki-hadjaratat/?fbclid=IwAR3lbNhke9Vx_v7m4tK_KM8GaBMuUrbvKG6aALb2BawAQbNY5dGP776CuYk
4-0


Idézetet írta: csabax Dátum január 12, 2020, 12:00:27
Enosis Neon Paralimni - Doxa Katokopias 1  :great:

Azért "rendesen" lesz tét ezen az Enosis Neon Paralimni - Doxa Katokopias ciprusi élvonalbeli bajnoki mérkőzésen. Sőt, talán még azt is ki lehet jelenteni, hogy nagyon-nagyon-nagyon jelentős lesz a tét. Ugyanis jelenleg pontosan a következő a helyzet: a házigazda Enosis Neon Paralimni 11. helyezett a 12 csapatos ciprusi bajnokságban (15 mérkőzésen 1 győzelem, 5 döntetlen, 9 vereség, 19-36-os gólarány), miközben pedig a vendég Doxa Katokopias éppen mögötte van a tabellán, utolsó helyezett, azaz 12. Helyezett (15 mérkőzésen 1 győzelem, 5 döntetlen, 9 vereség, 10-30-as gólarány). Mindkét csapatnak 8-8 pontja van, az előbbiekben látható is a hasonló mérlegük, melyből kitűnik, hogy csakis a gólkülönbség választja el őket egymástól (Enosis Neon Paralimni: -17 gól, Doxa Katokopias: -20 gól). A hozzájuk legközelebb álló csapat, a Pafos FC már 5 pontnyi távolságra van tőlük (Pafos FC 13 pont).

Tehát ki lehet jelenteni, hogy ez az Enosis Neon Paralimni - Doxa Katokopias nem csak totálisan alsóházi rangadó lesz, hanem ezen a találkozón még arról is "szó lesz", hogy a győzni bíró csapat lépéselőnybe fog kerülni a másik együttessel szemben. Természetesen azt még nem lehet mondani, hogy a vesztes gárda biztosan ki fog esni a másodosztályba, hiszen még le kell játszani a 7-12. helyezetteknek szóló alsóházi rájátszást is, s majd csak annak a végén lesz döntés. Ám az már most biztos, hogy azt már az ezen az Enosis Neon Paralimni - Doxa Katokopias meccs végén el lehet majd mondani, hogy a győztes lépett egyet a megmenekülés és az élvonalban való maradás felé, míg pedig a vesztes alakulat hatalmas lépést tett a kiesés és a másodosztály felé.

Formák tekintetében nem lehet mit mondani, hiszen mindkét gárda bűn rosszul teljesít és mindketten rossz formában vannak. Ám mivel a tét tényleg nagyon hatalmas, én a hazai csapatra, vagyis pontosabban a hazai pálya előnyére voksolok.

Tipp: győz az Enosis Neon Paralimni.

1-0

#25728 január 15, 2020, 17:03:33, csabax
ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 1  :great:

Ez az ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo összecsapás az Olasz Kupa nyolcaddöntőinek egyik mérkőzése lesz. Ugyan ezen a találkozón, így előre, esélytelenebbnek tűnnek a házigazda firenzeiek, ám én ezek ellenére mégis az ACF Fiorentina otthoni győzelmére tippelek.

Talán azért is teszem ezt, mert arra gondolok, hogy az Atalanta Bergamo nemsokára a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában fog szerepelni. És ha az van, hogy az Atalanta Bergamo története során most először BL-résztvevő, és rögtön elsőre sikerült továbbjutnia a Bajnokok Ligája csoportköréből a kiesés szakaszba, akkor valószínűleg az a gondolat is ott motoszkál a játékosok fejében, hogy nemsokára ismét BL-meccsek (is) lesznek, a legrangosabb európai kupasorozat tavaszi idényébe jutottak be, s ezek után talán nem éppen most kéne kockázatatni egy Olasz Kupa-meccsen és az esetleges sérülés miatt nem szerepelni a BL további találkozóin.

Természetesen még véletlenül sem gondolom azt, hogy ezen a meccsen "bundázni" fognak majd az Atalanta Bergamo focistái, ám azt azért elképzelhetőnek tartom, hogy néhányan közülük nem azon a nívósabb szinten fognak focizni, mint ahogyan az utóbbi időszakban megszokhattuk tőlük. Ők is "emberből vannak", s talán rangsort állítanak fel maguknak, hogy az olasz bajnokikon ilyen szinten, a Bajnokok Ligájában olyan szinten, míg pedig az Olasz Kupában amolyan szinten próbálnak meg teljesíteni.

Ha pedig még némi szerencséje is lesz a vendégcsapatnak, s az ACF Fiorentina gyengén fog teljesíteni hazai pályán, akkor az Olasz Kupában is továbbjuthat az Atalanta Bergamo. Ha nem lesz szerencséje a vendégcsapatnak, akkor így járt. Ez van és jön másik. Szóval, szerintem, most lehet némi esélye a hazai csapatnak. Főleg annak tudatában így van ez, hogy a hazai csapat a Serie A tabellájának második felében van és már semmilyen esélye nincsen elérni a BL-es- vagy EL-es helyezéseket. Vagyis az ACF Fiorentina számára éppen az Olasz Kupa jelenthet "kiugrási" lehetőséget. Pluszban még az is van, hogy ezen a téren sokkal eredményesebb a hazai csapat, mint az ellenfele.

Tipp: győz az ACF Fiorentina.

#25729 január 17, 2020, 15:11:41, csabax
Nimes Olympique - Rennes 2  :great:

Szerintem ez a Nimes Olympique - Rennes francia élvonalbeli bajnoki mérkőzés kemény összecsapás lesz. Természetesen nekem van véleményem és tippem erről a találkozóról, mégpedig a vendéggyőzelem a tippem, ám azt azért nem árt nem elfelejteni, hogy franciákról van szó. Ezt a dolgot, mármint azt, hogy itt franciákról van szó, muszáj megemlítenem, mert én a fogadásoknál nagyon gyakran pórul járok a franciákkal. Ezt úgy kell érteni, hogy, ebből a szempontból, eléggé nagy a valószínűsége annak, hogy nem az általam tippelt vendég Stade Rennais FC (röviden: Rennes) fog nyerni, hanem a házigazda Nimes Olympique fog diadalmaskodni vagy esetleg döntetlen eredmény lesz ennek a meccsnek a vége.

Én, persze, az előbbiek ellenére is a vendég Stade Rennais FC idegenbeli győzelmére voksolok. Teszem ezt főleg azért, mert a 33 ponttal 3. helyezett Rennes együttesének nagyon kellenek a pontok. Már, persze, úgy értem ezt, hogy abban az esetben kellenek a pontok a vendégcsapatnak, ha még a bajnokság végén is a Bajnokok Ligája-selejtezőben való szereplésre jogosító helyen akar lenni. És mivel az a 3. helyezés dobogót jelent, ez egyben a BL-selejtező mellett még a francia bajnoki bronzérem megszerzését is jelenti. Előre nem érdemes nézelődniük a Stade Rennais FC játékosainak, hiszen úgy a 46 ponttal listavezető Paris Saint-Germain FC és 41 ponttal 2. helyezett Olympique Marseille is viszonylag messze vannak tőle, viszont hátra már muszáj nézegetni, ugyanis ott hatalmas tumultus van a dobogó 3. helyére vágyó csapatoknál: 4. Nantes 32 pont, 5. Olympique Lille 31 pont, 6. Montpellier 30 pont, 7. Olympique Lyon 29 pont, 8. Monaco 29 pont, 9. Angers 29 pont. Szóval ajánlatos lenne győznie a vendégcsapatnak.

A fentiek mellett még azért is "próbálom be" a vendégek győzelmét, mert jelenleg lényegesen jobb formában vannak, mint a hazai alakulat. Ám mivel olykor mégis jól szokik teljesíteni otthon a Nimes, viszont még nála is sokkal jobban játszik idegenben a Rennes, no és azért, mert franciákról van szó, vagyis a nekem szóló "meglepetést" egyáltalán nem zárhatom ki, szoros meccsre számítok.

Tipp: győz a Rennes.

#25730 január 15, 2020, 20:31:04, csabax
Al Ahly - Tanta 1  :great:

#25731 január 15, 2020, 21:53:10, csabax
Logrones - Deportivo Alaves B 1  :noway:

Idézetet írta: csabax Dátum január 14, 2020, 20:47:50
ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 1  :great:

Ez az ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo összecsapás az Olasz Kupa nyolcaddöntőinek egyik mérkőzése lesz. Ugyan ezen a találkozón, így előre, esélytelenebbnek tűnnek a házigazda firenzeiek, ám én ezek ellenére mégis az ACF Fiorentina otthoni győzelmére tippelek.

Talán azért is teszem ezt, mert arra gondolok, hogy az Atalanta Bergamo nemsokára a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában fog szerepelni. És ha az van, hogy az Atalanta Bergamo története során most először BL-résztvevő, és rögtön elsőre sikerült továbbjutnia a Bajnokok Ligája csoportköréből a kiesés szakaszba, akkor valószínűleg az a gondolat is ott motoszkál a játékosok fejében, hogy nemsokára ismét BL-meccsek (is) lesznek, a legrangosabb európai kupasorozat tavaszi idényébe jutottak be, s ezek után talán nem éppen most kéne kockázatatni egy Olasz Kupa-meccsen és az esetleges sérülés miatt nem szerepelni a BL további találkozóin.

Természetesen még véletlenül sem gondolom azt, hogy ezen a meccsen "bundázni" fognak majd az Atalanta Bergamo focistái, ám azt azért elképzelhetőnek tartom, hogy néhányan közülük nem azon a nívósabb szinten fognak focizni, mint ahogyan az utóbbi időszakban megszokhattuk tőlük. Ők is "emberből vannak", s talán rangsort állítanak fel maguknak, hogy az olasz bajnokikon ilyen szinten, a Bajnokok Ligájában olyan szinten, míg pedig az Olasz Kupában amolyan szinten próbálnak meg teljesíteni.

Ha pedig még némi szerencséje is lesz a vendégcsapatnak, s az ACF Fiorentina gyengén fog teljesíteni hazai pályán, akkor az Olasz Kupában is továbbjuthat az Atalanta Bergamo. Ha nem lesz szerencséje a vendégcsapatnak, akkor így járt. Ez van és jön másik. Szóval, szerintem, most lehet némi esélye a hazai csapatnak. Főleg annak tudatában így van ez, hogy a hazai csapat a Serie A tabellájának második felében van és már semmilyen esélye nincsen elérni a BL-es- vagy EL-es helyezéseket. Vagyis az ACF Fiorentina számára éppen az Olasz Kupa jelenthet "kiugrási" lehetőséget. Pluszban még az is van, hogy ezen a téren sokkal eredményesebb a hazai csapat, mint az ellenfele.

Tipp: győz az ACF Fiorentina.

2-1


#25734 január 17, 2020, 17:13:37, csabax
Deportivo La Coruna - Racing Santander 1  :great:

Ennél a Deportivo La Coruna - Racing Santander spanyol másodosztályú bajnoki találkozónál elsősorban az a helyzet, hogy amolyan igazi kiesési rangadóról van szó. Ugyanis a 18 ponttal 22. helyezett Deportivo La Coruna fogadja otthonában a 19 ponttal 21. helyezett Racing Santander együttesét. Vagyis a spanyol Segunda Division utolsó helyezett csapata mérkőzik meg a tabellán közvetlenül előtte levő utolsó előtti helyezett alakulattal. Ráadásul a két rivális között csak egyetlen 1 pont a távolság, s amennyiben a hazai csapat nyerni bír saját szurkolói előtt, akkor bizony helycsere lesz a tabellán. Pluszban pedig még az is van, hogy a hazai csapat gólaránya lényegesen rosszabb, mint ellenfeléé (Racing Santander: -5 gól, Deportivo La Coruna: -17 gól), s ez azt jelenti, hogy ha előzni akar, akkor a hazai csapatnak nem elsősorban a szerzett gólokban kell reménykednie (persze, azok sem ártanak, sőt, hasznosak lehetnek majd később), hanem muszáj a győzelemre játszania és muszáj nyernie.

Talán ez az utóbbi dolog jelenti a főbb okot számomra, hogy a hazaiak sikerére tippeljek. És ez mellett még az is sokat jelent, hogy jelenleg a házigazda Deportivo La Coruna jobb formában van, mint a vendég Racing Santander. Sőt, forma tekintetében még az is van, hogy a Racing Santander jó ideje még csak pontot sem bírt szerezni idegenben. Legutóbb valamikor még tavaly november közepén szerzett idegenben 1 pontot a Racing Santander.

A rossz helyezése mellett mostanában kivételesen jó formában levő házigazda galiciai együttesnél tudatában kell lennie mindenkinek azzal, hogy csakis abban az esetben menekülhet meg a Deportivo La Coruna a spanyol másodosztályból való kieséstől, ha bír nyerni ezeken a számára nagyon fontos mérkőzéseken. A Racing Santander elleni összecsapás pedig éppen ilyen jellegű meccs.

Tipp: győz a Deportivo La Coruna.

#25735 január 17, 2020, 21:20:19, csabax
Girona - Extremadura 1  :great:

Gratulálok!

Egyetlen májusi hétvégére sikerült szervezni a Giro d'Italia budapesti rajtját, a Final Fourt, egy futóversenyt és az úszó-Európa-bajnokság indulását
https://444.hu/2020/01/15/egyetlen-majusi-hetvegere-sikerult-szervezni-a-giro-ditalia-budapesti-rajtjat-a-final-fourt-egy-futoversenyt-es-az-uszo-europa-bajnoksag-indulasat

#25736 január 16, 2020, 22:04:57, csabax
Al Masry - Aswan FC, DNB 1

2-2. Tét vissza.

#25737 január 19, 2020, 12:05:33, csabax
Almeria - Real Oviedo 1X  :great:

#25738 január 17, 2020, 22:23:05, csabax
FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 2  :noway:

Részemről erre az FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach német bajnoki mérkőzésre való tippelés amolyan "dupla vagy semmi" dolognak tűnik, ám mégis megteszem azt, hogy a vendégek győzelmére fogadok. Leginkább talán azért tűnhet lutrinak ez a Borussia Mönchengladbach idegenbeli sikerére való tippelés, mert a német Bundesliga csapatai ezen a hétvégén fognak visszatérni a tavalyi esztendő utolsó hónapjának közepe óta, egészen pontosan a Karácsony előtti napok óta tartó pihenőjükről és most ezen hét utolsó napjaiban fogják lejátszani idei első bajnoki mérkőzésüket. Szóval egyelőre még nem lehet tudni, hogy mennyire pihenték ki magukat a játékosok, hogyan sikerültek a szezon folytatására való felkészülések és még sok egyéb másik dolog mellett azt sem lehet tudni, hogy jelenleg milyen formában lehetnek a csapatok. Tehát ez a mostani amolyan "tapogatózás a semmibe" jellegű forduló lesz.

Ezeket - mármint az előbbieket - figyelembe véve ezúttal csak annak látom értelmét írni, hogy szerintem mit kellene tenniük a csapatoknak. Vagyis, pontosabban, hogy mit kellene tennie az általam győzelemre "kipécézett" vendégcsapatnak. Mert hiszen amúgy arról szólna a történet, természetesen, hogy mindkét csapatnak győznie kellene. Főleg a csapatok vezetői és szurkolói szerint nyerniük kellene. Ja, és mielőtt elfelejteném, azt is megemlítem, hogy az FC Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach találkozó rangadónak számít, hiszen a német élvonal 5. helyezettje fogadja otthonában a 2. helyezettet.

Márpedig a Borussia Mönchengladbach olyannyira 2. helyezett a maga jelenlegi 35 pontjával, hogy a 37 ponttal éllovas RB Leipzig mindössze csak 2 pontra van tőle. Vagyis az a helyzet van, hogy amennyiben a Borussia Mönchengladbach győzni bír, miközben pedig az RB Leipzig nem bír nyerni, akkor helycsere lesz a német Bundesliga élén. Ez az előbb említett helycsere szerintem nem fog bekövetkezni ebben a fordulóban, ugyanis a listavezető lipcseiek saját pályájukon fognak játszani az újonc Union Berlin ellen. Már csak az azon a meccsen várható hazai siker miatt is győznie illene idegenben a Borussia Mönchengladbach, hiszen a bajnoki címért zajló versenyfutásban csakis úgy maradhat talpon az együttes, ha nagyon sok meccset fog tudni nyerni. Ha nem teszi ezt, akkor bizony nagyot fog bukni a Borussia Mönchengladbach. Ugyanis ott van közvetlenül mögötte a 33 pontos Bayern München, a 30 pontos Borussia Dortmund és a mostani rivális, a szintén 30 pontos FC Schalke 04. És bizony mindegyik csapatnak jó lenne a lehetőleg minél korábbi helycsere.

Ez a mostani tippem igazából csakis arról szól, hogy a vendégcsapatnak illene győznie, mert tényleg győznie kellene. Ennyi.

Tipp: győz a Borussia Mönchengladbach.


#25739 január 17, 2020, 21:47:59, csabax
Fuenlabrada - Malaga, HT/FT 1/1  :noway:

Említettem már a múltkor is az UD Las Palmas - Real Zaragoza mérkőzésre írt előzetesnél, hogy hatalmas a tömörülés a fociszeretők körében leginkább csak Segunda Division néven ismert spanyol másodosztályban, ahol az 5 pont előnnyel listavezető Cadiz együttese mögött a 2-11. helyezett csapatok közül mindannyian pályáznak még a spanyol élvonalba való feljutásra.

Nos, jelentem, hogy egyelőre még nincsen változást. Sőt, annyira egyáltalán nincsen változás, hogy még a 12. helyezett Ponferradina csapata is csatlakozott az előbb említett csoportosuláshoz. Bár, ha jobban belegondolok, akkor mégis van ez a pici változás. Korrigálok: szóval, mégis volt egy aprócska változás. Akkor, korábban, annál az UD Las Palmas - Real Zaragoza találkozónál a hazaiak sikerére tippeltem, és akkor buktam. Az az igazság, hogy akkor én csak egy tippet buktam el, viszont az UD Las Palmas azzal a hazai vereségével "kizúgott" a számára élvonalbeli osztályozót biztosító helyezésről és kezdhet mindent elölről.

Most ennél a Fuenlabrada – Malaga találkozónál szintén a hazaiak győzelmére tippelek. Egészen pontosan HT/FT 1/1 a tippem. Én tehát tartom magam a korábbiakhoz, viszont ha ez sem "jön be", akkor máris lesz még egy újabb csapat, amelyik azzal, hogy vesztesnek csinálja a tippemet, saját magát alatt is vágja a fát. Példa okáért a Fuenlabrada sokkal gyakrabban teljesít jól otthon, mint amennyire gyakran teljesít jól idegenben a Malaga. És ez csak az egyik érv a hazai saját közönségük előtti győzelem mellett.

Tudom, hogy kissé rendhagyó az első argumentum, viszont tényleg az a helyzet, hogy ha a Fuenlabrada is bukni fog otthon, akkor ő is "balra el". Segítek én szívesen szétoszlatni azokat a csapatokat a spanyol másodosztályban! Nehogy már ezen múljanak a dolgok!

Tipp: HT/FT 1/1.