Női futball -fogadások, hírek, tippajánlók

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A világ fejlettebb részein a női foci nagyon hasít, láttuk tavaly a németországi VB-t, 40-50 ezer ember megy ki a stadionokba egy-egy válogatott meccsre. De egy-egy jobb bajnokit is többen néznek arrafelé, mint amennyi az NBI átlagnézőszáma nálunk. Az Egyesült Államokban pedig az ún. soccer egyenesen női sport, arrafelé a futballt tojáslabdával játsszák. A sajtóban ugyan lehet olvasni, hogy Becks mennyit jelentett az MLS-nek, meg hogy a soccer már majdnem lenyomja az MLB-t, de a soccer arrafelé női sport, és ez így is marad. Más kérdés, hogy pont az USA-ban, ahol arról volt szó, hogy elmarad az NFL szezon, majd jött az NBA lock out, de végül mindkettő megoldódott. A női focisták ezzel szemben csak szezont töröltek, valami nagy járvány lehet ez most arrafelé.
Többen átjöttek Európába, sőt már az egész válogatott átjött, hisz pár nap, és kezdődik az Algarve Cup!

Ez a topik azért jött létre, mert még nem volt. Ide lehet majd írni a női focival kapcsolatos fogadásokat, híreket, tippeket, egyszóval mindent, ami ezzel a témával kapcsolatos. Reméljük hosszú életű, látogatott téma lesz. Igyekszem majd tartalommal megtölteni, és remélem, hogy partnereim lesztek ebben. Akinek van kérdése, az is nyugodtan felteheti itt, szívesen válaszolok, persze ha tudok  :)

Bevezetőnek ennyi elég is, hamarosan tippek, hírek, érdekességek, és ha jók lesztek, talán egy két kép is bekerül, persze ha nem szúrja Milan és Vm szemét.  :P

Tippajánló:
Hamburg - Turbine Potsdam
Bundesliga I

Tipp: HT/FT Potsdam/Potsdam
Odds: 1.40
bet365
Kezdés: ma 15:00

A bajnokesélyes, jelenlegi listavezető Potsdam a Hamburghoz látogat ma délután. Ég és föld a két csapat közti tudáskülönbség. A Hamburgban focizó csajok egyike sem férne be a Potsdamnak még a padjára sem. Egyedül a 20 éves Bagehorn ér valamit, de én azt hiszem, ő sem Hamburgban fogja eltölteni pályafutása hátralévő éveit. Lelkes fiatalok, de semmi több. Egy védő a leggólerősebb játékosuk, Kameraj, nem egy bika erős csapat a Hamburg lánycsapata.
Legutóbb a kupában játszottak, 4-0-ra nyert a Potsdam.

Előző bajnokijukon a Potsdam 0-1 arányban nyert Hamburgban, ami azt mondathatja veletek, hogy akkor ez korántsem akkora tipp!
De azt meg kell említeni, hogy a Hambi mocskosul meggyengült azóta. Ugye nem véletlen, hogy ezt az 1 gólos győzelmet követő bajnokin a Kupában már 4 góllal nyert a Potsdam.
A Hamburgot azóta elhagyta Göranson és Crnogorcevic is. Ez a két légiós volt maga a Hamburg akkor. Amúgy Göranson pont a Potsdamhoz igazolt, tehát ő volt klubja ellen játszik, olyan volt ez a két csaj a Hamburgnál, mint C és Özil a Madridnál, vagy Xavi és Iniesta a Barcánál. Persze kicsit sántít a hasonlat, mert utóbbi két klub nélkülük is mocskosul erős, a Hamburg viszont rájuk épült. Nem mindegy.
A Potsdam nem viccel a bajnokságban. Mocskosul kemény kis csapat, gólratörően játszik, gyakran szórja meg ellenfeleit. Legutóbb a Kupában a nagy rivális Frankfurt elverte őket, de a Hamburg más kategória.
Ráadásul olyan légiósok játszanak itt, mint a japán Nagasato, a holland de Ridder, a svéd Göranson, vagy az egyenlítői guineai Anonman, aki a VB-n már megmutatta, hogy mit tud.

Én azt hiszem, félidőre kb. 0-2 meglesz, onnan meg már csak az a kérdés, mi a vége. Nagyon meglepne, ha félidőre ne dőlne el a meccs.


Idézetet írta: oakland23 Dátum február 22, 2012, 09:38:37
A világ fejlettebb részein a női foci nagyon hasít, láttuk tavaly a németországi VB-t, 40-50 ezer ember megy ki a stadionokba egy-egy válogatott meccsre. De egy-egy jobb bajnokit is többen néznek arrafelé, mint amennyi az NBI átlagnézőszáma nálunk. Az Egyesült Államokban pedig az ún. soccer egyenesen női sport, arrafelé a futballt tojáslabdával játsszák. A sajtóban ugyan lehet olvasni, hogy Becks mennyit jelentett az MLS-nek, meg hogy a soccer már majdnem lenyomja az MLB-t, de a soccer arrafelé női sport, és ez így is marad. Más kérdés, hogy pont az USA-ban, ahol arról volt szó, hogy elmarad az NFL szezon, majd jött az NBA lock out, de végül mindkettő megoldódott. A női focisták ezzel szemben csak szezont töröltek, valami nagy járvány lehet ez most arrafelé.
Többen átjöttek Európába, sőt már az egész válogatott átjött, hisz pár nap, és kezdődik az Algarve Cup!

Ez a topik azért jött létre, mert még nem volt. Ide lehet majd írni a női focival kapcsolatos fogadásokat, híreket, tippeket, egyszóval mindent, ami ezzel a témával kapcsolatos. Reméljük hosszú életű, látogatott téma lesz. Igyekszem majd tartalommal megtölteni, és remélem, hogy partnereim lesztek ebben. Akinek van kérdése, az is nyugodtan felteheti itt, szívesen válaszolok, persze ha tudok  :)

Bevezetőnek ennyi elég is, hamarosan tippek, hírek, érdekességek, és ha jók lesztek, talán egy két kép is bekerül, persze ha nem szúrja Milan és Vm szemét.  :P

Ha öltönyös lányokról lesznek a képek, akkor igenis szúrni fogja a szemünket! Szóval jöjjenek a pucér lányok!  ;D

Kellemes a téma oakland23! :) Azt én sem bánom,ha nem öltönyben vannak a lányok,de hogy pucérak se legyenek,legyen a viselet a képeken sportszár és nyakkendő :D Utánanéztem kicsit az általad is említett Algarve Cup-nak,és örömmel látom,hogy a magyar csajok is ott lesznek a C csoportban Pádár Anita vezetésével!Viszont ha jól láttam,akkor az Eurosport,ahol néztem már többször női focit,ezt a tornát nem adja!Te tudsz infót róla,hogy lesz élő közvetítés valahol?

Idézetet írta: csibike1 Dátum február 22, 2012, 14:17:25
Kellemes a téma oakland23! :) Azt én sem bánom,ha nem öltönyben vannak a lányok,de hogy pucérak se legyenek,legyen a viselet a képeken sportszár és nyakkendő :D Utánanéztem kicsit az általad is említett Algarve Cup-nak,és örömmel látom,hogy a magyar csajok is ott lesznek a C csoportban Pádár Anita vezetésével!Viszont ha jól láttam,akkor az Eurosport,ahol néztem már többször női focit,ezt a tornát nem adja!Te tudsz infót róla,hogy lesz élő közvetítés valahol?

Bizony, a magyar csajok is ott lesznek, lehet majd őket veretni  ;D Na, félre a viccet, szurkolunk majd nekik.

Hogy lehet-e nézni, azt nem tudom. Neten esetleg, TV szerintem nem adja. De ha valami pontosat tudok, akkor közlöm.

50' percben 1:0-ra vezet a Hamburg. Én overt toltam szóval még játékban vagyok, de azért a leírtak alapján ez elég nagy meglepi (vagy bunda :-X)

A Potsdam 11-est is hibázott. Bűzlik hogy ez nem lesz over, 1:0 marad szvsz.

Mod: Egyből 1:1 lett, tehát panaszkodom tovább.. ez 1:1 marad szvsz

Most egyenlített a Potsdam! Még van remény.....

Algarve Cup 2012 Február 29-től!

Group A     PTS       
Germany     0       
Sweden     0           
China     0       
Iceland     0       

Group B     PTS
USA      0
Japan     0
Denmark     0
Norway     0

Group C    PTS
Portugal     0
Hungary     0
Rep. Of Ireland     0
Wales     0

Február 29-én kezdenek a csajok az idei Algarve Kupán. Tavaly USA nyert, Izlandot verte a döntőben 4-2-re. A 3. helyért Japán 2-1-re verte meg a svédeket. (Már ott látni lehetett, hogy a VB-n is dobbanthatnak a japók)

Ami első ránézésre fura, az a csoportbeosztás! Az A és a B csoporthoz képest a C igazi lúzerparádénak tűnik. Felmerülhet a kérdés, ez meg hogy lehet. Úgy, hogy az Algarve Cup ugyan egy komoly torna, de elsősorban a felkészülést szolgálja. Így fordulhat elő ez a csoportbeosztás, ami előfordult. A C csoportot ugyanis hiába nyeri meg akármelyik válogatott, csak a 7. helyért játszhat. Tehát nyerhetünk mi például három meccset, akkor is csak a hetedik helyért játszhatunk. Ez pedig így van jól, minden csapat olyan ellenfelekkel tud készülni mondjuk az EB-re, selejtezőkre, ami tudásának nagyjából megfelelő!
Elsőre tehát kicsit fura, de másodikra teljesen érthető ez a csoportbeosztás.

Mivel a torna elsősorban felkészülést szolgál, így elég nehezen tippelhető. Viszont lesznek itt jó meccsek, itt a VB győztes Japán, itt vannak a németek és az USA, nem is akármilyen kerettel! Talán a francia csapat hiányzik a legjobbak közül, de ez a mezőny most is nagyon brutál. Mi pedig szurkolhatunk a magyaroknak, nehogy annyi ponttal végezzenek, amennyivel indulnak...  ;)

"Ha öltönyös lányokról lesznek a képek, akkor igenis szúrni fogja a szemünket! Szóval jöjjenek a pucér lányok!  ;D"
-Aki keresi a bajt ...  ;D



Az Algarve Cup mellett a Cyprus Cup is indul holnap, nagyüzem lesz a csajoknál a következő napokban.

A csoport
Franciaország
Svájc
Finnország
Anglia

B csoport

Kanada
Hollandia
Olaszország
Skócia

C csoport
Dél-Korea
Új-Zéland
Dél-Afrika
Észak-Írország

Tippek holnap, addig is ha van kérdés, bátran jöhet.


A "bónusz link" végén a brazilok képeihez van még egy link, aki esetleg nekik szurkolna. (és már elmúlt 18 éves)

hogy meglegyen az egyensúly szakma és szórakozás között  ;)

Cyprus Cup –első nap

Hollandia-Olaszország 2.50-3.20-2.50

Igazi háromesélyes meccs. Első blikkre Olaszország, és under 2.5.
Olaszország és Hollandia is vezeti az EB-selejtezős csoportját, mindkét válogatott kemény, mint a vídia, legyen az bármi is. Kettejük meccsén igazából tapogatózós focit képzelek el. Mindkét együttes jó hátul, a Hollandok például legutóbb barátságos meccsen a franciákat is két gólon tartották.
Mint az oddsok is mutatják, igazi háromesélyes meccs. Jól látják ezt a bukik is. Aki fogadni akar a meccsre, akkor egy under 2.5-öt ajánlok, női meccs ide, női meccs oda. Ha a 2.5 under be is bukna, 3.5 underből nem megy ki a meccs.

Dél-Korea –Dél-Afrika 1.28-4.50-9.00

Azt hiszem, Japán bizonyította tavaly a VB-n, hogy az ázsiai női foci milyen szinten van. Dél Korea 16. a FIFA ranglistáján, míg mai ellenfele, Dél-Afrika a 66. Az afrikaiak mostanában nem nagyon játszottak, szerintem tök rozsdásak. Korea mostanában három barátságos meccsel is készült a következő három barátságos meccsére, ezt nevezik ázsiai mentalitásnak. A stílusuk nekem tetszik, rövidpasszos, sokat futós játék, kreatívak, utánpótlás szinten pedig mindig jók az ázsiaiak. Mexico-t 3-2-re verték, míg Kína és Észak Korea ellen nem lőttek gólt, ellenben Észak-Koreától egyet kaptak.
Itt sem lehetünk okosak, de azt hiszem, Korea a vártnál könnyedébben behúzza majd Korea. Mégsem ajánlom 1.28-on őket, könnyen pofára eshetünk...

Franciaország-Svájc 1.33-4.50-10.00
...

Anglia-Finnország 1.50-3.80-5.50

Anglia a most futó EB-selejtezős csoportjában Hollandia mögött a 2. Én személy szerint nem csípem őket, ha van sótlan női foci, akkor azt Anglia játssza. Brusztolós, ötlettelen szar az egész. Egyedül Kelly Smith ér valamit a szememben, ő nagyon technikás csaj, de egyedül van ebben a csapatban. A többieknek köze nincs ahhoz a focihoz, amit ő játszik. Olyan, mint egy futsalos brazil a skót válogatottban... Általában kevés gólt rúgnak, amit az EB-selejtezők is bizonyítanak. Ha meg találkoznak egy kicsit is focihoz konyító csapattal, mint például volt a Hollandia elleni meccs, máris jött a 0-0.A védelmük azonban jó, őket ritkán szokták bucira verni. Finnország az északi csapatok közül a leggyengébb. Az emlegetett selejtezős csoportjában jelenleg csak a 3. igaz meccshátrányban vannak. De a 2-2-es remi a fehéroroszokkal nem azt mondatja velem, hogy itt Anglia ellen sok esélyük lenne. Fiatal csapat, a 23 éves Linda Sallström a leggólerősebb játékosuk, aki a svéd Linköping játékosa.
Én azt hiszem, ha megnézhetném a meccset, akkor sem biztos, hogy időt pazarolnék rá. A finnek múlthéten az oroszokkal játszottak egy barátságos meccset, 3-1-re kaptak ki. Én azt hiszem, Anglia 1.50-es oddson azért játszható, rutinosabb csapat, sokkal érettebb a játékosok is. Anglia védelme jobb, mint a finneké, kapott gól nélkül is megúszhatják. Over/underre nem tudnék mit mondani, lehet ez 2-0-s angol siker, de benne van 3-1-is. Angliára 1.50 fölött az odds játszható, így játszani kell!

Kanada-Skócia 1.57-3.60-5.00

Nekem gyanús az 1.57. De ha minden jól megy, azért nyer Kanada. Jobban játékban vannak, a tengerentúlon nyomták a meccseket agyba-főbe. Igaz, gyenge válogatottak ellen, de arra jó volt, hogy meglegyen a meccsrutin. USA ellen nagyon simán kikaptak 4-0-ra, de Skócia nem az USA. A FIFA ranglistás helyezések alapján a 7. játszik a 22-kkel tehát nem egy nagyon sima, de azért Kanada győzelem néz ki. Amúgy nekem sántít a meccs, úgy látom a bukik is csak hasraütésre nyomtak oda egy oddsot. Ezek a skótok 1-1-et tudtak játszani a franciákkal, Angliát 2-0-ra meg tudták verni múlt évben. Finneket 7-2-re páholták, úgyhogy bármennyire is esélyes Kanada, én 1.57-ért nem játszanám. Amúgy sincs itt a kis kedvencem, a Skótokban meg benne van az X-faktor. Sőt azt mondom, ha valaki szeret kísérletezni, vagy valamilyen tippjátékba kell egy zsírosabb odds, oda elfér egy döntetlen. Pénzt erre a meccsre áldozni igazi rulett.

Új-Zéland – Észak-írország 1.53-3.60-5.50

Új –Zéland tavaly a VB-n mindössze 2-1-re kapott ki a későbbi világbajnok japánoktól és Angliától, majd 2-2-t nyomtak Mexikóval. Észak-írország meg 3-1-re verte tavaly selejtezőn Norvégiát, majd 2-2-t játszott velünk. Igazából nem tudom hová rakni az észak-íreket, de azt veszem le, hogy otthon van 'vér a pucájukban' idegenben már nem olyan kemények. Ugye mi sem tartozunk a világ élvonalába, és 2-2-t játszottunk velük. De Új-Zéland is eléggé idegenben lesz, szóval én azt hiszem, erre a meccsre sem nagyon érdemes fogadni. Talán egy 2.5 under lenne ide jó tipp, de tényleg sokesélyes, kalibrálhatatlan egy találkozó ez.