#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43

Mit raktak erre a hot-dogra? Paradicsomot?


Az egyik békéscsabai bisztróban (A32) nem bízták a véletlenre az adagot... ebből a brassóiból két ember is jól lakott volna...   :laugh: Amúgy ajánlom a helyet annak, aki erre jár!




Hogy kicsit felélesszem a topikot, itt egy igazi spanyol pealla egyenesen Barcelonából!  :ok:

A közelebbi egy paella valenciana (csirkehússal), a távolabbi pedig egy paella de verduras (zöldségekkel, hús nélkül).

Egy kisutcában botlottunk ebbe a kis tapas bárba a szállásunktól nem messze (a Poble Sec metró megálló közelében, Carrer de Tapioles és Carrer de Blai sarka), Pincho J. néven fut a hely, a két paella plusz a sörök összesen 29 euróba kerültek, ami teljesen korrekt árnak számít a városban.

Szóval aki majd erre jár valamikor, az vegye figyelembe ezt a kis ajánlást!  :beerchug:

Rátalálva erre a témára szívesen végignéztem volna a fotókat is, de rengeteget be se töltött.
Ez normális?

Ha eddig láttam volna, hogy van ilyen téma, beküldtem volna rengeteg kulináris élményemet Albániából, Bosznia-Hercegovinából, Egyiptomból, Szerbiából, Ukrajnából, Horvátországból, Törökországból, Szlovákiából és görög szigetekről.
A nickem se véletlen.

Ti próbáltátok már az erős pistás csipetkét? Majd írok róla.

Idézetet írta: lazanyja Dátum december 07, 2022, 23:23:08Ti próbáltátok már az erős pistás csipetkét? Majd írok róla.

Nem. Csak a csipetkés bablevest erős pistával és az erős pistás csülköt csipetkés bablevessel.  :)  Azért az erős pista nem nokedli. Piacra kerülhetne egy gyengébb verzió is, mondjuk erős pisti vagy erős pistike névvel.

Ezt is szeretni fogod, aktuális @lazanyja


Idézetet írta: csacsa44 Dátum december 10, 2022, 15:00:40Ezt is szeretni fogod, aktuális @lazanyja



A legjobbat nem fotóztad le rajta! "A LEGBÁTRABBAKNAK HARAGOS PISTÁVAL"!  ;D

Mai menü ez volt itthon ebédre, párom készítette. Nem fotóztam, arról már leszokta. Itthon utoljára kb. 640*480-as felbontású képes telóval (nem ma volt az...) fotóztam az általam kenyérsütő gép nélkül készült kenyereket, cipókat, vekniket. A kenyérsütő masina szerintem pont a kreativitást öli ki, az meg van szerencsére a konyhában is.

VB menü (ebéd):

- gesztenyekrém leves rumba áztatott mazsolával, igazi tejszínhabbal
- baconba göngyölt sertés szzűpecsenye, sült céklával és batátával - hozzá 2018-as Günzer Ördögárok merlot (15.5%)
- tanzániai single origin 100% arabica eszpresszó
- stühmer aranydesszert és éttrüffel szaloncukor
- gránátalma


Remélem a VB döntő is lesz olyan jó, mint a mai ebéd.  :)

Nemsoká Karácsony. Ki szereti a flódnit? Minőségi összetevőkből elkészítve, ha hagyjuk összeérni az ízeket, egy igazi ízorgia.
Január elején elkészítem a mindenki kedvence datolyagolyót. Lefotózom, de sok kideríthető nem fog látszani belőle. A recept pedig sajnos top secret! Készítés közben illatorgia, evés közben szintén + ízorgia. Aki kóstolta már, mindenki reklamált, miért csak ennyit kapott.

Idézetet írta: lazanyja Dátum december 20, 2022, 00:17:30Nemsoká Karácsony. Ki szereti a flódnit? Minőségi összetevőkből elkészítve, ha hagyjuk összeérni az ízeket, egy igazi ízorgia.
Január elején elkészítem a mindenki kedvence datolyagolyót. Lefotózom, de sok kideríthető nem fog látszani belőle. A recept pedig sajnos top secret! Készítés közben illatorgia, evés közben szintén + ízorgia. Aki kóstolta már, mindenki reklamált, miért csak ennyit kapott.

Ennyi elélvezés után én simán bealudnék tőle.  ;D

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Ez sajnos már elfogyott.Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Ezzel készülök az új évre. Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Ez volt a karácsonyi hidegtál szenteste vidéken.
Nem kiütéses minden.  :D  Csupán a piros arany nem maradhatott el.



Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Hétvégén készül az isteni datolyagolyó. Majd fotózom is.
Gondolom jó sok embert felcsigáztam eddig.  :)
Főleg, hogy senki se olvassa már ezt a topicot.  :)

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 05, 2023, 12:32:10Hétvégén készül az isteni datolyagolyó. Majd fotózom is.
Gondolom jó sok embert felcsigáztam eddig.  :)
Főleg, hogy senki se olvassa már ezt a topicot.  :)

Dehogynem! Hamarosan kontentet is hozok!  8)