Bundesliga 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 04, 2022, 21:45:34Itt is arról írnak, hogy gond van a tüdejével, illetve azóta én is olvastam pár helyen.

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2021/12/09/bayern-munchen-joshua-kimmich-koronavirus-tudo/amp/

De ez nem az halálos dolog, amit vizionált csabax. Ezt nem olvastam sehol. Kimmich az egyik nagy kedvencem, eléggé követem a vele történteket.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum január 04, 2022, 21:45:34Itt is arról írnak, hogy gond van a tüdejével, illetve azóta én is olvastam pár helyen.

https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2021/12/09/bayern-munchen-joshua-kimmich-koronavirus-tudo/amp/

Ez az a kategória, amikor Jancsika fordítja a külföldi sajtóban megjelenő híreket.  :D

IdézetDe ez nem az halálos dolog, amit vizionált csabax. Ezt nem olvastam sehol. Kimmich az egyik nagy kedvencem, eléggé követem a vele történteket.
Szerintem te valamit félreérthettél, hiszen én még csak véletlenül sem vizionáltam semmilyen halálos dologról.
Nem ártana azt értelmezned, amit írok, s nem pedig azt kellene gondolnod, amit te akarsz gondolni. Például amikor azt írom, hogy - idézem - "Kimmich nagyon beteg lett, tüdeje majdnem "felmondta a szolgálatot" és a kisebb csoda kategóriájába tartozik már az is, hogy Joshua Kimmich visszatérhetett a focipályára", akkor én NEM VIZIONÁLOK SEMMIFÉLE HALÁLOS DOLGOT, hanem arra gondolok, amit írok.
Vagyis: Kimmich nagyon beteg lett, tüdeje majdnem "felmondta a szolgálatot" és a kisebb csoda kategóriájába tartozik már az is, hogy Joshua Kimmich visszatérhetett a focipályára.
Nincsen az előbbiben semmilyen halál. Szóval nem kellene halált vizionálnod oda, ahol egyáltalán nincsen szó halálról.

Másik:
Azt írod, hogy Kimmich oltásellenes.
Idézlek:
IdézetKimmich oltásellenes volt, ezért nem játszhatott.

És most kérlek, hogy értelmezd a CNN cikkének utolsó mondatát. Azt a mondatod, amelyben maga Joshua Kimmich mondja: "I am no anti-vaxxer."
Link itt: https://edition.cnn.com/2021/12/13/football/joshua-kimmich-regrets-no-covid-vaccine-spt-intl/index.html

Ezúttal azt vizionálod, hogy Kimmich oltásellenes volna. Peched van, mert éppen Kimmich mondja, hogy ő nem oltásellenes.
Azt általad írtakkal ellentétben az az igazság, hogy Joshua Kimmich NEM oltásellenes, hanem csak azért nem oltatta be magát korábban, mert nem volt elegendő információ a birtokában.

Nem mindegy, hogy tanya áll a Bakonyban vagy banya áll a takonyban.

Nem akarok ebbe nagyon belefolyni, de Szigo védelmében annyit megjegyeznék, hogy az én - hangsúlyzom az én - olvasatomban, hogyha valakinek a tüdeje "majdnem felmondja a szolgálatot", akkor akarva akartalnul megjelenik bennem a halálos dolog gondolata. :-\

Idézetet írta: csabax Dátum január 04, 2022, 22:35:53Szerintem te valamit félreérthettél, hiszen én még csak véletlenül sem vizionáltam semmilyen halálos dologról.
Nem ártana azt értelmezned, amit írok, s nem pedig azt kellene gondolnod, amit te akarsz gondolni. Például amikor azt írom, hogy - idézem - "Kimmich nagyon beteg lett, tüdeje majdnem "felmondta a szolgálatot" és a kisebb csoda kategóriájába tartozik már az is, hogy Joshua Kimmich visszatérhetett a focipályára", akkor én NEM VIZIONÁLOK SEMMIFÉLE HALÁLOS DOLGOT, hanem arra gondolok, amit írok.
Vagyis: Kimmich nagyon beteg lett, tüdeje majdnem "felmondta a szolgálatot" és a kisebb csoda kategóriájába tartozik már az is, hogy Joshua Kimmich visszatérhetett a focipályára.
Nincsen az előbbiben semmilyen halál. Szóval nem kellene halált vizionálnod oda, ahol egyáltalán nincsen szó halálról.

Másik:
Azt írod, hogy Kimmich oltásellenes.
Idézlek:
És most kérlek, hogy értelmezd a CNN cikkének utolsó mondatát. Azt a mondatod, amelyben maga Joshua Kimmich mondja: "I am no anti-vaxxer."
Link itt: https://edition.cnn.com/2021/12/13/football/joshua-kimmich-regrets-no-covid-vaccine-spt-intl/index.html

Ezúttal azt vizionálod, hogy Kimmich oltásellenes volna. Peched van, mert éppen Kimmich mondja, hogy ő nem oltásellenes.
Azt általad írtakkal ellentétben az az igazság, hogy Joshua Kimmich NEM oltásellenes, hanem csak azért nem oltatta be magát korábban, mert nem volt elegendő információ a birtokában.

Nem mindegy, hogy tanya áll a Bakonyban vagy banya áll a takonyban.


Látom, nagyon szeretsz kötekedni, sőt, kissé pökhendi stílusban nyomod mostanában.

Úgy gondolom, hogy a szavaknak súlya van.

"Kimmich nagyon beteg lett, tüdeje majdnem "felmondta a szolgálatot" és a kisebb csoda kategóriájába tartozik már az is, hogy Joshua Kimmich visszatérhetett a focipályára.
Egyelőre még nem lehet tudni, hogy Kimmich tüdeje mekkora károsodást és mennyi ideig tartó károsodást szenvedett el, s már csak ezért is érdemes lesz követni, hogy a koronavírus után Kimmich milyen teljesítményre lesz képes."

Aki ezt elolvassa, az igenis vizionálja a nagyhalált. Aki csodáról beszél, és a tüdőnek a "szolgálat felmondásról", az - enyhén fogalmazok - túloz, esetleg lódít. Megsértődhetsz, toporzékolhatsz, értelmezési problémákkal vádolhatsz. Attól még tény, hogy ordas nagy baromságot írtál.

Semmilyen vizionált csoda nem volt a visszatérésében.

Lovagolhatsz továbbá az oltásellenes és oltástagadó szavak közötti különbségen is. Javaslom gondolkodj el ezen: nem azt mondtam, oltástagadó Kimmich, hanem oltásellenes. Az pedig pont azt jelenti, hogy még nem adja be, mert várja, hogy több információval rendelkezzen később.

Összegezve: nem kell a fake news ide, épp eleget olvashatok máshol.

És tovább nyomhatod ezt a pökhendi stílust is, ettől még nem lesz igazad.

@csabax

Nem Szigo védelmében írom, de utóbbi periódusban tényleg szeretsz "beállni" egyesesekbe. Kérlek ne tedd. Ez nem az a fórum. Köszi.

Mindenki a saját érveit le tudja írni, anélkül, hogy magasabb lóvon ülne (vagy azt gondolná, hogy ül).

És amire még megkérlek benneteket, hogy akár a közös siker érdekében ne gyertek ilyen fake news sztorikkal. A barátom ismerőse mondta (akár Faszbukon akár máshol) ez sajnos nem a hiteles kategória.

ps. Tüdő nélkül nem lehet élni, s ha felmondja a szolgálatot, akkor kámpec.

Kimmich dongalábú, ide orvosi papír nem kell.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 05, 2022, 11:44:33Kimmich dongalábú, ide orvosi papír nem kell.

Szerencse, hogy a Bayernben csak egy ilyen van.

Van egy Dongalábú FC is, amit mostanában álnéven emlegetnek Barcelonának.  :P

Idézetet írta: Szigo Dátum január 05, 2022, 12:09:44Szerencse, hogy a Bayernben csak egy ilyen van.

Van egy Dongalábú FC is, amit mostanában álnéven emlegetnek Barcelonának.  :P

Mondjuk az a szerencse, hogy nekünk ez az ótvar keret cserélhető (majd egyszer, 10 év múlva).  ;D

Ugy tunik lesz este Bayern Munchen - Gladbach meccs..

Bayernben fel csapat covidos, eleg felforgatott de igy is eros kezdoje lesz varhatoan, Lewaval, Mullerrel, Gnabryval.. varhatoan lesz meg Tillman, Musiala, Roca, Sabitzer, Pavard, Kimmich. Viszont csereben csak ifistak. Az us kerdes uj poszton, 4het utan milyen lesz Kimmich?

Es jatszanak az ellen a Gladbach ellen, aki osszel legyalazta a Bayernt.. 7es odds a vendeg gyozelem. Nagyon adja magat nekem az x2 de nem szivesen teszek a Bayern ellen.

Többször láttam az elmúlt időszakban a Gladbach mérkőzéseit és azt kell írjam, hogy hízelgő lesz rájuk nézve, ha megússzák holnap öt alatt. Egy katasztrófa a csapat, pedig nagyon jó játékosaik vannak. Valami nagyon nem stimmel náluk, nem csoda, hogy három pontra vannak a kiesőhelytől.

A Borussia Mönchengladbach ma játszik egy barátságos mérkőzést a Viktoria Köln ellen. Sajnos még nem láttam egyetlen fogadóiroda kínálatában sem, de ha valahol feltűnik, jelezze már valaki.

Szerintem lehetne overezni, vagy a Viktoria Kölnre tenni valami aprót. A Gladbach honlapja szerint az U19 és U23 csapatból fognak többnyire szerepelni.

https://www.borussia.de/en/news/news/2022-01-04-borussia-to-face-viktoria-koeln-in-a-friendly

IdézetTöbbször láttam az elmúlt időszakban a Gladbach mérkőzéseit és azt kell írjam, hogy hízelgő lesz rájuk nézve, ha megússzák holnap öt alatt. Egy katasztrófa a csapat, pedig nagyon jó játékosaik vannak. Valami nagyon nem stimmel náluk, nem csoda, hogy három pontra vannak a kiesőhelytől.

A tegnapi meccs első 20 perce teljesen azt támasztotta alá, amit írtál. Lézengtek a pályán, aztán a Bayern vezetése után totálisan váratlanul fordult a helyzet. Bár szerintem ez leginkább annak köszönhető, hogy a müncheniek azt hitték ezzel a Lewa-góllal meg is van a meccs érdemi része. Aztán jött a pofára esés. Sommer iszonyat jól védett, aztán ha nem ő, akkor jött a kapufa legalább két alkalommal, ami kisegítette a svájcit. Be is szoptam, hogy a második félidőben nem esett több gól.
Igazából kezd kialakulni bennem egy tanulság, hogy azokat az éllovasokat, akik kényelmes előnyben vezetik a tabellát (Real Madrid, Bayern) hagyom totálisan a francba, mert bármikor képesek "belazázni" egy-egy meccs erejéig.
Most erre több intő jel is volt a meccs előtt. Koronás a fele keret, év eleje van, szar idő volt, üres lelátók...csak hát benne van az emberben látatlanul, hogy mégiscsak lehet megszórják a vendégeket. A fogadásomig csomó nagy helyzetük volt, és a Gladbachban szintén benne volt, hogy talál még egyet. Viszont a meccs hajrájában tökre úgy éreztem a Bayernen, hogy nem dől össze a világ, ha most zakózunk egyet...szóval érdekes egy párharc volt a tegnap esti.

Idézetet írta: Szigo Dátum január 08, 2022, 10:42:48A Borussia Mönchengladbach ma játszik egy barátságos mérkőzést a Viktoria Köln ellen. Sajnos még nem láttam egyetlen fogadóiroda kínálatában sem, de ha valahol feltűnik, jelezze már valaki.

Szerintem lehetne overezni, vagy a Viktoria Kölnre tenni valami aprót. A Gladbach honlapja szerint az U19 és U23 csapatból fognak többnyire szerepelni.

https://www.borussia.de/en/news/news/2022-01-04-borussia-to-face-viktoria-koeln-in-a-friendly

https://www.oddsportal.com/soccer/world/club-friendly/b-monchengladbach-fc-viktoria-koln-hnJH8ItL/#1X2;2