Női Kézilabda VB 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Női Kézilabda VB 2021



Rendező: Spanyolország
Időpont: 2021. december 2. - 2021. december 19.
Címvédő: Hollandia
Hivatalos weboldal

Európai csoportban a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott Németországgal, Csehországgal és Szlovákiával került azonos csoportba a decemberi, spanyolországi világbajnokság csütörtök esti sorsolásán, amelyet Castellónban rendeztek.


Az olimpiai hetedik helyezett magyarok a második kalapban szerepeltek, és az első kalapból kapták Németországot, a harmadikból Csehországot, a negyedikből pedig a szabadkártyás Szlovákiát.
   
A december 2. és 19. között Granollers, Torrevieja, Llíria és Castellón városában sorra kerülő 25. női világbajnokság lesz az első, amelyen 32 csapat vesz részt. Eddig 22 válogatott kvalifikált a tornára. Az észak-amerikai és karibi térség augusztus 22-25. között sorra kerülő kontinenstornájáról egy, a szeptemberi Ázsia-bajnokságról hat, az októberi dél- és közép-amerikai bajnokságról pedig három csapat csatlakozik majd a mezőnyhöz.
   
A vb-n mind a nyolc csoportból az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol négy darab hatcsapatos csoportban folytatódnak a küzdelmek. Innen az első két-két helyezett kvalifikál a negyeddöntőbe.
   
A magyar csapat a középdöntőben az Ázsia-bajnokság győztese, Dánia, a Kongói DK és Tunézia közül három válogatottal találkozik.
   
Ez lesz a magyar csapat 23. világbajnoki részvétele, legjobb eredménye az 1965-ös arany-, valamint az 1957-es, az 1982-es, az 1995-ös és a 2003-as ezüstérem. A legutóbbi, kumamotói tornán a 14. helyen végzett az együttes.

A csoportbeosztás:
   
A csoport:
Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
   
B csoport:
Oroszország, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
   
C csoport:
Norvégia, Románia, az ázsiai kvalifikáció 3. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 4. számú továbbjutója
   
D csoport:
Hollandia, Svédország, az észak-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 5. számú továbbjutója
   
E csoport:
Németország, MAGYARORSZÁG, Csehország, Szlovákia
   
F csoport:
Dánia, az ázsiai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, Tunézia, Kongói DK
   
G csoport:
Horvátország, az ázsiai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 3. számú továbbjutója
   
H csoport:
Spanyolország, Ausztria, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 6. számú továbbjutója
   
A középdöntő csoportbeosztása:

I. csoport: A-B csoportok továbbjutói
II. csoport: C-D csoportok továbbjutói
III. csoport: E-F csoportok továbbjutói
IV. csoport: G-H csoportok továbbjutói

forrás: MTI

Esti mérkőzéseket játszik a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott Németországgal, Csehországgal és Szlovákiával is 20.30-tól játszik majd a decemberi, spanyolországi világbajnokság csoportkörében.


A magyar szövetség honlapja szerint az E csoportnak a Valencia tartományban lévő Llíria városa ad otthont. Az olimpiai hetedik helyezett csapat december 2-án a szlovákokkal, két nappal később a csehekkel, 6-án pedig a németekkel találkozik. Továbbjutás esetén a magyarok Granollersben folytatják szereplésüket a középdöntőben, ahol az Ázsia-bajnokság győztese, Dánia, a Kongói DK és Tunézia közül három válogatottal játszanak december 8-án, 10-én és 12-én.
   
A negyeddöntőkre december 14-én, az elődöntőkre 17-én, a bronzmérkőzésre, a finálére pedig 19-én kerül sor, de ezek helyszínét a szervezők még nem hozták nyilvánosságra.
   
A Granollers, Torrevieja, Llíria és Castellón városában sorra kerülő 25. női világbajnokság lesz az első, amelyen 32 csapat vesz részt. Eddig 22 válogatott kvalifikált a tornára. Az észak-amerikai és karibi térség augusztus 22-25. között sorra kerülő kontinenstornájáról egy, a szeptemberi Ázsia-bajnokságról hat, az októberi dél- és közép-amerikai bajnokságról pedig három csapat csatlakozik majd a mezőnyhöz.
   
A vb-n mind a nyolc csoportból az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol négy darab hatcsapatos csoportban folytatódnak a küzdelmek. Innen az első két-két helyezett kvalifikál a negyeddöntőbe.
   
Ez lesz a magyar csapat 23. világbajnoki részvétele, legjobb eredménye az 1965-ös arany-, valamint az 1957-es, az 1982-es, az 1995-ös és a 2003-as ezüstérem. A legutóbbi, kumamotói tornán a 14. helyen végzett az együttes.

forrás: MTI


Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: augusztus 30., 12:00CET

Tomori Zsuzsanna lemondta a válogatottságot

"Két héttel a női kézilabda-világbajnokság rajtja előtt Tomori Zsuzsanna jelezte a magyar szövetségnek, hogy nem vesz részt a december 2-án kezdődő spanyolországi világbajnokságon."

Idézetet írta: Latzka Dátum november 17, 2021, 10:42:54
Tomori Zsuzsanna lemondta a válogatottságot

"Két héttel a női kézilabda-világbajnokság rajtja előtt Tomori Zsuzsanna jelezte a magyar szövetségnek, hogy nem vesz részt a december 2-án kezdődő spanyolországi világbajnokságon."

Az komoly... Nincs valami háttérsztori!?  :o Nem túl korrekt ilyenkor lemondani, ha nincs valami nyomós indok... Ráadásul 2 hónapja még azt nyilatkozta, hogy "Az Olimpián rájöttem, hogy van még bennem..."

Lehet nincs beoltva, az meg ugyebár kötelező.  :D

Idézetet írta: Admin Dátum november 17, 2021, 12:25:57
Lehet nincs beoltva, az meg ugyebár kötelező.  :D

Lehet, de egy kommentszekcióban azt írta valaki, hogy akkor meg az Olimpián hogy volt ott?!.. Bevallom ott nem tudom, hogy mi volt a rendszer. A NOB vagy a MOB kötelezővé tette akkor, hogy csak oltott szerepelhet a játékokon?

Pena nem megy a vb-re, ezért Tomori inkább őt akarja 'ápolni'. A másik dolog, hogy Tomori Zsuzsa azért nem épp a legélesebb kés a fiókban, ennek ellenére nem lehet nem elismerni amit letett az asztalra. Még mindig ezerszer korrektebb így, mintha kimegy a vb-re, és csak lézeng a pályán, meg magasról tesz az egészre.

Valami magánéleti vonalat én is sejtettem... Azt hittem valaki elszeretett valakit és megint áll a bál..  ;D De lehet csak Pena nem engedi így el... Lehet, hogy Janurik lett volna a szobatársa...  :D

Janurik Kinga koronavírusos

Janurik Kinga, a Ferencváros kapusa koronavírusos, ezért több játékos később csatlakozhat a jövő szerdán kezdődő spanyolországi női kézilabda-világbajnokságra készülő magyar válogatott keretéhez.


A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nemzeti csapat hétfő késő este kezdi meg a közös felkészülést. A bajnoki címvédő Ferencvárosban szereplő kerettagok közül Janurik Kingánál koronavírus-fertőzést mutatott ki a vizsgálat, így klubtársai elővigyázatosságból a lehetséges lappangási időszakban még nem csatlakoznak a kerethez, és újabb teszteken esnek át.
   
A kapus vb-részvétele kérdéses, és a jövő héten dőlhet el. Helyére Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány a Mosonmagyaróvár játékosát, Szemerey Zsófiát hívta be. A magyar csapat leghamarabb szerdán gyakorolhat együtt teljes létszámban.
   
A válogatott a tervek szerint csütörtökön indul Párizsba, ahol pénteken és vasárnap edzőmérkőzést játszik az olimpiai címvédő franciákkal, majd jövő szerdán Szlovákia ellen kezdi meg szereplését a spanyolországi világbajnokságon. Két nappal később Csehország, december 6-án pedig Németország lesz az ellenfél Llíriában, az E csoportban. Mind a nyolc négyesből az első három helyezett jut a középdöntőbe.

forrás: MTI

"

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: november 23., 14:00CET"   

"

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: november 23., 14:00CET"   

"

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: november 23., 14:00CET"   

"

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: november 23., 14:00CET"