Kézi-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Magyarország - Macedónia 29-26
Ezzel ki is jutottunk a 2012-es szerbiai EB-re a hátralévő két csoportmeccsünk eredményétől függetlenül.  :beerchug:


AZ AG Koppenhága bejelentett pár "aprócska" igazolást  :o

Karol Bielecki
Krzysztof Lijewski
Olafur Stefansson
Gudjon Valur Sigurdsson
Robert Gunnarsson

A tulaj ugyanaz, mint a Löwené, szóval ezért a sok érkező onnan.

Mindeközben René Toft Hansen 2012-től Kielbe igazol tőlük.

#183 március 29, 2011, 14:30:34, Lufu
Nagy unalmamban összeírtam az AG Kobenhavn várható jövő évi keretét. Nem lennék meglepve, ha Ege helyére hoznának még valakit a kapuba, persze Ege klasszis, de már nem mai gyerek és egyre többet sérült. A költségvetésük 5 millával több lesz, mint a Kielnek(!). Csak nehogy úgy járjanak pár év múlva, mint a többi dán szupercsapat férfi és női vonalon: Slagelse, GOG, FCK, Viborg.
A dán ligát jelenleg 14 ponttal vezetik veretlenül. Kiemeltem azokat, akiket világklasszisnak vagy a közelében lévőnek tartok. Ekberg is az lesz. Persze Snorri Gudjonsson, Boldsen, Ege, Gunnarsson és Atlason is klasszisok.

Kapusok: Hvidt, Ege
Jobbszélsők: Ekberg, Bruhn
Jobb átlövők: Stefansson, K. Lijewski   ----> nyilván távozik Malmagro és Lars Jörgensen
Irányítók: Snorri Gudjonsson, Boldsen
Beállók: René Toft Hansen, Gunnarsson
Bal átlövők: Mikkel Hansen, Bielecki, Atlason       nálam ez üti a Narcisse-Ilic duót Kielben
Bal szélsők: Sigurdsson, Hundstrup

Idézetet írta: Lufu Dátum március 29, 2011, 14:21:22
Nagy unalmamban összeírtam az AG Kobenhavn várható jövő évi keretét. Nem lennék meglepve, ha Ege helyére hoznának még valakit a kapuba, persze Ege klasszis, de már nem mai gyerek és egyre többet sérült. A költségvetésük 5 millával több lesz, mint a Kielnek(!). Csak nehogy úgy járjanak pár év múlva, mint a többi dán szupercsapat férfi és női vonalon: Slagelse, GOG, FCK, Viborg.
A dán ligát jelenleg 14 ponttal vezetik veretlenül. Kiemeltem azokat, akiket világklasszisnak vagy a közelében lévőnek tartok. Ekberg is az lesz. Persze Snorri Gudjonsson, Boldsen, Ege, Gunnarsson és Atlason is klasszisok.

Kapusok: Hvidt, Ege
Jobbszélsők: Ekberg, Bruhn
Jobb átlövők: Stefansson, K. Lijewski   ----> nyilván távozik Malmagro és Lars Jörgensen
Irányítók: Snorri Gudjonsson, Boldsen
Beállók: René Toft Hansen, Gunnarsson
Bal átlövők: Mikkel Hansen, Bielecki, Atlason       nálam ez üti a Narcisse-Ilic duót Kielben
Bal szélsők: Sigurdsson, Hundstrup
Én valahol azt olvastam, hogy nem is 3, hanem 5 millával lesz több, mint a Kielnek A Kiel a listavezető most 9 millával, nekik pedig 14 lesz. Nagyon durva kis keretük lesz. Az jó kérdés, hogy meddig bírja majd pénzzel az ékszerkereskedő tulaj. :)
Egyébként nem túl jó látni, hogy miközben kezdenek új kézilabda fellegvárak megjelenni (AG, Kielce/Plock), nálunk senki nem akar nagyobb összegeket a kézilabdába invesztálni. :(

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum március 29, 2011, 14:39:09
Én valahol azt olvastam, hogy nem is 3, hanem 5 millával lesz több, mint a Kielnek A Kiel a listavezető most 9 millával, nekik pedig 14 lesz. Nagyon durva kis keretük lesz. Az jó kérdés, hogy meddig bírja majd pénzzel az ékszerkereskedő tulaj. :)
Egyébként nem túl jó látni, hogy miközben kezdenek új kézilabda fellegvárak megjelenni (AG, Kielce/Plock), nálunk senki nem akar nagyobb összegeket a kézilabdába invesztálni. :(
Átírtam már 5-re mielőtt küldted. :P  Az az 5 milla, amivel több lesz nekik, mint a Kielnek a Veszprém költségvetésének a duplája :o Az a baj, hogy a magyar bajnokságnak nincs túl nagy reklámértéke. Jövőre szerintem leszakadunk jobban az élvonaltól.

Még pár újabb hír:
Jerome Fernandez Kiel-->Toulouse nyártól
Sandström  Hamburg-->Melsungen nyártól
Di Panda  Montpellier-->León

Bocsi hogy így "belemászok" a témába.
Mit gondoltok erről a mérkőzésről?    Füchse Berlin - Gummersbach

haha ;D

"A román sportnapilap összeszedett pár érdekességet Anja Andersen egy hónapos valceai munkájáról, amely a hírek szerint nem a szakmaiságról szólt. A dán szakember összevissza, teljesen más posztokon játszatta a játékosokat, kihagyta a keretből a világ egyik legjobb beállósának tartott Ionela Stancát. Az edzőtáboroknak is inkább csapatépítő jellegük volt, hiszen szánkózni vitte a lányokat, a játékosoknak bekötött szemmel kellett kitalálni, milyen ételek vannak a tányérokon, videoelemzés helyett pedig Tom és Jerry ment a tévében.

A lap szerint szakmai tevékenysége kimerült abban, hogy minden játékosnak köveket kellett viselnie a zsebében, hogy az adjon több energiát."

forrás: origo.hu

Idézetet írta: Lufu Dátum március 30, 2011, 19:08:33
haha ;D

"A román sportnapilap összeszedett pár érdekességet Anja Andersen egy hónapos valceai munkájáról, amely a hírek szerint nem a szakmaiságról szólt. A dán szakember összevissza, teljesen más posztokon játszatta a játékosokat, kihagyta a keretből a világ egyik legjobb beállósának tartott Ionela Stancát. Az edzőtáboroknak is inkább csapatépítő jellegük volt, hiszen szánkózni vitte a lányokat, a játékosoknak bekötött szemmel kellett kitalálni, milyen ételek vannak a tányérokon, videoelemzés helyett pedig Tom és Jerry ment a tévében.

A lap szerint szakmai tevékenysége kimerült abban, hogy minden játékosnak köveket kellett viselnie a zsebében, hogy az adjon több energiát."

forrás: origo.hu
Így már érthető, hogy miért sírja vissza a fél csapat ;D

A magyar-horvát pályázat nyerte meg a 2014-es női kézilabda EB rendezési jogát. :great:

A pályázat alapján hét város látja majd vendégül a kontinens legjobbjait, hazánkban Győrben (a leendő Győr Arénában), Debrecenben, Veszprémben és Budapesten, Horvátországban pedig Zágrábban, Eszéken és Varasdon rendeznek mérkőzéseket a tervek szerint. A döntőt a Papp László Budapest Sportarénában játsszák.

A viadalt 2014. december 7–21. között rendezik meg, ez lesz a második női Eb, amelynek két ország ad otthont (tavaly Norvégia és Dánia rendezett közösen). Mi a horvátokkal korábban megpályáztuk a 2014-es férfi Eb-t is, ám azt Dániának ítélte az EHF.

(NSO.hu)

Idézetet írta: Lufu Dátum április 09, 2011, 10:48:54
A magyar-horvát pályázat nyerte meg a 2014-es női kézilabda EB rendezési jogát. :great:
Végre valamit rendezhetünk! :great:
A visszalépések miatt már csak a törökök maradtak ellenfélnek, de bíztam benne, hogy azért nekik nem adnak oda egy női EB-t. :)

Férfi kézilabda: jövőre megszűnik a Kupagyőztesek Európa Kupája

A 2012–13-as szezontól összevonják a férfiaknál a Kupagyőztesek Európa Kupáját és az EHF-kupát: az új sorozat Európai Kupa néven fut majd.

Az új sorozat pontos formátumát még nem dolgozták ki, de az már biztos, hogy az elődöntőket és a döntőt ugyanazon a hétvégén, final four-szerűen rendezik majd, akárcsak a Bajnokok Ligája esetében.

forrás: nso.hu

Vladan Matics két éves szerződést kötött a Celje együttesével, így nyártól 2013-ig a szlovén csapat szakvezetőjeként dolgozhat - közölte a klub honlapja.
Miként azt sejteni lehetett, nyártól már nem a Ferencvárosnál, hanem Celjében edzősködik tovább Vladan Matics. A 2007-ben a Szegeddel bajnoki címet nyerő, 2008-2010 között a magyar válogatottnál másodedzőként dolgozó, majd a Ferencvárost edző szakember két évre írt alá.

A 2004-ben BL-t nyert klubhoz Matics viheti magával a Ferencvárostól Marinko Kelecsevicset, de szlovén források szerint Celjében folytathatja a Szeged szlovák átlövője, Frantisek Sulc is....

forrás: kezi.hu

Hivatalossá vált, hogy nyártól az MKB-Veszprém csapatában folytatja pályafutását Schuch Timuzsin, a magyar válogatott beállója, aki Constantából érkezik a magyar együtteshez - közölte a bakonyiak honlapja.  :beerchug: