Fejlődni akarok!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Lehet hogy magányos topik lesz, de szeretnék célokat kitűzni és elérni, esetleg segítséget kérni közben, hogyan érjem el. Szellemi fejlődésre gondolok, @Alk és @Pozzato motivált erre, például utóbbival sokat beszélgetünk, és néha olyanokat ír, hogy szinte szégyellem magam, amiért újabb és újabb téma, amihez nem értek. Ha van kedvetek, csatlakozzatok, én kihívásokban gondolkodom.

1. kihívás: Kommunikációs jelek megértése

Arra gondolok, hogy ha beszélgetsz valakivel, tudjál olvasni az apróbb jelekből. Mimika, tekintet, szavak jelentősége. Ehhez fogok könyveket keresni és adok egy hónapot a dolognak. Jelenleg annyit tudok, amit az átlag. Ha nem néz a szemembe, az gyanús, amikor hazudik, valami kényszer mozdulatot csinál, mit tudom én, például az én esetemben nem pislogok. Valahogy látni akarom a reakciót, hogy elhitték-e. A fent említett két úriember fórumtárs lexikális, politikai és gazdasági tudása nagy, majd az is előkerül, de most ez érdekel igazán, szóval ebbe vágok bele. Próbálom vezetni majd a lépéseket, és ha épp könyvet olvasok, akkor egy rövid, számotokra is használható kivonatot írni a topikba.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 08, 2021, 18:12:01
Lehet hogy magányos topik lesz, de szeretnék célokat kitűzni és elérni, esetleg segítséget kérni közben, hogyan érjem el. Szellemi fejlődésre gondolok, @Alk és @Pozzato motivált erre, például utóbbival sokat beszélgetünk, és néha olyanokat ír, hogy szinte szégyellem magam, amiért újabb és újabb téma, amihez nem értek. Ha van kedvetek, csatlakozzatok, én kihívásokban gondolkodom.

1. kihívás: Kommunikációs jelek megértése

Arra gondolok, hogy ha beszélgetsz valakivel, tudjál olvasni az apróbb jelekből. Mimika, tekintet, szavak jelentősége. Ehhez fogok könyveket keresni és adok egy hónapot a dolognak. Jelenleg annyit tudok, amit az átlag. Ha nem néz a szemembe, az gyanús, amikor hazudik, valami kényszer mozdulatot csinál, mit tudom én, például az én esetemben nem pislogok. Valahogy látni akarom a reakciót, hogy elhitték-e. A fent említett két úriember fórumtárs lexikális, politikai és gazdasági tudása nagy, majd az is előkerül, de most ez érdekel igazán, szóval ebbe vágok bele. Próbálom vezetni majd a lépéseket, és ha épp könyvet olvasok, akkor egy rövid, számotokra is használható kivonatot írni a topikba.

Az elképzelés szerintem nagyon jó, támogatom, mármint a közös fejlődés mindig előrébb fogja vinni a társadalmat. Én egyelőre csak ezzel a könyvajánlással tudok hozzájárulni, de szerintem erre ráakadtál te is @TiB , hátha majd a többiek is segít valamennyit.
https://moly.hu/konyvek/allan-pease-testbeszed

Én magam részéről úgy gondolom, hogy a hazugság mindenkinél más testi reakciót szül, van, akinél semmit, mert annyira tökéletesre fejlesztette, hogy zsigerből hazudik, fel sem tűnik neki már, mikor mond igazat, vagy mikor hazudik. Nekem például volt olyan csoporttársam, aki nem azért nem nézett az emberek szemébe, mert folyamatosan hazudott (vagy titkolt), hanem mert erősen introvertált volt, így erősen komforzónán kívül érezte magát, minden "nagyobb" beszélgetésnél. Az viszont érdekes lehet, hogy akikkel beszélünk és rajta kapjuk egy hazugságon, akkor gondoljunk rá vissza, hogyan reagált előtte, hogyan próbált minket meggyőzni az igazáról, mert később is ezt fogja alkalmazni (természetes, hogy nem mindegyik esetben, de valószínűleg eléggé gyakran, mindenesetre ennél jóval többet tudnak azok, akik aktívan foglalkoznak pszichológiával, vagy netalán ez a szakmájuk).

Nagyszerű ötlet, én jövök! :beerchug:

Húha, most jól eszembe jutott, hogy hány témát is hagytam félbe. Volt egy idő, amikor elhatároztam, hogy több területtel is foglalkozom párhuzamosan. Egyes irányok végül dominánsabbakká váltak, s borult az egyensúly. Háttérbe szorult pl az általad említett testbeszéd, továbbá a memóriafejlesztés, vitakészség fejlesztése, tárgyalástechnika, meggyőzés vagy az időgazdálkodás.

Peasetől, illetve a Pease házaspártól A testbeszéd enciklopédiája megvan, történetesen félbehagyva, de akkor majd most. :)

Szerintem az utóbbi évek legjobb kezdeményezése ez (az SPF Race mellett  ;D )! Köszönet @TiB

Azt hittem a sportfogadásban akarsz fejlődni vagy ott már elérted a csúcsot?

Braskó Csaba - szemlélet fejlesztés könyveit szerintem érdemes olvasni.

Van benne kommunikáció, huzugság (nem mond igazat) témakör is. Leginkább gondolkodásmódra megy rá:
áramvonalas gondolkodás, jól felépített stratégiákkal az életben.
Fontos témakör a kommunikáció!

Azonban talán a legfontosabb az egyén stratégiai erősségének felismerése. Egyetlen stratégiai erősségből (pl valaki kiváló gumis, vagy rendezvényszervező stb....bármi), hogyan legyen olyan karrier, ami kevés stresszel, megtervezhető bevételekkel, ami anyagi biztonsággal járt. - kb erről szólnak a könyvei, hírlevelei. Baromi sok van a neten belőle...

pl a fejlődés is egy külön témakör...

Idézetet írta: sleve Dátum szeptember 15, 2021, 20:59:04
Azt hittem a sportfogadásban akarsz fejlődni vagy ott már elérted a csúcsot?

Sajnos közel sem, de azzal már nagyon sokat foglalkoztam, összességében a szerencsejátékkal, pókerrel, de még blackjackkel is.

Allan Pease: Testbeszéd

Ezzel kezdem, Pozzato köszi az ajánlást! Ahogy olvasom, a házaspár nem kispályás a témában.

Könyv beszerzése folyamatban! Köszi a tippet.  :beerchug:

Olvass az emberekben - is fogyasztható

Dr. David J. Liebermantól vannak még hasonló könyvek, kb. 3 nap / könyv ha belemerülsz és elvisz a téma magával

youtube-on esetleg videók amit szívesen ajánlotok ebben a témában?

Szia TiB!

Remek kezdeményezés, azonban úgy gondolom, hogy ezt is a legjobban úgy lehet megtanulni, hogyha az ember önfejlesztést tart és a saját reakcióival illetve testbeszédével is maximálisan tisztában van. Lehet ez nagyon elcsépeltnek tűnik, azonban, ha magadat és az általánosan leggyakoribb reakciókat és test beszédeket saját magadon figyeled és uralni tudod, akkor fogod tudni jól megismerni a többi embert illetve az alapvető tulajdonságokat felismerni. Persze minden ember jelleme más és más, de vannak alapvető jegyek, amelyek mindenki magán hordoz.
Egyébként szerintem egy családi eseményen, tárgyaláson, meetingeken lehet a legjobban magadat megfigyelni, mikor leszel ingerült, unott, érdeklődő stb.
Sok fejlesztéssel és tudatos figyeléssel elég jól ellehet sajátítani.

Elsőként úgy gondolom, hogy önfejlesztés és utána vannak igazán remek szakmai és szórakoztató könyvek is akár.

Párat, amelyek nekem nagyon sokat segítettek.

- Josef Kirscher - Manipuláció művészete
- Thorsten Havener - Tudom, hogy mire gondolsz! - A gondolatolvasás hétköznapi trükkjei
- Dr. Csernus Imre - A férfi
- Paul Ekman - beszédes hazugságok
- Paul Ekman - Leleplezett érzelmek
- Susan Forward - Donna Frazier - Érzelmi ​zsarolás
- David J. Lieberman - Olvass az emberekben
- David Egaleman - Az agy
- Daniel L. Schacter - Az emlékezet hét bűne - Hogyan felejt és emlékszik az elme?


Ezek szerintem mind remek olvasmányok! :)

Üdv.:
Tomka

Sziasztok!

A minap nézelődtem a tárhelyemen és ezt a könyvet találtam. Ezt korábban nem is említettem, pedig szerintem nagyon jó.
Joshua Foer - Einsteinnel a Holdra - Az emlékezés művészete és tudománya
Feltettem a drive a megosztott mappába, ha valaki esetleg érdekel töltse le. :)

https://drive.google.com/file/d/1teKut1MNPzZrQdjrTmfr4AYAyy4ekzEk/view?usp=sharing


Testbeszéd befejezve.  :beerchug:

Mindenkinek csak ajánlani tudom, legfőképp azoknak akik szeretnek olvasni a nonverbális kommunikációról és használni is szeretnék a benne leírtakat. (pl. munkahelyen IS) Könyv olvasás közben nagyon sok helyzet jut eszedbe a mindennapokból és összeáll a kép a múltból, amit majd hasznosítasz a jövőben. Illusztrációk is nagyon jók, jöhet a következő:

Két könyv közül fogok választani:

Gyors és lassú gondolkodás / A jó vezetők jól kérdeznek

#11 október 26, 2021, 08:52:38, Alk
A gyors és lassú gondolkodás nagyszerű könyv, csak ajánlani tudom! Kahneman második, a Zaj című könyve egy hónapon belül kapható lesz itthon. Egy új világot nyitott meg számomra, azóta full beleszerettem a viselkedési pszichológiába és közgázba, szerencsére egyre nagyobb irodalmuk van. A HVG Könyvkiadó egész jól áll ebből a szempontból.

https://hvgkonyvek.hu/konyvek/viselkedesi-kozgazdasagtan

Richard Thaler, Olivier Sibony, Dan Ariely és Adam Grant mind kiemelkedő szakértői az ítéletalkotási és döntéshozatali folyamatoknak az egyének és szervezetek szintjén is.

Daniel Kahneman és Amos Tversky barátságát és munkásságát mutatja be Michael Lewis - Harcos pszichológusok c. könyve.

Allan Pease: Testbeszéd

Én is befejeztem, már az elején azzal a gondolattal megfogott, hogy egy egész napot nézve, ha még sokat is beszélünk, akkor is a non-verbális kommunikációból lesz lényegesen több. Az ábrák, helyzetek is érdekesek voltak, jó volt olvasni, még jegyzeteltem is belőle :)

Tomka ajánlásával folytatom: Daniel L. Schacter - Az emlékezet hét bűne - Hogyan felejt és emlékszik az elme? - már a címe megvett kilóra.