Foci vb 2018 tippek, fogadások, vodka

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Pár dolgot hibásan tudtam fejből.

2026-tól a házigazda ország nem jut ki automatikusan a vb-re, ez által több mint valószínű, hogy Kanada például ott sem lesz a tornán. USA ott lehet, mivel emelték a létszámot, de Kanadának már a végső selejtezőbe való bejutás is komoly problémát okozott az elmúlt évtizedekben. Szóval ha nem jutnak ki, hiába tűnik nagy piacnak Kanada, kutya se fogja onnan nézni a vb-t. Kína szintén érdekes lehet, mert teljesen fogalmatlanok a focihoz. 2002-ben voltak vb-n, azóta messziről elkerülték. Egyszerűen nem jók, hiába az emelés (ami részben ő miattuk is történt), nem garantálja azt, hogy ők ott lesznek egy ilyen tornán. Ahogyan nálunk is, úgy Kínában is egy rakás pénzt ölnek a fociba (ott azért jóval nagyobb mennyiségben), de ennek semmi látszata nincsen. Csináltak a helyi milliárdosok egy elit ligát, ahová külföldről veszik a sztárokat, de a helyi fiatalok alig fejlődnek valamennyit.

Izland, Panama és a többi kis nemzet simán feltöltheti akár a résztvevő országok felét, de kétharmadát is. Láthattuk, hogy Ázsiában a foci sokat nem fejlődött, egy öreg rókákra építő Japán tudott csak egy harmatgyenge csoportból továbbjutni a szerencsének köszönhetően. Dél-Kórea még nem rossz, de Ausztrália is elsősorban annak köszönheti, hogy nem szerepeltek le teljesen, hogy végig csak a védekezésre koncentráltak. Kijuthat majd ilyen Szíria és más egyéb ország, akik pofozógépnek jók lesznek, de nem többnek. Észak-Amerikában gyakorlatilag létezik Mexikó és olykor egy-egy feltörekvő kis állam, mely meglepetést okoz, de erre nem lehet alapozni. USA-ban ugyan valami elindult, de hát ők is még csak az út elején járnak. Afrikai fociforradalomról szerintem felesleges beszélni, mert ezek 20 év alatt nem sokat haladtak.

Problémát okozhat az is, hogy a mostanival ellentétben nem 8 darab 4 fős csoport lesz, hanem 16 darab 3 fős. Mivel csak két meccset játszik mindenki, ezért sokkal inkább dominálhat a célfutball. Aminek hála jöhetnek a maximum 1-2 gólos mérkőzések, ahogyan a mostani vb egyenes kiesés szakaszában is láthattuk. Eddigi 14 mérkőzésből négyen volt kettőnél több gól. Ezt próbálják majd meg úgy ellensúlyozni, hogy a 16 európai csapat nem kerülhet egy csoportba, így tuti lesz minden csoportban egy erős (vagy ha bekerül melléjük egy dél-amerikai, akkor két erős), egy közepes csapat, illetve egy piszok gyenge. Őket próbálja majd a két nagy "kilökni", ha ne adj isten ilyen spanyol-brazil páros kerül össze mondjuk Üzbegisztánnal. A csoportkörnek kvázi semmi értelme nem lesz, mert pont az a balanszt esik ki, akinek kinn sem kéne lennie. Két továbbjutó után meg lesz 32 fős kiesés rendszer, ahol minden meccs élet-halál harc lesz, ez által megint megvalósulhat ez a 25-30% körüli 2,5 over, többi meccs pedig erősen elalvós lesz.


Idézetet írta: Knapp Dátum július 14, 2018, 15:13:28
Szakmailag én egy foci vb-től sosem várok semmit, a különböző focikultúrák találkozására viszont kíváncsi vagyok, így engem nem ráz majd meg, ha 64 helyett 80 meccsből választhatok.
Szerintem egy labdarúgó világbajnokságtól igenis lehet várni lehet valami érdemlegeset szakmailag! Ugyanis elvileg ez a világbajnokság nevű rendezvény a labdarúgás nevű sportág legjelentősebb eseménye! És nem pedig néhány "sörmeccs" jellegű találkozót jelent.
Célszerű lenne, ha a világbajnokságon tényleg a világ aktuálisan legjobb focistái mérkőznének meg egymással. Akárcsak például a jégkorongban!
És jó lenne, ha – mondjuk - az A-csoportos foci VB-n nem kellene Panamákat és Ausztráliákat látni, s nem arról szólna a dolog, hogy ki tudja jobban "nyomatni" az antifocit és/vagy bunkerfocit, s ki tudja jobban "gyilkolni" a focit, és végül egy némileg szerencsés kontra következtében ki képes "begyömöszölni" egy gólt az ellenfél kapujába, majd pedig gyorsan-sebesen visszaállni megint a "sündisznó-állásba" és tovább "ölni" a focit.
Szerintem ez nem foci! És ez az akármicsoda nem való a labdarúgó világbajnokságra!
Természetesen lehetne csinálni egy olyan rendezvényt is, ami nem foci VB, hanem például a "Focikultúrák Találkozása" nevet viseli, ahol a résztvevők nem 64 mérkőzést, hanem 80 mérkőzést játszanak 1 hónap alatt.
Szerintem nem lehetne semmi gond egy ilyen "Focikultúrák Találkozása" nevű sporteseménnyel. Hiszen tényleg szép dolog lehet a különböző focikultúrák találkozása, és biztos vannak olyanok is, akiket érdekelnek a Honduras-Üzbegisztán, Trinidad és Tobago – Burkina Faso és/vagy a Togo-Bolívia focimeccsek. Ez, persze, derék dolognak tűnhet, hogy valakiket érdekelnek ezek a focikulturális találkozások, de talán ezeket nem kellene egy labdarúgó világbajnokság keretében rendezni.
Érdemes lenne kihangsúlyozni, hogy a "Labdarúgó VB" és a "Focikultúrák Találkozása" teljesen különálló sportesemények, abszolút semmi közük nincsen egymáshoz, s mindössze csakis annyi közös van bennük, hogy mindkét sporteseménynél a foci van középpontban.

Fogadásügyileg még akár nagyon jó is lehetne egy ilyen 64-80-akárhány mérkőzéses "Focikultúrák Találkozása", hiszen a rengeteg mérkőzés miatt érdemes lenne olyasmikre fogadni, hogy lesz 11-es, lesz öngól, stb.
(Érdemes belegondolni abba is, hogy a jelenleg zajló foci VB-n is akkor voltak többször sikeresek az előbb említett fogadások, amikor még zajlottak a csoportmérkőzések és sok esemény adott lehetőséget az ilyen jellegű fogadásokra. Majd amint elérkezett a kieséses szakasz és kiestek és hazamentek a focit "dadogó" csapatok, nagyon jelentősen csökkent az öngólok és a 11-esek száma.)
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Idézetet írta: csabax Dátum július 14, 2018, 20:28:52
Majd amint elérkezett a kieséses szakasz és kiestek és hazamentek a focit "dadogó" csapatok, nagyon jelentősen csökkent az öngólok és a 11-esek száma.)
:beerchug: :beerchug: :beerchug:
De csak azért, mert az ún. komoly csapatok basztak focizni, míg egy Tunézia vagy Peru olyan focit nyomott, hogy csak na!  ;)

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 14, 2018, 15:06:13
Ki mit vár az idei foci-vb döntőjétől? Röviden, tömören + egy-egy tipp is jól jön.

Én a végét várom a döntőnek. Amúgy: lesz official VAR review 2.10

Kezezés a 16-oson belül, felrúgják valamelyiket, az egyik néger szabálytalanul szedi a gyapotot, mittomén, de lesz ilyen kétes szitu, aztán mehet majd utána a kommentháború az interneten. Megérdemli ez a vébé, hogy a videobíró által dőljön el, ha már a csapatok többsége nem akart focizni a torna alatt.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum július 14, 2018, 15:06:13
Ki mit vár az idei foci-vb döntőjétől?
Szerintem az a focicsapat nyeri majd a vb-döntőt, amelyiknek piros-fehér-kék színek vannak a zászlajában.

Várható kezdőcsapatok és taktikai felállás (4-2-3-1 vs. 4-1-4-1):


Az öngólok és büntetők vb-jén mi másra tennék, mint az öngólra és a büntetőkre.  :)

Idézetet írta: csabax Dátum július 14, 2018, 20:28:52
Szerintem egy labdarúgó világbajnokságtól igenis lehet várni lehet valami érdemlegeset szakmailag! Ugyanis elvileg ez a világbajnokság nevű rendezvény a labdarúgás nevű sportág legjelentősebb eseménye! És nem pedig néhány "sörmeccs" jellegű találkozót jelent.
Célszerű lenne, ha a világbajnokságon tényleg a világ aktuálisan legjobb focistái mérkőznének meg egymással. Akárcsak például a jégkorongban!
És jó lenne, ha – mondjuk - az A-csoportos foci VB-n nem kellene Panamákat és Ausztráliákat látni, s nem arról szólna a dolog, hogy ki tudja jobban "nyomatni" az antifocit és/vagy bunkerfocit, s ki tudja jobban "gyilkolni" a focit, és végül egy némileg szerencsés kontra következtében ki képes "begyömöszölni" egy gólt az ellenfél kapujába, majd pedig gyorsan-sebesen visszaállni megint a "sündisznó-állásba" és tovább "ölni" a focit.
Szerintem ez nem foci! És ez az akármicsoda nem való a labdarúgó világbajnokságra!
Természetesen lehetne csinálni egy olyan rendezvényt is, ami nem foci VB, hanem például a "Focikultúrák Találkozása" nevet viseli, ahol a résztvevők nem 64 mérkőzést, hanem 80 mérkőzést játszanak 1 hónap alatt.
Szerintem nem lehetne semmi gond egy ilyen "Focikultúrák Találkozása" nevű sporteseménnyel. Hiszen tényleg szép dolog lehet a különböző focikultúrák találkozása, és biztos vannak olyanok is, akiket érdekelnek a Honduras-Üzbegisztán, Trinidad és Tobago – Burkina Faso és/vagy a Togo-Bolívia focimeccsek. Ez, persze, derék dolognak tűnhet, hogy valakiket érdekelnek ezek a focikulturális találkozások, de talán ezeket nem kellene egy labdarúgó világbajnokság keretében rendezni.
Érdemes lenne kihangsúlyozni, hogy a "Labdarúgó VB" és a "Focikultúrák Találkozása" teljesen különálló sportesemények, abszolút semmi közük nincsen egymáshoz, s mindössze csakis annyi közös van bennük, hogy mindkét sporteseménynél a foci van középpontban.

Fogadásügyileg még akár nagyon jó is lehetne egy ilyen 64-80-akárhány mérkőzéses "Focikultúrák Találkozása", hiszen a rengeteg mérkőzés miatt érdemes lenne olyasmikre fogadni, hogy lesz 11-es, lesz öngól, stb.
(Érdemes belegondolni abba is, hogy a jelenleg zajló foci VB-n is akkor voltak többször sikeresek az előbb említett fogadások, amikor még zajlottak a csoportmérkőzések és sok esemény adott lehetőséget az ilyen jellegű fogadásokra. Majd amint elérkezett a kieséses szakasz és kiestek és hazamentek a focit "dadogó" csapatok, nagyon jelentősen csökkent az öngólok és a 11-esek száma.)
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Ezek az úgymond világ legjobb csapatai aztán tényleg nagyon látványos meccset játszanak egymással...

Passzolgatunk hátul és csak védekezünk, kihagyunk mindent, 1 gólos előny elég minek lezárni , színészkedünk, húzzuk az időt,elrugdossuk a labdát még ha semmi értelme sincs, lerántjuk aki 60 méterre van a kaputól és próbál megindulni de még ha sikerülne se lenne semmi helyzet belőle de ezt tanultuk, akkor se kockáztatunk semmit ha már tök mindegy (egyedül Neuer mutatott valamit ilyen téren még ha nem is jött be)

Annak örülök hogy legalább volt 0-0, ennek a gusztustalan vb-nek kár lett volna bekerülni a történelembe ilyen módon

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 15, 2018, 16:48:02
Az öngólok és büntetők vb-jén mi másra tennék, mint az öngólra és a büntetőkre.  :)

A vb leggólerősebb játékosa, ma is betalált. Szép volt! :beerchug:

Ki is maxoltad Oak, szép volt. :beerchug:
Afrikaiak megfogták fortuna kezét.

Szánalmas Franciák.....kurvára nem érdemlik meg

Idézetet írta: TiB Dátum július 14, 2018, 22:55:37
Amúgy: lesz official VAR review 2.10

Ezt is megértük, videobíróval nyerek némi lovét egy vb-döntőn :D ;D

Ahogy az NSO-t nézem, a kommentháborút is eltaláltam, kár hogy nem adtak rá szorzót.

Hát biztos jó móka volt beszaladni (mondjuk engem kurvára irritál  :police:), de hogy Putyin lelöveti őket az biztos.   :2guns:

oak  :ok: öngól és tizi.  :beerchug:


Olivier Giroud csatárként 546 percet játszott a vébén, és egyszer sem találta el a kaput.

Idézetet írta: TiB Dátum július 15, 2018, 18:48:42
Olivier Giroud csatárként 546 percet játszott a vébén, és egyszer sem találta el a kaput.
Az ember aki ott sem volt.