Davis Cup 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Davis Cup 2013








Itt lehet beszélgetni a mérkőzésekről, tippekről, stb..

Reménykedtem benne, hogy a bukik benéznek egy-két oddsot (mondjuk Kanadáét a spanyolok ellen) az elején, de sajna nem így lett.

Ahol meglepetés lehet, talán a kazah-osztrák és az argentin-német! A csehek szorzója egész jó, de így Stepanek nélkül idegenben (habár ez Wawrinka esetében inkább hátrány...) nehéz lesz. Meg az olaszok meccse is lehetne sima, de a Fognini, Seppi, Bolelli, Lorenzi fémjelezte csapatról nekem nem a bizalom szobra áll össze a fejemben.  ;D

Amit így a csapatok alapján kinéztem: Tutik: Szerbia 1,062, USA 1,025, Franica 1,025. És ami nekem még nagyon tetszik: Kazahsztán-Ausztria V 1,50 és Svájc - Cseh V 1,50

Svájc-Cseh: Berdych két győzelme szerintem meglesz még idegenben is. És innentől egy győzelemre meg csak képesek lesznek, akár Chiudinelli ellen egyesben, akár a párosban. Azért Rosol nem egy rossz játékos, ráadásul címvédőként ciki lenne 1. körben kiesni. Nem mondom, hogy nagy formában van Rosol, de Chiudinelli sem villog idén éppen. Az auszi selejtezőben kiesett, meg top100-as játékossal idén még nem is játszott.
Kazah-Ausztria: Itt azért már nem ennyire tiszta a kép még a Melzer győzelmével sem. Bár a kazahok közül mindegyik szar formában van, Melzer pont Kukushkinnal játszott az auszi open 1. körében és nagyon megverte. Ez alapján akár még a 2 győzelem is benne lehet, hiszen a 3. körig elment és ott is Berdych állította meg. Haider-Mauer is elég szar formában van idén, de érdekesség, hogy ő is egy kazahot győzött le idén, csak ő a másikat Korolevet. Itt viszont a páros (legalábbis nálam) inkább az osztrákoké lesz és akkor viszont a 3 győzelmük is megvan.

Ti mit mondtok erre a 2 (ha a 3 tuti mégse az akkor arról) meccsről?

Idézetet írta: Cipolla Dátum január 30, 2013, 23:26:28
Kazah-Ausztria: Itt azért már nem ennyire tiszta a kép még a Melzer győzelmével sem. Bár a kazahok közül mindegyik szar formában van, Melzer pont Kukushkinnal játszott az auszi open 1. körében és nagyon megverte. Ez alapján akár még a 2 győzelem is benne lehet, hiszen a 3. körig elment és ott is Berdych állította meg. Haider-Mauer is elég szar formában van idén, de érdekesség, hogy ő is egy kazahot győzött le idén, csak ő a másikat Korolevet. Itt viszont a páros (legalábbis nálam) inkább az osztrákoké lesz és akkor viszont a 3 győzelmük is megvan.

Igazából ebből a párharcból senkire sem mondanám, hogy jó formában lenne. Golubev akárkire veszélyes lehet, neki a formaingadozás terén a WTA-ban lenne a helye, Korolev lesz a kazahok másik embere na őt most megmondom őszintén nem tudom hova tenni, Melzer már régóta nem játszik jól, viszont alapvetően jobb játékos a többinél és így még jelenlegi formájában is nyerhet, Haider-Maurernél pedig kérdés mennyire tud majd érvényesülni az agresszív játékával salakon idegenben (formája alapján vannak kétségeim).
Az első meccsen szerintem nyernek a kazahok Golubev-nek be kellene húzni, de azért benne mindig ott a potenciál, hogy saját magára veszélyesebb legyen, viszont nagyon gyenge napot kellene kifognia, hogy ne verje meg a jelenlegi Haider-Maurert. A másodikat valószínűleg behúzzák az osztrákok. A párosnál is a sógorok felé billen nálam a mérleg nyelve. A negyediken szerintem Golubev verheti Melzert (azért ne felejtsük el verte már ő Berdychet is Davis Cup meccsen idegenben) valószínűleg kellemes odds is lesz rá és ha így alakul akkor a Korolev-Haider-Maurer meccs dönt a továbbjutásról ami szinte megtippelhetetlen. Szóval inkább az osztrákok mennek tovább szerintem, de ezen az oddson én nem raknék rájuk (pláne, hogy szerintem a páros győzelmüknek is lesz kb. 1,5-es szorzója).

Idézetet írta: Cipolla Dátum január 30, 2013, 23:26:28
Amit így a csapatok alapján kinéztem: Tutik: Szerbia 1,062, USA 1,025, Franica 1,025.

Az amcsiknál nagy kérdés Isner formája viszont kétlem, hogy kétszer is megvernék, Izreal maximum a párosban lehet veszélyes a franciákra szóval max. 3-1, a szerb lehet egy neccesebb meccs is mivel Troickit akár mindkét ellenfele elkaphatja (ha őt nevezik egyesben), viszont Djoko lehozza mindkettő meccsét, meg a párosnál is a szerbek tűnnek jobbnak szóval ez is maximum egy 3-2 lesz. Viszont olyan pici oddsok ezek, hogy nem éri meg, hogy 3 napig ilyenbe álljon a pénz.

Idézetet írta: Cipolla Dátum január 30, 2013, 23:26:28
Svájc-Cseh: Berdych két győzelme szerintem meglesz még idegenben is. És innentől egy győzelemre meg csak képesek lesznek, akár Chiudinelli ellen egyesben, akár a párosban. Azért Rosol nem egy rossz játékos, ráadásul címvédőként ciki lenne 1. körben kiesni. Nem mondom, hogy nagy formában van Rosol, de Chiudinelli sem villog idén éppen. Az auszi selejtezőben kiesett, meg top100-as játékossal idén még nem is játszott.

Az első nap után csoda lenne, ha nem 1-1 lenne az állás. A párosban nagy kérdés, hogy hogy állnak fel Stepa nélkül a csehek és nem is kiáltanám ki egyértelmű favoritnak őket, mivel nagyon hiányozhat az ő röptejátéka nem biztos, hogy sikerül pótolni. A két idióta (Chiudinelli és Rosol) meccse bármi lehet. Wawáék meccsén pedig a hazai pálya miatt inkább Berdych a favorit. Nagy blama lenne a címvédőtől az első körben kiesni, de nem lehetetlen, hogy megtörténik.


A németekben én is látok fantáziát. A párost szinte tuti elviszik, Kohli egyáltalán nincs rossz formában, simán hoznia kellene Berlocq ellen. Mayer a nagy kérdés, de talán összekapja magát ő is, meg amúgy Monaco sincs jó formában. De ilyen 2.6 körül bőven vállalható a német továbbjutás.

Spanyolok nem veszik túl komolyan az idei kupát! ;D

Reménykedtem benne, hogy valamelyik buki (mondjuk a fortunawin  ;D) az elején benézi Kanada oddsát és adnak valami fincsi 4-es körüli szorzót.

Ami kicsit aggaszt a németeknél az, hogy hazai pályán ilyen Berlocq félék is néha extrát tudnak nyújtani, Monaco viszont nem egészséges szóval, ha Mayer szar is lesz ez talán segít (ha máskor nem, akkor a vasárnapi meccsen).

Péntek, Február 01:

07:00      Andrej Golubjev - Andreas Haider-Maurer   [lb]1,65[/lb]      [lb]2,10[/lb]      

09:00      Jevgenyij Koroljov - Jurgen Melzer   3,20      1,30      

13:00      Jo-Wilfried Tsonga - Amir Weintraub   [fw]1,02[/fw]      [fw]12,00[/fw]      

13:00      Stanislas Wawrinka - Lukas Rosol    1,10      6,00      

14:00      Fabio Fognini - Marin Cilic   2,65      1,42      

14:00      David Goffin - Viktor Troicki   1,62      2,15      

15:00      Richard Gasquet - Dudi Sela   1,08      6,50      

15:00      Carlos Berlocq - Philipp Kohlschreiber   2,80      1,38      

15:00      Henri Laaksonen - Tomas Berdych   15,00      1,01      

16:00      Andreas Seppi - Ivan Dodig   [betf]1,16[/betf]      [betf]4,50[/betf]      

16:00      Olivier Rochus - Novak Djokovic   15,00      1,01      

17:00      Juan Monaco - Florian Mayer   [vc]1,55[/vc]      [vc]2,30[/vc]      

20:00      Sam Querrey - Thomaz Bellucci   1,25      3,50      

20:00      John Isner - Thiago Alves   1,02      12,00

Idézetet írta: Cesc18 Dátum január 31, 2013, 18:09:16
A németekben én is látok fantáziát. A párost szinte tuti elviszik, Kohli egyáltalán nincs rossz formában, simán hoznia kellene Berlocq ellen. Mayer a nagy kérdés, de talán összekapja magát ő is, meg amúgy Monaco sincs jó formában. De ilyen 2.6 körül bőven vállalható a német továbbjutás.

Spanyolok nem veszik túl komolyan az idei kupát! ;D

Nem elhanyagolható szempont a sok ezer őrjöngő argentín a pálya mentén. Így azért nem könnyű ellenfélként játszani teniszben...
Tettem egy ezrest Haider-Maurerre az első meccsen (Kazah-osztrák), de már 2-0-ra ég...lehet bukta lesz  >:(

Hát felköthetik a gatyát a sógorok, az első meccset simán bukta Haider-Maurer, és a másodikban is cefetül áll Melzer... nem tudom van-e innen visszaút. Főként a játékukat elnézve...

Sajnos nagyon gyengén játszik Fucsovics. :(

Dubarenco - Fucsovics  3:6,6:3,6:4,3:2 eddig

video:  http://www.trm.md/ro/tv-on-line/

Idézetet írta: driverbiro Dátum február 01, 2013, 11:54:21
Hát felköthetik a gatyát a sógorok, az első meccset simán bukta Haider-Maurer, és a másodikban is cefetül áll Melzer... nem tudom van-e innen visszaút. Főként a játékukat elnézve...

Írtam én az elején, hogy nem lesz ez sima. Viszont Melzert inkább nem is minősíteném... Harmadik szettben visszajön, ráadásul úgy tűnt, hogy az ellenfél megijedt erre utána gamet se nyer.

Idézetet írta: hege1010 Dátum február 01, 2013, 13:13:26
Írtam én az elején, hogy nem lesz ez sima. Viszont Melzert inkább nem is minősíteném... Harmadik szettben visszajön, ráadásul úgy tűnt, hogy az ellenfél megijedt erre utána gamet se nyer.

Melzer egy nevetséges játékos, honnan meg hogyan vesztette el az első szettet is??? Nagyon nagy visszaesés várható tőle idén az ATP listán

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 01, 2013, 14:30:55
Melzer egy nevetséges játékos, honnan meg hogyan vesztette el az első szettet is??? Nagyon nagy visszaesés várható tőle idén az ATP listán

hát ez elmúlt évben sem tett le sokat az asztalra...

Melzer nagyon is jó játékos, csak már eljárt felette az idő! 2-3 éve a legnagyobb és legszebb meccseket ő nyomta az évben, természetesen a top3-at is beleértve. És a páros eredményei is elévülhetetlenek. Gondolok itt a női vegyesre Benesovával, Wimbledonban, vagy akár Petzschnerrel a GS elődöntők.